• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sunny Hills

Nem akarok vészjósló lenni, de szerintem ezek a dombok ebben a formában nem lesznek hosszú életűek, pláne ha majd a szűrőt is ráereszted. Bár nem látom a műanyag lapok elhelyezését, talán az még megmenthet a teljes erodálástól, ami a dekorhomokod eltűnését eredményezheti.
Kicsit mintha kapkodósan raktad volna össze szerintem, persze ettől függetlenül még lehet egy nagyon szép akvárium a végére.
 
Szűrőt úgy tervezem, hogy nagyon lefojtom az elején, nehogy felborítson mindent.

De nem tagadom, félek én is, hogy ez így nem fog működni, de adok neki egy esélyt, aztán meglátjuk, mi lesz.
 
Nagyjából kitisztult minden, úgyhogy itt az első rendes kép. Igen, a szűrő csövezést ki kéne takarítani, de nem mertem a teljesen új víz mellett még a szűrőt is kimosni, inkább várok vele pár napot. Halak visszaköltöztek, garnélákkal szintén várok pár napot, ők elvannak addig egy levegőztetővel is.

Ha magától nem borul le megint a hegy, majd a halak leborítják....

1039602_10200365308094629_18359666_o.jpg
 
Nagyjából kitisztult minden, úgyhogy itt az első rendes kép. Igen, a szűrő csövezést ki kéne takarítani, de nem mertem a teljesen új víz mellett még a szűrőt is kimosni, inkább várok vele pár napot. Halak visszaköltöztek, garnélákkal szintén várok pár napot, ők elvannak addig egy levegőztetővel is.

Ha magától nem borul le megint a hegy, majd a halak leborítják....

1039602_10200365308094629_18359666_o.jpg
ez valahogy tök jól néz ki így, növények nélkül :D
 
Harmadik napja áll a scape és eddig minden úgy van, ahogy megépítettem, pedig a halak dolgoznak rajta, hogy boruljon a rend, össze-vissza matatnak. Ma kitakarítottam a szűrőt és mire hazaértem az összes hal a víz tetején pipált és azt láttam, hogy gyakorlatilag áll a víz, pedig eléggé meg volt nyitva a csap. Most nyitottam rajta még, forgatja is a vizet, remélem, csak ez volt a halak gondja.
 
SEGÍTSÉG!
Valami nem okés a szűrővel. Hiába csavartam feljebb, hiába jön rendesen a víz a lilyből, mégsem forgatja a vizet, látom, hogy a tetején egy helyben áll minden, csak akkor van mozgás, ha félig kihúzom a lily tetejét a vízből. Eddig úgy ment, hogy a vízszint alatt tartva gyönyörűen forgatta a vizet. Mi lehet a baj? Így megőrülök a csobogástól, úgy meg a halak nem kapnak levegőt.
 
Nem olajos a víz felszíne? Akkor nem szokta mozgatni a felszínt...
(Még) nem jelent meg a szokásos olajhártya, ezért sem értem. Most lejjebb engedtem viszont megint a lilyt és úgy tűnik, rendben tekeri a vizet. Nem tudom, mi lehetett a baj.
 
(Még) nem jelent meg a szokásos olajhártya, ezért sem értem. Most lejjebb engedtem viszont megint a lilyt és úgy tűnik, rendben tekeri a vizet. Nem tudom, mi lehetett a baj.
Akkor nincs ötletem, bár a lilly nem mozgatja annyira a víz felszínt de egy minimális mozgásnak kell látszódnia...
 
Nagyon tetszik ez a berendezés, az ADA Book ban volt egy hasonló, nem tudom neked van -e ebből a kiadványból bár emlékeim szerin ezek 2010-11ben voltak közkézen. Ott kicsit jobban megkövezték a hegyoldalt, és hanyagolták a dekort, szerintem már te is érted miért is.
Az ECCO szűrődnek lehet, hogy eltömödött a perlonja, legalábbis az én Ecco-i erre nagyon érzékennyek. Nem is használok már gyári perlont, Sera csomagosat kivágok kerekre úgy, hogy rajta van a egyik kosár majd a legfelsőbe ami egy kicsit kúpos bele rakom a biotöltetre. Ez így kicsit vékonyabb mint a gyári, de olcsóbb és gyakrabban is lehet cserélgetni.
 
ADA Book nincs meg, nem találkoztam azzal az akváriummal, de ha valakinek megvan, toljon egy fotót :)

A szűrő épp hogy tisztítás (perlon csere is volt) után kezdett hülyéskedni, de már megoldódott, nem tudom, mi volt a baj.
 
A szűrő épp hogy tisztítás (perlon csere is volt) után kezdett hülyéskedni, de már megoldódott, nem tudom, mi volt a baj.

A fej csonknál van egy kis szelep. Ha az nem kerül vissza takarításkor vagy elmozdul az csinál érdekes dolgokat. Ez a nagyobb szűrőknél is így van prof 3 pl.
 
A fej csonknál van egy kis szelep. Ha az nem kerül vissza takarításkor vagy elmozdul az csinál érdekes dolgokat. Ez a nagyobb szűrőknél is így van prof 3 pl.
Hűha, tudnál mutatni egy képet, hogy hol meg mit keressek? Így nem annyira tudom elképzelni :)
 
https://www.eheim.com/resources/product//263/downloads/11/EHEIM_eccoPro_130_200_300_manual.pdf

2. oldal 18. elem. Ez van az egyik csonkban ha jól rémlik.
Vagy 64. oldal ez a cikkszám: 7481020
Köszi a segítséget! Ha jól sikerült beazonosítani, hogy mi ez, akkor a helyén van. Ami viszont "vicces", hogy még tegnap észrevettem, hogy a nyomó csapnál csöpög a víz valahonnan, de nem bírok rájönni, hogy pontosan melyik részénél, csak hogy melyik oldalán. Átforgattam az egész csapot úgy, hogy a csöpögős oldala van felfelé, így nem is csöpög. Már az összes csavarozható részt meghúztam rajta, újravágtam a csövet és újrahúztam de továbbra is csöpög, ha lefelé áll az a rész.... Ettől függetlenül most rendesen forog a víz, úgyhogy az a része megoldódott.
 
Azóta, hogy átforgattam a csapot, nem csöpög, ha visszafordítom, ugyanúgy csöpög belőle...Átmeneti megoldásnak jó így, nincs sok kedvem új csapot venni. Fotó lesz, amint egyszer úgy érek haza, hogy még van energiám elővenni a gépet :)
 
Helyzetjelentés - 14. nap

Nagyjából minden rendben. A hegyek még állnak, a halak jól vannak, a növények fejlődnek. Nagyjából ennyi, a többi látszik a képeken is, szerintem két hét alatt elég nagyot fejlődött minden, kezd mutatós lenni.

Ami nincs rendben: megjelent valami alga az üvegen és a dekorhomokon, máshol egyelőre nem látom, de ilyen barnás, nyálkás valami, igazából az üvegen is csak akkor látszott rendesen, amikor leszívtam a vizet, amikor fel van töltve, inkább úgy fest, mintha opálos lenne a víz, pedig csak az üveg az. Reméljük, idővel eltűnik, az elején elég nagy aljzatkavarás volt ugye a sok borulással, úgyhogy betudom ennek.

_MG_6277.jpg
 
Back
Oldal tetejére