• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Long way

Próbálkozhatsz azzal is hogy nagyobb lyukakat fúrsz rá és visszafojtod még a szűrőt... Amúgy meg szépen alakul, én lehet kevernék valami más növényt a marsiela közé, bár elég agresszív :)
 
Nekem is nagyobbra vannak fúrva a lyukak az esőztetőn (elég nagy 5-ös lyukakat fúrtam)és vágtam le a csőből és így raktam be egy oldalra a ki és befolyót. Az esőztetőt egy kicsit a viz alá raktam és a lyukak kb.45 fokos szögben néznek felfelé .Tudom így mozgatja víz felszínt kihajthatja a co2-t de a diffúzór a szembelévő oldalon van és lenyomja a flow a bubika,t nekem így vált be.
Az indítás utáni nehézségeken mindenki átesik majd beáll minden és rendben lesz.
 
Hát ez egy nagy rakás sz@r lett,minden tiszta barna alga, egyre barnább és a béna marsiela meg csak támolyog és támolyog. Mindennap "átfésülöm" egy hurkapálcával, hogy felszakadjanak azok az emers levelek, de ez csak fossa magából a rothadó szárakat. Az egész aljzat túl magas lett, a kis marsi gyökérzete tuti nem ér le a táptalajig. A hydro, hottonia levelei s tele van ezzel a rohadék barnasággal.

Fát kellene vágnom, azt legalább nem lehet elcseszni.
 
Turelem turelem turelem
Nem kovettem eddig a naplodat, csak az utolso par bejgyzest lattam, szerintem jo a scape amit kitalaltal nekem tetszik, az esoztetot nyugodtan vagd rovidebbre ha kell
Egy dolgot nem ertek: 15 ml micro-macro/nap??? Szerintem az rengeteg....
A carbot meg told beamikor hazaersz, azt semmikeppen se hagyd ki, es probalj meg rendszeresseget beiktatni
Es turelem turelem turelem, ezt nem lehet sajnos maskepp csinalni :)
 
Egy dolgot nem ertek: 15 ml micro-macro/nap??? Szerintem az rengeteg....
Igen, én a 243-asba is csak 12ml-t teszek naponta.
Ja és valószínűleg még ez is soknak számít, mivel low-tech.
 
Utoljára módosított:
Turelem turelem turelem
Nem kovettem eddig a naplodat, csak az utolso par bejgyzest lattam, szerintem jo a scape amit kitalaltal nekem tetszik, az esoztetot nyugodtan vagd rovidebbre ha kell
Egy dolgot nem ertek: 15 ml micro-macro/nap??? Szerintem az rengeteg....
A carbot meg told beamikor hazaersz, azt semmikeppen se hagyd ki, es probalj meg rendszeresseget beiktatni
Es turelem turelem turelem, ezt nem lehet sajnos maskepp csinalni :)

Igen, én a 243-asba is csak 12ml-t teszek naponta.
Ja és valószínűleg még ez is soknak számít, mivel low-tech.

Azért 15 ml mert ugye naponta volt vízcsere, azaz belement a 15 ml, majd este már volt a vízcsere.
Mint írtam Bandee útmutatását követtem, csak sajna nem sikerült a könyvjelzőm belinkelése, ő érthetőbben leírta miről is van szó:
"Az indításnál az első héten naponta, a második héten 2 naponta, a harmadik héten 3 naponta cserélj 50% vizet. Majd a heti 2 vízcserére állítsd be. Gondolom EI szerint fogsz tápozni. A bejáratás alatt érdemes 1,5- el szorozni a napi táp mennyiségét. Jelen esetben 1,5 ml kellene a Macro és Micro tápból, ha heti egy vízcseréd lenne. De ugyebár az első héten naponta kell, kellene cserélned, ezért 7x1,5=10,5 ml/nap, de ott az 1,5- ös szorzó, tehát én 16 ml nyomnék naponta az első héten. A Carbot naponta 1- 1,5 ml nyomnék a villany felkapcsolása előtt. ;)"

Amúgy szerintem sok a táp, a marha sok aljzat miatt az akvárium már nem is 40 nettó hanem 33 liter lehet kb. Már várom azt az üveg kifolyót addig már nem nyúlok hozzá az esőztetőhöz.
 
Nah sziasztok. A helyzet romlott :D

Most már minden tele van ezzel a fonallal és a barna algával.
Amit viszont ismét megszívtam, ezért aki bútort tervez annak elmondanám hogy k nem véletlenül van az ADA style-os bútorokon oldalt a kivezető nyílás. Nem figyeltem erre, nem is találkoztam vele sehol, ahol ki van ez hangsúlyozva, szóval ha majd valaki, aki még tapasztalatlan és ide téved a naplómra, akkor neki talán ez fontos lehet. Aki tudja, az tudja, aki nem annak leírom, hogy ha hátul vezeted ki a szűrő anakonda erősségű csöveit, azok olyan szépen kiszakítják a lily tapadókorongjából magát az üveget hogy csak na és akkor ott marad csálén, beállítani nem lehet, majd még ki kell találnom valamit mert egyszerűen most csak azt a megoldást látom hogy a bútorba teszek valami bazi erős kampót hogy az a szerencsétlen lily normálisan álljon.

Szóval az esőztetőt kivettem, betettem a lily-t erre másnapra már teljesen tele lett az akvárium buborékkal, de nem csak a növények eregetnek, hanem a vízfelszín is úgy nézett ki mintha fogmosás után oda ürítettem volna. Az esőztető kivétele után az áramlás szinte megszűnt, legalábbis szemmel láthatóan. Ezután pedig mindent beszőtt ez az alga, annyira, hogyha nem vízben lenne keresném hol van banyapók.

A marsi tele van dzsuvával, minden nap kavargászom hurkapálcikával, és csak úgy szakad fel a minden, mint köhögéskor a slejm.

Az adatokat ideírom:
szóval
Egy: 40 literes a cucc, az akvárium bal hátsó traktusában kb. 15 cm magas az aljzat ott van a fa és ott van a sűrű növényzet
Kettő: csipkebokor vessző
Három: a szűrő (2073) félig fojtva,a co2 déltől ment 20-ig, világítás 14-től 21-ig
Négy: heti 50 % -os vízcsere, EI tápozás szerint (most csak 1,5 ml naponta a nettó víztérfogat miatt), Carbo nincs
Öt: a világítás kb 15 cm-re van a felszíntől, 1 db 36W-os kompakt fénycső világít.
Hat: Állat nincs. Rajtam kívül.

meglepő módon - legalábbis számomra - a parvula van a legjobban. A hottonia, hydrocotyle levelei szép barnák lettek. A rotala normális, a marsi meg nem sűrűsödik

Tegnap a világítást visszavettem egy órával 15-től indul, a co2 pedig 13-tól.

Itt valami nagy gebasz van de nem tudom mi.

A képek szekciót csak a mazo jellegű emberkéknek ajánlom.
DSC_2287.JPG


DSC_2284.JPG


DSC_2283.JPG


DSC_2280.JPG
 
Állatokat bele Amanókat, red cherryket,ottokat , ideglenesen sziámi algázó. A szekrénynek mért nem vágod ki akkor az oldalát pl. körkivágóval és teszel bele ilyen vagy hasonló műanyag betétet.
image_gallery
 
Nah sziasztok. A helyzet romlott :D

Most már minden tele van ezzel a fonallal és a barna algával.
Amit viszont ismét megszívtam, ezért aki bútort tervez annak elmondanám hogy k nem véletlenül van az ADA style-os bútorokon oldalt a kivezető nyílás. Nem figyeltem erre, nem is találkoztam vele sehol, ahol ki van ez hangsúlyozva, szóval ha majd valaki, aki még tapasztalatlan és ide téved a naplómra, akkor neki talán ez fontos lehet. Aki tudja, az tudja, aki nem annak leírom, hogy ha hátul vezeted ki a szűrő anakonda erősségű csöveit, azok olyan szépen kiszakítják a lily tapadókorongjából magát az üveget hogy csak na és akkor ott marad csálén, beállítani nem lehet, majd még ki kell találnom valamit mert egyszerűen most csak azt a megoldást látom hogy a bútorba teszek valami bazi erős kampót hogy az a szerencsétlen lily normálisan álljon.

Szóval az esőztetőt kivettem, betettem a lily-t erre másnapra már teljesen tele lett az akvárium buborékkal, de nem csak a növények eregetnek, hanem a vízfelszín is úgy nézett ki mintha fogmosás után oda ürítettem volna. Az esőztető kivétele után az áramlás szinte megszűnt, legalábbis szemmel láthatóan. Ezután pedig mindent beszőtt ez az alga, annyira, hogyha nem vízben lenne keresném hol van banyapók.

A marsi tele van dzsuvával, minden nap kavargászom hurkapálcikával, és csak úgy szakad fel a minden, mint köhögéskor a slejm.

Az adatokat ideírom:
szóval
Egy: 40 literes a cucc, az akvárium bal hátsó traktusában kb. 15 cm magas az aljzat ott van a fa és ott van a sűrű növényzet
Kettő: csipkebokor vessző
Három: a szűrő (2073) félig fojtva,a co2 déltől ment 20-ig, világítás 14-től 21-ig
Négy: heti 50 % -os vízcsere, EI tápozás szerint (most csak 1,5 ml naponta a nettó víztérfogat miatt), Carbo nincs
Öt: a világítás kb 15 cm-re van a felszíntől, 1 db 36W-os kompakt fénycső világít.
Hat: Állat nincs. Rajtam kívül.

meglepő módon - legalábbis számomra - a parvula van a legjobban. A hottonia, hydrocotyle levelei szép barnák lettek. A rotala normális, a marsi meg nem sűrűsödik

Tegnap a világítást visszavettem egy órával 15-től indul, a co2 pedig 13-tól.

Itt valami nagy gebasz van de nem tudom mi.

A képek szekciót csak a mazo jellegű emberkéknek ajánlom.
DSC_2287.JPG


DSC_2284.JPG


DSC_2283.JPG


DSC_2280.JPG
Hát erre Amano sereg kellene, vagy Oto-k...
 
Köszönöm a tanácsokat.
Úgy gondoltam állat nélkül könnyebb lesz mert kevesebb az ammónia termelés. De ha állatot teszek bele, az is csak tüneti kezelés lesz, a rendszer továbbra is beteg. Most levettem a fényt és a CO2-t egy órával kevsebbre. Azt nem értem, hogyha a barna alga a kevés fényre jön,akkor fény kevés lenne? Pedig majdnem 1 W/l-rel nyomulok , 68 lumen / liter. Ez nem lehet kevés. Vagy mégis?
Esetleg ha sok a CO2 az nem okozhat ilyet? Mi lehet az alap probléma vajon?
 
Köszönöm a tanácsokat.
Úgy gondoltam állat nélkül könnyebb lesz mert kevesebb az ammónia termelés. De ha állatot teszek bele, az is csak tüneti kezelés lesz, a rendszer továbbra is beteg. Most levettem a fényt és a CO2-t egy órával kevsebbre. Azt nem értem, hogyha a barna alga a kevés fényre jön,akkor fény kevés lenne? Pedig majdnem 1 W/l-rel nyomulok , 68 lumen / liter. Ez nem lehet kevés. Vagy mégis?
Esetleg ha sok a CO2 az nem okozhat ilyet? Mi lehet az alap probléma vajon?
A barna alga nem a kevés fényre jön, hanem a nem megfelelő biológiai egyensúly miatt.
 
Köszönöm a tanácsokat.
Úgy gondoltam állat nélkül könnyebb lesz mert kevesebb az ammónia termelés. De ha állatot teszek bele, az is csak tüneti kezelés lesz, a rendszer továbbra is beteg. Most levettem a fényt és a CO2-t egy órával kevsebbre. Azt nem értem, hogyha a barna alga a kevés fényre jön,akkor fény kevés lenne? Pedig majdnem 1 W/l-rel nyomulok , 68 lumen / liter. Ez nem lehet kevés. Vagy mégis?
Esetleg ha sok a CO2 az nem okozhat ilyet? Mi lehet az alap probléma vajon?
Amúgy az algaevő állatok nagyon hasznosak, nem csak akkor kellenek, mikor már rossz a helyzet, segítenek megelőzni a bajt. Otthon se csak akkor takarítasz ki, amikor már nem tudsz lépni a kosztól...(mondjuk én igen:D)
 
2 napi távollét után a fonadék alga továbbra is fennáll.
Tegnapi változtatás: a lily átkerült a bal oldalra.
Esetleg egy neptunos algairtós kezelést kipróbálhatsz, nagyon szépen hazavágja az algákat, de utána mindenképpen aktívszénnel rá kell menni a vízre, hogy ne legyenek növény gondok.
 
Garnikat mindenképpen kéne beletenni, előtte kicsipeszelni a nagyját. 24-25c-fok fölé ne emelkedjen a vízhőmérséklet. A növények jó kondiba vannak amíg nem lesz jobb, addig nem tápoznék. Vagy ideiglenesen Stem növényeket bele, világítást is visszavenném. Co2 viszont reggel 9-től.
Az enyém is pont így nézett ki! :D de psszt!;)
BlackOut után, ami nemigazán segített, szétszedtem, átmostam mindent és újraindítottam. Garnikkal, Stem növényekkel.
Fő okok: Nincs még jó, azaz beállt szűrés, nincs élőlény aki megakadályozná a barna alga ilyen mértékü elszaporodását.
Nem fő okok: Talán nem hatékony CO2 beoldás, talán magas vízhőmérséklet, talán nincs összhangban a világítás mértéke, talán sok a táp így kezdésnek, talán mindenkinek át kell élnie egyszer!
 
Nah, közeledünk:) Köszönöm az újabb tanácsokat, sajnos @Lewis ezt a naplódat nem olvastam el :( Akkor nincs menekvés kellenek bele azok a rákok...
A szűrés valóban gond lehet a sima csapvíz miatt (átérünk a pihentetett csapvíz használatára)
A hottonia végeit visszadugtam a talajba, pontosan az általad javasolt stem növényesítés miatt.
 
Back
Oldal tetejére