• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Green Cube

Szép, szép. Dúsul rendesen. Tudom hogy ez nanó, de a 4db RC nem kevés még egy ilyen pici akváriumba is? Mondjuk nálam most kezdenek nagyon elszaporodni, (a szűrő upgradenak köszönhetően sztem). Szóval majd lassan halászhatok neked még párat a 4 mellé. ;)
Bizony kevés! Csak épp ennyi volt a boltban. :) A jövevényeknek bármikor örülök, tudod. :D No meg remélem jó üzletet tudok kötni jövőhéten, endler guppikért való cserével :D

A szűrőbe bele fogok nézni majd pénteken, mert vannak félelmeim.. Aztán lesz nálam is egy upgrade, illetve majd fogok csinálni akril csőből ki és befolyó ágakat, szépre jóra. Azon meg majd okosítok annyit hogy ne vigye le a sodrás őket.
 
Kis helyzet jelentés. és a szokásos fotó megkésett változata.

DSC_0004.jpg


Szóval, ki kellett tépjem az összes nemrég beültetett Ceratopteris thalictroides-t, mivel elkezdett berohadni... :( Alga van dögivel mert felkavartam a talajt egy kis helyen, ám halból kevesebb! :D

Most ennyire futotta, nekem tetszik, de még közel sem végleges. :)
 
Ezer éve nem jelentkeztem, Bepótolnám a lemaradást.

Az algásodás minimális lett, ha megvan a heti takarítás, akkor jószerivel nincs is. Ez szerencsés. Viszont, ritkult a tápozás, és co2 sincs egy ideje, illetve carbo-ból is kifogytam hetekkel ezelőtt. Na ezt majd holnap orvosolom. :)

Addig is egy kép, mert nem állt meg az élet. Nyírás és fazon igazítás nem volt két hete.. Tehát a 13. hét íme:

DSC_0076.jpg
 
Reggel kicsit alakítottam a dolgokon, most hogy leült a víz meg sikerült letakarítanom a sok vágott levelet, csináltam egy képet telóval. Hamarosan kézhez kapom a príma GA mik-mak duót és a carbo-t, aztán megindul a brutális növekedés! :)

Google-os fotó alakítóban nyúltam hozzá a képhez gondoltam kipróbálom, hááát, nem egy PS-Lr... :)
Később lesz rendes kép is.

IP98n2Ii7rSrFcLQZowJ2dBjjfaDaucMoMwEuQ8-XYs=w666-h888-no
 
Ma 106 napos az akvárium. :)

Tegnap megjött a hőn áhított GA csomagom, és ma hajnalban meg is volt az ültetés, vízcsere, takarítás, tápozás. Sajnos az új vízből beoldótott valami apró fehér szemű cucc, ami az is lehet hogy a locsolóra volt rászáradva, sajnos fogalmam sincs. Mivel el kellett jönnöm dolgozni, így ellenőrizni sem tudom, de ha délután hazaérek ez lesz az első hogy csekkolom a tényeket..
Arra a kevés helyre amit fel tudtam szabadítani beültettem a Alternanthera reineckii-t és a Bonsait, utóbbiból nem sokat látni :D

És mint mindig van pár képem, csak hogy foglaljam az értékes biteket.

DSC_0085.jpg


DSC_0081.jpg


DSC_0083.jpg
 
Szép napot mindenkinek!

Ma sikerült egy nagyobb átmosást eszközöljek, végre. :) A köveket átmostam, sok növényt pedig vissza kellett vágjak mert már kőkeményen eltakarta a fényt. A halak/garnélák bazi jól érzik magukat, van vagy 30 Endler porontyom, meg kell látogassam a kedvenc kisállatosom velük... Kattintottam pár képet, nekem a mostani állapot nagyon tetszik, lessétek meg ti is. :)

DSC_0008.jpg


DSC_0006.jpg


DSC_0003.jpg


DSC_0002.jpg


DSC_0001.jpg
 
A kocka hamarosan eléri fénykorát, nem tudom hova tovább gondolni, mert már teljesen új koncepció jár a fejemben hetek óta. Így nem tudom Ezt gondozni, fejleszteni! Nem elég papírra vetni! :D

Tehát még decemberben nem változtatok, viszont januárban új koncepcióval indulok, és kinövöm a vizet! Megvallom őszintén a Fabulous Decay névre keresztelt remekmű, amely elültette bennem a gondolatot, tehát ez irányba szeretnék orientálódni. Nekem ezek tetszenek legjobban, senki nem tud lebeszélni róla! :) Ha minden jól megy a két ünnep között végre, meg is látogatom a Green Aqua-t és ne adjisten lesz olyan vasfájuk ami megfelel a célra, hát velem jön.. :)

De erről most nem többet, még zárásnak fog érkezni egy karácsonyi képsor.
 
Tehát még decemberben nem változtatok, viszont januárban új koncepcióval indulok, és kinövöm a vizet! Megvallom őszintén a Fabulous Decay névre keresztelt remekmű, amely elültette bennem a gondolatot, tehát ez irányba szeretnék orientálódni. Nekem ezek tetszenek legjobban, senki nem tud lebeszélni róla! :)
:) sok sikert hozzá!!
 
De rég jártam erre.. már megint... Legalább látom az idejét, hogy mióta nem volt nyírás, se vízcsere. Ugyanis január 4 óta nem nyírtam, és csak rátöltöttem a vizet. A víz kristálytiszta, semmilyen alga nincs, a halak és garnélák jól érzik magukat. Green Aqua Micro&Macro és carbo megy minden nap ahogy eddig. Co2 nincs, egyedül a parvula nem örül neki, kb 40%-a besárgult, de az is nő. Minden más növény elvan, jó az egyensúly úgy néz ki.

Még mindig nincs scape az agyamban... Azt tudom hogy új talaj lesz, méghozzá ADA amazonia (? Most nem néztem utána a nevének). Ma elnézek egy közeli boltba ahol talán találok olyan vasfát ami megfelel a kritériumoknak.

Vízcsere szombaton, akkor lesz négy hete hogy nem nyúltam hozzá, vágok is kicsit, mert az alacsonyabb növények lassan semmi fényt nem kapnak.
 
Back
Oldal tetejére