• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Monaco Hillside

Helyzetjelentés - 42. nap

Továbbfejlődött a technika, az Ecco Pro 300 egy Prof 3 2073-ra cserélődött, szűrőanyagok egy az egyben átköltöztek. A scape is változásnak indult, kiszedtem a fákat és megvolt az első nagy nyírás. A crypto parva gyakorlatilag nem látszik, csak ha közelről nézem az akit, túlnőtte a parvula és a monte carlo, még nyírva is. Hamarosan érkezik pár új növény, hogy a fák látványát pótoljam, valamikor a jövő héten változnak ezek a dolgok. Egy-két nagyobb folt még tátong a talajon, ezeket vagy hamarosan benövik a növények, vagy ültetek még oda is valamit.

Az otromba zöld szűrőcső oka, hogy a 17es üveg szívóra nem tudom ráapplikálni a 13as gumis szűrővédőt, így várnom kell, hogy visszaálljon a technika szép látványa.

Továbbra sem vagyok elégedett, valahogy az egész scape egy buktának tűnik már, de legalább alakulunk abba az irányba, hogy ne csúfítsa, inkább szépítse a nappalit.

_MG_2832-2.jpg
 
Az új sztárok :) Ma megindult nekik a CO2 is, egyelőre nincs költözéskori elhullás, reméljük, így is marad. És ők még nem is a legszebbek, csak a többiek még bujkálnak :) Algát nem nézzük, csak a garnikat! :oops:

_MG_2953.jpg


_MG_2954.jpg


_MG_2942.jpg


_MG_2950.jpg
 
Kész, eddig bírtam a sok zöld algát, black out kúra indul, utána világítás vissza hat órára. Péntek este megnézzük, mi lett belőle.
 
Helyzetjelentés - 55. nap

No, lerántottam a leplet a black out kúra után. A helyzet szinte változatlan a felfelé ágaskodó növények kivételével. Némi zöldalga eltűnt, de messze nem nevezném egetrengetőnek a dolgot. Persze van itt még agancs, staghorn, amit csak kívánhatnék, ezekre ugye nem is jó a sötétítés. Amit tudtam, most lekapargattam, világítást visszavettem öt órára. A hátsó részeket inkább mégsem emeltem meg, bekerült pár tő blyxa. Lehet, hogy túl nagyok lesznek, akkor mégis jön a talajemelés és az acicularis, de gondoltam, egy próbát megér, hátha végre az aquasky alatt vörösödik majd nálam is. A brigik kikerültek. Nekem nagy csalódás volt, mintha nem is lett volna hal az akváriumban. Holnap jönnek vissza az amandák, őket nagyon szerettem az előző scape-ben. És bekerült pár pinokkió garnéla, még sosem tartottam őket, de mindig tetszettek, furcsa, hogy alig keresik őket a boltban, szerintem nagyon mutatósak. Fotózott már valaki algákat macroval? Na, én most igen, csak belesétált pár garnéla a képbe.

_MG_3307.jpg


_MG_3316.jpg


_MG_3317.jpg


_MG_3320.jpg


_MG_3323.jpg
 
Az új sztárok :) Ma megindult nekik a CO2 is, egyelőre nincs költözéskori elhullás, reméljük, így is marad. És ők még nem is a legszebbek, csak a többiek még bujkálnak :) Algát nem nézzük, csak a garnikat! :oops:
De szép garnélák! Honnan vannak?
;):whistle:
 
Inkább SS.

Mennyit tápozol? A Grand Hotel volt ilyen még a kezdetekben, kevés táp mellett. Amikor felemeltem a tápot a megfelelő szintre és beindultak a növények, az algák is eltűntek. Mondjuk most semmi újat nem írtam...:D
 
Inkább SS.

Mennyit tápozol? A Grand Hotel volt ilyen még a kezdetekben, kevés táp mellett. Amikor felemeltem a tápot a megfelelő szintre és beindultak a növények, az algák is eltűntek. Mondjuk most semmi újat nem írtam...:D
Ebbe az osztályozós dologba én már nem akarok belebonyolódni :D

Táp napi 3-3ml micro-macro-carbo. Mindig is ennyivel tápoztam, sose volt gond. Most mondjuk beleptek mindent végre a növények, meg a blyxa még tuti segít a tápfogyasztásban, talán kicsit helyrebillennek a dolgok.
 
Furcsa mód mára javult a helyzet! Lehet, hogy a blackout alatt elhalt egy csomó alga, amit a világosban gyorsan lezabáltak a garnélák. Ma visszatértek régi szerelmeim, az amandák. Egy 25 fős csapat került be, velük együtt pedig érkezett 5db rózsalazac. Féltem, hogy nagyok lesznek, de megkerestem az öt legkisebbet a boltban és szerintem nem aránytalanul nagyok, bár mindig szerettem a nagyobb testű halakat. És persze a medence ura továbbra is Csoki, aki már két és fél éve velem van, tőle nincs szívem megválni, bármennyire elüt a többiektől.

Mivel nem bírtam már a zöld szívócső látványát, gyorsan kiphotoshoppoltam minden technikát, még mindig gyorsabb volt, mint valóban kivenni mindent az akiból egy fotóra, annyira még nem algamentes a helyzet, hogy ezzel bénázzak.

_MG_3344_bb.jpg


_MG_3356.jpg


_MG_3367.jpg


_MG_3369.jpg


_MG_3382.jpg
 
Pinokkiók valóban nagyon cukik, én legutóbb a Vadonban láttam, de szokott lenni a macskás-kutyás láncban is. Volt nekem is, de sajnos a fedetlen akiból hamar kiugráltak.
 
Csoki hol volt idáig. Bírom az ilyen megmaradt kedvenc öreg halakat, mintha tudnák mi történik körülöttük:)
 
Emeltem a CO2-n és a tápozáson, látványosan döglenek az algák! A nagy kérdés, hogy a zöld pont/por visszatér-e.
 
Helyzetjelentés - 66. nap

Elkezdett visszafordulni az algásodás. Kezdtem a black-out kúrával, utána pedig emeltem a tápozáson (4-4 ml micro-macro-carbo naponta) és egy picit feljebb tekertem a CO2-t is. Most alakul, egyedül a crypto parváról nem tűnt el az ecset, így azt visszavágtam és reménykedem, hogy újraéled. Van még alga itt-ott, de elenyésző az eddigiekhez képest. Beüzemeltem egy szülőszobát a petés garniknak, illetve a jövőbeni ifjoncoknak, jelenleg egy CRS és egy tigris mama mászkál benne, meglátjuk, mi lesz a kicsikkel. Közben a tegnapi nyíráskor észrevettem egy pár hetes garnélát az akiban is, de olyan gyorsan eltűnt, azt se láttam, milyen fajta, de biztos többen is vannak.

10955440_10202573480257553_1182291792649733167_o.jpg
 
Újabb fejlemények vannak. Hátra, mindkét oldalt a blyxa mögé beültettem egy kis Rotala Indica-t, amit alacsonyan, egy-két centivel a blyxa fölött szeretnék tartani, a kövek közt pedig egy kis Cryptocoryne lutea 'Hobbi' kapott helyet, amit a Dennerlétől kaptunk mintába, hamarosan rendelünk belől többet is, nekem nagyon tetszik a kis növényke.

_MG_3968.jpg
 
Back
Oldal tetejére