• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tree of Life

Most akkor teljesen össze vagyok zavarodva. A héten a tápozást napi 1-1 mlre módosítottam, az excel megy a 2ml továbbra is. És így most nem tért vissza olyan erősen, de azért így is van még bőven. Tegnap hoztam tőletek egy 9x9-es parvula kockát amit egyenlőre csak ideiglenesen beledobtam mielőtt talaj csere és ültetés lesz, ma már azon is megjelent. De akkor ha nem ez akkor nem tudom mi lehet az oka.

Nézd ha ennyi lenne a titka akkor itt be is zárhatnánk a fórumot :)
Csak be kellene lőni az arányokat és nem lenne alga.

Ez egy jó dolog, hogy megnézed, csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy önmagában ez valószínűleg nem fogja megoldani és lehet semmilyen lényeges pozitív változást sem látsz majd.

Az utolsó fotód alapján nagyon sok cyano algád van.
Az üvegen GDA a fenti mohán cyano és fonal.

Nem tudom most teljesen visszaolvasni a naplód, de ha hirtelen ilyen fotót mutatna nekem valaki akkor azt mondanám, hogy az akvárium elhanyagolt.
Lehet nyaralás bármi más.

Az üvegen az algára mondanám, hogy kimaradt a tápozás.
A rengeteg cyano algára valami nagyon erős természetes fény lehet, ilyet akváriumba csak brutális elhanyagoltság mellett lehetne csinálni.

Le kellene szívni a cyano algát leszívó csővel. Talajról és a fenti moháról is.
Nem baj ha közben 3 vagy 5x kell vizet cserélned. A tápozás most tökmind1. A cyanot le kell nyomni mert ő a leggyorsabb és talán legnehezebb ellenfél.

A fenti mohát a fán csutkára vágd vissza. Csak fogja a koszt.

A sok vízcsere után 5 nap blackout.
Utána megint egy cyano pusztító vízcsere sorozat. Szűrő takarítás.
És mehet a tápozás.

Természetes fény, meleg stb ne legyen.
 
Ezt pontosan nem tudom megmondani de a technikai leíráson az szerepel h 18W és 1280 lumen a fényereje. Ebből van kettő az aki fölött 15 cm magasan. Azóta tettem bele egy crypto-t ami egy hét alatt annyit fejlődött h most már6 külön darabra szedtem szét. Azóta nem is tért vissza olyan erősen a szakál. Tervezek most egy átalakítást mert a fa elrothadni látszik néhány helyen uh még mielőtt nagyobb baj lenne belőle kiszedem. Így változni fog a scape és a növény lista is bővül. Addig meg próbálkozom.
Én azért megpróbálnék megbirkózni vele,mert sok tapasztalatot szerezhetsz vele magadnak is ,másoknak is.Ha már adott egy ilyen alga bánya biztosan felvenném a harcot vele már csak azért is mert valami nem stimmel és még nem jöttél rá mi az. Ha kitakarítod átalakítod vagy esetleg restartolod,lehet ugyan ez a hiba akaratod ellenére visszatér
 
Én azért megpróbálnék megbirkózni vele,mert sok tapasztalatot szerezhetsz vele magadnak is ,másoknak is.Ha már adott egy ilyen alga bánya biztosan felvenném a harcot vele már csak azért is mert valami nem stimmel és még nem jöttél rá mi az. Ha kitakarítod átalakítod vagy esetleg restartolod,lehet ugyan ez a hiba akaratod ellenére visszatér

Igen ugyanez fordult meg az én fejemben is ezért ma Viktor bejegyzése szerint leszívtam mindenhonnan ahonnan csak lehet, a köveket megkeféztem, a mohából kimostam. Mindezt úgy, hogy először leszívtam, majd visszatöltöttem a vizet, hogy ami felkavarodott azt is le tudjam szívni még jobban. AZ eredmény látványos, jelen pillanatban csak néhány levél van amin még látszik. Annyi változás történt mindössze, hogy a fát nem teszem vissza, mert sok ága a moha alatt elfeketedett és felázott a kéreg sok helyen, egyszóval kezdett csúnya lenni. A sok kimosott moha egyenlőre egy tál vízben várja, hogy kitaláljam mi lesz vele, de szeretném visszatenni. Egyébként számomra nagy eredmény h egy zselés adagnyi mohából ekkora telep fejlődött és nincs szívem kidobni az egészet. Azért is tettem tálba, hogy ha esetleg maradt benne még ebből a csúfságból, akkor látom és tudom, hogy az akiba nem szabad visszatenni. Akkor akár mennyire is fáj ki kell dobjam.

A cyanoval kapcsolatos topicban olvastam, hogy oxigénhiány is lehet az oka és ugyan ettől függetlenül, de a hétvégén beszereztem egy légpumpát is és most éjjel levegőztetek. Nem hiszem, hogy ez lenne az oka, de ezzel is kizárok egy lehetőséget. Az átépítést mindenképpen szeretném meglépni, mert a Manadot le szeretném cserélni Amazoniára táptalajostól mindenestől, de én is arra jutottam, hogy majd csak ha leszámoltam a gonosszal. :)

Ja és nagyon köszönöm az észrevételeket, tanácsokat neked is és Viktornak is, illetve mindenkinek aki akár egy kicsit is követi a kűzdelmemet. :)
 
A cyanoval kapcsolatos topicban olvastam, hogy oxigénhiány is lehet az oka és ugyan ettől függetlenül, de a hétvégén beszereztem egy légpumpát is és most éjjel levegőztetek. Nem hiszem, hogy ez lenne az oka, de ezzel is kizárok egy lehetőséget. Az átépítést mindenképpen szeretném meglépni, mert a Manadot le szeretném cserélni Amazoniára táptalajostól mindenestől, de én is arra jutottam, hogy majd csak ha leszámoltam a gonosszal. :)

Előfordul, hogy egy kis levegőztetés megoldja, ha egyébként egyáltalán nincs mozgás az akváriumban.
De legtöbbször fény megvonás, alapos talaj porszívózás (manado rendesen be tud dögleni) és rendszeres tápozás (tápanyagok egyensúlya).

Ha büdös a víz az algától, akkor az alga remekül érzi magát. Amikor elkezdi feladni akkor illan el a jellegzetes szaga.

Reméltem, hogy nem volt túl kemény a bejegyzésem. Csak segíteni szerettem volna (y)
 
Előfordul, hogy egy kis levegőztetés megoldja, ha egyébként egyáltalán nincs mozgás az akváriumban.
De legtöbbször fény megvonás, alapos talaj porszívózás (manado rendesen be tud dögleni) és rendszeres tápozás (tápanyagok egyensúlya).

Ha büdös a víz az algától, akkor az alga remekül érzi magát. Amikor elkezdi feladni akkor illan el a jellegzetes szaga.

Reméltem, hogy nem volt túl kemény a bejegyzésem. Csak segíteni szerettem volna (y)

Abszolút nem volt kemény, csak tegnap sajnos annyi időm volt, h egy gyors reakciót tudjak dobni, hogy mi történt. A levegőztetést amúgy azért kezdtem el mert olvastam h a nappali co2 adagolás mellé nem árt kicsit levegőztetni éjjel, valamint pár napig volt egy kis surface scum-om is.

Most az eddigieknél is sokkal alaposabban takarítottam tegnap és most figyelek. Kép alapján egyébként tényleg durva a helyzet, és profiként mást látsz mint én, de elhanyagoltnak nem mondható az aki, mert szinte minden nap foglalkozom vele. Ebben ugyan a munkám miatt van rendszertelenség, mert hol délelőtt hol délután érek rá.

Azt nem tudom mit értessz büdös alatt, de poshadt algás víz szaga van az akinak.
A Mamadot le is akarom cserélni mert rájöttem nem volt a legjobb választás, aztán a sűrű vizcserék után a hétvégi utazás idejére sztem elsötétítek és meglátjuk mi lesz.

Köszönöm a sok hasznos infót és tanácsot.:oops::)
 
Üdv!

Jelenlévő adminokat illetve régi fórumosokat kérdeznék, hogy mi a teendő abban az esetben ha az akvárium teljes átalakításon esett át? Ezt a naplót a befejezettek közé kell áthelyeztetni és újat indítani, vagy töröltetni (bár ezt nem gondolom jó megoldásnak, mert bár kevés a használható de azért akad benne infó)? Esetleg folytassam innen egy átnevezéssel?

Köszi!
 
Befejezett akváriumok kategóriába át tudod kéretni a 'Napló áthelyezések' nevű topicban. :) Akkor megmarad, nem törlődik.
Az pedig csak rajtad múlik, hogy ezt folytatod-e, vagy újat nyitsz. Mindkettőre akad korábbi példa. :)
Én spec. ha a scape is teljesen új lenne, akkor új naplót nyitnék. :)
 
Befejezett akváriumok kategóriába át tudod kéretni a 'Napló áthelyezések' nevű topicban. :) Akkor megmarad, nem törlődik.
Az pedig csak rajtad múlik, hogy ezt folytatod-e, vagy újat nyitsz. Mindkettőre akad korábbi példa. :)
Én spec. ha a scape is teljesen új lenne, akkor új naplót nyitnék. :)

OK köszönöm a választ! Akkor sztem indítok majd egy újat, ezt pedig ellátom egy áthelyezési kérelemmel!
 
Szeretnék megkérni egy admint, hogy a naplót legyen kedves áthelyezni a befejezett akváriumok közé! Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére