• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes S.S.D.D.

Fel tudok ajánlani kölcsönbe aquael fan minit vagy mit szűrésnek, ez ugye a 30as kockához az alap szűrő, asszem. Nem sok, meg egy régi szivacs van kb csak rajta. Írj rám, ha érdekel. :)
 
Fel tudok ajánlani kölcsönbe aquael fan minit vagy mit szűrésnek, ez ugye a 30as kockához az alap szűrő, asszem. Nem sok, meg egy régi szivacs van kb csak rajta. Írj rám, ha érdekel. :)
szia Köszi szépen a felajánlást! Sajnos túl nagy lenne... Pont ez a problémám, mert van itthon belső és akasztós szűrőm is, de a belső az hasonló vízhozamú, mint az aquael, és ekkora méretben (4,5 liter. :D) brutál cunamit csinál. Meg van még egy akasztósom is, ami kicsit szolidabb, de még így is túl sok és széthordaná az is az aljzatot. Valami szivacsszűrő, vagy cseh típusú szűrő lesz a megoldás, de szerintem ezekből is valami diy a méretek miatt. Meg a légpumpát is valahogy némítanom kellene...
 
Nos, lusta voltam és a nevelde azóta is szűrés nélkül megy, egy darab kis sügér maradt meg a bandából, de azóta lett egy új eresztés is.
A nagy akváriumban annyi változott, hogy a jobb szélső kő alá került egy alagút.:facepalm:
A ricciás csempék alatt rengeteg garnéla bujkált, de már viszonylag bátran közlekednek, mert sajnos a hím sügér elpusztult. :( Egyik este azt láttam, hogy kicsit gubbaszt, aztán másnap már csak a teteme került elő. Én arra tippelek, hogy a garnéla csemege ártott meg neki, mert azért egy kifejlett rc-nek van rendesen páncélja. A többi hal teljesen jól érzi magát, szóval amúgy minden rendben van. Az akvárium a héten tényleg kiköltözik a tárolós kis szobánkba, távol a gyerkőc kutató kezeitől. :p Talán sikerül elindítanom a lomis nanot is, mert hely így egy kicsit több lett, de a lakók max rc-k lennének, mert sajnos a blue carbon rilikre most nincsen keret.

Köszi a benézést! :)
 
Nos, lusta voltam és a nevelde azóta is szűrés nélkül megy, egy darab kis sügér maradt meg a bandából, de azóta lett egy új eresztés is.
A nagy akváriumban annyi változott, hogy a jobb szélső kő alá került egy alagút.:facepalm:
A ricciás csempék alatt rengeteg garnéla bujkált, de már viszonylag bátran közlekednek, mert sajnos a hím sügér elpusztult. :( Egyik este azt láttam, hogy kicsit gubbaszt, aztán másnap már csak a teteme került elő. Én arra tippelek, hogy a garnéla csemege ártott meg neki, mert azért egy kifejlett rc-nek van rendesen páncélja. A többi hal teljesen jól érzi magát, szóval amúgy minden rendben van. Az akvárium a héten tényleg kiköltözik a tárolós kis szobánkba, távol a gyerkőc kutató kezeitől. :p Talán sikerül elindítanom a lomis nanot is, mert hely így egy kicsit több lett, de a lakók max rc-k lennének, mert sajnos a blue carbon rilikre most nincsen keret.

Köszi a benézést! :)
Mi lesz a halakkal? Pótolod a terminátort, vagy "más vizekre evezel"?
Alga front hogy alakul?
 
Mi lesz a halakkal? Pótolod a terminátort, vagy "más vizekre evezel"?
Alga front hogy alakul?
Nem fogom pótolni. Az algák megvannak, kellene algaevő, ami valamennyire pusztítja, de egyelőre nincsen. Szerencsére nem terjed, de nem is nagyon kopik.
 
Az algák megvannak
Szóval beástátok magatokat állóháborúra. Mennyire fog nyáron melegedni az új helyén az akvárium? Ha már átköltözteted, nem nyúlsz bele? Mondjuk egy laza restart erejéig?

kellene algaevő, ami valamennyire pusztítja, de egyelőre nincsen
Én a "keresünk vidéki boltot" felhíváson felbuzdulva elkezdtem puhítani az egyik közeli kisállat kereskedőt, hátha...
 
Szóval beástátok magatokat állóháborúra. Mennyire fog nyáron melegedni az új helyén az akvárium? Ha már átköltözteted, nem nyúlsz bele? Mondjuk egy laza restart erejéig?
Augusztusra tervezem a restartot, persze biztosan nem lesz belőle semmi sem szokás szerint, de hát azért én tervezek folyamatosan. :p Addig nem akarok hozzányúlni. Úgyis jön a meleg, nem akarom tetézni egy kotorászással is. Pc ventilátorral fogom hűteni egyébként, ha szükséges.

Én a "keresünk vidéki boltot" felhíváson felbuzdulva elkezdtem puhítani az egyik közeli kisállat kereskedőt, hátha...
Nekem megvan a közeli halasom (Galapagos Soroksár), csak lusta vagyok elugrani 1-2 kicsi anciért. :p Amanot és otot nem akarok.
 
Én meg dühöngök, hogy semmit sem tudok beszerezni. Pfff.


Velük mi a baj? Éppen az előbbi a terv. Utóbbiak nálam lassan elfogytak.
Az otok nagyon gyorsan elkoptak eddig mindig, amire a nyári kánikula is rásegíthet.
Az amanoknál szintén ez a szitu.

Az anci is nagyon jól takarít, és nem csinál fele akkora rendezkedést sem, mint a sügér.
 
Nos, lusta voltam és a nevelde azóta is szűrés nélkül megy, egy darab kis sügér maradt meg a bandából, de azóta lett egy új eresztés is.
A nagy akváriumban annyi változott, hogy a jobb szélső kő alá került egy alagút.:facepalm:
A ricciás csempék alatt rengeteg garnéla bujkált, de már viszonylag bátran közlekednek, mert sajnos a hím sügér elpusztult. :( Egyik este azt láttam, hogy kicsit gubbaszt, aztán másnap már csak a teteme került elő. Én arra tippelek, hogy a garnéla csemege ártott meg neki, mert azért egy kifejlett rc-nek van rendesen páncélja. A többi hal teljesen jól érzi magát, szóval amúgy minden rendben van. Az akvárium a héten tényleg kiköltözik a tárolós kis szobánkba, távol a gyerkőc kutató kezeitől. [emoji14] Talán sikerül elindítanom a lomis nanot is, mert hely így egy kicsit több lett, de a lakók max rc-k lennének, mert sajnos a blue carbon rilikre most nincsen keret.

Köszi a benézést! :)
Ha inditanad a kicsit juli 18 ig akko ha gondolod egy yellow 10-12 es indolo kerettel szolgalhatok,csak hogy ne Rc-k legyenek [emoji6]
 
Ma átköltöztettem az akváriumot a kis tárolónkba, ez lesz most egy darabig az én kis halas szobám. :D
19016795472_b93b7eeeb7_h.jpg

A kis akvárium lesz a garnélás, egyelőre belső szűrővel, és egy kis Ikeás asztali pc lámpával (11W asszem...).
Teljesen low tech lesz mohákkal és páfrányokkal. :D
 
Csak most jutott el a tudatomig, milyen dús lett a gyeped. (y)
Milyen állatok úszkálnak most az akváriumban? Amano, oto van még benne? Mennyit világítasz?
 
Csak most jutott el a tudatomig, milyen dús lett a gyeped. (y)
Milyen állatok úszkálnak most az akváriumban? Amano, oto van még benne? Mennyit világítasz?
Nem merem nyírni a montecarlot, mert legutóbb csúnyán lealgásodott nyírás után... Van, ahol már 5 centis a gyep... :D
Van benne 3db endler (egy a költözés után kiugrott este), egy darab kakadu nőstény némi szaporulattal, meg egy kevés rc garnéla. Rajtuk kívül még kevés pajzscsiga van.
Asszem 7,5 vagy 8 órát megy a világítás, co2 meg ahogy sikerül. :p
 
Nem merem nyírni a montecarlot, mert legutóbb csúnyán lealgásodott nyírás után... Van, ahol már 5 centis a gyep... :D
Van benne 3db endler (egy a költözés után kiugrott este), egy darab kakadu nőstény némi szaporulattal, meg egy kevés rc garnéla. Rajtuk kívül még kevés pajzscsiga van.
Asszem 7,5 vagy 8 órát megy a világítás, co2 meg ahogy sikerül. [emoji14]
Mégis megnyírtam, meg akkor már a stemeket is... Kb fél méteres rotala indákat szedtem ki belőle, az algamentes végeket visszaültettem. Remélem az mc azért megmarad. [emoji14] A hal állomány lecsökkent sutyiban 1 endlerre, tetemek sehol... Ja az RC-k újrabirtokba vették az akit. :)
Alga fronton megjelent némi rhizo, de sikerült megfognom, lassan szorul vissza, a többi meg kezelhető. Remélem már nincs egy hónap a rescape-ig...
 
A jövő héten remélhetően sikerül beszereznem egy rakat lávakövet, vagy egyéb vulkanikus követ, lehet, hogy kell még némi táptalaj is, kb egy liternyi tropica táptalajom van még, nem tudom, hogy elegendő lesz-e... És ha minden jól megy, akkor új napló indul majd hamarosan. :)
Remélhetőleg addig helyre jön a montecarlo, mert azt szeretnék szinte kizárólag használni a következő - minimálnak szánt - scape-ben, mohával kiegészítve. Az indításhoz rotalát fogok használni, de csak addig, amíg be nem indul az mc mező. A csapvíz egyelőre sajnos marad. Szerettem volna váltani lágy vízre, de most ez még várat magára egy darabig. Szerencsére a montecarlo szépen elvan ebben a kemény vízben is, ha megkapja a kellő mennyiségű fényt, tápot és co2-t. Ezzel az akváriummal is sokat tanultam a karbantartások és a rendszeresség fontosságáról, az algák legyűrhetőségéről, új növényekről. Szerettem volna az üveget is cserélni egy újra, persze semmi extra, csak sima float üveg átlátszó szilóval, de majd erre valószínűleg csak a következő scape-nél kerül sor.
Izgulok, hogy jó legyen és legalább egy jó középszerű szintet megüssön. :)
 
Back
Oldal tetejére