• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tündérkeresztapa ajándéka

Topolnom kellene, csak meg nem jöttem rá, hogy hogyan távolítsam el a nem kívánt szárakat. Mókás lesz.
3-4 tarvágás - topolás után ki szoktam teljesen szedni a talajból a masszív gyökérrendszert, mert addigra nehéz leszúrni a szálakat... (igaz, hogy én Manado-t használok.... még)
 
Kedves Naplóm!
Valami nagyon félrecsúszott az elmúlt időszakban. Volt co2 palack csere 1 hete, nyílván rosszul raktam össze, 1 hét alatt elillant a gáz. DC lime zöld, viszont az amanoim eltávoztak. Tegnap volt egy tömegesebb pusztulás, több garnélát és 2-3 halat szedtem ki a vízből.
A kubotaiok fele eltűnt, azokból párat megtaláltam ma a skimmerben, szintén holtan. Néhány amanda is odaveszett. A 9 fős neoncsapatom megvan, a 4 rubyból 2-vel ma már találkoztam.
Nem co2 mérgezés, mert nem pipáltak, sőt... bújkáltak lent, minél lentebb a növények között.
@ZaCK és @Matyi már minden lehetőséget átvett, minden opciót átbeszéltünk, de nem jöttünk rá az okára.
Víztesztet csináltam reggel nitrát és foszfátra, semmit nem mutatott.
Szóval itt tartunk :(
 
Kedves Naplóm!
Valami nagyon félrecsúszott az elmúlt időszakban. Volt co2 palack csere 1 hete, nyílván rosszul raktam össze, 1 hét alatt elillant a gáz. DC lime zöld, viszont az amanoim eltávoztak. Tegnap volt egy tömegesebb pusztulás, több garnélát és 2-3 halat szedtem ki a vízből.
A kubotaiok fele eltűnt, azokból párat megtaláltam ma a skimmerben, szintén holtan. Néhány amanda is odaveszett. A 9 fős neoncsapatom megvan, a 4 rubyból 2-vel ma már találkoztam.
Nem co2 mérgezés, mert nem pipáltak, sőt... bújkáltak lent, minél lentebb a növények között.
@ZaCK és @Matyi már minden lehetőséget átvett, minden opciót átbeszéltünk, de nem jöttünk rá az okára.
Víztesztet csináltam reggel nitrát és foszfátra, semmit nem mutatott.
Szóval itt tartunk :(
Ajjaj, nagyon sajnálom, Saci. 😞
Megfordult a fejemben a pH-sokk. akkor is szoktak - fajtól függetlenül - menekülni/laposkúszni.
A Nitritet lett volna érdemes megmérni, mert az is tizedel pillanatok alatt.

No, de inkább azt mondd, mivel segíthetek, hogy újra élettel teljen meg az akváriumod, @Lora89 ?
 
Ajjaj, nagyon sajnálom, Saci. 😞
Megfordult a fejemben a pH-sokk. akkor is szoktak - fajtól függetlenül - menekülni/laposkúszni
Ez valóban nem jutott eszünkbe. De minden más igen :)
A Nitritet lett volna érdemes megmérni, mert az is tizedel pillanatok alatt.
Erről is lemaradtunk :(

No, de inkább azt mondd, mivel segíthetek, hogy újra élettel teljen meg az akváriumod, @Lora89 ?
Nagyon nagyon tündér vagy :) idővel konzultálunk, egyelőre próbálom visszarázni a régi kerékvágásba az üveget. Köszönöm ❤
 
Kedveseim,
Ez az utolsó poszt erről az akváriumról, a holnapi nappal meg fogom szüntetni. Matyi megnyerte a halakat, ha valaki kéri a növényeket, más dolga sincs, mint érte jönni. A kövek is vihetőek, szerintem nagyon jutányos árban meg fogunk tudni egyezni. Kár érte, az egyik versenybe beneveztem volna szívesen, de időben is éppen kicsúsztam. Szerettem ezt az akvát. És íme, szerintem pont a mai napon éli meg a fénykorát :)

(tudom, az a fenykepezo tukorozodes mindent visz 😅) 20220602_174906.jpg
 
Back
Oldal tetejére