• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

92 literes növényes

Tarakos said:
Tanácsot szeretnék kérni:

1 hete GA tápokkal tápozok és ellepett az alga.
Ma hadrendbe állítottam még 20W-nyi világítást, így most 58W-al világítok napi 7 órát, míg a CO2 8 órát üzemel.
Ahol megy a CO2 ott még több alga is van mint ahova jóval kevesebb jut.
Naponta 2-2,5 pumpányi macro és ugyan ennyi micro-t adagolok, és 2ml carbot. (heti 30l vízcserével)

Mit nem csinálok jól???
CO2 előtt alig volt algám, most pedig...

Ja, és a piros levelű növény levelei lyukadnak, foszlanak. (EI tápozás esetén ez kizárt, nem?)


Hali! Csak 1 tipp; Nézd meg, hogy a valóságban mennyi microt, macrot adagolsz. Nekem az új csomagolásos Microm 4ml-t nyomott 2ml helyett, a Macrot pontosan adagoltam. Megborulhatott az egyensúly, talán macro tápanyag hiány lehetett, foszlottak a levelek és alga is jobban jött. Amikor rájöttem pár napra visszavettem a Micro-t, azután pontosan adagoltam fecskendővel és rögtön meglátszott a pozitív hatás.
 
raggacs said:
Mire/miért jó a 4 órai fénystart?

lehet, hogy egy teljesen sötét helyen van az akid ahova nulla fény nem szűrődik be, de nem ez az átlag. szobanövényekről szóló írásokban lehet látni, hogy az ablaktól távolodva hogyan csökken a fény intenzitása. Nálam 7 méterre van az aki az ablaktól és függönyök lógnak az ablak előtt. Mégis ahogy megjelentek az első nyári napsugarak fél másoddperc alatt lealgásodott az üveg. sokkal durvább fény van a tavaszi nyári hónapokban ezért én mindig nyáron kitolom a világítást, hogy kevesebbet kapjon belőle.

Geris said:
Hali! Csak 1 tipp; Nézd meg, hogy a valóságban mennyi microt, macrot adagolsz. Nekem az új csomagolásos Microm 4ml-t nyomott 2ml helyett, a Macrot pontosan adagoltam. Megborulhatott az egyensúly, talán macro tápanyag hiány lehetett, foszlottak a levelek és alga is jobban jött. Amikor rájöttem pár napra visszavettem a Micro-t, azután pontosan adagoltam fecskendővel és rögtön meglátszott a pozitív hatás.

erről volt szó korábban, de tényleg érdemes megnézni. elképzelhető, hogy a pumpa csal. sajnos ez a minőségi szint kishazánkban. már a harmadik beszállítót nyúzzuk miatta. :twisted:
 
Mindenkinek köszönöm a tanácsot!

Az aki 5m-re vn az ablaktól és függönyök is vannak.

Sajnos/szerencsére reggelente besüt a nap szobába, és az akit is érné, ha nem húznám le a rolót.

Mennyit kéne adagolnia a pumpának? Én azt vettem észre, hogy 1,8-2ml között szóródik a mennyiség.
Mostanában úgy csináltam, hogy kinyomtam egy edénybe és onnan fecskendővel adagoltam. 6-8ml között van.(micro+mcro)

Ha lehet, akkor pontos időt tudnátok mondani, hogy mikor kapcsoljam a co2-t és mikor a világítást? (lekapcsolási idő is kéne)

Ja, és sajnos még mindig a 2211 szűri a vizet, de mint írtam betettem egy belső szűrőt is (300l/h) ami rásegít keringetésre.
Remélhetően hétfőre megérkezik a nagyobb szűrő!

Na, megmértem.

1,8ml-t nyom egy pumpálásra mind a micro mind a macro.
 
Tarakos said:
Ja, és a piros levelű növény levelei lyukadnak, foszlanak. (EI tápozás esetén ez kizárt, nem?)

A növényeid a kicsi szűrő miatt jukadoznak,a belső ehhez nagyon kevés,mitha nem is lenne.El kell felejteni.A nagyobb szűrő meg fogja oldani ezt a problémát.
Hasonló méretű akim van.Nálam 7 órát megy a világítás(1w/l).A co2 már reggel 9-kor bekeapcsol és megy egészen este fél 9-ig.
Pilács:14.00-2100
Co2:09.00-20.30
Az enyém is az ablaknál van.
 
tibicuk said:
Tarakos said:
Ja, és a piros levelű növény levelei lyukadnak, foszlanak. (EI tápozás esetén ez kizárt, nem?)

A növényeid a kicsi szűrő miatt jukadoznak,a belső ehhez nagyon kevés,mitha nem is lenne.El kell felejteni.A nagyobb szűrő meg fogja oldani ezt a problémát.
Hasonló méretű akim van.Nálam 7 órát megy a világítás(1w/l).A co2 már reggel 9-kor bekeapcsol és megy egészen este fél 9-ig.
Pilács:14.00-2100
Co2:09.00-20.30
Az enyém is az ablaknál van.


Értem!

Akkor holnap drasztikus takarítást csapok és pár növényt is megritkítok.
Átállítom az általad írt időkre a co2-t és a világítást is.

A belső szűrő csak a co2-vel együtt kapcsol be (szivacs sincs benne) és a jobb keringtetés miatt megy. Nélküle a szűrő oldalán nincsenek is bubik.

A co2-t gondolom vissza kéne vennem, ha ennyire megnövelem a beoldás idejét.
 
vissza kéne vennem.

Ilyet növényes akvarisztikában többnyire nem ismerünk.Így is,ha én elindítom a co2-őt 9 órakor,fullon kell mennie ahhoz,hogy mire a lámpa felkapcsol,megfelelő legyen a co2 szint.Nem csak akkor kezdenek "dolgozni" a növények,mikor felkapcsolod a lámpát.Már ahogy kivilágosodik,rögtön beindulnak,még akkor is,ha nem az ablaknál van az akvárium.(csak nem olyan mértékben)Tehát ha nem adod nekik fullon a Co2-őt,de a táp meg megy ezerrel,ez a bisztos algásodás receptje.Persze,ahogy itt már elhangzott,még csak most kezdtél tápozni,ilyenkor elő szokott fordulni egy kis alga.Úgyhogy türelem,ha egyébként jól csinálsz mindent,eltűnik magától.Mindig vágd le az érintett leveleket,ha eltávolítható kézzel,hurkapálcával,bármivel,akkor úgy.

A másik baj,hogy belső szűrő(igaz írtad,hogy csak ideiglenes) csak akkor megy,mikor a co2 beindul.Járasd folyamotosan,mert a táp eloszlásában is nagy szerepe van.Nagyon sok problémára megoldás lesz a nagyobb külső szűrő.Ez a legalapvetőbb,hogy legyen rendes szűrés,anélkül nem fog működni a dolog.
 
Ma nagy takarítást csaptam. 4,5 óra alatt végeztem is.
Rögtön a 10. perc környékén eltörtem a 2211-es kerámia tengelyét... Aztán megreparáltam. (megérne egy cikket a házi barkács rovatba)

Egy rakás növényt kiszedtem, fogkefével takarítottam a leveleket és átrendezve visszatettem őket. Volt olyan alga ami egészen ránőtt a levelek fonákjára és onnan csak letépni lehetett. A diffúzornak látványosan jót tett a 4 órás domestosban ázás.

A Co2 11-kor indul, a világítás 15-kor és megy a belső szűrő is egész nap. Rendesen mozog így már a víz mindenhol.
A tápozást folytatom.
 
A tápokat mindenképpen fecskendőből adagold. Sajnos a gyári adagoló nem precíz (bár folyékony szappannak tökéletes :D ), szerintem nem is lehet elvárni (két nyomás erőssége sem ugyanolyan, ha erősebben/hirtelen nyomod többet ad).

Azért valaki lemérhetné az ADA pontosságát.

ON
 
atti76 said:
A tápokat mindenképpen fecskendőből adagold. Sajnos a gyári adagoló nem precíz (bár folyékony szappannak tökéletes :D ), szerintem nem is lehet elvárni (két nyomás erőssége sem ugyanolyan, ha erősebben/hirtelen nyomod többet ad).

Azért valaki lemérhetné az ADA pontosságát.

ON

Sajnos Japánoknál ezt pontosan meg tudják csinálni csak nálunk nehézkes valamiért. Most megint kaptunk egy új csomagot. Kiteszteljük ez mennyire megbízható. Nagyon remélem, hogy jó lesz.
 
viktorlantos said:
atti76 said:
A tápokat mindenképpen fecskendőből adagold. Sajnos a gyári adagoló nem precíz (bár folyékony szappannak tökéletes :D ), szerintem nem is lehet elvárni (két nyomás erőssége sem ugyanolyan, ha erősebben/hirtelen nyomod többet ad).

Azért valaki lemérhetné az ADA pontosságát.

ON

Sajnos Japánoknál ezt pontosan meg tudják csinálni csak nálunk nehézkes valamiért. Most megint kaptunk egy új csomagot. Kiteszteljük ez mennyire megbízható. Nagyon remélem, hogy jó lesz.


Akkor a kérdésem ugyan az:
Mennyinek kéne lennie egy pumpálási mennyiségnek?
Mert akkor eszerint átalakítom az adagolási technikámat.
 
Elméletileg 1 nyomás 1 ml.
Adagolás 1ml/20 liter (heti egyszeri 50% vízcserét feltételezve).
 
atti76 said:
Elméletileg 1 nyomás 1 ml.
Adagolás 1ml/20 liter (heti egyszeri 50% vízcserét feltételezve).

Na akkor az a gond, hogy jelentősen túladagoltam eddig.
Tehát én eddig vízcsere után 3*1,8ml-t (3 pumpálás)adagoltam míg a többi napon 2*1,8ml-t microból és macroból is egyaránt.

Akkor mostantól 3ml-t adagolok mindkettőből, és remélem, hogy megszűnik az algásodásom...
 
atti76 said:
A GA oldalon http://www.greenaqua.hu/green-aqua-micro-novenytap-250-ml.html a növénytápoknál (a táblázatban) megnézheted az adagolási útmutatót.
Célszerű lenne egyébként a nagyobb/sűrűbb vízcsere, főleg jelen esetben, hogy algásodsz. ;)
Azonban ilyenkor változik az adagolás mennyisége!

Most heti 1*30 literről átálltam heti 2*30l-re. Megy a belső szűrő is, hogy rendesen mozgassa a vizet és a külső szűrőt is kitakarítottam. (sajna a 2211 egy hét alatt kb: fele annyi teljesítményre esik vissza.) Szerintem 3 naponta fogom takarítani a diffúzort is és a világítást meg a CO2-t is átidőzítettem. Beszerzek a 4200K-es cső helyett egy minimum 6500K-est, mert túlságosan sárgának találom a világítást már.

A tápozást visszaveszem napi 3ml micro és 3ml macro-ra illetve 2ml carbora.

Sajna 30 liternél többet nem igen tudok eltenni egyszerre, ez is 6db 5 literes flakonban várja a felhasználást. Az asszony meg haragszik, hogy az előszoba tele van vizes palackokkal...
(Mondjuk félig jogosan)
 
Tarakos said:
Sajna 30 liternél többet nem igen tudok eltenni egyszerre, ez is 6db 5 literes flakonban várja a felhasználást. Az asszony meg haragszik, hogy az előszoba tele van vizes palackokkal...
(Mondjuk félig jogosan)
Miért kell eltenni? Vízkezelővel sokkal kevesebb macera nélkül meg tudnád oldani a klórmentesítést. Ez pl. igen gazdaságos, de a többi vízkezelő sem egy nagy költség.
 
Tarakos said:
atti76 said:
A GA oldalon http://www.greenaqua.hu/green-aqua-micro-novenytap-250-ml.html a növénytápoknál (a táblázatban) megnézheted az adagolási útmutatót.
Célszerű lenne egyébként a nagyobb/sűrűbb vízcsere, főleg jelen esetben, hogy algásodsz. ;)
Azonban ilyenkor változik az adagolás mennyisége!

Most heti 1*30 literről átálltam heti 2*30l-re. Megy a belső szűrő is, hogy rendesen mozgassa a vizet és a külső szűrőt is kitakarítottam. (sajna a 2211 egy hét alatt kb: fele annyi teljesítményre esik vissza.) Szerintem 3 naponta fogom takarítani a diffúzort is és a világítást meg a CO2-t is átidőzítettem. Beszerzek a 4200K-es cső helyett egy minimum 6500K-est, mert túlságosan sárgának találom a világítást már.

A tápozást visszaveszem napi 3ml micro és 3ml macro-ra illetve 2ml carbora.

Sajna 30 liternél többet nem igen tudok eltenni egyszerre, ez is 6db 5 literes flakonban várja a felhasználást. Az asszony meg haragszik, hogy az előszoba tele van vizes palackokkal...
(Mondjuk félig jogosan)

Olvasd el a táblázatot - azért van...
Heti 2 x 30% vízcserénél 1,1 ml/20 litert kell naponta adagolni. Az esetedben naponta 4,5 ml-t Micro-ból és ugyanennyit Macro-ból ;) A Carbo o.k. lehet.
A szűréseddel még gondok lesznek később is.
 
oRphEus said:
Tarakos said:
Sajna 30 liternél többet nem igen tudok eltenni egyszerre, ez is 6db 5 literes flakonban várja a felhasználást. Az asszony meg haragszik, hogy az előszoba tele van vizes palackokkal...
(Mondjuk félig jogosan)
Miért kell eltenni? Vízkezelővel sokkal kevesebb macera nélkül meg tudnád oldani a klórmentesítést. Ez pl. igen gazdaságos, de a többi vízkezelő sem egy nagy költség.

Eddig nem használtam ilyeneket, bár lehet, hogy kelleni fog.
A klórt milyen gyorsan szedi ki a vízből? Nálunk nagyon klóros a csapvíz.
Feltételezem, hogy ezzel a szerrel is kell némi várakozási idő. Nem?
 
atti76 said:
Olvasd el a táblázatot - azért van...
Heti 2 x 30% vízcserénél 1,1 ml/20 litert kell naponta adagolni. Az esetedben naponta 4,5 ml-t Micro-ból és ugyanennyit Macro-ból ;) A Carbo o.k. lehet.
A szűréseddel még gondok lesznek később is.

Ez a táblázat eddig el is kerülte a figyelmemet. De észben tartom!

Köszi!!!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére