• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

On The Beach

Helyzetjelentés - 48. nap

Végre be tudtam költöztetni mindenkit! :) Sajnos a növények nem úgy fejlődtek, ahogy szerettem volna, most Viktor tanácsára ráengedtem mind a négy csövet az akira és látszik is a különbség, egy hét alatt elég sokat nőtt minden, úgyhogy lassan szerintem rendben lesz a dolog. Ahol árnyékban volt a parvula és láttam, hogy sosem lesz gyep, ültettem egy kis Marsiela Hirsuta-t, reméljük ez benövi. A HC szépen fejlődik, bár nem rohan sehova. A HM és Rotala alkotta hátsó részt már nyírnom kellett, ezekben nem csalódtam, bolond módjára nőnek. A blyxa viszont meglepett, többször próbálkoztam már vele, sosem lett szép, általában el is halt idővel, most viszont gyönyörűen nő mindkét bokor (annyira, hogy már az egyik eltakarja a másikat a képen).

Mivel a 25ös megszűnik, most átköltöztettem a CRS/CBS bandát ide, mellettük itt sajnos az utóbbi idő többször költöztetésével már csak pár darab csoki sakura maradt, hozzájuk a héten érkezik vérfrissítés.

Halaknál az egyetlen változás Béla elhalálozása :( Sajnos nem bírta ő sem a költözködést, de hamarosan új párt kerítek Lujzának, hogy egyedül kelljen uralkodnia az akvárium lakói felett.

A legjobb arc pedig valamelyik növénnyel érkezhetett, egy nagyon jópofa csiga, ráadásul fajtájához képest nagyon gyors állat, aki tudja, milyen csiga pontosan, kérem nyilatkozzon! (A poszt végén mókás mobilos kép, remélem jól látható, mit művel a mától Jézusnak szólított csigusz.)

És akkor az elmaradhatatlan képek, hosszú idő után, remélem, így egy akváriummal elég időm lesz rá, hogy ezzel rendesen foglalkozzak és időnként pár képet is ellőjek. (Teljes kép nem tudom mitől lett ilyen zajos, valamit elnyomtam, de nem volt kedvem újralőni. Diffit nem kritizáljuk, már ázik! :oops:)

_MG_8703.jpg


_MG_8675.jpg


_MG_8677.jpg


_MG_8682.jpg


_MG_8686.jpg


_MG_8695.jpg


_MG_8697.jpg


1907287_10200802789551392_7512171652870334850_n.jpg
 
Na, az én drága kis gömbhalaim tucatjával ebédelnek Jézuska testvéreiből!

A tavaszi garnélás fotó versenyen ugye indulsz? Szépek a garnéláid, remekül fotózol, mi kell még?
 
Helyzetjelentés 102. nap

Hosszú ideje hanyagolom a naplót, rosszul is érzem magam miatta, de örülök, hogy egyáltalán az akvárium karbantartására van időm. De arra sem sok, így ezt a layoutot most kicsit jobban szabadjára engedtem, mint az előzőeket, és örülök neki, mert szépen fejlődik magától. Hétvégén nagytakarítást tartottam, most már megnőtt annyira a parvula, hogy talán nehezebben kotorják be az állatok a talajt a homokra, így végre az is feltöltésre került, persze mára tele van talajgolyókkal... A növényzet kicsit változott, jobb elölről kiszedtem a HC-t, mert nem nagyon akart nőni, pedig szép zöld volt, nem igazán értem, de most annak a helyét is parvula vette át. A blyxa és a HM gyönyörűen nő, ahogy a mohák is. Életemben először találkoztam a fonálalga jelenségével, remélem majd elmúlik. A másik szomorú dolog, hogy a garnélák sajnos teljesen eltűntek, és nem tudom miért és hova, maradványokat se találtam, de még az amanók is felszívódtak :( Halakkal szerencsére minden rendben, teljes a létszám, és Jézus nevű csigám is boldogan elvan, bár lassan kéne neki egy pár.

_MG_9731.jpg
 
Back
Oldal tetejére