• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Exploring the Unknown

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
A Monaco Hillside szenvedésének véget vetve elindítottam az új scape-et, amivel kicsit belekóstolok az ismeretlenbe. Első próbálkozásom a dzsungeles-fás látvánnyal, a friss dekor- és növényszállítmányból minden adott volt egy jó összeállításhoz, innentől csak én ronthatom el :)

Felszerelés:
60x30x36 - 64 literes GA Opti-White akvárium
ADA Aquasky 601
Eheim 2073 (Bio Rio + Substrat Pro + Seachem Purigen)
Nagynyomású CO2

Talaj:
~5 liter ADA Aqua Soil Amazonia
~2 liter ADA La Plata homok

Dekor:
Red Moor fa
Seiryu kő

Növények:
Lilaeopsis Brasiliensis
Cryptocoryne lutea 'Hobbit'
Anubias 'Petite'
Microsorum 'Petite'
Vesicularia dubyana Christmas
Rotala sp. Vietnam
Rotala Indica
Hydrocotyle Tripartita Japan
Blyxa Japonica

Bár a fákat leragasztottam az üveghez, a súlyozó kövek még maradnak egy ideig, inkább biztosra megyek.

_MG_3996.jpg
 
Utoljára módosított:
vicces, hogy sose használtam még ki ennyire az aki magasságát, olyan, mintha a 45 magas 60as előtt ülnék :)
 
A Monaco Hillside szenvedésének véget vetve elindítottam az új scape-et, amivel kicsit belekóstolok az ismeretlenbe. Első próbálkozásom a dzsungeles-fás látvánnyal, a friss dekor- és növényszállítmányból minden adott volt egy jó összeállításhoz, innentől csak én ronthatom el :)

Felszerelés:
60x30x36 - 64 literes GA Opti-White akvárium
ADA Aquasky 601
Eheim 2073 (Bio Rio + Substrat Pro + Seachem Purigen)
Nagynyomású CO2

Talaj:
~5 liter ADA Aqua Soil Amazonia
~2 liter ADA La Plata homok

Dekor:
Red Moor fa
Seiryu kő

Növények:
Lilaeopsis Brasiliensis
Cryptocoryne lutea 'Hobbit'
Anubias 'Petite'
Microsorum 'Petite'
Vesicularia dubyana Christmas
Rotala sp. Vietnam
Rotala Indica

Bár a fákat leragasztottam az üveghez, a súlyozó kövek még maradnak egy ideig, inkább biztosra megyek.

_MG_3996.jpg
Sokkal jobban tetszik, mint az előző scape! Egyedül a fent keresztben álló faág hat kicsit zavaróan, de lehet nem lesz ilyen szembetűnő, ha bedurrannak a növények! (Y)
 
Szóval Tomi :D nagyon jó lett,a Monaco Hillside-hoz képest 10/10 (y)
Egy dolgot javasolnék a középen lévő trip.japan-t még most távolítsd el szerintem mert nagyon be fog pofátlankodni és az a keresztbe menő faágat mohásítanám valami kis levelű mohával és mint ilyen a riccardia tökéletes lenne mert a világításhoz is közel esne így nem lenne gond a fénnyel sem.
Illetve még egy,nekem a jobb oldalon a kő helyén majd hiányozni fog egy az akvárium bal feléből egy faág ;)
Ja és ebből nagyon jó kis versenyakvárium is lehet az biztos :)
 
Utoljára módosított:
Egyetlen éjszakára külön akváriumba került minden állat, a régi akvárium vízzel és az összes CRS-em és tigrisem ledöglött a két petés mamát kivéve :cry::cry::cry: amanók és pinnokiók jól vannak, halaknak sincs bajuk, nem értem, mi történt
 
Részvétem!:cry:
(Lehet ez egy jel volt, hogy neked más fajta garnélával kell próbálkoznod! :whistle:)
Na mivan, máris tele vagy taiwan szaporulattal? :) Nagy csapás, főleg, hogy a nagy akiban boldogan elvoltak, petésedtek, érthetetlen az egész. Amit pláne nem értek, hogy elvileg a petések a legérzékenyebbek, főleg így a vége felé (3 hét után), mégis ők élték túl és nem dobálták el a kicsiket.
 
Nem lenne rossz! Egyelőre őrülök, hogy túlélték a beköltözést! :)


Szűrést hogy oldottad meg, nem lehet, hogy azzal volt baj?
sehogy, de kb 16 órát voltak bent, üres vízben, ami az eddig működő akváriumból lett leszedve, nem volt mit szűrni
 
Back
Oldal tetejére