• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni növény ügyben.
A montecarlok egyszerűen nem maradnak meg és ahogy látom nem is fejlődnek semerre, minden más növény láthatóan jól érzi magát, bubiznak, növekednek szépen, de a montik sárgulnak és egyre jobban foszlanak.


Mitől lehet ez? Növénytápot 2 napja kezdtem el adagolni, napi 2 ml Green Aqua Micro és 2.5ml Green Aqua Macro +a co is megy 1 bubi/sec.
Talaj: ADA Amazonia
Fény: Odyssea 2x24W T5 + elől 0.5x48w led
 
Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni növény ügyben.
A montecarlok egyszerűen nem maradnak meg és ahogy látom nem is fejlődnek semerre, minden más növény láthatóan jól érzi magát, bubiznak, növekednek szépen, de a montik sárgulnak és egyre jobban foszlanak.


Mitől lehet ez? Növénytápot 2 napja kezdtem el adagolni, napi 2 ml Green Aqua Micro és 2.5ml Green Aqua Macro +a co is megy 1 bubi/sec.
Talaj: ADA Amazonia
Fény: Odyssea 2x24W T5 + elől 0.5x48w led
meg egy hetes sincs az akväriumod! hagyj neki minimum 6-7hetet majd ,akkor lesz az igazi! ez tipikus montecarlo jelenseg ! max probäld meg a forumrol megvenni vagy kerni ritkitäsbol! zseles Mc az olvad java reszt!
 
Sziasztok,

Rég jelentkeztem már, kicsit elmaradtam a naplóval főként a munka miatt, próbáltam kicsit utolérni magam.

Az akival minden rendben van, napi 2-2ml Green Aqua Micro és macro megy reggelente 10-21:30ig megy időkapcsolóval a 2x24W Ody és a co2 plusz mikor hazaérek még rákapcsolom kézzel a 24w ledet is estig.

Egyik hétvégén csináltam egy kis bakit, gondoltam ha elmegyek 3 napra vidékre nyugodtan bemehet egyszerre 3 napi, azaz 3x2 ml micro és macro is péntek reggel :D
Hát... mire vasárnap este visszeértem szép zöld algás volt az első és hátsó üveg + a növények is.

Úgyhogy maradok a napi 2-2ml tápozásnál, óvatosan lehet emelek majd a mennyiségen 2.5-re. Vízcserékre nem mindig van pontosan x naponta időm de kb 3-4 naponta 30-40% ahogy épp kijön.

Képeket hamarosan rakok fel, holnap szeretnék ritkítani mert kicsit dzsungelesedés van. :)
 
Ja igen, egy kis update: sikerült beszereznem a 2217-esbe egy kis seachem matrixot + egy 250es purigent is. A Seachem Purigen beüzemeléskor elég brutális volt, sokkal tisztább lett tőle a víz.
 
Valami tapasztaltabb kertész szaki lehet megtudja mondani, mert én most tanácstalan vagyok, hogy ez alga a leveleken vagy valami féle hiánytünet lehet. Ilyen kékes/zöldes (talán ciano?):

IMG_0301.jpg


IMG_0302.jpg


Plusz a bolbitis 2 levele is eléggé bebarnult
IMG_0303.jpg
 
Valami tapasztaltabb kertész szaki lehet megtudja mondani, mert én most tanácstalan vagyok, hogy ez alga a leveleken vagy valami féle hiánytünet lehet. Ilyen kékes/zöldes (talán ciano?):
Ez eléggé cyanonak tűnik, kellemetlen szaga van a víznek?
A cyanot mielőbb el kell kezdened visszaszorítani, mert gyorsan terjed és gondot okozhat (állatok még szerencsére nincsenek a vízben).
Amiket tehetsz: szívd le, amennyit csak tudsz, az sem baj ha megy vele egy kis talaj, a talajt alaposan mulmozd ki és csinálj egy nagy vízcserét. A szűrőt is takarítsd ki, próbálj meg úgy leszívni az akvavízből egy adagot, hogy viszonylag tiszta legyen és ne legyen semmiképp cyanos, ebben öblítheted át a szűrőkosarakat és a szűrőanyagokat.
Ha van hidrogén-peroxidod, helyileg azzal is kezelheted az algát, ennek is megvan a módszere, ezt ITT összefoglaltuk röviden. Nagyon makacs fertőzés esetén van hogy csak talajcsere, vagy szélsőséges esetben antibiotiukumos kezelés vagy restart segíthet.
 
Ez eléggé cyanonak tűnik, kellemetlen szaga van a víznek?
A cyanot mielőbb el kell kezdened visszaszorítani, mert gyorsan terjed és gondot okozhat (állatok még szerencsére nincsenek a vízben).
Amiket tehetsz: szívd le, amennyit csak tudsz, az sem baj ha megy vele egy kis talaj, a talajt alaposan mulmozd ki és csinálj egy nagy vízcserét. A szűrőt is takarítsd ki, próbálj meg úgy leszívni az akvavízből egy adagot, hogy viszonylag tiszta legyen és ne legyen semmiképp cyanos, ebben öblítheted át a szűrőkosarakat és a szűrőanyagokat.
Ha van hidrogén-peroxidod, helyileg azzal is kezelheted az algát, ennek is megvan a módszere, ezt ITT összefoglaltuk röviden. Nagyon makacs fertőzés esetén van hogy csak talajcsere, vagy szélsőséges esetben antibiotiukumos kezelés vagy restart segíthet.
Megkezdtem a harcot ma reggel... A seachem excelt közvetlen a növények leveleire fecskendeztem előtte leállítottam a szűrőt, csak hát nem szabad sokat berakni ezért egy fél-egy növényre elég egy napi adag :D
A talaj egyébként nem "algás" vagy baktériumos, csak a növényeken terjed. A világítást lecsökkentettem egy órával és a lilly pipe-ot is feljebb toltam hogy jobban fodrozza a vízfelszínt, de még épp ne legyen hangja ahogy behúzza a levegőt, plusz kicsit állítottam a co-n is 60bubi/percről 70-75-re.
A micro maradt napi 2ml, a macro-t emeltem csak fel napi 2.5-re.
Türelmesen várok és figyelgetem minden nap
 
Megkezdtem a harcot ma reggel... A seachem excelt közvetlen a növények leveleire fecskendeztem előtte leállítottam a szűrőt, csak hát nem szabad sokat berakni ezért egy fél-egy növényre elég egy napi adag :D
A talaj egyébként nem "algás" vagy baktériumos, csak a növényeken terjed. A világítást lecsökkentettem egy órával és a lilly pipe-ot is feljebb toltam hogy jobban fodrozza a vízfelszínt, de még épp ne legyen hangja ahogy behúzza a levegőt, plusz kicsit állítottam a co-n is 60bubi/percről 70-75-re.
A micro maradt napi 2ml, a macro-t emeltem csak fel napi 2.5-re.
Türelmesen várok és figyelgetem minden nap
Helyes, hogy teszel ellene. Viszont vmit elrontottal, kivancsi vagyok kitalalod-e, hogy mit. :)
 
Helyes, hogy teszel ellene. Viszont vmit elrontottal, kivancsi vagyok kitalalod-e, hogy mit. :)
Vízcsere? Az tegnap előtt volt 40% kb.
Vagy a vízparaméterek mérése? Még nincsenek sajnos tesztjeim de megpróbálok majd beszerezni minél előbb.
A macrot azért is emeltem meg kicsit így látatlanban, mert amit linkeltél topik ott Lantos Viktor írta:

"
Sok év után megint harcolok vele... vagyis inkább tanulmányozom, mert mindent nem teszek meg a gyors kiírtására... természetesen befertőztem az új akit vele.

Elképzelhető, hogy túl alacsony a nitrát szint az akváriumomban. (ADA tápok és 200mg Seachem Purigen).
KNO3 vagy extra nitrát adagolással szét lehet csapni a BGA-t állítólag, ha nem más miatt van.
De most nincs kéznél teszt és por sem, hogy kipróbáljam, vagy GA tápok, hogy kicsit megküldjem a rendszert. Ha kicsit nyugi lesz körülöttem ránézek.

Áramlás ok, oxigénhiány nincs viszont a Seachem Purigen lehet a bolondját járatja velem. Vagy túl jó a bio szűrésem és keveset tápozok? :p
"
Ezért is gondoltam elöljáróban ezeket a lépéseket.
 
Nem valaminek a hianya a baj. Akkor ugy kerdezem: ha eltunik, kopni fog az alga, honnan tudod melyik lepes(ek) kellett(ek) hozza?
 
Nem valaminek a hianya a baj. Akkor ugy kerdezem: ha eltunik, kopni fog az alga, honnan tudod melyik lepes(ek) kellett(ek) hozza?
Jó kérdés... Nem tudom sajnos hogy mi/miknek a szerencsétlen együttállásai okozhatják :(
Te mire tippeltél, vagy mire írtad hogy kitalálom-e? :D
 
Back
Oldal tetejére