• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Monaco Hillside

Ez csak a nevelő terrárium, tulajdonképpen elég csúnya, egy cserepes növény meg pár ág :D Majd kap egy viváriumot 5-6 hónapos korában a végleges méretekkel. Nekem is régi álom volt és imádom, baromi jó fej, szerencsére bátor darabot sikerült választani, simán kijön kézre és elmászkál rajtunk.


Kettőnek együtt jó nagy hely kell majd, nem nagyon szokták őket együtt tartani, mert csak párzási időszakban viselik el egymást, különben harc van.

Nevelő? Ilyen is kell neki? És az mekkora?
 
És mekkora egy végleges méret egy Kaminak?
Technikában hasonló költségek vannak mint az akváriumozásban?
A vegleges minimum 50x40x90. Olcsobb sokkal mint az akvarisztika de persze itt is el lehet szallni es mindent automatara csinalni meg mindenbol a legdragabbat venni. Mivel vivariumot akarok neki az nem lesz olcso de az a sajat hulyesegem a kameleonnak meleg kell, para meg faagak amin maszkal, a tobbi nem erdekli.
 
A vegleges minimum 50x40x90. Olcsobb sokkal mint az akvarisztika de persze itt is el lehet szallni es mindent automatara csinalni meg mindenbol a legdragabbat venni. Mivel vivariumot akarok neki az nem lesz olcso de az a sajat hulyesegem a kameleonnak meleg kell, para meg faagak amin maszkal, a tobbi nem erdekli.

Ahha :)
Béka lesz benn?
 
Az együtt tartás problémájáról olvastam én is. Az az igazság, hogy a tartási körülményekről nincs infóm. Valószínűleg én is csak 1 példánnyal kezdenék neki egy ilyen kalandnak.

Lesz majd "rendhagyó" napló a vivariumról? Mikorra tervezed?
 
Az együtt tartás problémájáról olvastam én is. Az az igazság, hogy a tartási körülményekről nincs infóm. Valószínűleg én is csak 1 példánnyal kezdenék neki egy ilyen kalandnak.

Lesz majd "rendhagyó" napló a vivariumról? Mikorra tervezed?
Kettőt tartani elvileg csak külön terráriumban lehet, vagy egy óriásiban, ahol tényleg el tudnak vonulni egymás elől kifejlett méretükben is. Napló természetesen lesz, de ez még odébb van, 5-6 hónapos korban kell áttenni őket a nagyobba, tehát 3-4 hónap múlva kezdem majd el építeni az egészet.
 
Kettőt tartani elvileg csak külön terráriumban lehet, vagy egy óriásiban, ahol tényleg el tudnak vonulni egymás elől kifejlett méretükben is. Napló természetesen lesz, de ez még odébb van, 5-6 hónapos korban kell áttenni őket a nagyobba, tehát 3-4 hónap múlva kezdem majd el építeni az egészet.

Nyílt napokat nem tartasz majd megtekintésre :)?
 
Óóóó, ilyenekre van már ember, az egész baráti társaság meg van őrülve érte, úgyhogy hamarosan szerintem klubbot alapítunk és együtt sétáltatjuk majd őket :)

Szuper, akkor támogatunk lelkileg a nehéz időkben. Frankón széttoljuk a naplódat :)
 
Kicsit elkanyarodtunk az eredeti témától, volt itt valahol eldugva egy akvárium is a kaméleon előtt :) SEGÍTSETEK! Kicsit elgondolkodtam, hogy nem lenne-e jobb a scape ha eltüntetném a fákat. Ezt meg is photoshoppoltam, de nem tudok dönteni. Ha a fák mennének, hátul felhúznám a talajt egész a kövek tetejéig, bekerülne egy-két tő tenellus, meg talán egy kis fissidens a kövek környékére. Mit gondoltok?

_MG_2724.jpg


_MG_2724_notree.jpg
 
Nagyon üres hátul, de a Tenellus szerintem eltolná az arányokat. Talán egy kis Aci jobb lenne.
 
Nagyon üres hátul, de a Tenellus szerintem eltolná az arányokat. Talán egy kis Aci jobb lenne.
Leghátulra én is acit gondoltam, csak elfelejtettem mire leírtam az egészet :D A tenellust ilyen bokrokban gondoltam a kövek köré egy-két helyre.
 
Fák nélkül jobban néz ki. Aci jó lenne hátulra, de a tenelussal az a baj, hogy az alattomos indáival mindenhova be fog nőni.
 
Fák nélkül +1
Háttérbe egy nagyobb kő is esetleg? Balra dőlve, vagy kiegészítve a bal oldali köveket egy újabb csúcs.
 
Megvolt a nagytakarítás, fák kiszedve, szűrő 2073ra cserélve. Várjuk a csodát :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére