• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

92 literes növényes

Proci said:
Tarakos said:
Update:

Elmentem és vettem egy új rotort.
Összetettem és elhalkult a szűrő! (most már egészen kulturált és ami a fő, hogy a vízhozama is nőt)
Tettem alá két porózus gumi lapot is, hogy még kevésbé rezegtesse a szekrényt.
Na ennek örülök, akkor mégis csak megoldódott ez a zaj kérdés is :)
A blackout nyugodtan lehet 5 napos, sokaknál eredményesebbnek bizonyult. Viszont fontos, hogy tényleg kukk sötét legyen, csak semmi kukucskálás a növények részéről :lol:

Lehet hülye a kérdés, de 4 és 6napos blackout kúrát miért nem ajánljátok? :oops:
 
Proci said:
A blackout nyugodtan lehet 5 napos, sokaknál eredményesebbnek bizonyult. Viszont fontos, hogy tényleg kukk sötét legyen, csak semmi kukucskálás a növények részéről :lol:

Egy kevés búgás még van, de ez már nem zavaró.

Az 5 napos kúra nem fog ártani a halaknak? Eddig napi etetéssel voltak, félek, hogy megsínylenék.

Jelenleg egy duplán hajtott pokróc van az akin és a front üvegen pluszban még egy 4-be hajtott lepedő. O fény jut be.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
 
hzshalas said:
Lehet hülye a kérdés, de 4 és 6napos blackout kúrát miért nem ajánljátok? :oops:
Nincs jelentősége. Nekem még fel sem tünt, de majd látod, hogy mennyi kell. Én néha bekacsintottam a pokróc alá este :)
Halak egyébként kibírták mindenkinél az 5 napot is, csak utána ne etesd túl őket.
 
Proci said:
hzshalas said:
Lehet hülye a kérdés, de 4 és 6napos blackout kúrát miért nem ajánljátok? :oops:
Nincs jelentősége. Nekem még fel sem tünt, de majd látod, hogy mennyi kell. Én néha bekacsintottam a pokróc alá este :)
Halak egyébként kibírták mindenkinél az 5 napot is, csak utána ne etesd túl őket.

Bekukucskáltam, de az alga ugyan úgy megvan az összes levélen.
Semmi változást nem látta. Most nagyon szomorú lettem. :cry:
 
Ha folyton kitakargatod, hiába tolod ki 5 napra, de akár 15-re is. Az a titka az egésznek, hogy folyamatos legyen a sötétség. Nálam bevált, és másnál is. Pedig én csak 3 napra takartam be az akit. Az a titka a dolognak, hogy ne less.
 
Luna said:
Ha folyton kitakargatod, hiába tolod ki 5 napra, de akár 15-re is. Az a titka az egésznek, hogy folyamatos legyen a sötétség. Nálam bevált, és másnál is. Pedig én csak 3 napra takartam be az akit. Az a titka a dolognak, hogy ne less.

Ok, ne olyan nehéz.
Ki nem takartam, csak alulról egy kicsit belestem. Ezt is csak most este.
 
Tarakos said:
Luna said:
Ha folyton kitakargatod, hiába tolod ki 5 napra, de akár 15-re is. Az a titka az egésznek, hogy folyamatos legyen a sötétség. Nálam bevált, és másnál is. Pedig én csak 3 napra takartam be az akit. Az a titka a dolognak, hogy ne less.

Ok, ne olyan nehéz.
Ki nem takartam, csak alulról egy kicsit belestem. Ezt is csak most este.

Amennyiben teljesen sötét volt este a szobában, és az akiban sem kapcsoltad fel a világítást, úgy nem baj, ha lestél :D
 
atti76 said:
Tarakos said:
Luna said:
Ha folyton kitakargatod, hiába tolod ki 5 napra, de akár 15-re is. Az a titka az egésznek, hogy folyamatos legyen a sötétség. Nálam bevált, és másnál is. Pedig én csak 3 napra takartam be az akit. Az a titka a dolognak, hogy ne less.

Ok, ne olyan nehéz.
Ki nem takartam, csak alulról egy kicsit belestem. Ezt is csak most este.

Amennyiben teljesen sötét volt este a szobában, és az akiban sem kapcsoltad fel a világítást, úgy nem baj, ha lestél :D

Egy kis lámpát vettem igénybe a leskelődéshez.
Mindenesetre ma nem lesek akkor.
 
Ma reggel véget ért az 5 napos sötét kúra.

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy az általam várt eredményt hozta...

A növények nagy része elsárgult, némelyik ki is jött az ajzatóból.
Volt ami megnyúlt (erre számítottam).

A leveleken lévő alga egy része tényleg eltűnt, ám koránt sem mind. Sőt, volt valamilyen élősködőnek tűnő alga is ami az egyik növény levelének fonákját támadta meg. Oda tapadt, és szerintem a növénytől szívta el az erőt. Na ez olyat burjánzott, hogy kénytelen voltam két nagy levelet teljesen levágni.

Most több mint 50%-os vízcserét csináltam, visszavágtam néhány növényt, kiszedtem a szűrő szívó ága előtt lévő fát, levágtam egy rakás algás levelet, elindítottam a CO2-t, visszavettem 4 órára a világítást, és elkezdtem tápozni.

Remélem, hogy helyre jön minden, mert most olyan ronda az aki, hogy legszívesebben szétszedném, kidobnék mindent és teljesen új növényekkel újra kezdeném...
 
Innen simán van visszaút nyugi. Most kicsit lebombáztad a növényeket a fényhiánnyal, de amint elindul a világítás 1-2 hét és ott lesznek az új hajtások.
Tényleg a leg lehetetlenebb állapotoból is képesek a növények burjánzó dzsungellé változni sokszor láttuk már.
 
Nálam korábban a 3 napos bl.out a parvuláim 90%-át kinyírta, utána a sárga részek algásodtak...
 
viktorlantos said:
Innen simán van visszaút nyugi. Most kicsit lebombáztad a növényeket a fényhiánnyal, de amint elindul a világítás 1-2 hét és ott lesznek az új hajtások.
Tényleg a leg lehetetlenebb állapotoból is képesek a növények burjánzó dzsungellé változni sokszor láttuk már.

Köszi a biztatást.
Remélem, hogy így lesz.
 
atti76 said:
Nálam korábban a 3 napos bl.out a parvuláim 90%-át kinyírta, utána a sárga részek algásodtak...

Valahogy az elsötétítés ezen mellékhatását nem igen olvastam eddig...
Mindenki csak azt írta, hogy milyen jó, mert az alga eltűnik, a halak túlélik, a növények meg virulnak utána.
 
A fényigényes növényekek megviseli. Nálam most ért véget a 3 napos blackout. És minden rendben ment. Algám még maradt, de a HC gyep sem sárgult stb.
Parvula akkor is képes teljesen elsárgulni ha egy drasztikusabb nyirást csinálsz. Egy időben csináltam azt is, hogy a parvula miatt tápkapszulákat toltam le x centinként a talajba. Úgy láttam jó hatással volt.
 
viktorlantos said:
A fényigényes növényekek megviseli. Nálam most ért véget a 3 napos blackout. És minden rendben ment. Algám még maradt, de a HC gyep sem sárgult stb.
Parvula akkor is képes teljesen elsárgulni ha egy drasztikusabb nyirást csinálsz. Egy időben csináltam azt is, hogy a parvula miatt tápkapszulákat toltam le x centinként a talajba. Úgy láttam jó hatással volt.


Eddig rendben van, de az algát miért nem???
Azt hittem, illetve azt olvastam, hogy az alga azért nem bírja ezt a sötét kúrát, mert alacsonyabb rendű élő szervezetként kevesebb a tartaléka mint a növényeinknek.
 
Célszerű azért a kúra előtt eltávolítani minden algás levelet.
Egyébként egyes algákra (pl. staghorn) kevésbé hat, mint pl. a fonalalgára, ami 1-2 nap alatt elpusztul.
A besárgult (és az algás) leveleket vágd le, ne sajnáld. Ahogy Vik is írta, 2-3 hét múlva minden OK lesz, ha az algásodás okát sikerülne megszüntetned (legalább neked :D ).
 
atti76 said:
Célszerű azért a kúra előtt eltávolítani minden algás levelet.
Egyébként egyes algákra (pl. staghorn) kevésbé hat, mint pl. a fonalalgára, ami 1-2 nap alatt elpusztul.
A besárgult (és az algás) leveleket vágd le, ne sajnáld. Ahogy Vik is írta, 2-3 hét múlva minden OK lesz, ha az algásodás okát sikerülne megszüntetned (legalább neked :D ).

Ha a kúra előtt levágom az algás leveleket, akkor most minden növény teljesen kopasz lenne.
Az anubias most is algás, bár a két új levele egyenlőre tiszta. A többiről egyszerűen nem jött le még sikálva sem.
Vettem 4 cserép fűszerű növényt még 1 hónapja, annak a levelei eléggé besárgultak, és rondán algássak is voltak. Az alga arról nagyrészt lejött, de a sárga leveleket mind kivadászni ollóval eléggé női munka lett volna. Most az összeset visszavágtam k: 2cm magasságig (eddig olyan 5-7cm lehetett). Meglátom, hogy mi lesz vele. Ha nem bírja, akkor repül, és egy nagyobb átrendezés keretében veszek újat belőlük.

Tervben a külső reaktor is (sera 500-as vagy mi), remélem, hogy az megoldja a CO2 eloszlási gondomat.
Ekkor kikerülne az ajzat, JBL táptalaj menne alá, és a vasfákat is kicserélném egy szép ágas, bogas red moor fára.

Szóval, ha 1-2 héten belül nem lesz változás pozitív irányba akkor szétszedem az akit.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére