• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gaius Baltar üvege

Csak Coryk, otok, neocaridinák és espeik vannak bent? Nekik mehet lejjebb a viz höfoka, 22-23°c ra, melegebb vizben gyorsabban termelödik a bomlásanyag, és emiatt sokszor gyorsabban nönek az algák.

Töltesz fel pár képet? :) Nyugodtan emeld ki a csúnyább részeket.
Szia,

Igen, ők vannak, pontosan:
- 1 panda cory
- 16 espei rasbora
- 6 törpe szívóharcsa
- 1 red cherry - ő és anno még 9 társa is egy időben kerültek be. Lassan-lassan elhullottak, vedlési problémáik voltak.

A vizet nem fűtöm, ennyi a hőmérséklet a lakásban (nem fűtünk). Nyárra muszály lesz valami ventillátort beépítenem (bár akkor már menni fog a klíma).
A talajt heti szinten körbe szoktam porszívózni, illetve hetente 2x le szoktam szedni az algákat is. A növényekről nehézkes, le tudom dörzsölni, akkor összeáll és le tudom választani egy csomóban, de néha jön vele a levél is.
Kicsit áthelyeztem az ambúliákat a valiisneria által elfoglalt helyekre, most kevésbé algásodnak, messzebb vannak a kövektől és az algadús nagylevelűektől.
 

Attachments

  • IMG_20230502_181123.jpg
    IMG_20230502_181123.jpg
    306 KB · Megtekintések: 22
  • IMG_20230502_181110.jpg
    IMG_20230502_181110.jpg
    187.8 KB · Megtekintések: 21
  • IMG_20230502_181141.jpg
    IMG_20230502_181141.jpg
    295.1 KB · Megtekintések: 22
Egy kis helyzetjelentés:

Javulás látható. Minimális fonal algázás van. Azt vettem észre, hogyha nagyon beindul az ambúlia elkezd jönni a fonal alga. Easy Life Algexit Green-hez nyúltam, szépen leírtotta a fonalamat és sokáig nem is jött elő tőle.

Változások az előzőekhez képest:
- Heti 30%-ról heti 50%-ra növeltem a vízcserét.
- Mivel került be sügér is, már nem csak kezelt, hanem egy félnapot-napot pihentetett vízzel cserélek (Csak a csere víz fele ilyen, a másik fele csak kezelt). A pihentetett vízbe is kerül vízkezelő.
- 2 hetente metszek. A köztes héten az alsó elhaló leveleit szedem le a higrophyla-nak. Gyanítom a heti metszés, illetve az elhaló levelek hét közbeni eltávolítgatását rosszabbul viselik a növények.
- Ecset alga elleni küzdelmet feladtam. Ha nem okoz gondot inkább hagyom a köveken, legalább jó a színe. A zöld fonal már nem fér hozzá. 😈

- A megmaradt garnéla majdnem 1 évesen távozott. A 6-ból 3 oto maradt meg a beköltözés után. Ők eleve elég passzívak voltak. A maradék 3 az elejétől szépen keresgélt.
- 3 kakadu törpesügér költözött be. Ők aktívak, szépen esznek a többiekkel együtt.
- A megmaradt panda cory is aktív, jól érzi magát.
- A pandák és az oto-k törékenyek, vagy csak én fogtam ki. Tudom, kevesen vannak, de nem szívesen bővíteném az állományt emiatt.

A flow-t is lejjebb folytottam, úgy láttam a nagyobb csobogás miatt volt a surface skum-om, pedig pont az ellenkezőjét gondoltam.

Volt idő, amikor nagyon elkeseredtem, de most megint a viszonylag kezelhető állapot áll fent.


DSC06022.JPG
 
Back
Oldal tetejére