• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

92 literes növényes

Indie said:
Grat az akváriumhoz, reméljük egyre szebb lesz!
DE! Egy kis építő jellegű kritikát had ejtsek: A nagy növényezés mellett ne feledkezzünk már meg a halak igényeiről sem! 3db páncélosharcsa? Tudod ugye, hogy rajban érzik jól magukat, és csak 6-8 egyedtől fognak természetes viselkedésmódot folytatni? Az 1db guppi se hiszem, hogy a mennyországban érzi magát, nem afrikai sügérrel van dolgod ;)
Igazi szépségük ezeknek a halaknak úgy mutatkozik meg, ha kisebb csapatot tartassz belőlük, mindenkinek jobb lenne így... :)
Peace

Szia!

Bizony nem éppen ideális a páncélosok mennyisége sem.
Eredetileg 5-en voltak, de sajnos a hónapok során 2 eltávozott. Szerintem kevés élelmet találhattak, mert lefogytak. Ekkor tértem rá az aranyhalaknak adható kicsi granulátumra ami a víz aljára süllyed. Na ennek nekiesik a maradék 3 páncélos és a többi neon is. Így kb: 1 órán át mindenki kap egy kevés részt belőle. Meg is állt az állomány fogyása. (Az etetéssel nagyon csínján bánok, mert nem szeretném még jobban túlterhelni a vizet.)

Guppiból is 2 nőstény és 2 hím volt, de mára csak az egy nőstény maradt meg. Mivel másik akváriumom jelenleg nincs, ezért kénytelenek osztozni ezen szegények. (eredetileg én nem szerettem volna guppit egyáltalán, de asszony ragaszkodott hozzájuk)
Illetve apámnál van még egy de azt egy aranyhal uralja. Az sem lenne a legjobb hely szegénynek.
 
Ja, és ma áttettem a szűrő szívó ágát az esőztető oldalára.
Sajnos még üveget kell vágni, mert nem a két csőre van tervezve a tető lesarkazása.
 
Na ma a vaterán lőttem egy drop checkert. Nem sajnáltam elmenni érte Oroszlányig. :)
Holnap kikeverem a megfelelő vizet hozzá és akkor már látni is fogom, hogy tényleg kéne a co2 rendszer...

Tényleg!
Van egy 300g-os co2 palackom amit tető ablakok nyitására használnak. Fel van töltve, de nincs rajta reduktor csak egy menetes rész.
Ezt vajon használhatom majd, vagy szereznem kell egy másik palackot? (képet holnap dobok fel)
Illetve mindenáron a "drága" reduktor kell, vagy egy hagyományos is megfelelne?
 
Hali!

Ahogy a példa mutatja, nem mindenki használ akvarisztikait, de ebből itt a fórumon találsz megfelelő topikot, akár Nigro blogjában.Több dolgot megtudhatsz a hozzászólásokból.

A 300-as palackodról meg tudni kéne, milyen a menete, és hogy vállalják e a töltését.
Még akkor is gond lehet a töltéssel ha csináltatsz hozzá adaptert, mert ha nem szabványos és DIY adapterrel odaviszed, amivel esetleg szabványmenet lett, akkor sem biztos, hogy vállalják.
 
jojo said:
Hali!

Ahogy a példa mutatja, nem mindenki használ akvarisztikait, de ebből itt a fórumon találsz megfelelő topikot, akár Nigro blogjában.Több dolgot megtudhatsz a hozzászólásokból.

A 300-as palackodról meg tudni kéne, milyen a menete, és hogy vállalják e a töltését.
Még akkor is gond lehet a töltéssel ha csináltatsz hozzá adaptert, mert ha nem szabványos és DIY adapterrel odaviszed, amivel esetleg szabványmenet lett, akkor sem biztos, hogy vállalják.


Köszi, körbenézek akkor itt a fórumon reduktor ügyben.
A palackot megvizsgálom, de ha kell, akkor max beszerzek egy 0,5-2kg-ost.
 
Na lefotóztam a palackot:

11987802981_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


8220796452_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


101268153_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


4411403354_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Kérdés, hogy ez használható-e egy reduktorral?
Már megrendeltem a 8eFt-os licitálós oldalas reduktort. (amit itt többen is használnak.)
 
Erre én is kíváncsi lennék, ugyanis nekem is van 1...
Az a baj, hogy ez belső szelepes, a reduktorod nem lesz jó símán hozzá.
 
atti76 said:
Erre én is kíváncsi lennék, ugyanis nekem is van 1...
Az a baj, hogy ez belső szelepes, a reduktorod nem lesz jó símán hozzá.

A gondom az, hogy ennél nagyobb tartály nem igen férne el az akvárium szekrényben.
Mivel letekerhető a csatlakozó, ezért szerintem elviszem egy töltő állomásra, hogy eresszék ki a gázt belőle. Ezután szerintem egy normál csatlakozót már rá lehetne tetetni.

Vagy a másik megoldás:
Van egy asszem 2kg-os porral oltóm. (fém tartály, nem ez a tescos műanyag akármi)
Nos annak a tartálya szerintem szintén használható lenne. (bár lehet, hogy nem erre a nyomásra van tervezve.)

Harmadik megoldás:
Itt a fórumon valaki talán eladna egy max 0,5kg-os palackot akár üresen is...
 
Tarakos said:
atti76 said:
Van egy asszem 2kg-os porral oltóm. (fém tartály, nem ez a tescos műanyag akármi)
Nos annak a tartálya szerintem szintén használható lenne. (bár lehet, hogy nem erre a nyomásra van tervezve.)

Hát annak bizony szép eredménye lenne... :?
 
Ez a palack véletlenül nem szódás gépből való, abban szokott ilyen csatlakozóval rendelkező palack lenni?! Ha igen akkor ehhez spéci reduktor is jár, ami szerintem akvarisztikai célra nem jó.
 
hectorvti said:
Ez a palack véletlenül nem szódás gépből való, abban szokott ilyen csatlakozóval rendelkező palack lenni?! Ha igen akkor ehhez spéci reduktor is jár, ami szerintem akvarisztikai célra nem jó.

Ez speciel tűzjelző rendszerbe való.
Tűz esetén ilyen palackkal nyílnak ki a tető ablakok.
 
Újabb technikai fejlesztést követtem el.

Talán már írtam, hogy bekerült a CO2 tartós teszt az akiba. (Igen csinos darab, feldobja az összképet szerintem)

Csütörtökön megérkezett a reduktor,a hét végén sikeresen hozzájutottam egy 2kg-os CO2 palackhoz és ma ért ide a FESTO tűszelep.
Már csak egy bubiszámláló, mágnesszelep, 3m CO2 cső és egy jó diffúzor hiányzik a rendszerhez.

A növényeimen viszont észrevettem, hogy elkezdtek a levelek szétmállni és némelyiken lyuk is keletkezett. Olvastam, hogy ez tápanyag hiányt jelent, így vettem egy Multifit növény tápot. Sajna Vasárnap csak ezt tudtam beszerezni. A doboz szerint mindenféle a növényeknek fontos tápanyagot tartalmaz, viszont azt nem írták, hogy miként is kell adagolni.
20ml/40l víz az rendben van, de ezt hetent, havonta vagy naponta azt sehol sem találtam. A netet is néztem, de semmi.
Emellé naponta adagolom a happy life carbo-t.

Remélem, hogy javulni fog a helyzet, mert a CO2 rendszer még pár napig várat magára mire összeáll.
 
patzu said:
Szerintem míg nem indítod el a co2-őt, addig ne kezdj erős tápozásba mert algásodás lesz belőle.

Na éppen ez az!
Mi számít erős tápozásnak ennél a növény tápnál?
Mert infó az nincs róla sajna.

Viszont ma szereznem egy párt a kakadu lánynak. Egy szép, fiatal orange hímet fogadtam be. Az eddigi helyéről mennie kellett mivel az öregebb kergette.
 
Grat az új kakadukhoz ;) . Tápozásban felejtősek ezek a "black-box" tápok. Pont az ilyen dolgok miatt.
 
Nigro said:
Grat az új kakadukhoz ;) . Tápozásban felejtősek ezek a "black-box" tápok. Pont az ilyen dolgok miatt.

Köszi!
Remélem, hogy nagyra nő és egészséges lesz!

Sajnos csak ez a táp volt, de ha végre be tudok lépni a GA oldalára, akkor meglesem a tápokat.
 
Pár képet lőttem ma az etetés előtt.
A hím kakadu kezd beilleszkedni. Folyamatosan a nőstény közelében sertepertél, és rendszeresen pózol neki.
Az egyik növény alatti részt kinézte magának, mert minden halat elkerget onnan. :)
Az etetésnél még eléggé lassú, de én türelmes vagyok a csipesszel.









 
Tegnap este (2010.04.15) próba üzemen volt a nagy nyomású CO2 rendszer.

- 2kg-os palack,
- Kayser reduktor,
- FESTO tűszelep,
- levegő porlasztó kő,
- sima levegő cső

A rendes Co2 csövet meg a diffuzort megrendeltem a GA-ból, de csak hétfőn vehetem át.

Ma vettem egy 24V-os mágnesszelepet, azt is betettem már a rendszerbe (reduktor után, tűszelep előtt) és rákötöttem egy időzítőre.
Nagyjából 1 órával előbb indul mint a világítás és kb: 30 perccel előbb is kapcsol le.

A buborék számláló még egyenlőre úton van, így a porlasztó kő nélkül próbáltam bubikat számolni. Nem sok sikerrel, mert az 1 bubi/s-es érték a porlasztó kővel nem volt jó. (egész nagy bubikat csinált a kicsik helyett.

Viszont este olyan 2 óra működés után már a tartós teszt a sötét kékből a sötét zöldre váltott az akksi túloldalán.

A 7végén még állítgatok, és lehet, hogy bekerül még egy T5-ös cső is, hogy minél jobban közelítsek az 1W/l értékhez.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére