• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Green Cube

K Tamás

Kertész szaki
Ezer éve tervezem már ezt a medencét, végre elkezdhettem összerakni, és tudok érdemben szólni róla pár szót.

- Az üveg kerítést egy 35x35x40-es AD Nano Cube adja.
- A világítástért 4x24w 2x10000K, 2x6500K felel. Mivel ez sok, ezért csak a fele fog működni, de révén hogy IT szakmabéli vagyok, nem baj ha van backup!
- A szűrést egy Terratech EX600-ra bíztam, már hosszú ideje dolgozik, a régi akváriumban hajtotta a vizet.
- A talaj alsó rétege JBL AquaBasis Plus, fölötte pedig fekete színű kő. Nem bazalt, hanem relatíve nagy szemű a manado-hoz tudnám hasonlítani, csak annál nagyon kicsivel fajsúlyosabb.
- Van egy sajnos nem túl kifinomult CO2 rendszerem, ez addig nem kerül üzembe amíg nem tudom korszerűsíteni, és ez még lehet pár hónap, de addig majd kapnak carbo-t.

A tervről röviden. Van egy másik akváriumom amit szeretnék megszüntetni, mert hely szűkében vagyok, ebből szeretném átköltöztetni a teljes élővilágot ebbe a "kockába". Ja igen! kockának nevezem nevén, a matematikailag téglát. Édesapám már meg is jegyezte a témára, hogy ez bizony nem kocka, remélem tudom (révén hogy matematika tanár). Na erről ennyit, nekem így tetszik.

A háttérért elnézést kérek, az még nem lett megjavítva, illetve a háttérben lévő léc is még pácolásra vár, csak amíg nem tudom hány kábelt hozok le mögötte, addig be sem építem.

Tehát hardscape:

DSC_0015.jpg


DSC_0008.jpg


Annyira amennyire látható, hogy a kövekkel elválasztottam a teret. Ez ma én már reggel láttam hogy jól sikerült, mert szárazon más. Persze igen, ebben víz lesz, de más hogyha fel van töltve, és más ha minden vizes, nemdebár.

Az elválasztásnak köszönhetően, elől parvula szőnyeget szeretnék, hátul pedig acicularis fog helyet kapni. Lehet ez utóbbiból lesz elől is.
Továbbá Golibali társunktól fogok kapni Sessiflora-t és rotalát a háttérbe. Na de ez a baloldali rész lesz. Jobb hátra szeretnék tenni Myriophyllum matogrossense-t, ami a mostani akváriumban van, szeretném majd az akvárium teljes magasságáig dúsra, mert bizony az úgy szép. Van továbbá sajnos általam még nem identifikált nagylevelű szép növényem, amit nem tudok biztosan hogy be fog-e kerülni. Ugyanis nem érzem az összhangot közöttük.

Ezen a képen látható, ha valaki tudná azonosítani és megosztaná velem hogy ki is ő, azt rendkívül megköszönném!

DSC05073.jpg


Valamint van két gyönyörű vörös levelekkel rendelkező Alternanthera reineckii-m. Ha minden igaz ez a nevük, a GA webshopból identifikáltam, mert egy közelben lévő kisállatos idős hölgytől szereztem ingyen, mert szegény már nagyon a pusztulás felé "orientálódott"

Nos, elsőre ennyi, ha bármilyen észrevételetek tanácsotok van, nagyon szívesen fogadom, ma még alá kell támasztanom az asztalt, és kialakítani rendesen a szűrő helyét mert ez még hiányzik, ám lelkesedésem nem lankad, hisz minden adott a kezdéshez.

Végezetül hogy én miként látom az egészet:
DSC_0001-2.jpg
 
Szép lett a hardscape(y) Én még mohát, vagy anubiast raknék majd a fára, de ez csak ötlet.

Kíváncsian várom majd a fejleményeket!:geek:
 
Tééényleg! mondasz valamit, moha! Na majd szerzek, régen volt, csak annyira gyorsan nőtt, és nem illett bele az egyik kompozícióba hogy elbúcsúztam tőle..
 
Nekem nagyon tetszik ez a hardscape. A kockád mérete miatt mindenképpen a kisebb levelű növényeket használnám. Egy hasonló méretű nanoban már volt szerencsém megtapasztalni, hogy egy nagyobb levelű növény (echinodorus martii volt) a kisebbek között (parvula, hc) mennyire megzavarja a méretarányokat, és kizökkenti az egész hardscape-et. Ez a szép nagy levelű a fotón szerintem úgy uralná a nano-t, mintha egy vízalatti vázát tettél volna az asztalra.

Szintén tapasztalat, hogy a parvula és az acicularis elég hisztis a co2-re, csak carbo-val nagy a kockázata, hogy meggyűlik vele a bajod. Egyrészt submers átállásnál húzzák magukra az algát, másrészt úgy működnek ezek a hajszálszerű levelek, mint a fejreállított kefe, minden uszadékot megfognak és ezért meglehetősen hajlamosak az algásodásra. Ezen a nagynyomású sokat segít, mert gyorsabban fejlődnek, lehet nyírni őket, stb. Anélkül nekem nem ment.

Az alternanthera jó választás, az saválló, és a GA-ban van a mini változata zselésben, az is nő, mint a bolond. A háttérbe még ludwigia repenst vagy micranthemum umbrosum-ot is le tudok képzelni, csak hogy megtörjük a rotala egyeduralmát :) Előtérbe, gyökértőbe esetleg egy pár staurogyne repens? Ezek általában pörögnek a fórumon akár ingyen vihetőben is.

Várom a fejleményeket kíváncsian!
 
A parvulát még nem vettem meg, az acicularis már megvan. A régi aksiba sokáig volt parvulám, és igen érzékeltem hogy algásodik. Volt HC is, az nem hisztizett, pedig sokkal hisztisebb faj..
Viszont ebben a felállásban megfogadom a tanácsot, addig nem szerzek be parvulát amíg nincs meg a nagynyomású helyreigazítás, vagy ideiglenesen csak elviszem cserére a palackot. Egy a baj csak, hogy nincs mágnes szelepem, és a pénztárcám más irányba kell hogy nyíljon.
A staurogyne repens ötleted nagyon tetszik, úgy is lesz! A hátteret még nem látom tisztán magam előtt, az eldőlt hogy a nagy levelű nem kerül át, pontosan a "víz alatti váza" fennállás miatt, de nyitott vagyok! :)
Mohát pedig az egyik faágra fogok kötözni, a többit szeretném szabadon hagyni, egyébként is szép darabok, szeretem nézni. :)
 
Hali!
Izgalmas kis nano-nak néz ki ez is.Ahogy Avasig kolléga említette a kis méretű,kis levéllel rendelkező növények igazodnának ehhez a mérethez.
Kíváncsian várom majd a folytatást.(y)
 
Golibali: Az élesztős dologra nyitott vagyok, már nézegettem.. Csak sokféle variációt találtam, de ha délután odaérek konzultálunk róla. Az asztal alatt sok hely van.. :D

Nebula: tényleg hasonlít a növény, kedvelem mert olyan szinten igénytelen hogy az vicc, de meg kell váljak tőle.
 
Sikerült megcsinálnom az alátámasztást, 2-3 óra alatt kitakarítottam a szűrőt :D és átraktam azokat a növényeket amelyekkel terveztem. Nekem nagyon bejön a végső felállás. :)

Amennyire tudtam eldugtam a szűrőt, és a fűtőszálat, ha minden jól megy úgyis benövi a növényzet.
DSC05089.jpg



Sessiflora-ból annyit kaptam Golibaitól hogy majdnem azonnal beültettem az összes neki szánt helyet.
A rotala még nagyon el van bújva, de reményeim szerint a jövőhéten észbe kap
Myriophyllum matogrossense-t a fa mögé tettem, nem nagyon látni, de szép nagy csokor, de úgyis felnőnek a feladathoz.
Elől még hiányzik a parvula, az acicularis-t sikerült végig ültetnem a kövek mögött. Kicsit olyan mintha nem is lennének, de ha belelendül úgyis feltűnőbb lesz.

Legkésőbb holnap bekerül a co2 adagolás is, na de inkább még két kép:

DSC_0003-2.jpg
DSC_0004-2.jpg


Este majd még csinálok képet amikor ülepedik, bár sikerült úgy megcsinálnom hogy nem zavarodott fel a talaj. Mivel a másik beállt akvárium vizével töltöttem fel félig így a halak is átköltöznek pár napon belül.
 
Hali! Ügyes kis akvárium lett! A sessiliflorát hamarosan nem győzöd majd nyírni. Kellemes növény de iszonyatos ütemben képes fejlődni, nálam ezért száműzetésbe fog kerülni
 
Tegnap sikerült beapplikáljam a co2-t, elsőre semmit nem akart csinálni az élesztő, de végül csak elkezdte tenni a dolgát. Sikerült jóféle porlasztót szereznem, és olyan apró buborékokat ereszt mint egy diffúzor.
Most még a JBL talajhoz csomagolt növénytápokat használom, de amint elfogy áttérek a rendes GA mikro-makro adagolásra. :)
 
Ma megvolt az első vízcsere hajnalban.. Minden növényem elkezdett nőni az "ég felé" A Sessiflora-t már vissza is kellett vágnom, a rotala 6cm-t nőtt egy hét alatt, a szétültetett acicularisok szépen hoztak új hajtásokat amire pár napja lettem figyelmes, tehát nagyon belelendültek. Az alternanthera sokkal masszívabb, elkezdett nyúlni, de látszik hogy kezdi összeszedni magát.
Továbbá született 2-3 endlerem is már a népesítéssel nem lesz baj..


Este csinálok képet, rendes fényképezőgéppel. :)
 
Az estéből lett reggel, de így legalább nem úgy száguldoznak a halaim ahogy szoktak, és láttok azonosítatlan neon csíkokat (annyira).

DSC_0004.jpg


Utólag is szeretnék elnézést kérni a komolytalan kínai drop checker megoldásomért, tudom randa is, és még a tapadó korongját is elhagytam.. :)
 
szép, szép, de a neonok ilyen kis helyen... nem tartom jó ötletnek.
Jogos-jogos, de nincs szívem kirakni őket, már megvannak több mint egy éve. Kihalásos alapon lesz maximum csere, de halat már nem szeretnék venni, max garnélákat..
 
Back
Oldal tetejére