• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi designed by Viki and eMZé (54l - 60x30x30)

Én beszereztem egy ilyet.
Jártam már úgy,hogy a 120centis terkót alig tudtuk bevinni,mert nem volt fogás rajta,pedig nem volt nehéz.El is repedt lent az oldalsó üveg.
Azóta már többször hasznát vettük, pl. hűtő cipelésnél.
 

Attachments

  • Q0301.jpg
    Q0301.jpg
    41.5 KB · Megtekintések: 55
Én 200 literest berendezve már tappancsokkal sem mernék felemelni. Azért az enyém csak 54 literes, igaz elég súlyos kövek vannak benne, de legalább nem sok.
Kb. 15 évvel ezelőtti történet. A mostani berendezésem 1cm vízzel sem biztos, hogy egyben bevállalnám, mert csak a kő lehet 60-80kg...de lehet több is... 🤣 Házon belül, bútorral együtt viszont simán áttetük asszony pajtással, 50% vízzel. Egy - két trükköt azért be kellett vetni a küszöbön. 🤣
 
Most elképzeltem, hogy a 200literes akvárium kövekkel,berendezéssel tapadókkal felemelve egyszercsak kettéválik...:eek::cool::ROFLMAO:
Az is egy érdekes kérdés, hogy miért akarja valaki a teljesen berendezett akváriumát költöztetni? Nagyon sokan, akár évente átépítik az egész berendezést, a nulláról indulva. Vajon egy költözés nem lehet elég komoly indok az átépítésre?
 
Az is egy érdekes kérdés, hogy miért akarja valaki a teljesen berendezett akváriumát költöztetni? Nagyon sokan, akár évente átépítik az egész berendezést, a nulláról indulva. Vajon egy költözés nem lehet elég komoly indok az átépítésre?
A válasz nagyon egyszerű: nincs rá időm. Péntek reggel óta folyamatosan pakolok. Péntek- szombat 3 teherautónyi cucc jött át 60 kilométer távolságból. Vasárnap és hétfőn a lakás és a ház cuccainak felcserélésével foglalkoztunk. Ez csak 30 kilométer, de át kell menni keresztül a városon. De nem is ez a baj, hanem a sok pakolás, meg a harmadik emeletről való lecuccolás. Az elmúlt napokban bőven 10.000 fölött mutatott a lépésszámlálóm. A új házban helyére kellett rakni a bútorokat. Beüzemelni a mosógépet az RO szűrőt, az 5.1 hifit. Egy új Tv- t felszerelni a falra. Összerakni 3 db ágyat. Kerti bútorokat a teraszra. Tegnap pl. 3 órám ment rá, hogy felrakjam a teraszra a napvitorlát, mert kellett hozzá venni két oszlopot, kampót szerelni rá, aztán szűk lyukat fúrni a mészķőbe vésőgéppel(betonozni szerencsére nem kellett) és belerakni, majd újrakötni a köteleket hozzá, mert természetesen más méret kell mint előzőleg. A kert egy merő gaz, azzal még alig foglalkoztunk, de lesz mit. A garázs így néz ki 5 nap után. Ma a polcrendszer összerakása a terv.
 

Attachments

  • 20220727_080347.jpg
    20220727_080347.jpg
    232 KB · Megtekintések: 49
Én nem irigyellek a költözés miatt. Szerencsére én cirka 100 méterrel arrébb költöztem csak 5 éve, de akkor megfogadtam, hogy ez az utolsó.

Kitartást Nektek, a végeredmény miatt érdemes csinálni az egészet! Ha meg olyan lesz a végeredmény mint amilyenek az üvegeid szoktak lenni, akkor meg aztán végképp!

👌👌👌
 
A válasz nagyon egyszerű: nincs rá időm. Péntek reggel óta folyamatosan pakolok. Péntek- szombat 3 teherautónyi cucc jött át 60 kilométer távolságból. Vasárnap és hétfőn a lakás és a ház cuccainak felcserélésével foglalkoztunk. Ez csak 30 kilométer, de át kell menni keresztül a városon. De nem is ez a baj, hanem a sok pakolás, meg a harmadik emeletről való lecuccolás. Az elmúlt napokban bőven 10.000 fölött mutatott a lépésszámlálóm. A új házban helyére kellett rakni a bútorokat. Beüzemelni a mosógépet az RO szűrőt, az 5.1 hifit. Egy új Tv- t felszerelni a falra. Összerakni 3 db ágyat. Kerti bútorokat a teraszra. Tegnap pl. 3 órám ment rá, hogy felrakjam a teraszra a napvitorlát, mert kellett hozzá venni két oszlopot, kampót szerelni rá, aztán szűk lyukat fúrni a mészķőbe vésőgéppel(betonozni szerencsére nem kellett) és belerakni, majd újrakötni a köteleket hozzá, mert természetesen más méret kell mint előzőleg. A kert egy merő gaz, azzal még alig foglalkoztunk, de lesz mit. A garázs így néz ki 5 nap után. Ma a polcrendszer összerakása a terv.
Természetesen, nem célzottan neked szántam a kérdést (bár kétségtelenül a Te naplódba írtam... bocs.). A kérdésem általános jellegű lett volna, mert úgy olvastam, sokan választják ezt a módját a költöztetésnek. Nyilván mindenkinek megvan a nyomós oka, hogy miért szállítja az akváriumát úgy, ahogy. ;) Ha jól tudom, a G.A. is így szállítja a megrendelt, berendezett akváriumokat. Szóval, nem lehetetlen, csak... veszélyes :rolleyes:

Ha jól értem soraidat, akkor a költözés összességében egy előrelépést jelent, bár sok melóval jár. Szeretnék hozzá gratulálni, ha megengeded, így ismeretlenül.
 
A válasz nagyon egyszerű: nincs rá időm. Péntek reggel óta folyamatosan pakolok. Péntek- szombat 3 teherautónyi cucc jött át 60 kilométer távolságból. Vasárnap és hétfőn a lakás és a ház cuccainak felcserélésével foglalkoztunk. Ez csak 30 kilométer, de át kell menni keresztül a városon. De nem is ez a baj, hanem a sok pakolás, meg a harmadik emeletről való lecuccolás. Az elmúlt napokban bőven 10.000 fölött mutatott a lépésszámlálóm. A új házban helyére kellett rakni a bútorokat. Beüzemelni a mosógépet az RO szűrőt, az 5.1 hifit. Egy új Tv- t felszerelni a falra. Összerakni 3 db ágyat. Kerti bútorokat a teraszra. Tegnap pl. 3 órám ment rá, hogy felrakjam a teraszra a napvitorlát, mert kellett hozzá venni két oszlopot, kampót szerelni rá, aztán szűk lyukat fúrni a mészķőbe vésőgéppel(betonozni szerencsére nem kellett) és belerakni, majd újrakötni a köteleket hozzá, mert természetesen más méret kell mint előzőleg. A kert egy merő gaz, azzal még alig foglalkoztunk, de lesz mit. A garázs így néz ki 5 nap után. Ma a polcrendszer összerakása a terv.
Szerintem tök jól álltok. 🙂 Az egyik munkatársam június 1-én költözött ki Veszprémből Szentkirályszabadjára. 3 gyerek, 2 szintes családi ház, sok szoba, szuterénes garázs... Tök jó lesz nekik...később. 😁Jelenleg még a ház egy jelentős része munkaterület, 2 szobában húzták össze a legszükségesebbeket. A konyha 1,5 hónap után vált használhatóvá. Nálam meg azóta pihen egy melléképületben 10 köbméter holmijuk, amit nem tudtak eltenni a fenti okok miatt. Szorgalmasan járok hozzá a villanyosok után glettelni, csempét ragasztani, szerelni... (szabadulnék a holmijaiktól, na🤣🤣🤣)
 
Utoljára módosított:
Szerintem tök jól álltok. 🙂 Az egyik munkatársam június 1-én költözött ki Veszprémből Szentkirályszabadjára. 3 gyerek, 2 szintes családi ház, sok szoba, szuterénes garázs... Tök jó lesz nekik...később. 😁Jelenleg még a ház egy jelentős része munkaterület, 2 szobában húzták össze a legszükségesebbeket. A konyha 1,5 hónap után vált használhatóvá. Nálam meg azóta pihen egy melléképületben 10 köbméter holmijuk, amit nem tudtak eltenni a fenti okok miatt. Szorgalmasan járok hozzá a villanyosok után glettelni, csempét ragasztani, szerelni... (szabadulnék a holmijaiktól, na🤣🤣🤣)
Nekem csak, egy most már 26 tételesre zsugorodott hiány/hiba listám van, aminek a nagy része 5 perces meló. A legfájdalmasabb, hogy tavaly szeptemberben megrendeltük a beltéri ajtókat, amiről idén áprilisban kimerült, hogy igazából nem lett mégsem leadva a rendelés. Így áprilisban újra megrendelte személyesen az ügyvezető igazgató. Jelenleg még vállalási dátumunk sincs, csak ígéret, hogy kész lesz egyszer. A másik, hogy szintén áprilisi rendelésként megjött a zuhany kabinunk múlt hét szerdán. Kértem, hogy szombatig mindenképpen építsék be a vizesek, ugyanis szerdán egész nap ott dolgoztak az 5 épülő ház valamelyikén. Ehhez képest a mainapig nincs beépítve. Nem olyan nagy gáz, csak zuhanyzás után fel kell törölni. Ennél nagyobb bajunk sose legyen. Szerencsére minden mester nagyon szépen dolgozik, csak mindegyik elvállal minden munkát és mindig oda mennek aki jobban ordibál.
 
Utoljára módosított:
Nekem csak, egy most már 26 tételesre zsugorodott hiány/hiba listám van, aminek a nagy része 5 perces meló. A legfájdalmasabb, hogy tavaly szeptemberben megrendeltük a beltéri ajtókat, amiről idén áprilisban kimerült, hogy igazából nem lett mégsem leadva a rendelés. Így áprilisban újra megrendelte személyesen az ügyvezető igazgató. Jelenleg még vállalási dátumunk sincs, csak ígéret, hogy kész lesz egyszer. A másik, hogy szintén áprilisi rendelésként megjött a zuhany kabinunk múlt hét szerdán. Kértem, hogy szombatig mindenképpen építsék be a vizesek, ugyanis szerdán egész nap ott dolgoztak az 5 épülő ház valamelyikén. Ehhez képest a mainapig nincs beépítve. Nem olyan nagy gáz, csak zuhanyzás után fel kell törölni. Ennél nagyobb bajunk sose legyen. Szerencsére minden mester nagyon szépen dolgozik, csak mindegyik elvállal minden munkát és mindig oda mennek aki jobban ordibál.
Nekem a tető szigetelése röpke 1,5 év volt, én szereztem a végén rá másik embert. Ritka randa dolog egy nagyobb felújítás.
 
Nekem csak, egy most már 26 tételesre zsugorodott hiány/hiba listám van, aminek a nagy része 5 perces meló. A legfájdalmasabb, hogy tavaly szeptemberben megrendeltük a beltéri ajtókat, amiről idén áprilisban kimerült, hogy igazából nem lett mégsem leadva a rendelés. Így áprilisban újra megrendelte személyesen az ügyvezető igazgató. Jelenleg még vállalási dátumunk sincs, csak ígéret, hogy kész lesz egyszer. A másik, hogy szintén áprilisi rendelésként megjött a zuhany kabinunk múlt hét szerdán. Kértem, hogy szombatig mindenképpen építsék be a vizesek, ugyanis szerdán egész nap ott dolgoztak az 5 épülő ház valamelyikén. Ehhez képest a mainapig nincs beépítve. Nem olyan nagy gáz, csak zuhanyzás után fel kell törölni. Ennél nagyobb bajunk sose legyen. Szerencsére minden mester nagyon szépen dolgozik, csak mindegyik elvállal minden munkát és mindig oda mennek aki jobban ordibál.
1,5 évig álltam sorban a falubeli tetőfedőnél. Tavasszal lett kész. Viszont nem hagyott ki, mint más esetben gyakran hallani cserbenhagyásos mesterekről. 🙂
 
A garázs így néz ki 5 nap után. Ma a polcrendszer összerakása a terv.
Ne csüggedj, olyan gyorsan telik az idö, hogy hipphopp készen lesztek.
Külön elismerés a szorgalmatokért! Én három hónappal ezelött költöztem, de sok dolgot még nem intéztem el, amit ti már igen. 🙈

Az ajtók, meg a gazos kert miatt pedig ne fájjon a fejetek. Ezek ugyan bosszantó dolgok, de összességében nézve apróságok. A ház kiválasztása és megvásárlása volt a nagy mérdöldkö. Ügyesek vagyoktok, hogy túl vagytok ezen! 👏🏻👏🏻

További kitartást!
 
Az akvárium szépen ketyeg. Probléma nem volt semmi sem mostanában. Az egyetlen ami napi törődést igényel az a párolgó víz utántöltése. Fotót most kicsit másmilyet kaptok. Tomi fiam most kezdte az első osztályt és nagyon szeret rajzolni. Lehet nem egy Picasso, de nálam még így is nagyságrendekkel jobban rajzol.
20220923_202448.jpg
 
Back
Oldal tetejére