• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Red Island

SMAdrián

Kertész bálvány
Üdv. mindenkinek

2017 december 1. Ma új nevet és berendezést kapott ez a üveg.




The Red Island​


- Akvárium: 25x25x30 (18 l)
- világítás: DIY - Led 2835 (6500 K) 2835 (9000 K) 24 W 2725lm + piros meg kék ,napi 10óra dimmelve amiből 8 órát megy 65%-on, a többi, naplemente és napfelkelte. A magassága 9cm-re a vízfelszínitől.
- szűrés: JBL CristalProfi e401 felire lefolytva. lentről felfele - matrix trop, seachem matrix,perlon és Seachem Purigen.
- fűtés: nincs (lakás hőmérséklet 22-23C)
-CO2: DIY élesztős - 2L alumínium szódás palack, rászerkesztve egy 10bár nyomásmérő, elzárócsap, Camozzi tűszelep, Aquario NEO akril CO2 diffúzor - kicsi, 1 bubi/20ms
- talaj: virágföld, homok, JBL Manado
- tápozás: Easy-Life = Carbo/nap 6csep, TF Planter 2ml és TF macro 1ml heti egyszer. És ha szükséges, foszfát.
- hardscape: almafa gyökér.
- fauna: egyenlőre nincs, de taiwanos lesz, ahogyan a előző is
- flóra: Anubias sp. 'nangi', Anubias nana 'mini' sp. 'petit', Eleocharis parvula 'mini', Microsorum pteropus 'Narrow', Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf ' Taxiphyllum barbieri , Vesicularia ferriei Weeping, taxiphyllum flame, riccardia chamedryfolia, fissidens fontanus, és nyomokban​
Hemianthus callitrichoides "Cuba"
, Hygrophila pinnatifida.
- vízcsere: az indításnál, meg kapta az előző akvárium vizit (50%) a másik fele meg RO víz.
első 2 hétben, 2 naponta 50%, 30% pihentet csap víz a többi meg RO, utána csak RO víz és visszasózás Dennerle Shrimp King Bee Salt GH+
DSCF6589.JPG

DSCF6582.JPG DSCF6583.JPG DSCF6584.JPG DSCF6586.JPG DSCF6587.JPG DSCF6588.JPG

DSCF6585.JPG
 
oxydator nem fér be a fa mögé eldugva?
(persze csak ha véglegesen is bent marad ;) )
Jó látod és jó gondolod. :)
Elférni el fér, de még próba időben van.:cool: Majd meglátom hogy mit produkál, mert ma feltöltöttem. Ha jó fog szerepelni, úgy eldugom hogy senki nem találja meg.:LOL:
 
Jó látod és jó gondolod. :)
Elférni el fér, de még próba időben van.:cool: Majd meglátom hogy mit produkál, mert ma feltöltöttem. Ha jó fog szerepelni, úgy eldugom hogy senki nem találja meg.:LOL:
ha meg nem szerepel jól akkor pláne!
 
Ma vízcsere volt.
Úgy tűnik hogy a Oxydator-om jó szerepel (mert volt egy kis gond vele), így el is rejtettem ellőről.
Ma még bekerült egy pár darab vörös kő is. A PH 6.9, TDS meg 141.
A skimmer-ben is volt egy kis átalakítás, mert már kifehéredet a cső ami a levegőt tartja, meg nagy volt és nehéz.
DSCF6601.JPG

DSCF6612.JPG

DSCF6613.JPG
 
Szia!
Jó pofa lett.
Itt az utolsó képeken már olyan, mint egy hétfejű sárkány. [emoji5]

De kérdeznék is ha megengeded?: A ledek dimmelését, hogy oldod meg?

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről
 
Szia!
Jó pofa lett.
Itt az utolsó képeken már olyan, mint egy hétfejű sárkány. [emoji5]

De kérdeznék is ha megengeded?: A ledek dimmelését, hogy oldod meg?

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről
Üdv.
Köszi!
A led dimmelése, egy TC 420 vezérlővel.
 
A legalső kis tömzsi ág végére nem akarsz mohát ragasztani?
Olyan furcsa azzal az egyensen levágott/törött végével. :)
 
Back
Oldal tetejére