• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi designed by Viki and eMZé (54l - 60x30x30)

Az igazság az, hogy ez már csak nyomokban tartalmaz iwagumit. Nálam előbb vagy utóbb minden akvárium dzsungel lesz. Hiába minden próbálkozás, mindig ez a vége.
View attachment 169856
Aki azt állítja, hogy egy iwagumiban nincs nagy munka a zöldségekkel, az hazudik. Ráadásul pont akkor lesz szép algamentes, ha a rendes gazok folyamatosan tudnak gyarapodni. Tele lehet rakni alacsony gyeppel, csak akkor sokkal törékenyebb lesz az egyensúly, könnyen billen az alga javára. Azt meg nem szeretjük nézegetni. 🙂
 
Hétvégén fogalmam sincs hány hét után végre csináltam egy vízcserét. Előtte a kissé pofátlan Marsileát kipucoltam pár helyről de más növényt nem bántottam. Az előtérben a homokot teljesen leszívtam és átmosottra cseréltem. A ki/befolyókra már nem futotta a lendületből. Az előtér így nagyon steril, ha valaki megdobna egy fél marék ADA apró kaviccsal, kérem hahózzon. Az akvárium egyébként ahogy múltkor is említettem leginkább dzsungeles jellegű szokott lenni iwagumi helyett. A fotó masinát sem volt kedvem elővenni így most csak egy telefonos képet csatolok:
20221010_192309.jpg
 
Utoljára módosított:
Hétvégén fogalmam sincs hány hét után végre csináltam egy vízcserét. Előtte a kissé pofátlan Marsileát kipucoltam pár helyről de más növényt nem bántottam. Az előtérben a homokot teljesen leszívtam és átmosottra cseréltem. A ki/befolyókra már nem futotta a lendületből. Az előtér így nagyon steril, ha valaki megdobna egy fél marék ADA apró kaviccsal, kérem hahózzon. Az akvárium egyébként ahogy múltkor is említettem leginkább dzsungeles jellegű szokott lenni iwagumi helyett. A fotó masinát sem volt kedvem elővenni így most csak egy telefonos képer csatolok:
View attachment 170129
A szept. 24-i bejegyzésed kapcsán kérdeztem volna, hogy "No de hol vannak a halak, akik hiányolják az úszóteret? Hiszen csak egy árva garnélát látok, aki véletlenül beleesett a vízbe."
De már megnyugodtam... Látom mind a három haladat. 😅
 
A szept. 24-i bejegyzésed kapcsán kérdeztem volna, hogy "No de hol vannak a halak, akik hiányolják az úszóteret? Hiszen csak egy árva garnélát látok, aki véletlenül beleesett a vízbe."
De már megnyugodtam... Látom mind a három haladat. 😅
Nemrég még négyet láttam, az utóbbi héten már csak hármat. Őket is csak messziről, mert ha közelítek spuri van hátra a dzsungelbe.

Ja és itt eredetileg nem voltak halak, csak a 90P bontásakor nem tudtam hova tenni őket, így átugrottak ide.
 
Utoljára módosított:
Nem is rossz ötlet;) Gondolom lámpából sem kell olyan bika, ha alacsonyabb az akvárium.
Így van. A kilencvenes akváriumon 27 Watton ment a 3db AI lámpa és a Pinnatifidia nem hozta azt a vöröset amit vártam volna. Bár a lámpák egyébként 50 Wattosak, de 27 Watt fölött nem bírom a ventilátorok zaját. A kicsi akváriumon 18 Wattal az egy darab lámpa sokkal szebb növényeket hoz. 15 centi mínusz a szélességben és a magasságban is sokat számít. Az új üveg megkapja majd mind a négy AI-t. Remélem ezzel majd bármi lehet tartani a 27 Wattos határom belül.
 
Back
Oldal tetejére