• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green lawn

Eltelt egy újabb hét, mondhatni probléma nélkül.
Látványos változás nem történt az akiban, bár a múlbéli képeket nézve, azért ha lassú fejlődés (növények terén) azért észlelhető.
Pl.: az Otokkal vásárolt Ludvigia repens elképesztően növekszik. A két leghosszabb szárból az egyiket már meg is kellet kurtítani, persze, azonnal ment a többi mellé a talajba, illetve a másiknak is érik már egy metszés.
A fű szépen lassan növekszik, de ez a képeken úgy is látszani fog.
Ha minden a terveknek megfelelően alakul, akkor szombaton újabb lakók érkeznek valamilyen garnéla formájában.
Alább pedig a képek:
A bal oldali Ludviga érik a metszésre:
20161208_1.jpg

Nő és itt-ott előbukkan a fű... :)
20161208_3.jpg

Gyorsan növő Ludviga:
20161208_4.jpg

Azért van veszteség is... :( :
20161208_5.jpg
 
Illetve pontosítok, látványos fejlődés mégis történt, mégpedig a technika terén.
Megérkezett PiciÓcóktól az üveg diffúzor. Rögtön kettő, hiába így mulat egy Magyar Úr! :) Kemény 2e forint volt a kettő.
Az egyik beállításra került, porlassza csak a levegőt címmel, íme:
20161208_2.jpg

Egyelőre, azt kell mondanom EZ jól vizsgázik.
A másikkal, pötty problémáim akadtak. Konkrétan nem porlaszt. Egyáltalán. Semennyit.
Próbáltam szájjal is fújni, de sehogy se sikerült. Kérdés, hogy ez normális így?
Ha nem és hibás a darab, mondjuk akkor se dőlők kardomba, csak érdekelne.

A másik változás, hogy most már tudom figyelni a víz, a szoba és a lámpák hőmérsékletét 3 db szenzorral és egy RPivel.
Nem jutottam messzire, egyelőre, csak 5 percenként mérem a hőt, mentem adatbázisba, illetve összedobtam egy pici felületet ahol lehet látni az értékeket.
20161208_6.png

Ami még hátravan:
relére kötött motyók időzített kapcsolása, led dimmelés (éjszakai mód, napfelkelte, nappali, stb).
Plusz össze kellene hozni valami pofás felületet, ahol lehet managelni az egészet. Állítani az értékeket, szenzorokat tiltani, hozzáadni, elvenni, stb.
Szal van még vele meló... :)
 
Ez folyik a csapból?:eek:
Hát, nem tudom mennyire a csapból, illetve pontosan tudom hogy onnan, de vízcsere után másnap ezt mérem. Egyedül csak vízkezelőt (Seachem Prime) használok a megfelelő dózisban.
Ez most jó, vagy rossz? :D
 
Tegnap beköltözött az összes lakó.
10 Hamis neon
10 Hengeli razbóra
6 Sakura garnéla
4 Amano garnéla

Elsőre kissé meg volt szeppenve mindkét csapat össze-vissza cikáztak, majd egy jó óra után már lenyugodtak és elkezték követni az Otokat. Bárhová mentek kb 8-10 hal követte őket... :)
A garnélák ezzel szemben rögtön birtokba vették a helyet és vidáman elkezdtek lakmározni.
Nem tudom, hogy az Amanoknál mennyire szokás, de azonnal körbenéztek és az egyik be is mászott azon nyomban a szűrőbe... Ma a nagytakaritásnál tudtam csak kiszedni, addig bent kuksolt, mert bemászni be tudott, ki már nem...
A másik 3 Amano elég jól érezte magát, mindhárman megpróbáltak 2-3 óra elteltével bemászni a szűrő kimeneti nyilásába. Nem tudom, hogy ez normális-e, de remélem nem daráltatják le magukat hosszútávon... :)
Ime 1-2 kép:
20161209_1.jpg

20161209_2.jpg

20161209_3.jpg

Egyelőre igy állunk...
 
Kezdem azt gondolni, hogy a vizes társasházban nem teljesen komplett mindenki.
Nem csak az Amanok garázdálkodnak, hanem az egyszem csigám is meglökült. Etetés során, leállitott szűrő mellett a viz felszinén császkált.
Mondjuk fejjel lefelé, de akkor is... Ne már....
20161210_1.jpg

Kedven francia mondatom jut ilyenkor eszembe:
Du bist ein idiot????? :)
 
Üdv.
A csigát szedd ki mielőtt 152 528 db lenne belőle. Képes rá. ;) A hólyagcsiga nagyon szapora.
 
Üdv.
A csigát szedd ki mielőtt 152 528 db lenne belőle. Képes rá. ;) A hólyagcsiga nagyon szapora.
Köszi!
Épp gondolkodtam rajta, hogy milyen csigusz ez...
Természetesen, most hogy ki akarom venni, persze elbújt... Gondolom most petézik le valahova...:sour:
 
Egyelőre úgy néz ki minden rendben az akival. Épp ma mértem vízminőséget, nem változott számottevően a beköltözők ellenére.
Az elmúlt 2 napbna vagy 4 levedlett páncélt találtam, illetve csak a maradványokat, ezek szerint a garnélák is jól érzik magukat.
A fura számomra az, hogy se a Sakurák se az Amanók nem mozdultak rá a barakott levélre vagy a hétvégi sütőtökös kedvességre. Rámászni rámásztak, megkostólták, de ennyi. Másnap reggel ugyan onnan szedtem ki érintetlenül. A levél pedig egyelőre ott hever érintetlenül az akvárium alján.
Mondjuk mindegyik folyamatosan matat, csak fura számomra. Lehet, hogy ennyi mindent találnak már most???

Szökés vagy elhullás szerencsére nem volt, a Razbórák meg folyamatosan násztáncot járnak. Kellene még egy aki, ahova át lehetne tenni őket ívni...
 
Az a baj a tartalék akváriummal,hogy előbb vagy utóbb be fog népesedni és azon veszed észre magad,hogy lett még egy akváriumod. Természetesen kell egy tartalék akvárium.....
Nekem így lett 3. :) Több nem lesz, már nincs hova rakni. Ez persze csak Én vagyok. Így kezdődik...
(Nem tudom neked mennyi üvegdobozod van)
 
Az a baj a tartalék akváriummal,hogy előbb vagy utóbb be fog népesedni és azon veszed észre magad,hogy lett még egy akváriumod. Természetesen kell egy tartalék akvárium.....
Nekem így lett 3. :) Több nem lesz, már nincs hova rakni. Ez persze csak Én vagyok. Így kezdődik...
(Nem tudom neked mennyi üvegdobozod van)
Háááát, van egy nano méretű (kb 15-20 L) amiben most jelenleg ázik 3 szőlő ág és ebből szeretnék csinálni egy garnélásat a közeljövőben.
Csak én is attól félek, hogy ha elkap a gépszíj, akkor nincs megállás... :)
Mert hely az lenne bőven :D
De lehet összerakok ennek ellenére egy ívós akit. Gondolom ennek 20 literes bőven elég, nem?
 
Általában ekkorát használnak,de ehhez nem tudok hozzászólni érdemben. Sose próbáltam. A diszhalinfo-n jó leírások vannak.
 
A mai tevékenységi lista teljes mértékben kipipálva:
-30%-os vízcsere;
-szűrőből aktív szén ki, Seachem Purigen be (kíváncsi leszek, mennyire lesz kristálytiszta a víz);
-zöld pontalga lekaparása ahol csak lehet (üvegen főleg);
-tápozás megkezdése: napi 0,7 ml EasyLife Profito;
-bacikultúra pótlása.

Azt kell mondjam egyelőre meg vagyok elégedve az akival, mértem vízértékeket is, nagy változás nincsen a korábbiakhoz képest.
Egyelőre minden babán alakul... :)
 
Úgy néz ki beütött nálam is a krach. Tegnap este vettem észre a neonokon az apró fehér foltokat, utánaolvasva, darakór...
Mit ne mondjak, nem vagyok boldog.
Még szerencse, hogy van otthon egy kb 30 lityis másik aki, így abba át tudom majd ma menekíteni a halakat és ott tudom kezelni őket.
Már csak a gyogyit kell megvenni és reménykedni, hogy mindenki túléli a megpróbáltatásokat.
Csak az a fura, hogy nem került be semmilyen új jövevény, vagy növény az elúlt időszakban, mégis felütötte a fejét ez.
 
Tegnap este sikeresen áttelepítettem a halakat egy másik 30 literes karantén akiba.
Sajnos az átteleptés során volt egy elhullás is, az egyik razbóra beszorult a belső szűrő és az aki fala közé, majd szárazra került és azt nem bírta ki... :(
Az áttelepítés előtt malachinzöldet adagoltam az előírásoknak megfelelően a karantén akiba, illetve később a vizet 0,1 ezrelékre sóztam. Hátha ez is segít.
Illetve mindkét akiban elkeztem felemelni a hőmérsékletet 27 fokra. (ez utóbbi elég lassan megy, csak nem tudom miért...)
20161227_0.jpg

Az áttelepítés során sikerült teljesen elbontani a jelenlegi akit, az összes növényt, dekort, követ ki kellett szednem, hogy át tudjam telepíteni a halakat.
Ennek megfelelően a visszahelyezés nem teljesen úgy sikerült, ahogy volt. Illetve ha már totál szét lett bontva minden, beállítottam a már korábban megvásárolt külső szűrőt is a belső mellé.
2 hét múlva remélhetőleg a belsőt ki tudom venni.
A 2 aki egymás mellett, a fény a karanténon csak a fotó kedvéért lett bekapcsolva, egyébként ott nem világítok. Egy kis fény azért átjut a fő akiból.
20161227_1.jpg
 
Sajnos a kezelés nem vált be az összes hal elpusztult.
Hogy szakmaibb legyek: a műtét sikerült, a beteg meghalt. :(

Egyszerűen nem értem, hogy mi történt.
Elvileg mindent az előírásoknak megfelelően tettem, mégis kb 3 nap alatt a halak 90%-a elhullott.
A legtovább egy oto húzta, ő tegnap távozott el, már a nagy akiban.

Plusz, hogy még jobb legyen a helyzet, planária nyomait vélem felfedezni az akváriumban, de még olyan kicsik a lények, hogy nem tudom eldönteni, hogy azok-e valójában.
Kérdés, hogy a planária fel szokott-e mászni az aki tetejére az üvegen, vagy inkább a talajon marad és ott kavar?

De hogy pozitívum is legyen, a külső JBL szűrő beállításra került, új szekrény költözött az aki alá, érkezik a CO2 és ma kerül fel a saját ledes világítás.

Scape átalakult, este teszek fel képet a jelenlegi állapotokról.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére