• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green lawn

Tegnap érkezett 10 Amano növendék. Ebből 5 megy majd át a nano akiba 2 hét múlva.
Addig is a dolguk csak annyi, hogy növekedjenek és egyenek folyamatosan. :)
Van mit...:rolleyes:
 
Sajna a petéket mindkét garnéla eleresztette. Ez van, majd legközelebb... :)
Egyébiránt múlt hét végén érkezett 8 Oto, hogy végre legyen élet is az akiban a garnélákon kívül.
Úgy néz ki jól érzik magukat, pocakjuk dagad.
Viszont 3 napja csak 7-et látok, valószínüleg egy elpusztult, csak sehol nem találom a tetemet, valószínüleg a garnélák már elintézték a dolgot. :(
IMG_20170123_173031.jpg

Diófalevél bejövős nagyon (2 napos)
IMG_20170123_173117.jpg :
 
Úgy néz ki beütött nálam is a krach. Tegnap este vettem észre a neonokon az apró fehér foltokat, utánaolvasva, darakór...
Mit ne mondjak, nem vagyok boldog.
Még szerencse, hogy van otthon egy kb 30 lityis másik aki, így abba át tudom majd ma menekíteni a halakat és ott tudom kezelni őket.
Már csak a gyogyit kell megvenni és reménykedni, hogy mindenki túléli a megpróbáltatásokat.
Csak az a fura, hogy nem került be semmilyen új jövevény, vagy növény az elúlt időszakban, mégis felütötte a fejét ez.

Visszaolvastam, Dec 10-én vetted a halakat, 27-én vetted észre a pöttyöket. Ez 17 nap különbség... Most már tudod, hogy ennyi időt minimum érdemes karanténozni új halnál.

Csak hogy tudd, utolsó 3 halvásárlásomból 2-nél darakórosak voltak (utóbbi 2-3 év). Kettőből egy esetben már kapásból lehetett látni a pöttyöket (neon). Minden esetben karanténnál már jelentkezett, kegyetlen nagy szívás, ha a rendes akváriumba belekerül.

Kiváncsi lennék, kereskedések mivel kezelik a halakat, nem csodálkoznék, ha érzékeny halaknál csak valami gyenge szert használnának, ami elintézi a pöttyöket, de nem 100%-os eredményű, és pár hét után kezdődik előlről az egész. (Lehet, hogy erősen paranoiás vagyok...)

100%-os pusztulás durva, ez mutatja, hogy malachit zöld nem játékszer.
 
Utoljára módosított:
Visszaolvastam, Dec 10-én vetted a halakat, 27-én vetted észre a pöttyöket. Ez 17 nap különbség... Most már tudod, hogy ennyi időt minimum érdemes karanténozni új halnál.

100%-os pusztulás durva, ez mutatja, hogy malachit zöld nem játékszer.

Csak ugye itt nem volt érdekes a karantén, mert ugyan onnan jöttek a halak. Bár utólag belegondolva jobb lett volna ha van. Sajnos fájdalmas lecke volt.

Viszont a malachitzöld tényleg brutális cucc, ezért leszek kíváncsi, hogy @#Áron esetében mit tud a Tetra cucc. Pusztulás nélkül megússza a dolgot, vagy sem.
Mindenesetre drukkolok Neki.
 
Csak ugye itt nem volt érdekes a karantén, mert ugyan onnan jöttek a halak. Bár utólag belegondolva jobb lett volna ha van. Sajnos fájdalmas lecke volt.

Viszont a malachitzöld tényleg brutális cucc, ezért leszek kíváncsi, hogy @#Áron esetében mit tud a Tetra cucc. Pusztulás nélkül megússza a dolgot, vagy sem.
Mindenesetre drukkolok Neki.

Szerintem alapvető probléma a malachitzölddel, hogy nem tudjuk, mekkora koncentráció szükséges. Üres akváriumban, amiben nincs talaj, szűrő, szervesanyag stb, lehet, hogy sokkal kisebb koncentráció is elég. Vízparaméterek is befolyásolják. És az is lehet, hogy sokkal jobb, ha nem egyszerre van beleöntve, hanem folyamatosan van valamekkora koncentráció fenntartva a kezelés során. Szóval szerintem van rengeteg dolog, amit nem veszünk figyelembe. Az általam ismert szer cimkéjén erről nincs semmi információ.

Én már használtam 50%-os koncentrációban is, és elintézte a darakórt, tehát a 100%-os dózis elég erős lehet. Azt tudom, hogy robusztus halak (pl kalászhal) jól bírja, de pl neon, botia nem szereti. Lehet, ha érzékeny halak vannak, akkor érdemes más kezelés után nézni.

Én is figyelem @#Áron próbálkozását, már egy kezelésen túl van. Szerintem nála gyenge a kezelés és visszafertőződnek a halak, de legalább élnek.
 
Utoljára módosított:
Szerintem alapvető probléma a malachitzölddel, hogy nem tudjuk, mekkora koncentráció szükséges. Üres akváriumban, amiben nincs talaj, szűrő, szervesanyag stb, lehet, hogy sokkal kisebb koncentráció is elég. Vízparaméterek is befolyásolják. És az is lehet, hogy sokkal jobb, ha nem egyszerre van beleöntve, hanem folyamatosan van valamekkora koncentráció fenntartva a kezelés során. Szóval szerintem van rengeteg dolog, amit nem veszünk figyelembe. Az általam ismert szer cimkéjén erről nincs semmi információ.

Én már használtam 50%-os koncentrációban is, és elintézte a darakórt, tehát a 100%-os dózis elég erős lehet. Azt tudom, hogy robusztus halak (pl kalászhal) jól bírja, de pl neon, botia nem szereti. Lehet, ha érzékeny halak vannak, akkor érdemes más kezelés után nézni.

Én is figyelem @#Áron próbálkozását, már egy kezelésen túl van. Szerintem gyenge a kezelés és visszafertőződnek a halak, de legalább élnek.

Minden eletben van. Meg az ujszulott garnela is.
A leiras szerint akar 3-4x is meg kell ismetelni az 5 napos kurat. Nekem a 3. kor fut. A gond az, hogy a novenyek (ill. inkabb algak) miatt nem akarom magasra emelni a homersekletet. Marpedig mig 25 fokon 7 nap, addig 6 fokon mar 8 het az eletciklusa a darakornak. A masik gond, hogy a malachitet bontja az UV, en viszont nem akarom leallitani a vilagitast. (Most inkabb naponta ratoltok egy keveset.)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Végre valahára megérkezett a Sodastream palackhoz az angoloktól rendelt adapter, igy be tudtam üzemelni a nagynyomású rendszert. Hála a postának utazott másfél(!!) hónapot...
Egyelőre kb 0.5 bubi/mp-re állitottam, meglátjuk elég lesz-e.
Egy óra üzemelés után, azért 1-2 növény elkezdett bubizni... :)
Viszont kiváncsi leszek meddig birja a kis palack.
IMG_20170127_204400.jpg

IMG_20170127_204340.jpg
 
Gyors helyzetjelentés.
Tegnap a szokásos heti vízcsere és némi növényápolás.
Tápozás, CO2 folyamatosan megy.
Viszont a dropcheckerben lévő folyadék valamiért megromlott/tönkrement. Épp tegnap a takarítás folyamán vettem észre, hogy hiába tettem ki a dropcheckert a levegőre, a színe nem változott vissza kékre. Hanem maradt sárga.
Mondjuk már lesgyanús volt a dolog, mert CO2 nélkül is lime zöldet mutatott, a palack beizzítása után 1 nappal pedig sárgát.
Mindenesetre kint hagytam 4 órán keresztül és nem változott semmi. Így kicseréltem benne a folyadékot és tádám, visszaállt a régi rend.
Este szép lime volt, reggelre kissé kékessé vált. Szóval működik.
Fura, mert 1 hónap alatt ment tönkre.... A nanoban lévőnek ellenben semmi baja.
Lö fotó:
IMG_20170205_172629.jpg
 
Némi segítséget kérnék, mert kezd elhatalmasodni nálam is a szakáll-/szőralga.
Most már szinte naponta csavarom fel a levelekről, kövekről, még a bedobott diófalevélről az algát.
Kérdésem: mit tudok ellene tenni? Mert más alga szerencsére nincs, szóval teljes elsötétítést nem szeretnék.
Íme 1-2 fotó:
IMG_20170208_202541.jpg IMG_20170208_202527.jpg

Carbó van itthon, de tulajdonképpen az egész akit abba kellene áztatni...
 
De, hogy ne csak panaszkodjak: ücsörögve az aki előtt észrevettem egy apró mozgó valamit a szemem sarkából. Odapillantva egy mütyür garnéla volt!!!:geek:
Jobban sasolva hármat vettem észre, de olyan picik, hogy ha lenne az akiban még100, akkor se lehetne őket észrevenni...
Viszont új prioritás lépett életbe: a szűrő beszívó ágára valami védelmet kell eszkábálnom, mert amilyen kicsik simán beszippantja őket.
Illetve a vízcseréknél is figyelnem kell, nehogy leszívjam őket...
Hmmm. Egyre bonyolódik :)
Viszont, ezek szerint jól érzik magukat....
 
Végigolvastam az elejétől a végéig nagyon tetszett az egész [emoji6]


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Úg néz ki, hogy már 3 generáció garnéla készül felnőni az akiban... :)
Vannak kicsik, kisebbek, legkisebbek... :D

Illetve észrevettem 1-2 furább garnélát, kb akkorák, mint a legkisebbek, viszont nincs szinük.
Itt van 1-2 fotó (nem a legjobb):

Biztos nem páncél, mert mozgott...:
IMG_20170221_184702.jpg

Íme egy másik:
IMG_20170221_185302.jpg

Kérdésem: lehet, hogy ezek ilyen színtelen garnélák lesznek, vagy "később érő típusok" és majd bepirosodnak? Csak azért, mert az összes többi hasonló méretű garnéla már nyomokban piros.
Amano meg nem lehet, lévén full édesvíz...

Kukucs:
IMG_20170221_194406_1.jpg

HIába vannak az otok jóllakva, mert alga van dögivel. Főleg szőralga.
De ma hoztam haza békalencsét és ucaörömöt a kis 10 lityis naturalból, remélem ez segít egy kicsit az alga elleni harcban. Meg ugye a garnélkák is növögetnek valamiből... :D
 
Mai napl bekerült @ideoda sporttárstól 4 db, irgalmatlanul brutális méretekkel rendelkező Amano. Lesz mit enniük ettől nem félek.
Mindezek mellett egyelőre nagy változás nincsen, szakáll/szőralga még van, de mintha csökkenne a számuk.
Illetve a stem növények nőnek mint a bolondgomba. Egyelőre 2-3-as csoportokban próbálom őket dúsulásra bírni mivel korábban, tapasztalatlanságomnak köszönhetően, igencsak magasan vágtam vissza őket.
Ennek megfelelően le is kopaszodott az aljuk.... Evvan, mindenből tanul az ember.
Kép mit große Amano:
IMG_20170301_194817.jpg
 
Kérdés, hogy a planária fel szokott-e mászni az aki tetejére az üvegen, vagy inkább a talajon marad és ott kavar?
a planáriák, ha már nem találnak táplálékot a talajban, vagy talaj felszínin, akkor elkezdenek nyüzsögni az üvegen, növényeken stb. 1-2 héten belül eltűnnek ha nem jutnak táplálékhoz.
 
a planáriák, ha már nem találnak táplálékot a talajban, vagy talaj felszínin, akkor elkezdenek nyüzsögni az üvegen, növényeken stb. 1-2 héten belül eltűnnek ha nem jutnak táplálékhoz.
Szerencsére nem planária volt. Mondjuk fogalmam sincs, hogy mi, de tömény carbos kezelés megtette a hatását. Pont volt egy nap amikor valamiért egy kupacban voltak, nahh akkor kaptak az arcukba.
Azóta semmi nyomuk :)
 
Beütött a krach.
Délelőtt vettem észre, hogy a garnélák nagy része az aljzaton fekszik elborulva, plusz az aki előtt egy kiugrott Amano. Halak rendben lévőnek tűntek, úszkáltak. Azonnal 50% vízcsere, szűrő beállítva, hogy keverje a hurrikánt és imádkozás...
Vízcsere után kb 10 perccel a Sakurák nagy része magához tért, de azért még volt az aljzaton jópár...
Mostanra elmondható, hogy elpusztult az összes Amano(10 db) sok petés(6 db) nőstény és még vagy 10 mellette.
Az elpusztultakat, amennyit tudtam és láttam kiszedtem.
Holnap ismét vízcsere.
Végiggondolva az elmúlt napokat tippem már van a miértekre, de biztosat nem tudok sajna. Amint észrevettem a problémát nem mértem semmilyen paramétert, csak tűzoltás volt.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére