• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi designed by Viki and eMZé (54l - 60x30x30)

eMZé

Kertész bálvány
A történet ott kezdődött, hogy még 2020 Július 22-én betérve a GA-ba épp elkészült Tomi @danyi03 Rhino köves akváriuma. Pont akkor vették fel a videós srácokkal az utolsó részleteket. Nekem meg a pofám leszakadt a csodálkozástól. Hátramenve újjabb meglepetés ért. A Rhino köves ládát előttem csak Tomi túrta át, így adott volt a lehetőség a bőséges válogatásra. Igen ám, de azt azért tudom magamról, hogy nem vagyok egy nagy Iwagumi mágus. Már egy ideje brékóztam a fő kő mellé megfelelő követ keresve és stabilan kitámasztva (ez nem volt túl egyszerű, mert elég gömbölydedk ezek a kövek), amikor megjelent Viki. Mivel épp pangás volt a GA-ban, ezért felajánlotta, hogy segít amit én örömmel vettem. Gyorsan megegyeztünk abban, hogy a fás berendezések hozzám jobban passzolnak, míg Vikinek inkább a kövesek. Mivel kő is és idő is volt bőven, ezért a teljes ládát kipakoltam és úgy válogattunk.
Akkor ott erre jutottunk:

iwa.jpg

Csináltam fotót felülről is, illetve papíron egy felülnézeti rajzot (nagyjából méretarányosat), amit beszámoztam és alkoholos filccel a kövek alját is, hogy aztán otthon újra tudjam építeni. Ez bizony nagyon jó ötlet volt, mert a berendezés kicsit még váratott magára.

2020.12.05.
A három nagyobb kőnek az alját levágtam nagy flexel. Ezt megelőzően a kedves feleségem körberajzolta alkoholos filccel a köveket, míg én próbáltam az előre kitalált szögben tartani őket, persze az akváriumban.

2020.12.12.
A három nagy kő aljára ragasztottam egy-egy kitámasztó lapos követ.
Ezzel:
https://greenaqua.hu/hu/impa-super-ancora-ko-es-faragaszto-szurke-1-5-kg.html

Rohadt büdös és egészségtelen, szóval beltéren semmiképp se csináljátok. Én a harmadik emeleti erkélyünkön ügyködtem.

2020.12.13.
A berendezés napja.
iwa2.jpg

Az előteret először pontosan úgy építettem meg, ahogy előzőleg a GA-ban, de aztán inkább barikádot építettem a homok miatt.

2020.12.19.
Növényesítés
iwa3.jpg

Előtérbe Elatine hydropiper került, míg a háttérbe Marsilea Hirsuta és a hátsó kő mögé egy kevés Parvula.
Mivel az Elatinenak a mi meleg lakásunkban semmi esélye sem lenne, ezért beszereztem egy szinte hangtalan (11dB) 12 centis ventilátort és tápegységet valamint nagyon klafa lábakat @TZ kollégától. Vezérlés majd érkezik a ferde szeműektől, addig is megy maxon, kb 4~4,5 fokot hűtve az akváriumon.

2020.12.30
Nem bírtam magammal. Csak kell egy kis vörös ide is, ezért a V-be bekerült egy cserép Rotala macranda mini és jobb hátra egy cserép Eleocharis vivipara

2021.01.12.
Az akvárium meglepő módon teljesen algamentes volt, eddig a pillanatig. Ekkor vettem észre, hogy valami eléggé elkezdett nőni. Pár napja emeltem a fényerőn, gondoltam az lesz a baj, de aztán valami gyanús lett - nem mozgott a víz. A tápegység a súlyánál fogva kihúzta a konnektorban lévő átalakítóból a japán dugvillát, így az ADA ES-300 szűrőm 2~3 napig biztosan állt. Ez többször nem fog előfordulni, mert összeragasztottam az adaptert és a dugvillát 😁

2021.01.23.
Ma csináltam egy brutál nagy takarítást az Atman külső szűrőmmel és a Philips elektromos fogkefémmel. Szerencsére nem egy ragaszkodó alga volt ami a szűrő leállás miatt nőtt, így 99,9%-ban sikerült eltávolítani. Mivel a szűrés helyreállt ezért szerintem nem fog visszajönni.
A közeljövőben tervezek taiwan bee betelepítést, de halakat nem.
Mit gondoltok, jöhetnek ide?


DSC02524.JPG
 
Nekem nagyon bejön Zoli👏👏,jó látni Tőled új akváriumot. Tettszik a letisztult előtér,sok kis nyüzsgő taiwan bee csak fokozza majd az összképet. Azért majd csak bele szornék egy 15 fős boraras csapatot 😌👍
 
nagyon tetszettek az eddigi fás akváriumaid, de ez is van olyan jó, mint azok... 😊👍👍
ez a kő nem keményíti a vizet?
 
A telefonon nézve annyira valószerűtlen PS hatása volt, hogy be kellett kapcsolnom a számítógépet.
Hát így sem kevésbé meglepő, de nagyon tetszik. Ezeknek a köveknek meg kifejezetten jól áll a fekete háttér, meg a felszálló bubi csillagok. :)
 
Nekem nagyon bejön Zoli
Pedig neked sem a köves berendezés az erősséged. Ha jól látom rendesen eltévedtél az erdőben;)
jó látni Tőled új akváriumot.
10 év után már nem olyan sűrűn, de néha nagyon elkap a lendület.
Tettszik a letisztult előtér,sok kis nyüzsgő taiwan bee csak fokozza majd az összképet.
Pont ezért ilyen, hogy lehetőleg lássam is őket.
Azért majd csak bele szornék egy 15 fős boraras csapatot
Csak akkor,ha nem a taiwan szaporulat. Nem akarom, hogy a kicsik hal eleségek legyenek.
nagyon tetszettek az eddigi fás akváriumaid, de ez is van olyan jó, mint azok...
Köszönöm, de nem csak engem illet a dicsőség. Vikinek is oroszlán része volt az építésben.
ez a kő nem keményíti a vizet?
A GA-ban azt mondták, hogy nem. Én az első héten mértem némi változást, de a következő heteken jóval kevesebbet. Szerintem csak olyan mértékben keményít, ami még a taiwanokat sem zavarja. A GA-ban CRS-ek vannak a Rhinos akváriumban, ha jól emlékszem. Nem úgy néznek ki mintha zavarná őket bármi is.
A telefonon nézve annyira valószerűtlen PS hatása volt, hogy be kellett kapcsolnom a számítógépet.
Pedig csak annyi, hogy az utolsó kép nem telefonnal készült, hanem rendes fényképezővel. Kizárólag a fölösleges részeket vágtam le. Illetve annyi csalás van benne, hogy ez egy HDR fotó, de nem én, hanem a fényképező csinálta a korrekciókat.
Hát így sem kevésbé meglepő, de nagyon tetszik.
:)
Ezeknek a köveknek meg kifejezetten jól áll a fekete háttér, meg a felszálló bubi csillagok.
Nem fekete, hanem egy rommá gyűrt világos kék karton. Fent volt egy szekrény tetején tekercsben tárolva, csak valamilyen pakolásnak áldozatul esett. A falhoz kellett volna tenni az üvegtől 3 centire és úgy adta volna a szinét. De úgy most nagyon 💩ul nézett ki, így rászorítottam az üvegre. Látszik is a tetején egy vékony csíkban az igazi szine. Kéne is majd valami állandó háttér, mert ez a rücsis fal + kábel kombó nem az igazi.
 
Üveg:
GA opti white 54 liter. Méretek: 60x30x30cm

Bútor:
110x36x80 GA prémium

Világítás:
Aqua Illumination Prime Freshwater (version 2.0)

Szűrés:
ADA ES-300 (új csövekkel)

CO2:
Szabványos 2 kilós palack, Papillon nyomáscsökkentő, Aqua Medic mágnesszelep, Do Aqua 20d diffúzor
A mágnes szelep jelenleg nincs bekötve, hanem 0-24 megy a gáz a tervezett taiwanok miatt. Ha nem jön össze és még is halas lesz, akkor minden cső ott van a szekrényben, csak át kell kötni.
 
A lámpa a következő beállításokkal üzemel. Lenne még benne több erő, de egyrészt ennyi is elégnek tűnik, másrészt ennél a teljesítménynél magasabb beállításnál engem nagyon zavar a hűtő ventilátor.
AI.jpg

A holdfény egyébként nagyon jól néz ki. Korábban használtam mindkét akváriumon délelőtt és az esti órákban is, de jelenleg a nagy akváriumon történő alga harc miatt egyik akváriumon sem merem használni. Ha beáll a rend vissza fogom kapcsolni, mert az akvárium a sötét előszobában van és így délelőtt pont nem látni belőle semmit sem.
 
Menő lett nagyon! Ezek a minimalista, de szépen eltalált, vizuálisan egyensúlyban lévő akvák nálam mindig nyerők.

Az utolsó szemből lőtt fotón megakadtam. Első gondolatom az az volt, hogy nagyon elbírna egy fehér háttérfóliát. Elkezdtem itt írni, visszagurítottam és észrevettem valami mást. A sötét háttér, piros rotala és szokatlanul letisztult kövek miatt egy más képet adott.

A csatolt képek hatása jutott eszembe. Erre érdekesség képpen lehet rálehetne játszani. Ha teljes agymenés és inkább klasszik vonalon maradsz akkor egy fehér fólia sokat dobna.

Más:
Rájöttem, hogy a Jebao wifis dózispumpám miért kattant meg. Szerintem az appal van valami gond. Sikerült reprodukálni a problémát úgy, hogy ha programban megváltoztatom az eredetileg kalibrált adagolási mennyiséget akkor valamiért meggágyul és vagy fél percig csak tolja az anyagot.

Megoldás, ha változtatni akarok a mennyiségen akkor nem elég, hogy átírom (duplázom a számot, stb.) de kénytelen vagyok előtte újrakalibrálni a szóbanforgó csatornát.
 

Attachments

  • 1200px-All_In_A_Spin_Star_trail.jpg
    1200px-All_In_A_Spin_Star_trail.jpg
    322.8 KB · Megtekintések: 35
  • Chamisa-Night.jpg
    Chamisa-Night.jpg
    123.7 KB · Megtekintések: 24
K
Menő lett nagyon! Ezek a minimalista, de szépen eltalált, vizuálisan egyensúlyban lévő akvák nálam mindig nyerők.
Köszi!
Az utolsó szemből lőtt fotón megakadtam. Első gondolatom az az volt, hogy nagyon elbírna egy fehér háttérfóliát. Elkezdtem itt írni, visszagurítottam és észrevettem valami mást. A sötét háttér, piros rotala és szokatlanul letisztult kövek miatt egy más képet adott.

A csatolt képek hatása jutott eszembe. Erre érdekesség képpen lehet rálehetne játszani. Ha teljes agymenés és inkább klasszik vonalon maradsz akkor egy fehér fólia sokat dobna.
Valamit mindenképpen akarok. Fólia, képkeret cserélhető kartonnal (a nagy akvárium mögött az van)vagy plexi hátfal cserélhető háttérrel + led világítással (az ADA-hoz hasonlóan). Ezen még agyalok.
Jók a képek, különösen a hosszú expós "forgó csillagos". Egy ilyen miatt versenyen tuti a hátra sorolás, de ez az akvárium versenyen nem fog indulni, max a HAC-on. Ja, az meg már nincs🤪 Szóval lehet lopom a fotót😉
Más:
Rájöttem, hogy a Jebao wifis dózispumpám miért kattant meg. Szerintem az appal van valami gond. Sikerült reprodukálni a problémát úgy, hogy ha programban megváltoztatom az eredetileg kalibrált adagolási mennyiséget akkor valamiért meggágyul és vagy fél percig csak tolja az anyagot.

Megoldás, ha változtatni akarok a mennyiségen akkor nem elég, hogy átírom (duplázom a számot, stb.) de kénytelen vagyok előtte újrakalibrálni a szóbanforgó csatornát.
Bakker, ez így szívás☹️ Akkor maradok a kézi pumpálásnál vagy ha egyszer nagyon megszalad a szekér, akkor beruházok 2db ATI-ra.
 
A tápozás is. 😶 ADA? Szép akva lett, ez a Rhino egyre jobban tetszik nekem is. Szerintem én is Iwa-t építek a 60P-s rescape-nél.
Tényleg:)

Egyenlőre Seachem, aztán meglátjuk. Jelenleg működni látszik.
A nagy akváriumban keményen küzdök az algával. Ott Seachem volt, de nem bírtam belőni a szükséges mennyiséget így váltottam GA-ra. Hajlok az ADA-ra, de számolgattam és fájt a végeredmény. Egy próbát mindenképp tenni fogok vele, ha beválik akkor még ADA is lehet. Ami tetszik benne, hogy nem kell hetente ollózni, de nagyon szépek a növények.
 
Utoljára módosított:
Így van. ADA a tökéletes, visszafogott tápozás, de a tapasztalataim, és másoké is arra fele mutatnak, hogy gyári dózissal (sőt még OD-val is) esélytelen hosszú távon egy sűrű scape esetében.
Emiatt lehet, hogy valóban a legtökéletesebb választás Iwagumikhoz. Én a dzsungeles scape, meg a kényszer túladagolás miatt most ADA-ról Tropicára váltottam, de vissza fogok váltani ha Iwagumim lesz szerintem.
Flourish mellé tolsz bele NPK-t külön?
 
Így van. ADA a tökéletes, visszafogott tápozás, de a tapasztalataim, és másoké is arra fele mutatnak, hogy gyári dózissal (sőt még OD-val is) esélytelen hosszú távon egy sűrű scape esetében.
Emiatt lehet, hogy valóban a legtökéletesebb választás Iwagumikhoz. Én a dzsungeles scape, meg a kényszer túladagolás miatt most ADA-ról Tropicára váltottam, de vissza fogok váltani ha Iwagumim lesz szerintem.

Pont ezt akartam kérdezni, hogy az ADA-ból a gyári dózis elég vagy sem. De akkor így 182 literre nekem nem pálya ha még többet is kell adagolni a előírt 9 ml/napnál.
Flourish mellé tolsz bele NPK-t külön?
Igen, 3 naponta fél pumpálásnyit. kb. ennyie jön ki ilyen pici akváriumnál.

Viszont most nagyon tanácstalan lettem a nagy akváriumal kapcsolatban.
GA-val túlságosan gyorsan nő minden növény. Szép, de sok karbantartást igényel, mert zöldül az üveg, nő a fonal.
A Seachemből már fogalmam sincs mennyi kéne bele és az ADA-ból se. A Seachem drágábbmint a GA, de az ADA meg már annyival, hogy kivág az asszony akváriumostul, ha megtudja az mennyibe kerülne.
 
ADA tápokból sosem adagoltunk többet a gyárinál. És volt elég sok sűrű növényes akvárium ebben az időszakban. Ha nem megy vagy az alapozással van a gond vagy valami más bibi van.
Eddig egyedül Filipe berendezésnél tapasztaltuk, hogy a nitrát hiány kárt tett az akváriumban. De ott 150 stem került bele a 240-es akváriumba. És hát 2-3 hét múlva amikor felrobbantak nem volt nekik elég a kaja.
 
ADA tápokból sosem adagoltunk többet a gyárinál. És volt elég sok sűrű növényes akvárium ebben az időszakban. Ha nem megy vagy az alapozással van a gond vagy valami más bibi van.
Eddig egyedül Filipe berendezésnél tapasztaltuk, hogy a nitrát hiány kárt tett az akváriumban. De ott 150 stem került bele a 240-es akváriumba. És hát 2-3 hét múlva amikor felrobbantak nem volt nekik elég a kaja.
Ez jól hangzik :)
Keresni foglak még ezzel kapcsolatban😉
 
A történet ott kezdődött, hogy még 2020 Július 22-én betérve a GA-ba épp elkészült Tomi @danyi03 Rhino köves akváriuma. Pont akkor vették fel a videós srácokkal az utolsó részleteket. Nekem meg a pofám leszakadt a csodálkozástól. Hátramenve újjabb meglepetés ért. A Rhino köves ládát előttem csak Tomi túrta át, így adott volt a lehetőség a bőséges válogatásra. Igen ám, de azt azért tudom magamról, hogy nem vagyok egy nagy Iwagumi mágus. Már egy ideje brékóztam a fő kő mellé megfelelő követ keresve és stabilan kitámasztva (ez nem volt túl egyszerű, mert elég gömbölydedk ezek a kövek), amikor megjelent Viki. Mivel épp pangás volt a GA-ban, ezért felajánlotta, hogy segít amit én örömmel vettem. Gyorsan megegyeztünk abban, hogy a fás berendezések hozzám jobban passzolnak, míg Vikinek inkább a kövesek. Mivel kő is és idő is volt bőven, ezért a teljes ládát kipakoltam és úgy válogattunk.
Akkor ott erre jutottunk:

View attachment 100729

Csináltam fotót felülről is, illetve papíron egy felülnézeti rajzot (nagyjából méretarányosat), amit beszámoztam és alkoholos filccel a kövek alját is, hogy aztán otthon újra tudjam építeni. Ez bizony nagyon jó ötlet volt, mert a berendezés kicsit még váratott magára.

2020.12.05.
A három nagyobb kőnek az alját levágtam nagy flexel. Ezt megelőzően a kedves feleségem körberajzolta alkoholos filccel a köveket, míg én próbáltam az előre kitalált szögben tartani őket, persze az akváriumban.

2020.12.12.
A három nagy kő aljára ragasztottam egy-egy kitámasztó lapos követ.
Ezzel:
https://greenaqua.hu/hu/impa-super-ancora-ko-es-faragaszto-szurke-1-5-kg.html

Rohadt büdös és egészségtelen, szóval beltéren semmiképp se csináljátok. Én a harmadik emeleti erkélyünkön ügyködtem.

2020.12.13.
A berendezés napja.
View attachment 100730

Az előteret először pontosan úgy építettem meg, ahogy előzőleg a GA-ban, de aztán inkább barikádot építettem a homok miatt.

2020.12.19.
Növényesítés
View attachment 100731

Előtérbe Elatine hydropiper került, míg a háttérbe Marsilea Hirsuta és a hátsó kő mögé egy kevés Parvula.
Mivel az Elatinenak a mi meleg lakásunkban semmi esélye sem lenne, ezért beszereztem egy szinte hangtalan (11dB) 12 centis ventilátort és tápegységet valamint nagyon klafa lábakat @TZ kollégától. Vezérlés majd érkezik a ferde szeműektől, addig is megy maxon, kb 4~4,5 fokot hűtve az akváriumon.

2020.12.30
Nem bírtam magammal. Csak kell egy kis vörös ide is, ezért a V-be bekerült egy cserép Rotala macranda mini és jobb hátra egy cserép Eleocharis vivipara

2021.01.12.
Az akvárium meglepő módon teljesen algamentes volt, eddig a pillanatig. Ekkor vettem észre, hogy valami eléggé elkezdett nőni. Pár napja emeltem a fényerőn, gondoltam az lesz a baj, de aztán valami gyanús lett - nem mozgott a víz. A tápegység a súlyánál fogva kihúzta a konnektorban lévő átalakítóból a japán dugvillát, így az ADA ES-300 szűrőm 2~3 napig biztosan állt. Ez többször nem fog előfordulni, mert összeragasztottam az adaptert és a dugvillát 😁

2021.01.23.
Ma csináltam egy brutál nagy takarítást az Atman külső szűrőmmel és a Philips elektromos fogkefémmel. Szerencsére nem egy ragaszkodó alga volt ami a szűrő leállás miatt nőtt, így 99,9%-ban sikerült eltávolítani. Mivel a szűrés helyreállt ezért szerintem nem fog visszajönni.
A közeljövőben tervezek taiwan bee betelepítést, de halakat nem.
Mit gondoltok, jöhetnek ide?


View attachment 100739
Szia! A ragasztással kapcsolatban érdeklődnék, hogy elég a kövekhez csak a paszta? A shopban ahhoz elvileg van egy másikkomponens is ami nélkül nem működik, de akkor mégis? :) Illetve van ennek valami színe?
 
ADA tápokból sosem adagoltunk többet a gyárinál. És volt elég sok sűrű növényes akvárium ebben az időszakban. Ha nem megy vagy az alapozással van a gond vagy valami más bibi van.
Eddig egyedül Filipe berendezésnél tapasztaltuk, hogy a nitrát hiány kárt tett az akváriumban. De ott 150 stem került bele a 240-es akváriumba. És hát 2-3 hét múlva amikor felrobbantak nem volt nekik elég a kaja.

Nekem full ADA system volt, talajostul, tápostul, kiegészítőstül, minden high-tech az utolsó csavarig, direkt kompromisszummentesre terveztem az akváriumot. Érdekesség, hogy pont amit mondasz hajrá-szakaszban nőtt gyönyörűen az egész, és 2-3 hónapig lexikon példa tökéletességgel üzemelt mindent. Utána jellemzően az epifiták kezdtek el baromira gyengélkedni, és a mérések alátámasztották, hogy irtó sovány a vízoszlop. Miután tropica lett a tápozás, 2-3 hét alatt újra kegyetlen fejlődésbe kezdett minden, igaz az alga is megjelent, tehát ez is alátámasztja a teóriát. Ugyanakkor ellenpélda meg az egész GA galéria, ahol ADA-ztok, és minden tökéletes. Hasonlót tapasztalt @csokemarcell és @Gyukker is. Valami elgyengül néhány hónap után, és nem tudom mi az...
 
Szia! A ragasztással kapcsolatban érdeklődnék, hogy elég a kövekhez csak a paszta? A shopban ahhoz elvileg van egy másikkomponens is ami nélkül nem működik, de akkor mégis? :) Illetve van ennek valami színe?
Szükség van a ragasztóra + az edzőre is. Edző nélkül sosasem köt meg. Be is raktam mindkettő linkjét, feljebb megtalálod. Szürke (én azt használtam), áttetsző és fekete színben van. De igazából a szín mindegy, mert úgy is eltakarja nálam a talaj. Emeletes építkezésnél meg eltakarod kisebb kövekkel vagy mohával.
 
Nekem full ADA system volt, talajostul, tápostul, kiegészítőstül, minden high-tech az utolsó csavarig, direkt kompromisszummentesre terveztem az akváriumot. Érdekesség, hogy pont amit mondasz hajrá-szakaszban nőtt gyönyörűen az egész, és 2-3 hónapig lexikon példa tökéletességgel üzemelt mindent. Utána jellemzően az epifiták kezdtek el baromira gyengélkedni, és a mérések alátámasztották, hogy irtó sovány a vízoszlop. Miután tropica lett a tápozás, 2-3 hét alatt újra kegyetlen fejlődésbe kezdett minden, igaz az alga is megjelent, tehát ez is alátámasztja a teóriát. Ugyanakkor ellenpélda meg az egész GA galéria, ahol ADA-ztok, és minden tökéletes. Hasonlót tapasztalt @csokemarcell és @Gyukker is. Valami elgyengül néhány hónap után, és nem tudom mi az...
Nálam a nagyban ADA a növény táptalaj - ráadásul a legjobb - és ADA az általános aljzat is. Igaz, hogy az Amazonia v2-höz csomagolt Multi Bottont kihagytam és eltettem későbbre. Lehet most lenne itt az ideje benyomkodni, mert már fogy a kakaó a talajból? Szeptember elején indult. A válasz nyílván igen.
 
Back
Oldal tetejére