• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Green Cube

Tegnap megrendeltem a hiányzó növényeket a GA-ból, remélem jövőhéten beültethetem őket, addig vissza került a második fa volt egy kis nyírás mert mindenki nő mint a bolond...

DSC05113.jpg
DSC05120.jpg

DSC05122.jpg


Szóval jövőhéten jön a mini parvula és a Staurogyne repens, addig ez a pár kép marad. :)

Ha minden igaz 2 hete indítottam, azóta nagyon kevés algám van, az is az akvárium falán, zöld pontalga formában.
 
Napló feljegyzésnek.

Vasárnap volt takarítás, és nyírás. A sessiliflora úgy nő mint a bolond. Napi 5cm-t halad felfelé. Brutális. A nagyobbik Alternanthera-t szétválasztottam. Olyan pókhálót szőtt a talaj fölé, csak pislogtam. Remélem mindkét oldal magához tér, az "újat" a kisebbik újonnan berakott fa tövébe ültettem.
Pénteken kézhez kapom a Staurogyne-t és a parvulát, így hétvégén be tudom őket ültetni. Szép lesz, már látom magam előtt. Nő gyönyörűen a Myriophyllum is. A rotala egy hét alatt 15cm-t húzott fel, még így is kicsik, és nem összefüggőek, de ami késik nem múlik.

A sessiliflora alul, ahol kevesebb fényt kap, ott sárgul. Ez így kell természetes legyen, vagy tudok a dolog ellen tenni, és hogyan?

Tegnap sikerült túladagolnom a co2-t. 2 napja cseréltem az élesztős rendszert... Ma nem kapnak co2-t, így a világítást is magasabbra tettem, hogy ne érje akkora fény a kockát. A Ramirezinek fájt a legjobban, mire hazaértem fent próbált oxigénhez jutni, kétségbeesetten. Reggel mindenki rendben volt, de a co2 indikátor sárgán világított szinte továbbra is. Talán estére beállunk a zöldbe.

A világítás azért is jobb fent, mert a zöld alga megtalálta a helyét. Igazság szerint egy darab Oto dolgozik a takarításon, szegény szerintem minden éjjel fullra porszívózza magát, éhen legalább nem fog halni.
Gondoltam garnélák beszerzésére, de az üvegről ők sem nyalják le, és félek hogy a rézlazacok nekik esnek, nekem elég heves természetű jószágok jutottak, és piszok jól érzik magukat nálam.

Olvastam sokat a fotózós topicokat, szeretnék én is egy-egy jó képet csinálni, szóval megpróbálom a fehér hátteret oda generálni, és agyon világítom a kockát körbe. Addigra otthon lesz a DLSR gép is, és nem egy kompakt kisgéppel kell viccelődnöm.
Ami érdekes, hogy a Sessi és a Myriophyllum becsukja magát éjszakára, így a villanyt oltok, és este fotózok trükk nem jön össze, mert így nem szépek. Reggel újra nyílnak, ez tök természetes és én reagálom túl? Más találkozott a jelenséggel?

Ha valaki elolvas, és tud válaszolni azt nagyon szépen köszönöm! :)
 
Napló feljegyzésnek.

Vasárnap volt takarítás, és nyírás. A sessiliflora úgy nő mint a bolond. Napi 5cm-t halad felfelé. Brutális. A nagyobbik Alternanthera-t szétválasztottam. Olyan pókhálót szőtt a talaj fölé, csak pislogtam. Remélem mindkét oldal magához tér, az "újat" a kisebbik újonnan berakott fa tövébe ültettem.
Pénteken kézhez kapom a Staurogyne-t és a parvulát, így hétvégén be tudom őket ültetni. Szép lesz, már látom magam előtt. Nő gyönyörűen a Myriophyllum is. A rotala egy hét alatt 15cm-t húzott fel, még így is kicsik, és nem összefüggőek, de ami késik nem múlik.

A sessiliflora alul, ahol kevesebb fényt kap, ott sárgul. Ez így kell természetes legyen, vagy tudok a dolog ellen tenni, és hogyan?

Tegnap sikerült túladagolnom a co2-t. 2 napja cseréltem az élesztős rendszert... Ma nem kapnak co2-t, így a világítást is magasabbra tettem, hogy ne érje akkora fény a kockát. A Ramirezinek fájt a legjobban, mire hazaértem fent próbált oxigénhez jutni, kétségbeesetten. Reggel mindenki rendben volt, de a co2 indikátor sárgán világított szinte továbbra is. Talán estére beállunk a zöldbe.

A világítás azért is jobb fent, mert a zöld alga megtalálta a helyét. Igazság szerint egy darab Oto dolgozik a takarításon, szegény szerintem minden éjjel fullra porszívózza magát, éhen legalább nem fog halni.
Gondoltam garnélák beszerzésére, de az üvegről ők sem nyalják le, és félek hogy a rézlazacok nekik esnek, nekem elég heves természetű jószágok jutottak, és piszok jól érzik magukat nálam.

Olvastam sokat a fotózós topicokat, szeretnék én is egy-egy jó képet csinálni, szóval megpróbálom a fehér hátteret oda generálni, és agyon világítom a kockát körbe. Addigra otthon lesz a DLSR gép is, és nem egy kompakt kisgéppel kell viccelődnöm.
Ami érdekes, hogy a Sessi és a Myriophyllum becsukja magát éjszakára, így a villanyt oltok, és este fotózok trükk nem jön össze, mert így nem szépek. Reggel újra nyílnak, ez tök természetes és én reagálom túl? Más találkozott a jelenséggel?

Ha valaki elolvas, és tud válaszolni azt nagyon szépen köszönöm! :)


Alszanak a drágák este...nekik is kell! :)
 
A sessiliflora alul, ahol kevesebb fényt kap, ott sárgul. Ez így kell természetes legyen, vagy tudok a dolog ellen tenni, és hogyan?
Toppold le, vagyis ne fent nyírd, hanem lent. Azaz tőbe kivágod, utána alulról kivágsz belőle 10-15 centit ami el van csúnyulva, utána visszaülteted.
 
Azt a lámpát hogy használod? Rá van téve az akira, vagy fel van lógatva, mint a sz.gép asztalos képen???
Szerintem egyik se jó:confused: Ha olyan magasan van, akkor a töredéke éri az akit, ha meg rá van ültetve, akkor szintén, mert a fele lelóg. Mindkét esetben fullon nyomhatod a négy csövet, mert fele jut el kb az akihoz:confused: ezért nyurgul a sessiliflora is. Egy power compact hatékonyabb lenne erre a kockára;)
szerk: vagy ha ezt a pilácsot tartod meg, akkor engedd lejjebb kb a jelenlegi távolságnak a felére az armatúrát
 
Azt a lámpát hogy használod? Rá van téve az akira, vagy fel van lógatva, mint a sz.gép asztalos képen???
Szerintem egyik se jó:confused: Ha olyan magasan van, akkor a töredéke éri az akit, ha meg rá van ültetve, akkor szintén, mert a fele lelóg. Mindkét esetben fullon nyomhatod a négy csövet, mert fele jut el kb az akihoz:confused: ezért nyurgul a sessiliflora is. Egy power compact hatékonyabb lenne erre a kockára;)
szerk: vagy ha ezt a pilácsot tartod meg, akkor engedd lejjebb kb a jelenlegi távolságnak a felére az armatúrát

Eddig le volt rakva az aksira közvetlenül.

Arra gondoltam, hogy építek egy a kockához illő lámpatestet és abba bekerül kettő a mostani csövekből, és LED-ekkel csinálok kiegészítést. Viszont akkor ez megvan a magyarázat a nyurgaságra.. Akkor ma megcsinálnom amit mondtál, és 7-15 cm-re fölötte belövöm a távolságot, amíg nem készül el a megálmodott lámpa. Így talán az algám is kevésbé akar maradni.
 
Én is osztom a véleményt, hogy a kevés fény miatt nyurgák, nameg én úgy vettem észre, hogy minél melegebb a víz annál jobban nyúlnak. Most hogy megy nálam mind a 96W és 25 fok körül van a víz szép sűrűn vannak a levelek. Sessiflora amúgy nekem is "alszik" éjszaka:)

Ahogy nézem nálad még szebbek is a sessik, mint nálam voltak, jó gazdájuk vagy(y)
 
Igyekszem jó gazda lenni! :D Amúgy szép ahogy összecsukódnak, csak azt hittem valamit rosszul csinálok.

Másfél napja nincs bent co2, és most kezdett el zöldre váltani az indikátor, de még mindig sárga, így ma sem lesz utánpótlás.

DSC_0012.jpg

Sajnos a háttérben lévő led szallagot nem kapcsoltam le, így fent behúz egy csíkot, és már nincs időm meló előtt. Most kb 10 cm-re van a lámpa, szóval ez a reggeli látvány. :) Ennyit tudtam most összehozni képileg, hétvégén lesz fehér hátteres is. :) Pénteken rendet rakok, és ha szombatra letisztul a víz, akkor jöhet a próbálkozás.

Ezt pedig még szombaton kattintottam, nekem nagyon bejön a látvány.. Persze elsősorban nem ebből a szemszögből nézem.. :D

DSC05127.jpg
 
Nem is meséltem az álcázás mesteréről a naplónak! Ideje, hát van egy Helena-m ami camoot növesztett magára. Pár havonta le szoktam róla tépni amennyire azt finoman lehet, mert amúgy kedvelt kis állatka itt az én zöld kockámban. Megvan 1,5 éve, és 1 éve van rajta az álca. :)

DSC_0025-2.jpg
 
Új értelmet nyer az olyan lassú hogy megalszik a tej a szájában, inkább olyan lassú hogy kinő a hátán a moha :D
Ismerjétek be hogy direkt lett ráközve xD
 
Ez jó! :D De tiszta deszantos, az ellenséges csigák nem is észlelik hogy közeleg a véég!

Ma reggel vissza nyomhattam a co2-t, végre rendes értéken álltunk. Valamint az összes sessioflora felnőtt a víz tetejéig. Volna egy kérdésem a nagyérdeműhöz, elsőre megpróbálom itt. Az acicularis-t kell-e nyírni? Milyen sűrűn érdemes, és mennyire vágjam meg, vagyis milyen magasságot hagyjak meg? Látszólag jól érzi magát, szépen hozza az újabb és újabb hajtásokat, és a leveleiből csak pár barnul el, a túlnyomórész szép zöld.

A másik, hogy sajnos a leválasztott Alternanthera-m ma reggelre totális zöld algában úszva látom viszont. Gondolom ez köszönhető annak is hogy nem volt co2, sok volt neki a közeli fény, és mivel frissen ültettem nagyon kapaszkodni sem tudott. Remélem megmarad, és az algát is megpróbálom visszaszorítani..
 
Végre van egy kis időm, írnék az előzményekről, elmúlt hétről. Talán másnak is hasznára lesz, nekem meg oly-módon hogy nem felejtem el..

Tehát, a múlthéten túlburjánzott a sessio, ennek nyomát látjátok, hogy gyakorlatilag középről kiszedtem őket, átkerültek teljesen balra, és limitáltam a létszámukat. Nagyon tetszik a növény, meg minden, de oda a rotalát szántam. Ami mint most látható olyan növekedésnek indult hogy öröm nézni. Főleg hogy volt pár ami nem volt magasabb 4cm-nél, ültetéskor. Szóval ott egy nagyobb bokrot tervezek látni.

Vasárnap felkerült a fehér háttér, öntapadós fólia formájában. Nem igazán vagyok megelégedve vele, sok fekete pötty van, pedig nem maradt levegős sehol. Ezzel szemben a képeken egy sem látszódik. PS-el hozzá sem nyúltam, egyedül Lightroomban igazítottam az élességen, és a fényerőn.

Betelepítettem az előteret, vééégre! :) Erre használtam a tegnap délután postolt satu és parvula kombinációt amiért hálás vagyok a GA-nak :) és még egy adag vivipara is kapott helyet két oldalt. A Satu túl sok volt! :D Így egy hosszabb szőnyeget leraktam az előtérbe is, mint látszik, és van sok hátul, meg oldalt. A végén már nem tudtam hova tenni őket, ezért bekerültek a wabi tálba, ami még készen sem áll a dologra, de ha túléli akkor ott fog élni.

Hétfőn sikerült - ismét - az élesztős co2-vel megölnöma ramirezim, megint.. Csak most sokkal vészesebb volt a helyzet, oldalára fekve vergődött és kapkodott az oxigénért. Ahogy ezt megláttam gyors vízcsere, csak sokat nem mertem mivel vasárnap volt 60%-os csere, aztán gyorsan megkerestem a régi belső szűrőm ami porlasztós, és ment jó pár órát. Reggel nyomtam egy lámpaoltást, hogy mi a helyzet, akkor már hálásan úszkált, teljes színpompában. Tehát erre ki kell találnom valamit, így is csak nappal van belógatva a cső, éjszaka nincs is..

Ezen kívül közeli tervek, hogy elajándékozásra kerül az összes rézlazac, és az endlerekből is jó pár, mert most van 5 kifejlett nőstényem, és 3 hím, ami brutális tud lenni az utódok magas számát illetően. Most is van bent legalább 3-5 kicsi... Ha ezek az elajándékozások megvannak, akkor jöhet az egy oto mellé még 3-6db, és a garnélák. :)
 
Sirály lett, a stau-ra kíváncsi leszek, hogyan burjánzanak el (y) Halakat meg mondanám, hogy befogadom, de megfogadtam magamban, hogy guppit soha többet, csak ha kasztráltatva vannak:), réz lazac meg ha jól tudom nem barátai az RC-knek :(
 
Sirály lett, a stau-ra kíváncsi leszek, hogyan burjánzanak el (y) Halakat meg mondanám, hogy befogadom, de megfogadtam magamban, hogy guppit soha többet, csak ha kasztráltatva vannak:), réz lazac meg ha jól tudom nem barátai az RC-knek :(
Igen, azért akarom a rézlazacokat elajándékozni, van is hely remélhetőleg egy óvodában, ott aztán lelkes szemlélőkre akadnak majd. :D
 
Back
Oldal tetejére