• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green lawn

Sajnalom az allomanyt. :( Mire gondolsz mitol lehetett?
A tippem a nem megfelelően szűrt esővíz volt. Valószínüleg volt benne valami, pedig végignyomtam a teljes szűrő palettán. Aktívszén, 1 és 0,1 mikronos szűrő. De még így is maradt benne valami.
A biztonság kedvéért a vízcsere mellett benyomtam extra adag vízkezelőt is.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
A tippem a nem megfelelően szűrt esővíz volt. Valószínüleg volt benne valami, pedig végignyomtam a teljes szűrő palettán. Aktívszén, 1 és 0,1 mikronos szűrő. De még így is maradt benne valami.
A biztonság kedvéért a vízcsere mellett benyomtam extra adag vízkezelőt is.

Hogyan cserélsz az esővízzel vizet? Kevered csapvízzel, esetleg visszasózod?
 
Hogyan cserélsz az esővízzel vizet? Kevered csapvízzel, esetleg visszasózod?
A cél az volt, hogy szép lassan átállok lágyvízre. Múlt héten megvolt a rendszeres vízcsere kezelt csapvízzel. Most hétvégén akartam megejteni az első vízcserét esővízzel, de mivel az akvából 3 nap alatt elpárolgott kb 3 liter víz, arra gondoltam, hogy a szokásos ioncserélt helyett már esővízzel töltöm vissza. Persze visszasózás nélkül. Ez volt 2 napja.
De már biztos vagyok benne, hogy az esővíz okozta, mivel a megmaradt kb 2 liter esővíz iszonyat büdös lett. Ezt eddig azért nem vettem észre, mert egy lezárt 5 literes flakonban volt a pinyóban. Ahol elvileg se fényt nem kaphat és nagyjából 15 fok van.
Most az a kérdés, hogy mit csináljak. Hogy tudom biztosan kiirtani a bejött bacikat...
 
Az eső víz szerintem nem túl nyerő pl. ebben az időszakban. Nyáron még lehet róla szó, de csak 40 perces zuhé után, és még az is kockázatos . Mostanában elég nagy a szennyeződés a légkörben.
 
Az eső víz szerintem nem túl nyerő pl. ebben az időszakban. Nyáron még lehet róla szó, de csak 40 perces zuhé után, és még az is kockázatos . Mostanában elég nagy a szennyeződés a légkörben.
Én is eldobtam a témát. Túl sok a változó az ötletemben.Helyette, ha már a szűrők több mint 3/4e megvan, csinálok egy saját RO-t. Az azért csak biztosabb.
 
A baj csőstöl jön.
Az aki tele van/volt planáriával, így kaptak azok is egy adagot a Fenbendazolból, de sanjnos ennek következtében volt garnéla elhullás is.
Ma lecseréltem a víz 50%-át a biztonság kedvéért és megszámoltam az állományt: maradt 5 Sakura és 2 db Amano... :(
Viszont az ötből 2 Sakura petés, úgyhogy még van remény... Remélem a halak azért nem eszik meg az ivadékokat majd.

Kicseréltem a kínai diffúzort egy fatiplire, mert az elmúlt időszakban azzal a sz*rral csak pazaroltam a co2-t. 90 bubi / perc sebesség volt a végén, de egyik növény se kezdett el oxigént termelni.
Most rendes apró bubik vannak, amik rendesen beoldódnak, a sebességet meg visszavettem 45 bubi / percre. Remélem ez az ecset és szőralga ellen hatásos lesz.

IMG_20171219_192715.jpg
 
Azért vannak szépségei is az akváriumnak. Ma este ücsörögve az akvárium előtt észrevettem, hogy az ékfoltos razbórák épp násztáncukat járják az egyik ecsetalgás levél körül. Hát ezt se kapom ki még egy hétig... :)
Mondjuk elég kicsi esélyt látok, hogy az ivadékok életben maradjanak a nagyok miatt, de ez nem rajtam fog múlni. Pedig igencsak bántja a szememet az ecset...majd kibírom valahogy. :D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére