• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Exploring the Unknown

Helyzetjelentés - 149. nap

Két hete kikerült a Hippuroides erdő hátulról és Rotala Wallichi került a helyére. Anno az eredeti terv is az volt, hogy a dzsungel mögött vörös stemek virítanak majd, gondoltam, ideje megvalósítani is. A világítást hétről-hétre fél órával emelem, bekerült alájuk némi ADA Iron Bottom, illetve Seachem Flourish Tabs tápkapszula, illetve a vízcserék után mindig meg egy adag Seachem Flourish Iron. Ma vízcserekor megtörtént az első nyírás is, ez a két hét kellett, hogy vízfelszínig nőjenek, most jó mélyen visszavágtam őket, és sűrítésként visszaültettem a tetejét, ezért nem látszik belőle semmi a képen, de egyelőre nem is volt olyan szép a színe, hogy mutogatni lehessen, idő kell neki.

A fekete, ismeretlen, pamacs szerű algákból ismét annyi volt, hogy ma nekiestem ADA Pro Pickerrel, máshogy nem bírom leszedni őket, de most ismét tiszták az ágak.

A világítás növelésével kezd előjönni a pontalga is, rámértem a foszfátra, 0.5ppm, feltornászom 1-re aztán lesz, ami lesz.

11908592_10203373326933220_7465463927996200026_o.jpg
 
Túlnőtt rajtam :) Ma tervezek egy rendberakást meg fotót, de nem ígérek semmit, a másnaposság lehet, hogy nagyobb úr :dead:
 
Túlnőtt rajtam :) Ma tervezek egy rendberakást meg fotót, de nem ígérek semmit, a másnaposság lehet, hogy nagyobb úr :dead:

Na az ilyenből tud lenni egy maratoni matatás, aminek a végére teljesen kikészülsz. Csak egy tipp: ne akarj ma akváriumot (is) fotózni :p
 
Na az ilyenből tud lenni egy maratoni matatás, aminek a végére teljesen kikészülsz. Csak egy tipp: ne akarj ma akváriumot (is) fotózni :p
A takarításra rávettem magam, kész is :) Fotó még a "talán" állapotban van :) Meglátjuk, hogy állok energiával, mire felkapcsol a lámpa
 
Sajnos egyedül van, már 3 éve kitart mellettem, a párja csak egy évig húzta :( azóta is képtelenség szerezni itthon.
 
Nagyon tetszik(a növényeken kívül természetesen) a két nem tudom milyen hal az akid jobb oldalán: nem veszik észre, hogy forgalommal szembe mennek :wideyed:
amanda lazacok, alapvetően szép csapatban úsznak, csak nem szeretik ha fotózzák őket :)
 
Nagyobbra váltás miatt eladó az akvárium, hamarosan meghirdetem az erre való helyen is, de ha valakit esetleg érdekelne egyben, írjon privátban. Itt ne kezdjük el a "szűrő külön mennyi" kérdéseket, ne offoljuk szét a naplót.
 
Ez már teljesen más világ, pedig csak 30 cm-rel szélesebb.
Elsőre iszonyú nagynak tűnik a 60-ashoz képest,de sztem sokkal jobb berendezni.
Kíváncsian várom majd mit hozol ki belőle :)
 
Ez már teljesen más világ, pedig csak 30 cm-rel szélesebb.
Elsőre iszonyú nagynak tűnik a 60-ashoz képest,de sztem sokkal jobb berendezni.
Kíváncsian várom majd mit hozol ki belőle :)
amúgy nekem nem volt könnyű megugranom a váltást, tökre hozzá voltam szokva a szóba jöhető dekorok méretéhez stb... illetve hát még mindig ugrom :)
 
Back
Oldal tetejére