• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wooden Caves

Ma végre volt időm fotózgatni kicsit és a garnélák is úgy gondolták, hogy kicsit kijönnek a szabadba.
1268264_457959907647314_2065230342_o.jpg

856183_457959904313981_1207920555_o.jpg

1412357_457959910980647_341588878_o.jpg

737288_457959944313977_1503114160_o.jpg

774407_457959950980643_606084007_o.jpg
 
Helyzetjelentés - 115. nap

Az utóbbi időben az induló nanóra terelődött a hangsúly, de most igyekszem kicsit pótolni a lemaradást. Mióta elkezdtem foszfátot adagolni, a növényekre újra életre keltek, mindenki fejlődik, ahogyan szeretném. Ráadásul a nanó miatt beszereztem egy RO gépet és tegnap elkezdtem ezt az akváriumot is átállítani lágy vízre. A növények reakciója valami elképzelhetetlen mértékű bubizás lett, főleg a parvula kezdett ezerrel vigyorogni. Az utóbbi hetekben végre a saggitaria és a staurogyne is kezdi felvenni az elképzelt formát, nagyjából kezd úgy kinézni az akvárium, ahogy anno elterveztem. A garnélák szerencsére nem csak pár napra bújtak elő, még mindig folyamatos a zsongás az egész akváriumban, nem tudom mi lelte őket, de hosszú percekig csak ülök és bámulok és egyre többet fedezek fel belőlük látható helyeken. Ebben az akváriumban talán először a totál fotón is felfedezhető pár darab, úgyhogy jó vadászatot!

Újdonság még, hogy a HAC fotózás után nem tettem vissza a fekete hátteret. Bár fotón nem mutat túl szépen a narancssárga fal az aki mögött, élőben hihetetlen légiesnek tűnik, nagyon megtetszett.

Akit pedig érdekel a nano projektem, most már végre látványosnak mondható a napló, beindultak a dolgok, nézzen be: 25L Wide-Screen CRS Reality Show | Magyar Akvakertész Fórum

1404745_10200132074103925_744112182_o.jpg
 
A hétfői beszámolómban még úgy nyilatkoztam: "nagyjából kezd úgy kinézni az akvárium, ahogy anno elterveztem". Na ennek most vége is. Tegnap délután minden előzetes jelzés nélkül felemelkedett és a víz felszínén fejreborult a baloldali fa. Fogalmam sincs, hogy ami négy hónapja nyugton üldögél, most hirtelen mitől indul útnak vagy hogy egyáltalán hogy lehetséges, hogy miután ennyi ideig szívta magát vízzel, még fel tud jönni, de ez történt.

Egyik szemem sír, a másik meg...az is. Mivel hiába tettem vissza a helyére a fát, folyamatosan feljött, úgy döntöttem, kiveszem az egészet. Mivel a nanó indítás és a vizsgaidőszak kezdete mellett se pénz se idő nincs újrarendezni, átmeneti megoldás mellett döntöttem. Egy megmaradt követ betettem a gyep mögé, mögötte pedig a nanóból maradt talajjal feltöltöttem a teret és beültettem pár tő Reineckii minit. Úgyis szerettem volna már ilyen növényt, még a Minimal Lounge-ban meg is próbálkoztam vele, de nem volt túl szép, viszont azóta több a fényem.

Egyetlen örömöm a dologban, hogy mikor hétfőn Viktor kiírta, hogy érkezett ismét csokigurámi, még bosszankodtam is magamban, hogy most már egy hét alatt harmadszor nem megyek ki csak amiatt, pedig jó lenne egy társ a megmaradt példány mellé. Mivel a növényért úgyis mennem kellett, hoztam egyet, és legnagyobb meglepetésemre iszonyatosan pici, és végtelenül aranyos. Kb. a hengelikkel egyméretű , a másik csokim 1/3-a, viszont ugyanolyan érdeklődő mint a nagy, mindenkihez odamegy köszönni és azonnal az üvegnél van, ha odahajolok, imádom.

Mindeközben halad a vízlágyító projekt is, ma már 148-as TDS-t mértem közvetlenül a csere után, lassan azt hiszem, elérem az alját.

1492735_10200139766176222_1593399405_o.jpg
 
Amúgy szerintem az r. Mini egy nagyon szép növény. Nekem is lesz egy halom a 430literesemben.
Majd légyszi írj róla tapasztalatokaat.
Szuperek a garnélás képek. De ezek nekem eddig a kedvenceim :)
 
Hát egy HAC 33. helyre volt elég a munkám. Elégedett vagyok, tudom, hogy mi lehetett volna jobb. Egy biztos, jövőre időben kell kezdeni az újat, hogy a versenyig legyen ideje tökéletesen kifejlődni.
 
Szia Tomi!

Rég olvastuk a naplódat.

A fa a feljövetele után is vízközt maradt, vagy csak kijött és vissza sűlyedt?
Elég nagy felületet fogott el, ilyenkor előfordul, hogy az aljzatból előtörő nagy buborékok (melyek pár hónap után a talaj bomlása miatt keletkeznek) összegyültek alatta és felemelték.
Minden rosszban van valami jó is, így szellősebb az akvárium!

Szeretnénk megkérdezni a Csoki gurámikról a hosszabb távú tapasztalataidat, mert nagyon tetszik nekünk is, de eltérő ajánlásokat lehet olvasni róla (agresszív viselkedés, érzékenység?).
Galaxik, Ottok, és C. pigmeusok lennének mellettük.

Köszönettel!

AmegA
 
Szia Tomi!

Rég olvastuk a naplódat.

A fa a feljövetele után is vízközt maradt, vagy csak kijött és vissza sűlyedt?
Elég nagy felületet fogott el, ilyenkor előfordul, hogy az aljzatból előtörő nagy buborékok (melyek pár hónap után a talaj bomlása miatt keletkeznek) összegyültek alatta és felemelték.
Minden rosszban van valami jó is, így szellősebb az akvárium!

Szeretnénk megkérdezni a Csoki gurámikról a hosszabb távú tapasztalataidat, mert nagyon tetszik nekünk is, de eltérő ajánlásokat lehet olvasni róla (agresszív viselkedés, érzékenység?).
Galaxik, Ottok, és C. pigmeusok lennének mellettük.

Köszönettel!

AmegA
Sziasztok!

A fát sajnos semmilyen módon nem tudtam visszatenni, ahányszor lenyomtam a helyére, pár perc után megint feljött és a víz tetején lebegett, ráadásul fejjel lefelé, teljesen érthetetlen az egész, de ez van. Azért olvashattatok régen, mert ez a kis malőr annyira szétverte az akváriumot, hogy most várom, hogy valamennyire fotózható állapotok legyenek, de hamarosan szerintem azért jelentek egyet, mert javulnak a körülmények.

A csokik nagyon érdekes halak. Nekem anno kettő jött egyszerre aztán még kettő szintén együtt, ebből mind a négy majdnem teljesen kifejlett méretű volt. Ők nem igazán bántották egymást, néha volt egy kis csörte, de semmi komoly. Aztán az akvárium átrendezését sajnos nem bírták és csak egy maradt, ami mellé nem rég hoztam egy másikat, ami viszont még nagyon pici volt és őt sajnos szó szerint halálra idegesítette. Folyton böködte, piszkálta, üldözte, szegény kicsi nem tudott hova menni, pár nap alatt el is pusztult. Más halakkal sosem láttam agresszívan viselkedni, pedig vannak nála jóval kisebbek, de csak egymás közt láttam ilyesmit. Szerintem ha együtt érkeznek, akkor nincs gond velük, és nem tudom mekkora akváriumba mennek, de erre a 60 literre a négynél többet nem tettem volna, mert akkor tuti több balhé lett volna köztük. A nemüket sajnos nem nagyon tudtuk megállapítani (GA-ban sem, még rajtuk is kifogtak), nyilván a hímek kapnak össze inkább. Az érzékenységük viszont nagyon is igaz, nagyon oda kell figyelni rájuk. Ahogy mondtam, nálam a költözködés túl is stresszelte őket, de már egy sima vízcserétől kifehérednek teljesen és jó fél óra mire visszarázódnak.

Viszont én nagyon ajánlom őket, hihetetlenül intelligens halak, megismernek pár hónap után, ha odaülsz az akvárium elé, azonnal ott vannak és bámulnak. Amúgy pedig a legérdeklődőbb fajta, amivel találkoztam. Bármi újdonság van az akváriumban, ők egyből ott vannak, nézegetik, követik, olyanok mint egy óvódás.

Remélem, tudtam segíteni :)
 
Szia Tomi!

Az is előfordulhat hogy a fa belselyében van egy korhadó űreg amit nem látni és a víz beszivárgása után kezdett el gázosodni, emiatt nem süllyed le.
Kopogtatással esetleg megtalálható az üreg és egy furat készítésével újra süllyedővé lehet tenni.

Köszönjük a kimerítő válasz a Csoki gurámival kapcsolatosan.
Több mint 200 literes medencébe kerülnének ahol sok búvóhely lesz.
Valószínű kipróbáljuk!

Köszönettel!

AmegA
 
Mikor kapunk helyzetjelentést fotóval? Kíváncsi vagyok hátul, hogy bokrosodik a növényzet :)
Te vagy aki a legátláthatóbban naplózol itt a fórumon, megfogadtam, hogy én is mindig írok majd napszámlálást is, meg nem csak úgy belekotyogok valamit mint a mostani saját "naplómban" hanem rendesen összeszedem a gondolataim. garnéla fotózással is megpróbálkozom :)
 
Sziasztok!
A csokik nagyon érdekes halak. [...]

Ezzel csak egyet tudok érteni :) Nekem is van 5 db, és hihetetlenül békés halak. Egymás között szokott lenni némi rivalizálás, de sosem volt még vérre menő harc. A Domináns nőstény kifejezetten nagy a többiekhez képest. Amennyire én tudom, nálam 2 hím és 3 nőstény egyed van. Úgy emlékszem, hogy a farok tövében lévő fekete pötty alapján lehet a nemeket megállapítani (a nőstény egyedeknél a pötty sokkal határozottabb), bár erre nem esküszöm meg :). Az Aquarium International 0-dik számában volt róluk egy cikk, az angolul tudóknak ajánlom. Mivel már nem elérhető ez az újság, de ingyenes volt, ezért merészelem linkelni mind a 4 számot. Ha valakit érdekel, akkor szívesen megpróbálom lefordítani.

A kifehéredés az nekem is ijesztő volt, először éjszaka vettem észre, azt hittem valami bajuk van. Teljesen fakó szín, és kimerevedett úszókkal álltak egy helyben. Azóta ez a megszokott éjszakai állapot :)
 
Mikor kapunk helyzetjelentést fotóval? Kíváncsi vagyok hátul, hogy bokrosodik a növényzet :)
Te vagy aki a legátláthatóbban naplózol itt a fórumon, megfogadtam, hogy én is mindig írok majd napszámlálást is, meg nem csak úgy belekotyogok valamit mint a mostani saját "naplómban" hanem rendesen összeszedem a gondolataim. garnéla fotózással is megpróbálkozom :)
Köszönöm az érdeklődést :)
Ma terveztem csinálni, de most értem haza és fotó előtt nem ártana egy vízcsere meg némi nyírás itt-ott, szerencsére túlburjánzanak a növények. Napok kérdése és időt kerítek rá.
 
Helyzetjelentés - 149. nap

A nagy érdeklődésre való tekintettel bejelentkezem a nagy akváriummal is. Egyrészt kicsit háttérbe szorult a nano mellett, másrészt a fa feljövetele óta nem igazán volt fotózható állapotban, de mostanra elért egy olyan formát, hogy közzé merem tenni. Ugyan kényszerállapot a fás baleset miatt ,egészen megszerettem, kicsit szellősebb lett, jobban látni mindent és mindenkit.

A háttérnövényzet végre olyan, ahogyan terveztem és külön öröm, hogy megmaradt a két oldalsó "csomó" és középen kicsit alacsonyabb, pedig a reményemen kívül semmi nem játszott közre abban, hogy így nőjön. A reineckii jól is van meg nem is, szépen nő, fejlődik, már olyannyira, hogy a nanoba is át tudtam csempészni belőle, viszont a színe nem az igazi, de idővel szépül az is.

A staurogyne akkora bokorrá nőtt mindkét helyen, amiről nem is álmodta, hogy tud ilyet egyáltalán, de örülök neki.

Még a nanoba hoztam két tő blyxát, viszont a DSM módot a működő akváriumból érkező növény annyira nem viselte jól, azt hittem már el is pusztult, de azért próbából betettem őket ide, hátha helyre jön. Köszöni, tök jól van, remélem, hogy lassan terjedni is kezd és visszaültethetek pár tövet a nanoba.

Az ecsetalga elleni küzdelmet egyszerűen feladtam, a növényeken csak nagyon ritkán van, azt le szoktam nyírogatni, a dekorról meg remélem, hogy egyszer csak eltűnik. A másik a zöld pontalga, ami folyamatosan jelen van, pedig naponta megy a foszfát. (Amúgy a foszfátot túl lehet adagolni vagy nyomjak neki bátran többet, hátha használ?)

Jelenleg ennyi, jöjjön egy kép, aztán mondjátok, hogy hogy tetszik :)

1496225_10200297603642060_102063200_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére