• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Monaco Hillside

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Tegnap sikeresen lezajlott a költözés és ezzel együtt a Minimal Lounge II szétbontása is. Az új scape hetek óta formálódott fejben és darabokban, ma pedig eljött az ideje az újááépítésnek. Kicsit aggódtam a domboldal miatt, a fotó nem adja vissza a brutális lejtőt, mert alulról csináltam a képet, de komolyan gondolkoztam geotextil használatán, csak aztán sehogy se tudtam befaragni, hogy végül ne látszódjon, így megpróbálkoztam anélkül, bízva a kövek tartásában és bejött, áll a fal mint a szög.

Felszerelés:

60x30x36 - 64 literes GA Opti-White akvárium
QUAD T5 4x24W 6500K + növényes cső + 4x MoonLed világítás (indtáskor napi 6 óra, később napi 8 óra)
Eheim 2036 Ecco Pro 300 külső szűrő (golyók Bio Rio-ra cserélve) + Seachem Purigen
Nagynyomású CO2

Talaj:
~2 liter Tropica substrate
~15 liter ADA Aqua Soil Amazonia

Dekor:
Késkő
Bonsai faágak

Növények:
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Eleocharis parvula mini
Cryptocoryne parva
Hemianthus callitrichoides Cuba
Staurogyne repens

A múlt héten felfestett falszín szinte egyértelművé tette a halválasztást: Boraras Brigittae csapat színesíti majd az akit pár héten belül.

1937499_10202235937179187_1958816201042982790_n.jpg


10915347_10202235937819203_4820499470229389187_n.jpg
 
Annyi szép növényes akváriumot látok itt,hogy lassan magával ragad engem is,s előbb utóbb belépek ebbe a táborba én is.
 
Ja, és egy apróság lemaradt: sikeresen eltörtem a diffimet még a költözés előtti napokban és beruháztam egy Do!aqua d20-ra. Egészen más világ, mint a GA-s, már csak reménykedjünk, hogy ez nem törik el :p (GA-ból már kettőt törtem két év alatt)
 
Valóban csodálatos. Én is költözés előtt állok, de utána belevetem magamat az első növényes akkuba. Hasonló méretben és technikában gondolkodom. Várom a fejleményeket. Algamentes indítást.
 
Helyes, csak ajánlani tudom ezt a méretet kezdéshez, szerintem messze ez a legkönnyebben karbantartható és finanszírozható.
 
Pofás kis akva lett megint ! Ugyen ekkora aksim van 2db 2x24w-os quad lámpa összeszerelve lóg felette ! Nekem lényegesen feljebb van,de még így is zöldülnek a kövek bizonyos helyeken !
Neked Nem szoktak zöldülni a köveid,hogy ilyen közel van a lámpád ?
 
Ezalatt a pár óra alatt még nem :) Eddig függesztve volt a lámpa, csak költözés után még nem történt meg a plafon kifúrása, hamarosan feljebb kerül ;) Eddig 30 centire volt és úgy világítottam 8 órát, úgy nem volt gond, úgyhogy így lesz a jövőben is.
 
A Quad MoonLed világítása kicsit elvette a kedvemet ettől a lámpától. Nekem nem tetszik, hogy csak két pontban világít. Fotó alapján nagyon erős a fénye, éjszaka szerintem nagyon zavaró. Dimmelni kellene a LED-eket.
 
A Quad MoonLed világítása kicsit elvette a kedvemet ettől a lámpától. Nekem nem tetszik, hogy csak két pontban világít. Fotó alapján nagyon erős a fénye, éjszaka szerintem nagyon zavaró. Dimmelni kellene a LED-eket.
Egyrészt nem muszáj használni (én két éve vettem a lámpát és azóta nem volt használva, mert a hálóban volt és ott zavarónak tűnt) másrészt messze nem ilyen bántó a fénye a valóságban. Amúgy nem megy egész éjjel most sem, csak lekapcsolás után egy órát, amíg még mászkálunk úgyis. Aztán lehet, hogy megint le lesz lőve, még nem döntöttem el.
 
Oké, értem, hogy nem kell használni. De akkor minek?. Szerintem nem az lenne a célja, hogy csak pár órát menjen. Tengeri akkun folyamatosan kell mennie az éjszakai állatok miatt. Biztosan megőrülnék tőle.
 
Általában a fotó sokkal durvábban adja vissza színeket.Én fotóztam a kék vitorlásaimat,és sokkal kékebbek a fotón,mint amilyenek.Képzeljétek!Most ikrázott le az egyik vitorlás párom,bele a társasba,most fingom sincs,mit tegyek.Bízzam a természetre,és a vitorlás szülőkre,vagy leválasszam azt az egy levelet,amin az ikrák vannak,és helyezzem bele egy szülő hálóba?
 
Pl. azért, hogy az ugrálós halaknak ne egyből vak sötét legyen, ugyanarra jó, mint a dimmelős. Tengeri meg egészen más kategória. Ez a lámpa ár/érték arányban tökéletes, én is cserélném ATI-ra vagy Aquasky-ra ha tehetném, de egy darabig tuti nem lesz rá keret és eddig is tökéletesen nőtt alatta minden, aminek kellett. A LED egy kiegészítés, inkább jópofaság mint hasznos.
 
Pl. azért, hogy az ugrálós halaknak ne egyből vak sötét legyen, ugyanarra jó, mint a dimmelős. Tengeri meg egészen más kategória. Ez a lámpa ár/érték arányban tökéletes, én is cserélném ATI-ra vagy Aquasky-ra ha tehetném, de egy darabig tuti nem lesz rá keret és eddig is tökéletesen nőtt alatta minden, aminek kellett. A LED egy kiegészítés, inkább jópofaság mint hasznos.

No meg az Amanok az én tapasztalatom alapján, moonled alatt akár a víz felszínéig is felmennek algázni a dekorra... (y)
 
Tegnap sikeresen lezajlott a költözés és ezzel együtt a Minimal Lounge II szétbontása is. Az új scape hetek óta formálódott fejben és darabokban, ma pedig eljött az ideje az újááépítésnek. Kicsit aggódtam a domboldal miatt, a fotó nem adja vissza a brutális lejtőt, mert alulról csináltam a képet, de komolyan gondolkoztam geotextil használatán, csak aztán sehogy se tudtam befaragni, hogy végül ne látszódjon, így megpróbálkoztam anélkül, bízva a kövek tartásában és bejött, áll a fal mint a szög.

Felszerelés:

60x30x36 - 64 literes GA Opti-White akvárium
QUAD T5 4x24W 6500K + növényes cső + 4x MoonLed világítás (indtáskor napi 6 óra, később napi 8 óra)
Eheim 2036 Ecco Pro 300 külső szűrő (golyók Bio Rio-ra cserélve) + Seachem Purigen
Nagynyomású CO2

Talaj:
~2 liter Tropica substrate
~15 liter ADA Aqua Soil Amazonia

Dekor:
Késkő
Bonsai faágak

Növények:
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Eleocharis parvula mini
Cryptocoryne parva
Hemianthus callitrichoides Cuba
Staurogyne repens

A múlt héten felfestett falszín szinte egyértelművé tette a halválasztást: Boraras Brigittae csapat színesíti majd az akit pár héten belül.

1937499_10202235937179187_1958816201042982790_n.jpg


10915347_10202235937819203_4820499470229389187_n.jpg

Jó kis domb lett! (y) A zöldség árassza el akidat! :D
 
Azért én még kicsit izgulnék a helyedben,mennyit fog tömörödni ill.ezáltal alakulni a talaj és a domboldal !!! De legyen szerencséd és maradjon ilyen ;)
 
Back
Oldal tetejére