• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tree of Life

Elvileg az in-line dffúzor hatékonyabb. A hagyományos diffúzornál nagyobb számban lehetnek olyan gázbuborékok, amik beoldódás nélkül elérik a vízfelszínt.

Köszönöm! Akkor ráfekszem erre a megoldásra. Tegnap vettem egy Tropica bubiszámlálós belső difit próbaképpen, de akkor átállok az in line dologra. Szépen porlaszt ez a kis valami, de tényleg enged nagyobb bubikat is, viszont állítólag egy idővel beáll és szép egyenletes lesz!
 
Köszönöm! Akkor ráfekszem erre a megoldásra. Tegnap vettem egy Tropica bubiszámlálós belső difit próbaképpen, de akkor átállok az in line dologra. Szépen porlaszt ez a kis valami, de tényleg enged nagyobb bubikat is, viszont állítólag egy idővel beáll és szép egyenletes lesz!
Ilyet még nem használtam, de azt mondják, hogy egészen jók. Ha már megvetted, akkor adj neki egy esélyt és próbáld meg, hogy mit tud. Egy biztos, hogy a legtöbb "e-öblös" kínai üveg vacaknál jobb. Aztán ha nem vagy elégedett az eredménnyel, akkor majd tovább lépsz és fejlesztesz.
 
Ilyet még nem használtam, de azt mondják, hogy egészen jók. Ha már megvetted, akkor adj neki egy esélyt és próbáld meg, hogy mit tud. Egy biztos, hogy a legtöbb "e-öblös" kínai üveg vacaknál jobb. Aztán ha nem vagy elégedett az eredménnyel, akkor majd tovább lépsz és fejlesztesz.

Most épp azzal pöfög reggel óta és nekem eddig bejövős. Meglátjuk milyen eredményt hoz, aztán ha nem jó akkor beépítem a másikat. Csak még a bekötését kell megnéznem h hogy van. Köszönöm a válaszaidat.(y)
 
Szerintetek itt jó helyen van a diffúzor? Az esőztető alá raktam, gondolván, hogy a felszálló bubikat a flow azonnal szét is tudja teríteni, de nem tudom, hogy jó ötlet volt-e, mert a CO2 topicban azt olvastam h az ellenkező oldalra célszerű telepíteni. Drop checker reagens folyadékot még rendelnem kell, így az még nincs megfigyelés alatt. Viszont olyan 1 bubi/sec-re lőttem be az egészet, ahogy a leírásban is javasolta Viktor. Szerintetek időben mennyit adagoljam, hogy ne legyen túl sok? Jelenleg reggel 9-től este 9-ig világítok!

Azt viszont észrevettem, hogy mióta megy azóta eszméletlenül bubiznak a mohák, sőt a süllőhínár is a sarokban, viszont a parvula és az a pár szál HC egyáltalán nem. Kezdek félni tőle, hogy ez a parvula gyep nem fog összejönni, de azért még adok neki időt hátha így, hogy minden adott nekivág a növekedésnek. Viszont ha nem jönne össze akkor cserélnem kell. Arra adhatnátok tippet, hogy mit ültessek akkor helyette?

És akkor a kép: DSC_0083.JPG
 
Utoljára módosított:
Üdv minden látogatónak!

Az utolsó bejegyzés óta eltelt 3 nap alatt történt néhány változás, ami nem tudom, hogy az aki előnyére vált-e vagy sem! Elsőként a világítás 20cm magasságból 15-re ereszkedett ezáltal a talaj egyes részei több fényt kapnak, de nem tudom, hogy ez számít-e a parvulának vagy sem. Látok a tövekben néhány talán új vagy nem tudom, de egészen világos szálat, ami reményeim szerint már a fejlődés jelei. Oldalirányú terjeszkedést egyenlőre nem látok, ami így másfél hónap elteltével kicsit aggasztó, lévén, hogy a 36W világítás és a co2 adagolás kéne, hogy kedvezzen neki. Az aki kapja a GA-s növénytápokat is, jelenleg napi 2-2-ml-t + a Seachem Flourish Excel-t 2ml-t.

Jelenleg több probléma is felütötte a fejét 3 napon belül. A barna alga az megvolt már vasárnap is, de azóta sötét zöld pamacsokat, két helyen egy-egy fekete egyenes "szőrt", és a fák ágain szerintem zöld por algát is vélek felfedezni. Az, hogy valami nincs egyensúlyban az világos, de a kérdés, hogy mi. A barna algát ahogy korábban írtam az aljzat piszkálálsa hozta, vélhetően a felszabaduló ammónia miatt. Ezt kezelendő 4 napon keresztül napi 50% vízcserét hajtottam végre, ami részleges visszahúzódást eredményezett, de nem oldotta meg a gondot teljesen és most itt a többi is. Mit javasoltok mi tévő legyek? Tapasztalatlan vagyok mind az algák elleni harc, mind a szép növényes építés terültén.

Utólag már látom, hogy kár volt egyszerre ennyi dolgot változtatni ilyen rövid időn belül, de azt hiszem ennek már késő. Légyszi segítsetek, hogy mi az ami elbillenti a mérleget.

Előre is köszönöm ha valakinek van valami tanácsa!
 
és a fák ágain szerintem zöld por algát is vélek felfedezni.
Ez a többlet fény miatt is lehet. Nézz egy nitrát foszfát arányt is. Nincs kötelező arány, de olyan 1:10-15 körül lenne jó. Mivel kevés a növényed a makró táp nagyon sok szerintem. Úgy, hogy tele van növénnyel az akváriumom, én úgy is csak a felét adagolom a gyári ajánlásnak, azaz 5 ml-t 200 literhez. A többi fajta is lehet a magas nitrát szinttől, a túl erős áramlástól is és a talaj piszkálásának az eredménye is.
 
Jól. Ha belövöd a világítást, a tápozás többi összetevöjét, szűrést, rendszeresen cserélsz vizet, nem eteted túl a halakat, stb. ;)
 
Nitrát : foszfát 10 : 1

Próbáltam ma venni tesztet, de kimondottan foszfát és nitrát teszt egyszerűen nem beszerezhető itt a városban, legalábbis a 3 halas boltban nem. Még van egy lehetőség amit holnap megnézek, hátha ott van. Vettem viszont neptun-os keménység teszteket, ami szerint a Gh: 30 nk°, a Kh: 21 nk° és nem tudom, hogy ez most jó-e vagy nem! A csíkteszt szerint a Ph olyan 8 körül van ami tudom, hogy magas de ugye a Co2 eltolja savas irányba tehát az szerintem attól annyi. Ezekből az értékekből lehet következtetni az algák kialakulásának miértjére vagy ezek csak az élőlények jólétét befolyásolják?

Ha holnap nem találok foszfát és nitráttesztet itt a városban akkor rendelnem kell, de mindenképpen be fogok szerezni.


Remelni lehet, de ennel azert bonyolultabb egy akvarium

Az akvárium paraméterei alapján te mire gondolsz mi lehet az oka? A fény sok/kevés vagy az időtartam, esetleg a tápozásom helytelen? Vagy egyenlőre nem kellett volna beüzemelnem a co2-t?

Előre is köszönök minden nemű tanácsot és észrevételt!
 
ettem viszont neptun-os keménység teszteket, ami szerint a Gh: 30 nk°, a Kh: 21 nk° és nem tudom, hogy ez most jó-e vagy nem! A csíkteszt szerint a Ph olyan 8 körül van ami tudom, hogy magas de ugye a Co2 eltolja savas irányba tehát az szerintem attól annyi
A 30-as GH és 21-es KH nagyon kemény vizet jelent, nem kifejezetten növényes víz. Ettől függetlenül vannak jó páran, akik ilyen kemény vízben is csodákat alkotnak. A 8-as pH az nem savas hanem lúgos. A CO2 tényleg savasítaná a vizet, de ilyen kemény vízbe rengeteget kell beoldani, hogy látszata legyen. @dexkill hosszan tudna magyarázni a karbonát-ionokról meg miegyebekről a kemény víz + CO2 reakciója kapcsán. Szóval a vized lúgos, ami szintén nem a legjobb a növényeknek. A fényt vedd vissza 8 órára nyugodtan, mert a 12 óra lehet sok, hiába gyenge (0,22 W/liter) a fényed.
 
A fényt vedd vissza 8 órára nyugodtan, mert a 12 óra lehet sok, hiába gyenge (0,22 W/liter) a fényed.

Ezt hogyan tudom amúgy kiszámolni mert még nem találtam meg a megoldást. Józan paraszti ésszel elosztom a wattot a literrel, de nem mindegy h nettó vagy bruttó literrel kell számolni! Mert nettóban kb 38-40 liter víz lehet az akváriumban és erre van 36 W világítás. Az azért nem 0,22W/l, de lehet, hogy rossz a logikám a számolást illetően!
 
Ezt hogyan tudom amúgy kiszámolni mert még nem találtam meg a megoldást. Józan paraszti ésszel elosztom a wattot a literrel, de nem mindegy h nettó vagy bruttó literrel kell számolni! Mert nettóban kb 38-40 liter víz lehet az akváriumban és erre van 36 W világítás. Az azért nem 0,22W/l, de lehet, hogy rossz a logikám a számolást illetően!
Bocsi, akkor én néztem félre, hogy mennyi a világításod. Számolni pedig úgy kell, ahogy írtad: 36W/bruttó liter. @viktorlantos mindig azt mondja, hogy mindig a bruttó térfogattal számoljunk. Ebben is teljesen igaza van, mert ha jobban belegondolsz a nettót nagyon nehéz pontosan kiszámolni és akár folyamatosan változhat is pl. a párolgás miatt.
 
A mai vízcseréhez készítettem forralt vizet, hogy kicsit lágyabb legyen, aztán a mérés Gh: 20 nk° eredményt hozott. Szerintetek ez is nagyon kemény még?
Valamint észrevettem, hogy a 3 oto két napja nem eszik semmit, csak ülnek a sarokban és nem csinálnak semmit. Ez mitől lehet? Nem szeretném, ha valami bajuk lenne, mert igen csak megkedveltem a kis krapekokat. :)
 
Üdv minden ide látogatónak!

Erős szakáll alga támadás áldozata lettem, ami az utóbbi két napban ugyan visszaszorulni látszik, de a moháimon és az üveg mentén még mindig akad belőle. Az alga topicban leírtaknak megfelelően vissza vettem a világítási időt és nyomom a co2-t. Plusz napi kb 50% vízcsere van. @Nigro blogja alapján kiszámoltam h 3,05 WPG a világításom, így napi 8 órában megy most a fény 12-20 H-ig. A co2-t egy órával előtte indítom és villanyoltás előtt egy órával állítom le, kb 1 bubi/sec mennyiségben pöfög. Továbbra is probléma, hogy a 3 oto egyike sem aktív, ami azt jelenti, hogy az egyik sarokban felcuppannak az üvegre és ennyi. Plusz a 3 amano-m se viselkedik úgy, mint a bekerülésükkor. Szerintetek mitől lehet ez?

Valamint lenne egy olyan kérdésem is, hogy mik lennének az ideális vízparaméterek lágy víz esetében? Gondolok itt Gh, Kh és Ph tól-ig értékekre, mert édesapám munkahelyén elméletileg tudnak készíteni nekem lágyvizet, olyan paraméterekkel amilyeneket kérek. Ha valaki tudna segíteni azért végtelenül hálás lennék.

Még valami: az, hogy lehet, hogy a másik akváriumomban, amiben az előzőleg megvásárolt halaim laknak ideiglenesen, míg gazdára nem találnak semmi alga nincs, pedig semmi fény, kavics aljzat, belső szűrő felállással megy? Teljesen értetlenül állok ez előtt a dolog előtt.

Előre is köszi!
 
Utoljára módosított:
mik lennének az ideális vízparaméterek lágy víz esetében? Gondolok itt Gh, Kh és Ph tól-ig értékekre
Úgy tudom, hogy - legalábbis a GA-s srácok - a GH 6, KH 4 értékeket preferálják, egyébként szerintem GH 6-tól 10-ig simán jó, és KH legyen a GH kb. 2/3-a. GH-nál a Ca:Mg arány 3:1 legyen. pH 7 körül mindenkinek ideális, néhány szigorúan savas vizet kedvelő élőlény kivételével. De javítson ki valaki, ha hülyeséget mondok.
az, hogy lehet, hogy a másik akváriumomban, amiben az előzőleg megvásárolt halaim laknak ideiglenesen, míg gazdára nem találnak semmi alga nincs, pedig semmi fény,
Hát a semmi fény :)
 
Back
Oldal tetejére