• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Green Cube

Pár órás fogkefés algatakarítás után, igyekeztem a legjobb képet összehozni, A mini parvula már beindult, de látványos hatása úgyis hetek alatt lesz. Szóval most ilyen.

DSC_0002.jpg
 
Ma lett öt hetes a kocka, volt egy kis vérfrissítés, hoztam 4db Oto-t az eddig egyhez, mert a zöld ecset alga megpróbál világuralomra törni, és a zöld kocka szó szerinti értelmét máshogy valósítja meg mint ahogy én szeretném.

Elfelejtettem előtte képet csinálni, ennél fogva a 4. heti képhez képest nem látni sok differenciát. A hatalmas mennyiségű zöld algát kérem bocsássátok meg nekem, már így is fél órát sikáltam fogkefével, de akartam hagyni az Oto családnak is.

Ahogy szoktam, csináltam egy halom képet is, csak mert szeretek fotózni, és sok naplóban a szöveg között keresem őket, mert miért is csináljuk mi mindezt? Hát pont a látványért! :)

Elsőnek a csapat jöjjön, hajnali ötkor be is állt egy fotózásra, kaptam is az alkalmon! :) Kis kompakt géppel csináltam, de az algát így is látjátok a parvulán...

DSC05144.jpg


És itt egy totál kép:

DSC05138.jpg


Amit vágnom kellett, az a Rotala, persze ennél fogva nem látni a negyedik héthez, változást pedig 3-4 szálat vissza vágtam, és el is ültettem. Az alga telibe nőtte a mohát is, így ott egy nagyobb volumenü ollózást hajtottam végre. A mini parvula szépen növöget, és a Satu! Az valami brutális! Alig látni a két képen a különbséget, de kétszer annyi levele van mint egy hete. A felfelé törekvő hajtásokat vissza vágtam, azt olvastam a fórumon hogy így az oldalirányú növekedés fog kiteljesedni azoknál a vágásoknál.

Több képpel nem szeretnélek elárasztani titeket, van egy még ami jó, de utólag vettem észre hogy a teljes front üveg tiszta alga volt, így azt nem is osztom meg inkább. :)

Annyi még változott, hogy most már a co2 mellé megy carbo is, igaz nem az Easy gyártmánya, hanem Aquatic Nature Carbo. Egyszerűen nem tudok kijutni a GA-ba emberi időben, a hétvégi BKV-zás meg önmagában felemésztene három órát otthonról, így nagyon meg fontolom mikor merre hány kilométer, és akkor fogok kimenni amikor már lesz lista a kezemben a szükséges alkotóelemekről.
 
Cheetah: az sajnos köszönhető a lightroomnak, tegnap 18h óta vannak bent, de direkt nem volt bent csak carbo, illetve ma sem megy be csak az. De délután ha hazamegyek rájuk nézek, remélem nincs igazad :unsure:
Letsgodisco: Ne is mond! Jövőhéten fogom elhozni a céges váriumba a rézlazacokat, és igyekszem elajándékozni az endlerek java részét mert kezd kezelhetetlenné válni a dolog. 4db endlerrel kezdtem, most van 3-5 kifejlett hím, és 5-7 nőstény, illetve kicsiből 5-10... :D

De mint mondtam, a régi 64l-es akváriumból kellett őket átraknom, senkit nem fogok legyilkolni egy baleset miatt ha van esélyem jól csinálni, az átmenettel együtt.
 
Utoljára módosított:
Szép kis akvárium ez, annyi csak hogy picit én is soknak érzem a lakókat :) most készülök elajándékozni én is pár szivárványos guppy-t
:) aki debrecenben van és szeretne befogadni 4 nőstényt és egy hímet szivesen adom :)
 
Pénteken csökkenni fog a létszám úgy 20 fővel, aztán jobb lesz, és jöhetnek végre az RC-k.

Naplószintű megjegyzés: Hétvége óta megy a carbo, meg akkor került be az oto csapat is, és látványosan vissza esett a zöld alga jelenléte, ami örömteli, péntek-szombat környékén lesz heti kép, addig hagyom fejlődni a növényeket.
A sessioflora megint ki akar nőni az akváriumból, és továbbra is nyurga. Valami más növénnyel szeretném majd leváltani, mert ezt sajnos nagyon nehéz szabályozni. Még nincs konkrét gondolat, csak annyi hogy középméretű bokor legyen, olyan 20-25 cm-es magasság tök pofás lenne oda.
 
A mák hogy mielőtt elmegyünk több napos céges rendezvényre, csináltam egy tesztképet hogy minden oké a géppel. Na és miről, hát mi másról, szóval ma reggeli a kép.

DSC_0001.JPG


A rendetlenségért elnézést. 10db halat már elajándékoztam. További 10-15 el lesz cserélve garnélákra, sikerült lebeszélnem a kedvenc kisállatosommal. :cool: De már aképen is látni hogy sokkal kevesebben vagyunk! :D

Szóval most így nézünk ki, igaziból szégyenkezésre semmi okom, a képhez nem tudtam PS-el nyúlni mert a céges gépen nincs, de majd pénteken nyírás, meg sikálás után lesz. :) Van már négy darab RC-m, az egyikük kicsit feketés volt, de lehet csak a stressz miatt.. Azóta ritkán találkoztam velük mert elbújtak. Alaga még van, azt látni is, főleg a fán, az üveg falán már nincs annyira.

A szűrő kiszívó ágánál van egy új növényem, amiről nem tudom hogy micsoda, csak megláttam és mondom ez jön velem. Ha valaki látja a képet és tudja azonosítani, kérem segítsen ki, hogy kihozzam belőle a legjobbat!
 
Szép, szép. Dúsul rendesen. Tudom hogy ez nanó, de a 4db RC nem kevés még egy ilyen pici akváriumba is? Mondjuk nálam most kezdenek nagyon elszaporodni, (a szűrő upgradenak köszönhetően sztem). Szóval majd lassan halászhatok neked még párat a 4 mellé. ;)
 
Back
Oldal tetejére