• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

92 literes növényes

Tarakos

Kertész szaki
Sziasztok!

Szeretném bemutatni a nemrég beindított növényes akváriumomat.
Sajnos a technika még nem teljes, de folyamatosan fejlesztek. Végső célom egy igazán szép növényektől burjánzó akvárium üzemeltetése.

Már a mostani állapotában is a lakás dísze. :)

Típus: Édesvizi
Méret: 66*34,5*39
Szűrés: Eheim Classic 2215 (kerámia gyűrű és lávakő töltettel)
Hűtés: nyáron a lakás légkondicionált
Világítás: - 1db T5 osram 14W 6500K
- 1db T5 osram 24W 8000K
- 1db T4 20W 4200K
Aljzat: JBL mando 10liter + JBL táptalaj 2,5 liter
Háttér: Sziklás/növényes poszter
Dekoráció: 2db vasfa
Etetés: Naponta/kétnaponta (fagyasztott sórák)
Vízcsere: Hetente 35-40 liter
Növények
trágyázása: Easy-life Carbo (két naponta 2ml) + Easy-life Pro Fito (heti 7ml) + black box táp (két naponta 2ml)
Co2: drop checker, 2kg-os palack, DAZS CO2 Set D, üveg buborék számláló, üveg visszafolyás gátló szelep, mágnesszelep, FESTO tűszelep, CO2 csövezés


Halak: 28db Paracheirodon innesi
3db Corydoras
2db Apistogramma cacatuoides (orange)
3db Crossocheilus siamensis


Növények:
Cryptocoryne parva
Eleocharis acicularist
Microsorium pteroptus
 
Grat az új akváriumhoz!
Ha megengedsz néhány észrevételt. A külsőszűrő szívóága jobb helyen van az esőztető alatt.

szures3-300x200.jpg


Ha az áramlást megfigyeled, akkor láthatod, hogy a koszt ide fogja fújni az esőztető. ;)

Ha minden jól megy, hamarosan a szép üde és zöld növények, el fogják takarni a sziklás posztert :)
 
Nigro said:
Grat az új akváriumhoz!
Ha megengedsz néhány észrevételt. A külsőszűrő szívóága jobb helyen van az esőztető alatt.

szures3-300x200.jpg


Ha az áramlást megfigyeled, akkor láthatod, hogy a koszt ide fogja fújni az esőztető. ;)

Ha minden jól megy, hamarosan a szép üde és zöld növények, el fogják takarni a sziklás posztert :)


Köszi a tanácsot!

Én is észrevettem, hogy a kosz abba az irányba sodródik, de még nem tettem semmit.
Holnap át is rakom a megfelelő oldalra.

És köszönöm a biztató szavakat!
:D
 
Viszont van egy problémám is.

A kakadu hímem a mai napon az örök vizekre úszott. (még fiatal volt)
Napok óta kedvetlen volt, tegnap kivettem a társas akváriumból, de nem lett jobban. (igazából a neonok elkergették az etetésnél, és hiába etettem csipesszel, a vég elkerülhetetlennek tűnt.)

Tehát szeretnék a megözvegyült lánynak egy társat szerezni, de valahogy csak dupla és tripla red-et lehet venni. Nekem viszont olyan kéne mint amilyen a Big Boss volt.

Ezt a színváltozatot kitől és honnan tudnám beszerezni?
 
Szép, de nekem több észrevételem is támadt így hirtelen. A domborzattal lehetett volna picit játszani, meg a redeket meg fogják zabálni a kakaduk :roll: Nekem a ramik ették meg őket...
 
Scar said:
Szép, de nekem több észrevételem is támadt így hirtelen. A domborzattal lehetett volna picit játszani, meg a redeket meg fogják zabálni a kakaduk :roll: Nekem a ramik ették meg őket...

Az az igazság, hogy ez pont a második újraindítása ennek az ajzanak 1 héten belül.
Az előzőnél jobb oldalt egy domb volt, azon egy ágas-bogas gyökér, és közte a növények. Nos a fa bepenészesedett (valószínűleg a nem tökéletes kifőzés miatt), és szét kellett szednem. Most meg már este 9- kor ennyire futott. A növények meg minden lakó egy vödörben várták a talajrendezés végét, így be kellet fejeznem a dizájnozást. Ezek a fák is a régebbi akváriumokból maradtak.

A redek még bírják, bár az is igaz, hogy 10-en voltak...
Ahogy néztem, inkább a neonok próbálkoznak náluk, mert a kakaduk valahogy nem tudták átvenni a hatalmat.

Ez volt:


 
SlyChocolate said:
Tarakos
Gratula, tetszik az akid pár hét múlva szépen kialakul...
Egyetlen egy nagy HIBÁT látok és mond, hogy nincs igazam csak a kép téved!
Az aki és a bútorlap közt nincs semmi???
Erre a képre gondoltam!


Pedig van. Hővisszaverős polifoam a tükrös oldalával lefelé.
A kép csalóka, mert az első üveg kb 1,5mm-el lejjebb van mint az akvárium alja, így nem toltam teljesen előre.
Még lehet, hogy kicserélem dupla vastagra.

És mindenkinek köszi a dicséreteket!
 
Big Bosshoz hasonlót nemhiszem hogy találsz sajna mivel elég ritka az a színváltozat.
 
Szép lesz, ha jól beindul minden. Jó kezdet;)

Miért bántad meg a manadot?
update: "Aljzat: JBL mando 10liter (táptalaj nincs, de már bánom)"
Félreolvastam, elnézést. Este volt már:)
 
Hali!
Először is sok sikert és mégtöbb kitartást kívánok az új aksidhoz! De egy észrevétel: Csak óvatosságra intenélek ,mert ha jól olvastam akkor már az akvárium 5 napos korában több, mint 40lakója volt..Szerintem egy jól beállt 90literesbe -ahol már a szűrőben és a talajban is megtelepedtek a bacik- is sok ez a népesség, nemhogy indításkor. Biztos segít valamennyit a beállt akváriumvízzel való feltöltés, de szerintem ennyit biztos nem. Vigyázz ezzel a dologgal ,mert egy kis túletetés vagy kicsit kevesebb vízcsere, vagy egy kis nem odafigyelés és máris jön a halpusztulás, az alga, vagy bármi más amire nem is számít az ember. Nem akartam nagyon negatív lenni,- ha a növények megnőnek szép kis dzsumbujod lesz,- de tudod , okos ember más kárán tanul.. ;)
 
hzshalas said:
Hali!
Először is sok sikert és még több kitartást kívánok az új aksidhoz! De egy észrevétel: Csak óvatosságra intenélek ,mert ha jól olvastam akkor már az akvárium 5 napos korában több, mint 40lakója volt..Szerintem egy jól beállt 90literesbe -ahol már a szűrőben és a talajban is megtelepedtek a bacik- is sok ez a népesség, nemhogy indításkor. Biztos segít valamennyit a beállt akváriumvízzel való feltöltés, de szerintem ennyit biztos nem. Vigyázz ezzel a dologgal ,mert egy kis túletetés vagy kicsit kevesebb vízcsere, vagy egy kis nem odafigyelés és máris jön a halpusztulás, az alga, vagy bármi más amire nem is számít az ember. Nem akartam nagyon negatív lenni,- ha a növények megnőnek szép kis dzsumbujod lesz,- de tudod , okos ember más kárán tanul.. ;)


Igen, kicsit sokan vannak.
A terv az volt, hogy egy picivel nagyobb akksit csináltatok, de ez kimaradt az asszony ellenkezése miatt.
A hely sajnos adott a lakásban, ide max egy 77*40*45 vagy 50-es férne el. Ez már elég lenne szerintem.
A lakók az előző összeállításból jöttek ami több mint 7 hónapot üzemelt már. A víz is ebből van és a szűrő is innen jött.
Tulajdon képen egyedül az ajzat új meg az elrendezés. [/b](talán emiatt is került eddig el az opálosodás is)
Igyekszek rendszeresen cserélni a vizet, főleg az etetés után, hogy ne maradjon felesleges étel maradék.
Bár ezt nem vettem még észre, mert a neonok olyanok mint a sáska had, mindent végigkutatnak, és megesznek. A páncélos harcsákról nem is beszélve, mert azok meg egész nap az ajzatott járják, és mindent felkutatnak.
Egyenlőre még jól halad, és remélem, hogy elkerülnek a nagy katasztrófák.
 
Proci said:
Szép lesz, ha jól beindul minden. Jó kezdet;)

Miért bántad meg a manadot?
update: "Aljzat: JBL mando 10liter (táptalaj nincs, de már bánom)"
Félreolvastam, elnézést. Este volt már:)

Magát a talajt nem bánom, az tetszik. Viszont rendesen ki kell mosni mielőtt beteszi az ember, mert az első alkalommal csak félig történt ez meg. Így az aljzatból felkeveredett por az összes növényt belepte és az akvárium üvegeit is ellepte. Arról nem is beszélve, hogy a szűrőt is eltömítette.
Annyira ragaszkodó nyálkát képezett, hogy csak a csap alatt lehetett lemosni a levelekről.

Azt viszont bánom már, hogy az ajzat alá táptalaj nem került. Talán azért az segített volna a növényeknek.
Viszont azért nem tettem, mert nem tudtam, hogy pontosan mi oldódik ki belőle. Mivel nincs CO2 rendszerem (még) így tartottam az elalgásodástól.
(Bár lehet, hogy csak tudatlan voltam/vagyok)
 
Grat az akváriumhoz, reméljük egyre szebb lesz!
DE! Egy kis építő jellegű kritikát had ejtsek: A nagy növényezés mellett ne feledkezzünk már meg a halak igényeiről sem! 3db páncélosharcsa? Tudod ugye, hogy rajban érzik jól magukat, és csak 6-8 egyedtől fognak természetes viselkedésmódot folytatni? Az 1db guppi se hiszem, hogy a mennyországban érzi magát, nem afrikai sügérrel van dolgod ;)
Igazi szépségük ezeknek a halaknak úgy mutatkozik meg, ha kisebb csapatot tartassz belőlük, mindenkinek jobb lenne így... :)
Peace
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére