• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Long way

Jelentem, hogy javulás van. Rákok még nincsenek, de úgy látszik az a pár változtatás sikeres volt. Mondjuk eléggé zavar, hogy pontosan nem tudom mi segített.
A micro/macro napi 1 ml-re csökkentése, a lily áttétele az akvárium másik oldalára, kevesebb fény és ezzel összhangban kevesebb co2, vagy a pihentett víz (azaz nem közvetlenül csapból megy, hanem áll egy-két napot előtte).
A kövek már nem olyan barnák, mint a fentebbi képen (igaz, lekörömkeféztem, de nem nőtt vissza eddig). Az a fonalas alga még van, de nem burjánzik. A marsiela pedig egész szépen rákezdett.
 
Még egy dolog eszembe jutott. Az aksiban elszaporodtak valamik. Nem tudtam alaposabban megnézni őket, nincs mikroszkópom a nagyító alatt csak annyit tudtam kivenni, hogy apró kis rákok lehetnek, olyasfélék mint a vízibolhák, olyan ágascsápú rákok. Szerencsére nem férgek:smuggrin: De ezek sokkal kisebbek, kb fél mm a hosszuk. Képet ne várjatok róluk :p

Na most ez két kérdést is felvet:
1) simán elképzelhetőnek tartom, hogy ezek a kis lények is segítettek az algák visszaszorításában, hiszen ha jól tudom ilyenekkel táplálkoznak (ha a vízibolhákból indulok ki)
2) honnan a nénikémből kerültek ide? Elvileg az aksiba nem került, csak GA-s növény, dekor, aljzat és miegymás. Ilyen gyors lenne az evolúció és két év múlva már velociraptorok fognak kimászni a vízből? :)

Ami szerintem elképzelhető:
a) ezeknek a kis lényeknek a petéi (mint pl a sórák peték) tokban vannak de ezeket a szél tudja szállítani és így került be az akváriumba.
b) csapvízzel kerültek az aksiba. A petékre szerintem a csapvíz fertőtlenítése nem hat, a kikelt állatokra biztos, de a petékre szerintem nem

Egy teljesen más dolog. Többen is írták, hogy két vagy több visszafolyásgátlót tesznek a buborékszámláló és a mágnesszelep közé. Nekem ADA visszafolyásgátlóm van, de egyszerűen elképzelhetetlennek tartom hogy a szelepen túl folyjon a víz. A kis rés a szelep közepén olyan keskeny, hogy a víz a viszkozitása miatt kizárt, hogy "átpréselődjön" rajta. Ahhoz az kellene hogy a buborékszámláló felöli oldalról (magyarán a diffúzor felől) olyan erős nyomás legyen, ami átnyomja a vizet a szelep keskeny résén.
 
Még egy dolog eszembe jutott. Az aksiban elszaporodtak valamik. Nem tudtam alaposabban megnézni őket, nincs mikroszkópom a nagyító alatt csak annyit tudtam kivenni, hogy apró kis rákok lehetnek, olyasfélék mint a vízibolhák, olyan ágascsápú rákok. Szerencsére nem férgek:smuggrin: De ezek sokkal kisebbek, kb fél mm a hosszuk. Képet ne várjatok róluk :p

Na most ez két kérdést is felvet:
1) simán elképzelhetőnek tartom, hogy ezek a kis lények is segítettek az algák visszaszorításában, hiszen ha jól tudom ilyenekkel táplálkoznak (ha a vízibolhákból indulok ki)
2) honnan a nénikémből kerültek ide? Elvileg az aksiba nem került, csak GA-s növény, dekor, aljzat és miegymás. Ilyen gyors lenne az evolúció és két év múlva már velociraptorok fognak kimászni a vízből? :)

Ami szerintem elképzelhető:
a) ezeknek a kis lényeknek a petéi (mint pl a sórák peték) tokban vannak de ezeket a szél tudja szállítani és így került be az akváriumba.
b) csapvízzel kerültek az aksiba. A petékre szerintem a csapvíz fertőtlenítése nem hat, a kikelt állatokra biztos, de a petékre szerintem nem

Egy teljesen más dolog. Többen is írták, hogy két vagy több visszafolyásgátlót tesznek a buborékszámláló és a mágnesszelep közé. Nekem ADA visszafolyásgátlóm van, de egyszerűen elképzelhetetlennek tartom hogy a szelepen túl folyjon a víz. A kis rés a szelep közepén olyan keskeny, hogy a víz a viszkozitása miatt kizárt, hogy "átpréselődjön" rajta. Ahhoz az kellene hogy a buborékszámláló felöli oldalról (magyarán a diffúzor felől) olyan erős nyomás legyen, ami átnyomja a vizet a szelep keskeny résén.

Szerintem az esetleges gyári hibák, anyagfáradás végett (még ha ADA esetén ritkábban is fordulhat elő) kiküszöbölésére érdemes belőle kettőt betenni a rendszerbe. Ha netán mégis eleresztene az első (évek múltán), akkor se ázzon el a mágnesszeleped és a reduktorod...amik azért jóval többe kerülnek mint egy visszafolyásgátló.
Nálam a második nem sokkal a mágnesszelep előtt van, mint egy utolsó mentsvárként. Elvileg évente cserélni kellene ezeket a visszafolyásgátlókat, de nálam már 3 éve be vannak építve és még az első sem eresztett át semmit, a CO2-n kívül (lekopogtam.)

Tekints úgy erre mint egy biztosításra. Arról nem beszélve, hogy így tényleg nem igényel különösebb figyelmet a rendszer. Nekem nem lenne kedvem hetente ellenőrizgetni a visszafolyásgátlót, hogy még épségben van-e vagy sem. Ha meg átereszti egyszer a vizet, látni fogom, hogy cserére szorul.
 
Utoljára módosított:
Azok a kis rákocskák egyre többen vannak. Egyre gyanúsabb nekem, hogy ők is segítettek az alga elleni harcban. A marsiela jól bedúsult.

DSC_2485.JPG


DSC_2486.JPG


DSC_2488.JPG


DSC_2489.JPG
 
Mától 2ml-re emeltem a MicroMacrot az 1ml-ről. A lilyvel szemben a talajon a marsiela elég alacsony és azon a részen elég sok a barna alga, míg az akvárium többi részén nem számottevő. Fonalalga azóta nincs. Állatok nincsenek még mindig.
 
Szia

Köszönöm kérdésedet. A helyzet....szóval gázos. Szóval leült a lelkesedés, a kudarcok miatt.
Erősen gondolkodom egy teljes újraindításon, új layouton.
A növények, a moha és a marsiela kivételével iszonyatosan gyorsan nőttek, ebben a kis akváriumban nem is fértek el. Viszont valami biztos nem volt elég, talán a fény, mert a Rotala felső klevelei nem kezdtek sárgulni. Sőt kinőtt az aksiból ott viszont megégett. Most van egy szál ami az armatúra mellett nő és azon nincs égésnyom....
A bal hátsó sarokban - de amúgy az egész akváriumban - szerintem túl sok lett az talaj... Szóval van gond:(
 
Szia

Köszönöm kérdésedet. A helyzet....szóval gázos. Szóval leült a lelkesedés, a kudarcok miatt.
Erősen gondolkodom egy teljes újraindításon, új layouton.
A növények, a moha és a marsiela kivételével iszonyatosan gyorsan nőttek, ebben a kis akváriumban nem is fértek el. Viszont valami biztos nem volt elég, talán a fény, mert a Rotala felső klevelei nem kezdtek sárgulni. Sőt kinőtt az aksiból ott viszont megégett. Most van egy szál ami az armatúra mellett nő és azon nincs égésnyom....
A bal hátsó sarokban - de amúgy az egész akváriumban - szerintem túl sok lett az talaj... Szóval van gond:(
Talán egy újraindítás új lendületet hozna, esetleg más növényekkel.
 
Back
Oldal tetejére