• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Minimal Lounge II

Anno mikor volt már tylom, csak citrom, ugyanígy jártam, hogy pár héten belül megjelent két pici ráadásul akkor csak egyet hoztam, innen tudom, hogy sokáig tudja hordozni :) Jóval fakóbb a színe a kicsinek, de nagyon valószínű, hogy narancs lesz, mert ugyanolyan egybefüggő a színe, egyáltalán nem foltos mint a többi színváltozat. Nem tudom hányat szór el egyszerre, eddig egyet találtam, most 5-6mm-es, de persze nem biztos, hogy most engedte el, lehet hogy napok óta kint van és csak most jött előre.
 
Helyzejelentés - 106. nap

Megnyírtam mindent. Kicsit furának tűnhet, hogy mit akarok elérni most, de megpróbálom elmagyarázni :) Január-február környékén elköltözöm, akkor egészen biztosan szét lesz bontva a mostani scape. Viszont úgy érzem, hogy sokkal több van benne, mint amit a HAC fotón meg tudtam mutatni, ehhez viszont pár növénnyel nulláról kell kezdeni. A blyxa úgy terjedt, hogy majdnem elérte a frontüveget a levegőben lógó gyökereivel, az aci pedig mintha elérte volna maximális magasságát és elkezdett ecsetesedni a fejlődés hiányában. A rotala meg ugye túl magasan lett megnyesve, ezt már kielemeztük :) Megnyírtam hát az acicularist, kiszedtem és újraültettem a blyxát (összes tő kikap, kb. negyede visszaültet), megnyírtam a rotalát olyan magasságban, hogy a fejlett blyxa takarni fogja a vágott töveket és csak a friss hajtások látszanak majd ki, illetve szokás szerint végigtoltam a fűnyírót a monte carlón. Nagyjából ennyi, a bonsai, a staurogyne bokrok és a petite-ek érintetlenül maradtak. Emellett betettem pár apróbb követ annak reményében, hogy nehezebben bányásszák majd le az amazoniát a homokra, bár túl nagy bizalmat nem fektetek a dologba. Ja és lefotóztam a tylo babát :) Cserébe még az akifotó is sz*r lett, de ezért a látványért nem lőttem újra, inkább az a lényeg, hogy egy hónap múlva vajon az lesz-e belőle, amit reméltem miközben vadul csapkodtam az ollóval.

_MG_2334.jpg


_MG_2342.jpg
 
Ma érkezett 13 tigris garéla a boltból, gondoltam bepróbálom a TiBee garnélák tenyésztését a CRS-ekkel. Ami a bolti kis akváriumokban nem is látszik, de itt a nagy fénynél szépen kijön, hogy nem csak sima tigrisek vannak, néhány egészen kékes, másoknak vörös a csíkozása, nagyon szép vegyes csapat jött.

_MG_2343.jpg


_MG_2345.jpg


_MG_2353.jpg


_MG_2355.jpg


_MG_2356.jpg


_MG_2357.jpg


_MG_2360.jpg
 
Ma ismét kibogarásztam bent pár tigrist magamnak, viszont most kifejezetten a kékekre mentem és bizony sikerült összeszednem 5db narancs szemű Blue Tigert! Vicces, mennyire visszaüt a genetika, ezek már tuti, hogy nálunk születtek a boltban, viszont blue tigernek nyoma nem volt eddig a medencében, így valamelyik "sima" engedte el a kis kékeket. :) A még durvább, hogy van, amelyiknek vöröses a csíkja. Gyönyörű szépek, nagyon kíváncsi vagyok milyen utódok lesznek itt az alapból vegyes tigrisek és a CRS-ek között.

_MG_2365.jpg


_MG_2381.jpg


_MG_2388.jpg


_MG_2389.jpg


_MG_2393.jpg


_MG_2394.jpg


_MG_2396.jpg


_MG_2397.jpg
 
Helyzetjelentés - 123. nap

Pontosan négy hónapos az akvárium, így megérdemelt egy újévi nagytakarítást. A szűrőm rettenetesen be volt már állva, alig forgatott valamit, most kivágtam belőle a foszfát-kötő szivacsokat és kitakarítottam az egészet, gyönyörűen muzsikál. Megnyírtam a bonsait mert már a vietnam magasságában tartott, illetve utóbbi magasabb szálait is visszavágtam. Az új hajtások szép vörösek, de ennyi. Most kísérleti jelleggel feltoltam a világítást 10 órára, meglátjuk, mit tesz a színekkel meg persze az algákkal :D A blyxa kezd észhez térni a múltkori ritkításból, remélem hamarosan megint olyan dús és magas lesz, hogy eltakarja a vietnam vágott szárait. Volt egy nagyobb pamacs monte carlo, ami ránőtt egy kőre, ahova nem szerettem volna, így az onnan levágott résszel ismét próbát teszek a talaj és a homok találkozásának elválasztására, hátha most meg tud gyökerezni mielőtt kipiszkálnák és végre nem lesz tele a dekor amazonia darabokkal.

A garnélák jól vannak, két CRS petés, a kék tigriseket néhanapján látom, de elég bújkálósak egyelőre, remélem ha nagyobbak lesznek, előjönnek. Náluk is szilveszter van, úgyhogy a bulira kaptak egy kis sütőtököt. :)

Idénre ennyi volt, BUÉK mindenkinek, jövőre folyt.köv.

_MG_2402.jpg


Egy mobilos kép az egyik mamáról, mire előkerült a rendes gép, persze elbújt.

IMAG0081.jpg
 
Úgy döntöttem, elég a Quad lámpából. Jó-jó, de azt akarom, hogy a vietnam vörösen égjen az akiban! A DIY LED világításé a jövő, legalábbis nálam. A terv megvan, kivitelezés a következő napokban.

10891796_10202134051792116_6710623214578172015_n.jpg


Adott egy alumínium profil, hogy vezesse a hőt, négy méter 6500 kelvines LED-szalag, illetve egy kevés kék és piros a színvilág kedvéért. Összesen kb 5 méter szalag kerül fel, a következő elrendezésben.

led_vilagitas.jpg


A nálam ehhez sokkal jobban értők szerint nagyjából 100W T5-nek felel meg ez a mennyiség, meglátjuk, mit művel.
 
Helyzetjelentés - 140. nap - THE END

Itt a vége ennek a scape-nek. Ma költözök új helyre, egyben mozdíthatatlan az akvárium, így perceken belül bontásra kerül. Kicsit sajnálom, ez volt az első scape, amit még mindig megtartanék és fejlesztenék, sajnos sosem jutott el arra a végső látványra, amit igazán szerettem volna, pedig tudom, hogy benne volt. Persze izgatott is vagyok, minden készen áll az új berendezéshez (remélhetőleg holnap meg is tudom csinálni). Amandáktól is érzékeny búcsút vettem tegnap, a következő helyre már nem passzolnak, pedig jó kis csapat volt, gyönyörűen mozogtak együtt. Álljon itt végül a kezdeti és a "verseny" állapot.

10541893_10201564713319010_2687621171712946927_o.jpg


000_HAC_MG_2188.jpg
 
A halászat eredménye: az eredeti 16 CRS-ből 14 megvan és ebből 4 petés :) foszfátos víz ftw :D
 
Akkor hajrá Tomi,várom az új összeállítást mert eddig ezt sikeresen eltitkoltad előttünk :D
Aztán fotós dokumentáció is legyen ám :snaphappy::woot:;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére