• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sunny Hills

Rég olvastam a legújabb fejleményekről, pedig lelkes követője vagyok a dombok alakulásának, szóval kérek pár friss képet és beszámolót!:pompous:

üdv
Csilla
 
Rég olvastam a legújabb fejleményekről, pedig lelkes követője vagyok a dombok alakulásának, szóval kérek pár friss képet és beszámolót!:pompous:

üdv
Csilla
Örömmel veszem az érdeklődést, de sajnos egyelőre csak bánatom van ebben a scape-ben. Ígérem, pár napon belül lesz egy kis beszámoló fotóval, addig egy kis türelmet kérek :)
 
Tapasztalatból tudom, hogy amivel nagyon küzd az ember, az alig sikerül; hagyd kicsit magára, aztán majd beugrik az isteni szikra, és pillanatok alatt helyrebillen minden!
Türelem, eddig szuper dolgokat alkottál. Sikerülni fog majd ez is.
 
Igazából magára van hagyva amióta összeraktam. Takarítom, néha visszaültetem vagy kiszedem a növényeket, amik kijönnek a talajból és ennyi. Ennek ellenére sok dolog nem stimmel, ráadásul visszakerültek a garnélák (már nem tudtam őket tovább tartani máshol, kettő el is pusztult sajnos) és széttúrtak mindent, azóta csak rosszabb a helyzet. Most pénzhiány miatt biztos, hogy marad, ahogy van, aztán majd meglátjuk hogy alakul, van kb. egy hónapja lenyűgözni, az a növényeknek elég kell legyen, hogy lássam, lesz e ebből még valaha valami.
 
31. nap - helyzetjelentés

Elkeseredés van. A növények nőnek, de hasonló tempóban jönnek is ki a talajból, főleg a HC, meg néha parvula. A staurogyn leveleit valami LERÁGTA, teljesen érthetetlen számomra, sosem volt még ilyen. Pár napja visszakerültek a garnélák, nem javítottak a helyzeten. A hegyek szépen lassan omlanak lefelé, ami leginkább a dekorhomok területének drasztikus csökkenésén látszik (a fotó előtti takarításkor leszívtam egy csomó amazoniát róla, és így is ilyen kevés maradt a homokos részből). Már a feljövő növényeket sem próbálom visszaültetni, az amazonia valahogy így egy hónap után sem ült össze, amint visszadugok egy tő növényt, fel is jön szinte rögtön. Ugyan egyelőre kivárok, de lélekben már lemondtam erről a scape-ről, kezd körvonalazódni egy másik a fejemben, erre meg úgy tekintek, hogy nagyon sokat tanultam belőle, hogy hol van bizonyos dolgokban a határ, amit nem lehet átlépni, bármennyire egyszerűnek tűnik.

Egyetlen öröm, hogy úgy fest, sikerült rendesen belőnöm a világítást, mert a köveken nincs pontalga (az üvegen van egy kevés, de elenyésző az eddigiekhez képest). És akkor egy kép, ami siralmas módon szegényesebb növényzetet mutat, mint a két héttel ezelőtti.

_MG_6416.jpg
 
Hát, valóban nem egy leányálom!:cool:
Vágj bele nyugodtan a következő terv létrehozásába, az majd új lendületet ad a továbbiakhoz.

Mondjuk az oto szép pocakos, biztosan remekül érzi magát.
Nagyon tetszik a gyűrűs bohóccsuka is a felszín közelében.

Azért szép kísérlet volt, talán majd később újra belevághatsz, ha közben rájössz, mivel lehet legyőzni a határokat!:love:
 
Ma mire hazaértem, elpusztult az egyik oto, fel volt puffadva a hasa, mi lehetett a gond? A másik hármon nem látok semmi rendellenest, de tegnap még ezen se tűnt fel.
 
hát ez a buli ennyi volt. hétvégén restart, maradok a dzsungelnél, szigorúan laposan futó talajjal
 
hát ez a buli ennyi volt. hétvégén restart, maradok a dzsungelnél, szigorúan laposan futó talajjal
Néha sajna be kell látni ha valami nem működik:(!Sajnálom de lehet,hogy jobb ez így!De minden rosszban van valami jó,új scape az alkotás élménye.Es most a saját tapasztalatomból mondom,hogy jön a restart,és most mindent beleadsz!Hajrá én szurkolok!;)(y).
 
Most olvastam át csak a naplót, hasonlít az enyémre amikor indult, ami a növényeket illeti. Kár érte, szép lenne pedig!
Amíg be nem áll a szűrés, és az Amazonia "ki nem dühöngi magát", szerintem ilyen. Tennék még köveket bele jócskán, hogy fogja a partot, amíg a növényzet meg nem erősödik és el nem terjed. Utána kiszedegetném lassan darabonként és folyamatosan tölteném vissza a dombot.Van benne kihívás az biztos, de ilyened még nem volt.
 
Na, igyekszem feledni a kudarcot, ma kimentem a GA-ba és a szokásos több órás legózás helyett nagyjából három perc alatt rátaláltam egyetlen fára, ami azonnal szerelem lett. Most jön valami tök más, ezt pedig elkönyvelem tanulópénznek. A naplót azt hiszem, át kellene nevezni: "Hogyan pazarolj el 15 liter Amazoniát..."
 
Na, igyekszem feledni a kudarcot, ma kimentem a GA-ba és a szokásos több órás legózás helyett nagyjából három perc alatt rátaláltam egyetlen fára, ami azonnal szerelem lett. Most jön valami tök más, ezt pedig elkönyvelem tanulópénznek. A naplót azt hiszem, át kellene nevezni: "Hogyan pazarolj el 15 liter Amazoniát..."

Nem kell elpazarolnod, készíts belőle wabi tálat, oda jó lenne, nem?
 
Back
Oldal tetejére