• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

92 literes növényes

patzu said:
Nekem a felsorolásból hiányzik a visszafolyásgátló. ;)
Azt se feledd!


Jó, hogy mondod!

Az is benne van.

Illetve most jöttem a GA-ból, és megvan a diffúzor meg a cső. Bár már csak itthon láttam, hogy a diffúzorhoz a tapadó korong hiányzik.

Tehát akkor keresek eladó tapadó korongot diffúzorhoz!!!
Mondjuk eltört üveg ketyeréről megmaradt tökéletes lenne.
 
Tarakos said:
patzu said:
Nekem a felsorolásból hiányzik a visszafolyásgátló. ;)
Azt se feledd!


Jó, hogy mondod!

Az is benne van.

Illetve most jöttem a GA-ból, és megvan a diffúzor meg a cső. Bár már csak itthon láttam, hogy a diffúzorhoz a tapadó korong hiányzik.

Tehát akkor keresek eladó tapadó korongot diffúzorhoz!!!
Mondjuk eltört üveg ketyeréről megmaradt tökéletes lenne.

Szólj a Ga-nak és pótolják szerintem, ha nem volt hozzá.
 
Betettem a diffúzort a helyére! :)))

Először az esőztető alá tettem, de nagyon sok Co2 távozott szerintem a vízből.
Most az átellenes oldalon van, a szűrő így a felfelé szálló bubikat visszanyomja, és most látványosan az egész akksi tele van apró bubikkal.
Sajnos a buborékszámot nem tudom, de a tartós tesztet figyelem és egyenlőre még sötét zöld. A halak láthatóan jól vannak.

Ebből a black box tápból meg 2 naponta adagolok 5ml-t. Egyenlőre nem emelem az adagot (figyelem az algásodást meg a növények hiány tüneteit), de lehet, hogy idővel ezt meg kell emelnem... (20ml/40l víz az adagolási tájékoztató szerinti mennyiség)

A folyékony szén is megy minden reggel a megszokott 3ml/nap mennyiséggel.
 
Sziasztok!

Csak bebeszélem magamnak, vagy tényleg lehetséges, hogy a co2-től (4 nap) tisztább lett a víz?
Előtte egy kicsit sárgás volt, de most egész tiszta!

Talán a növények jobban felvették a tápanyagokat?

Ja, és olyan zöldek a növények, hogy csak pislogok!
A Cryptocoryne wendtii " tropica " szépen vedli le a zöld leveleit és sorra hozza a vöröses barnás leveleket.
Az Anubias hozott egy szép új levelet míg a Cryptocoryne parva is lassan már dupla mennyiségű.

Szóval egyenlőre boldogság van!
:D





 
A víz színéről nem tudok nyilatkozni, de hogy a co2-től, már simán a co2-től is látható javulás van a növényeken, az tuti. Lowtech akváriumban nagyon meglódultak tőle a növények + amire még figyelmes lettem: az elhullott növényi darabok 2-3 nap alatt szinte teljesen lebomlottak.
 
Sziasztok ismét!

Ma este az etetésnél felfigyeltem arra, hogy a kakadu nőstény nem igazán akar feljönni a víz felszín környékére. Hosszas nézegetés után észrevettem, hogy az egyik anubias alatt kuksol és minden rákot meg páncélost elkerget.

Elkezdtem jobban figyelni, és megláttam, hogy 2 levél alja is tele van petével.

Most nagy a boldogság, jó látni amint harciasan őrzi a petéket. :)))

Sajnos a felnevelésükben (ha egyáltalán kikelnek) nem bízok, mert a sórák keltetés nem hiszem, hogy kivitelezhető lesz nálam.
Illetve a petékért is sajnálok 2800Ft-ot kiadni.
 
Tarakos said:
Sziasztok ismét!

Ma este az etetésnél felfigyeltem arra, hogy a kakadu nőstény nem igazán akar feljönni a víz felszín környékére. Hosszas nézegetés után észrevettem, hogy az egyik anubias alatt kuksol és minden rákot meg páncélost elkerget.

Elkezdtem jobban figyelni, és megláttam, hogy 2 levél alja is tele van petével.

Most nagy a boldogság, jó látni amint harciasan őrzi a petéket. :)))

Sajnos a felnevelésükben (ha egyáltalán kikelnek) nem bízok, mert a sórák keltetés nem hiszem, hogy kivitelezhető lesz nálam.
Illetve a petékért is sajnálok 2800Ft-ot kiadni.

Hát spec bánásód ide vagy oda nálam 3-4 kakadu már ovodás korban van ;) semmit extrát nem kapnak. Azóta a nőstény már megint ápolgat egy csoportot ha jól láttam. Szóval nem feltétlen reménytelen a spec kaják nélküli felnevelés.
 
viktorlantos said:
Tarakos said:
Sziasztok ismét!

Ma este az etetésnél felfigyeltem arra, hogy a kakadu nőstény nem igazán akar feljönni a víz felszín környékére. Hosszas nézegetés után észrevettem, hogy az egyik anubias alatt kuksol és minden rákot meg páncélost elkerget.

Elkezdtem jobban figyelni, és megláttam, hogy 2 levél alja is tele van petével.

Most nagy a boldogság, jó látni amint harciasan őrzi a petéket. :)))

Sajnos a felnevelésükben (ha egyáltalán kikelnek) nem bízok, mert a sórák keltetés nem hiszem, hogy kivitelezhető lesz nálam.
Illetve a petékért is sajnálok 2800Ft-ot kiadni.

Hát spec bánásód ide vagy oda nálam 3-4 kakadu már ovodás korban van ;) semmit extrát nem kapnak. Azóta a nőstény már megint ápolgat egy csoportot ha jól láttam. Szóval nem feltétlen reménytelen a spec kaják nélküli felnevelés.


Ez jó hír!
A természetben is felnő néhány és ott sem kapnak különleges tápokat, sőt vadásznak is rájuk.
Cserébe nem nő fel az összes, hanem csak a legrátermettebb.
 
Ma reggel még a helyükön voltak az ikrák, ám a lámpa felkapcsolásakor már nem.

A nőstény kakadu viszont átköltözött az egyik fa általam mindeddig nem is ismert repedésébe. Most azt őrzi rendületlenül. Mondjuk jobban védhető mint a növény levele.

Viszont mostanra már kiguvadt a szemem és mégsem láttam egyetlen kikelt halat vagy ikrát sem.
(Ma reggel vízcsere és alga kaparás volt, így lehet, hogy átköltöztette az ikrákat?)

Alga: Mindeddig egészen jól elkerült, de tegnap észrevettem, hogy az üvegen barna lerakódás van. Volt egy nagyon kevés ecset algám is, ez még az egyik növénnyel illetve fával jött, ez is mintha elkezdett volna erőre kapni.

- Vízcsere heti 40%,
- Folyékony szén napi 3ml (egy red cherry fel is adta a küzdelmet tegnap),
- Növény táp (black box) napi 3-5ml,
- CO2 olyan 75-120 bubi/perc (sajnos ez az utóbbi két napban változott a megadott határok között. )most 70 környékén van.

Tegnap beállítottam még egy belső szűrőt is (szivacs nélkül), mert az esőztető ereje annyit csökkent, hogy a CO2 nagyon nem volt jelen mindenhol.
(Csak a CO2 adagoláskor megy)
Ma kitakarítottam a külső szűrőt is, és ismét megfelelően mozgatja a vizet.


Most megpróbálom a CO2-t nem piszkálni, és a növénytápot visszavenni.

És végezetül pár kép:







 
Tarakos said:
- Folyékony szén napi 3ml (egy red cherry fel is adta a küzdelmet tegnap),

Szia! Nem hiszem hogy ettől halt meg az RC hacsak nem telibe kapta a Carbo-t. Nálam 70literre meg 4ml és semmi bajuk a garniknak, red cherryk már szép számmal vannak.
 
inadsz said:
Tarakos said:
- Folyékony szén napi 3ml (egy red cherry fel is adta a küzdelmet tegnap),

Szia! Nem hiszem hogy ettől halt meg az RC hacsak nem telibe kapta a Carbo-t. Nálam 70literre meg 4ml és semmi bajuk a garniknak, red cherryk már szép számmal vannak.


Eddig nekem is bírta.

Én sem vagyok biztos a halál okában, mert az amanok élnek és virulnak.

Az igazság az, hogy 10 RC-vel kezdtem, és 1 hónap alatt talán 1db-ra csökkent az állomány.
(Közben kb: 2 hétig nem volt hím kakadum, így az őrá nem gyanakszok.)

Viszont elkészült a 30l-es nanom, amit a 7végén be is üzemeltem. (Low tech lesz és garnélák számára készült)
 
Tegnap elfogyott a happy life carbom, és ma végre megérkezett az easy life carbo meg a Green Aqua Macro/micro táp. (300ml)

Nos a dobozon látom, hogy 20l/1 pumpálás a mennyiség.
Tehát a kb: 72l vízre nyugodtan nyomhatom a 4 pumpát vagy csak 3-at?
A világításom 44W/72l jelenleg.
(tervben még + 20W beépítése)

Érdemes ezen növelnem, vagy a tápozás mértékét csökkentsem?
(heti 25l víz cserével amit max 30l-re tudok feltornászni)

Természetesen megy a CO2 napi 6,5 órát és a világítás 7-et.

Szóval akkor a jelenlegi technikával mennyit tápozzak?
 
Nigro said:
Majd a Carbo neveket ellenőrizd ;)
Az adagolásból elég a 3 nyomás. A CO2 beoldás idejét nyugodtan növeld 10 órára akár.

A nevek elvileg jók.
Eddig happy life-ot használtam, most meg vettem a mindenki által használt és ajánlott (talán töményebb is)easy life-ot.

A CO2-t akkor feltolom, de féltem a halakat.
(érdemes fokozatosan növelni a beoldás idejét, vagy mehet drasztikusan?
Ugyanis 2 napra betettem egy plusz szűrőt, hogy növeljem a víz mozgását. Jobban mozgott a víz, kevesebb ideig maradt a CO2 a vízben és meg is jelent a fonal algám.
(Nem kicsit szidtam magam miatta.)
 
Ma a vízcserével egybekötötten beüzemeltem plusz 8W világítást. Az eddigi 0.52W/l ről így 0,638W/l lett.

A co2 napi 8 órát megy, míg a világítás 9-et.
EI szerint tápozok és ez a mostani állapot:





 
Sid said:
Szépen fejlődik az aki nameg szép kakadut sikerült találnod ;)

Bizony egész jól fejlődnek.
A kakadunak külön örülök, mert egyrészt mindenhol tripla red-et lehet látni én meg kifejezetten mást szerettem volna.
Illetve szegénykét egy olyan helyről mentettem ki ahol a másik kergette és meg voltak számlálva a napjai. Most meg egyértelműen ő az akvárium ura!
 
Tanácsot szeretnék kérni:

1 hete GA tápokkal tápozok és ellepett az alga.
Ma hadrendbe állítottam még 20W-nyi világítást, így most 58W-al világítok napi 7 órát, míg a CO2 8 órát üzemel.
Ahol megy a CO2 ott még több alga is van mint ahova jóval kevesebb jut.
Naponta 2-2,5 pumpányi macro és ugyan ennyi micro-t adagolok, és 2ml carbot. (heti 30l vízcserével)

Mit nem csinálok jól???
CO2 előtt alig volt algám, most pedig...

Ja, és a piros levelű növény levelei lyukadnak, foszlanak. (EI tápozás esetén ez kizárt, nem?)
 
Tarakos said:
Tanácsot szeretnék kérni:

1 hete GA tápokkal tápozok és ellepett az alga.
Ma hadrendbe állítottam még 20W-nyi világítást, így most 58W-al világítok napi 7 órát, míg a CO2 8 órát üzemel.
Ahol megy a CO2 ott még több alga is van mint ahova jóval kevesebb jut.
Naponta 2-2,5 pumpányi macro és ugyan ennyi micro-t adagolok, és 2ml carbot. (heti 30l vízcserével)

Mit nem csinálok jól???
CO2 előtt alig volt algám, most pedig...

Ja, és a piros levelű növény levelei lyukadnak, foszlanak. (EI tápozás esetén ez kizárt, nem?)

Én első körben a CO2-ben keresném a bajt. Ha 7 órát nyomod a fényt eleve kevés a 8 óra CO2. Próbáld meg 3 órával lámpa bekapcsolás előtt indítani legalább és mehet lámpaoltásig a beoldás. Javitaani kell, hogy a CO2 mindenhova eljusson. Ha most kezdtél rendesen tápozni a növényeidnek kell egy kis idő, hogy alkalmazkodjanak (2-3 hét). Ebben az időszakban előfordulhat bármi. Esetleg az első 2-3 hében próbálj heti 2 vízcserét elvégezni. És a világítási időszakot mindenképp told késő délután / estére. Délután 4-es start már jó lehet. CO2 akkor délután 1-kor indulhat. A kezdeti algásodástól nem kell félni. Ha beindulnak a növények az alga visszaszorul. De még mindig lehet később segíteni mondjuk egy sötétkúrával.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére