• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Red Island

na de meddig? Nálam 300ppm körül van a víz. A 120-150es víz lehet kicsit lágy nekik.
140TDSre lőttem mindig be, de a következő víz cseréjig, elérte a 170et is, pedig már a kövek sem voltak már benne. Most mértem a nagyban, ott 148TDS. Szerinted?
 
jó a csapvized... mást nem tudok hozzátenni :)
Biztos jobban beállt akvárium amiben többet tudnak mulmozni... nálam is van akvárium amiben kevésbé aktívak a garnélák. Ha egyszer eljutok oda majd azzal kezdek valamit csak nem tudom mit... ha újraindítok akkor megint idő míg összeérnek a dolgok. Lehet a legmocskosabb és legtöbb nemkívánatos élőlénnyel (kagylósrákok, kis férgek, pajzsoscsigás) megáldott akváriumból telepítek át egy kis aljzatot. Nálam mintha a garnélák az ilyen akváriumokban jobban éreznék magukat.
 
Helyzet jelentés.

Holnap lesz 2 hetes a újraindítás.
Múlthét, csütörtök reggel óta, bekerült 8 db deszantos (vadas). Semmilyen elhullás nem történt, jól érzik magukat. Egyenlőre semmilyen alga nem mutatkozik. Ezt most le is kopogom, és remélem így is marad.:) Kösz @Z1234 a tanácsokat, és amennyire tudtam elkövettem.:):hungover:
A mai vízcsere RO vízzel történt, visszasózva 150TDS-re. Világítási idő, visszavéve 8 órára.
Ma kezdődőt az első tápozás, 1 ml micro-macro és 0,5 carbo, meg bekerült a Co2 is.

Ma vettem a bátorságot, és bővítettem a faunát: 12 garnéla és 10 hal. Lehet hogy terhelt lesz a akvárium, de a későbbiekben majd kiderül, és akkor majd változtatok.
DSCF7643.JPG
DSCF7640.JPG DSCF7642.JPG DSCF7646.JPG DSCF7650.JPG DSCF7652.JPG DSCF7668.JPG
 
Az új lakók brigi-k? Belőlük még egyszer ennyit nyugodtan betehetsz.;)
Szerk.: Jah, most néztem vissza, ez csak 18 literes kocka:eek:, azt hittem van vagy 30-as. Akkor visszavonom az előbbieket. Bár a halak még így sem látszanak soknak:rolleyes:.
 
Az új lakók brigi-k? Belőlük még egyszer ennyit nyugodtan betehetsz.;)
Szerk.: Jah, most néztem vissza, ez csak 18 literes kocka:eek:, azt hittem van vagy 30-as. Akkor visszavonom az előbbieket. Bár a halak még így sem látszanak soknak:rolleyes:.
Üdv.
Igen, azok. 6an vannak és 4 oto.

Ahogy látom, annyira nem nézted előre. Túlságosan visszanézted.:);) Az ezelőtti bejegyzésemnél, írtam hogy megváltozott egy kicsit a méret és a űrtartalom.:p
A kezdetnél, valóban 25x25x30 ,18 literes volt, de most 30x30x35, 31,5 liter.
 
Az első oldalt néztem, de 30 literben simán elfér 15 is. Nálam ugyanekkorában van 6 urophthalmoides, 6 ruby tetra, 3 galaxy, 3 amano (tényleg, nem is tudom, hogy ezek élnek-e még:rolleyes:) és egy rakás sakura. Nem érzem, hogy sok lenne.
 
A tegnap itt is meg volt a rendszeres rutin(vízcsere).
Alga téren, még semmi. Csak ami megmaradt a előzőben, a Hemianthus callitrichoides Cuba-n. De az is eltűnőben van.
Köszönet @tsokee -nak ,a flóra bővült 2 fajta nővénnyel, rotala wallichii és rotala hra-val. Mind 2 növény csak kipróbálás céljából kerültek be. A wallichiit már próbáltam, de nem maradt meg, az akkori víz paraméterek miatt.
DSCF7687.JPG

DSCF7690.JPG DSCF7691.JPG DSCF7692.JPG DSCF7694.JPG DSCF7695.JPG DSCF7697.JPG DSCF7702.JPG DSCF7703.JPG DSCF7698.JPG
 
Nagyon szépen fejlődik a kis kockád!(y)
A monte carlo már kifutott a homokra, a cameroon moha is tele van friss zöld hajtásokkal és a snow ball nősténynek is arra utal a nyerge, hogy hamarosan akár petés mami is rohangál majd nálad!
Azt már nem is említem, hogy a láng moha mennyivel szebb, mint nálam.;)
 
Nagyon szépen fejlődik a kis kockád!(y)
A monte carlo már kifutott a homokra, a cameroon moha is tele van friss zöld hajtásokkal és a snow ball nősténynek is arra utal a nyerge, hogy hamarosan akár petés mami is rohangál majd nálad!
Azt már nem is említem, hogy a láng moha mennyivel szebb, mint nálam.;)
Na ja! Van 2 petés snow , 1 CRS meg egy vadas.
 
Back
Oldal tetejére