• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi designed by Viki and eMZé (54l - 60x30x30)

Viviparára benevezek @eMZé A Liget sarkát szépen kibélelném vele.
Kicsit sokára, de ennek is eljött az ideje. Sokáig nem bírtam magam rávenni, hogy nekiálljak, de most már muszály volt. A héten jelentkezek a Vivivel.

Ha bárki másnak szüksége lenne Viviparára hahózzon, mert ipari mennyiséget szedtem ki.
 
Szerintem bevezethetnéd a homokot középre - ösvénynek - a hátsó kövek közé. Skicceltem egyet, de nem akartam sokat tökölni vele, a lényeg így is látszik.

20211129_202815b.jpg

Vannak egyéb ötleteim is, ha érdekel :)

Szerk: bocs a batár képért, thumbnailként van beszúrva, mégis ilyen..
 
Szerintem bevezethetnéd a homokot középre - ösvénynek - a hátsó kövek közé. Skicceltem egyet, de nem akartam rá sok időt szánni, a lényeg így is látszik.

View attachment 159202

Szerk: bocs a batár képért, thumbnailként van beszúrva, mégis ilyen..
Gondolkodtam rajta, mert olyan üres lett a közepe. De végül beültettem újra Elatine-el. Tetszik az átszerkesztett változat, csak kéne hozzá pár kissebb új kavics.
 
A nagy visszaalakításnak sajnos az utolsó taiwanom áldozatául esett. Az utóbbi 2 hónapban csak egy versenycsiga és egy taiwan lakta az üveget, de tegnap porszívózás közben sikerült szegény garnélát leszippantani. A nagy akváriumnál a kék Neocaridina egyedek érdekes módon bírni szokták a rövid idejű fogságot a szűrőben, de a taiwan sajnos nem bírta.
 
Volt egy kisebb műtétem, így az akváriumon 3 hétig párolgó víz visszatöltésen kívül semmi sem történt, tegnapig. Tegnap végre csináltam egy 75%-os vízcserét és egy mini üveg + részleges ki-befolyó suvickolást. Azért részleges, mert hajolni, leguggolni még nem nagyon tudok/merek. Szerencsére az akvárium így is patent formában van az induláskori nehézségekhez képest.
20220204_180903.jpg
 
Volt egy kisebb műtétem, így az akváriumon 3 hétig párolgó víz visszatöltésen kívül semmi sem történt, tegnapig. Tegnap végre csináltam egy 75%-os vízcserét és egy mini üveg + részleges ki-befolyó suvickolást. Azért részleges, mert hajolni, leguggolni még nem nagyon tudok/merek. Szerencsére az akvárium így is patent formában van az induláskori nehézségekhez képest.
View attachment 163017
Akkor mégsem a Summerban fogsz segíteni, hanem együtt fogunk gyógytornászni? 🤭
 
Akkor mégsem a Summerban fogsz segíteni, hanem együtt fogunk gyógytornászni? 🤭
Nekem 4-6 hetet mondtak, hogy annyi időre lesz szükségem a műtét után és dolgozhatok újra. Mondtam a dokinak, hogy nekem rendszeresen kell kissé begörnyedve 20-25 kilós egységeket ki és beemelnem a gépeknél. De mindezt úgy, hogy egy sínről kell levenni (ezzel nincs is baj), de visszafelé ha nem mm pontosan tartom, akkor nem megy be, így hosszan ki kell tartani és csak keveset mozgatni. Bevallom őszintén azt hittem 2 hét után már semmi bajom sem lesz és csak arra kell vigyázzak, hogy 5 kilónál nehezebbet ne emeljek, nehogy a belső varrat szétmenjen. De ezen kívül nem leszek korlátozva semmiben sem. Eltelt a két hét, de nagyon nem így van. Javul az állapotom ugyan, de messze nem olyan sebességgel, mint egy 18 évesnek. Hiába, öregszem.
 
Javul az állapotom ugyan, de messze nem olyan sebességgel, mint egy 18 évesnek. Hiába, öregszem.
Ismerős. Egy bizonyos életkor után több idő szükséges, hogy kiheverjünk egy sérülést, betegséget.
Na, ahhoz, hogy megtanulj ezzel élni, nagyobb türelem kell, mint az akvakertészkedéshez.
 
Tegnap előtt az akváriumnak és nekünk is kemény napunk volt. Légvonalban 27 kilométerrel arrébb költözött. Első lépésben leengedtem 3 centi híján az összes vizet. Innentől 3 emberes volt a buli. Az üveget ketten átraktuk az étkező asztalra, ahova előzőleg két réteg polifoam került. Aztán a harmadik emeletről lecigöltük a dög nehéz szekrény és beraktuk a kocsiba. Ezt követte az akvárium is. Nehezítő körülmény, hogy lift nincs, az akvárium izzadt kézzel kegyetlenül csúszik és még a vízszíntet is tartani kellett. Az üvegben lévő sziklák sem könnyítették meg a helyzetet. A kocsiba berakásnál a harmadik ember a polifoamot igazította az üveg alá. Mindenféle paplannal, takaróval és egyéb csomagokkal kitámasztva, a sok egyéb csomag miatt kb.1,5 órával később történő indulásnál már biztos voltam benne, hogy ezt senki sem fogja túlélni a növényeken kívül. Az üveg tetejére fóliát tettem a kiszáradás ellen, de a rákok és halak miatt vágtam rá pár kisebb lyukat, hogy valamennyi levegő menjen bele. A közel egy órás úton a gáz és fékpedál alá egy repedt tojást képzeltem, amit nem szabad eltörni. A kanyarokban egy pár csiga megelőzött és még az úthibákat is kerülgettem. A földszintes, lépcső nélküli házba becuccolás már lényegesen egyszerűbben ment. Persze még az RO szűrőt is be kellett üzemelni a szűrő és CO2 szetten kívül. Szerencsére a homokon kívül belül semmi elmozdulást nem vettem észre. Úgy néz ki a lakók legnagyobb része is megúszta ezt a kis 33 fokos kitérőt. Egy nappal később:
 

Attachments

  • 20220725_182801.jpg
    20220725_182801.jpg
    176.2 KB · Megtekintések: 49
Back
Oldal tetejére