• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

On The Beach

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
A Sunny Hills csődje után valami egészen mást szerettem volna. GA-ban pár perc alatt ráakadtam egy fára, ami egyből meggyőzött, hogy tökéletes kiindulási alap lesz. A kövek a korábbi akváriumaimból vannak. Igyekeztem kicsit változatosabban összeválogatni a növényeket, mint szoktam, még ketten hiányoznak a képről és a listáról, ők vasárnap kerülnek be.

Kicsit kopár még, de ahogy elképzelek benne mindent elburjánzva, nekem tetszik. Vélemények?

Felszerelés:

60x30x36 - 64 literes GA Opti-White akvárium
QUAD T5 4x24W 6500K + növényes cső + 4x MoonLed világítás (3 cső megy napi 7 órában)
Eheim 2036 Ecco Pro 300 külső szűrő + Seachem Purigen
Nagynyomású CO2

Talaj:
ADA La Plata Sand
~1 liter Tropica substrate
~4 liter ADA Aqua Soil Amazonia

Dekor:
Seiryu kövek
Red moor fa

Növények:
Eleocharis parvula mini
Hemianthis Callitrochoides Cuba
Blyxa Japonica
Echinodorus Tenellus
Staurogyne repens
Hemianthus micranthemoides
Rotala rotundifolia
Fissidens fontanus
Vesicularia dubyana Christmas

1974401_10200589711344570_520978754_o.jpg
 
Szia!

Jó lesz ha bedúsul az akvárium. Talán a fa alatt kevés lehet a fény? Egy kérdésem is lenne: a lámpában, hogy oldod meg, hogy 3 cső megy? 64 lietereshez tervezem én is 96 watt sok volt?
 
Szia!

Jó lesz ha bedúsul az akvárium. Talán a fa alatt kevés lehet a fény? Egy kérdésem is lenne: a lámpában, hogy oldod meg, hogy 3 cső megy? 64 lietereshez tervezem én is 96 watt sok volt?
Fotón kevésnek tűnik valóban, de nem vészes. Az egyik csövet egyszerűen alufóliával betekertem, így kvázi csak 3 "ég", persze alatta megy a negyedik is.
 
Azt hiszem az ADA Amazoniáról most már mindig Te fogsz eszembe jutni :woot: Egyébként ez az elrendezés sokkal jobban tetszik (y)
2 dolog, ami így hirtelen eszembe jutott.
- töltsd föl rendesen azt az akit, ha jól látom, még fér bele bőven víz
- nálam is a 4*24 wattos Quad megy nettó 60 liter fölött. Szerintem simán ráengedheted a 96 wattot, mert nem kell, hogy egyszerre kapcsoljanak fel a fénycsövek. Nálam 6 órát megy a világítás, első 2 órában 48 w, utána 2 órán át 96, ismét 2 óra 48, aztán jó éjt, hello moon led :sleep: Sosem volt gond az algával, gondolkozok is, hogy több időre hagyom a 96 wattot. Nekem Viktor mondta, hogy nyugodtan pörköljek oda, és igaza volt, azóta sokkal szebbek a növények.
 
Na de gyors voltál!A fa alatt nem sok fényt fog le jutni,kicsit több növényt bele így inditänak!Ja(y)
 
Azt hiszem az ADA Amazoniáról most már mindig Te fogsz eszembe jutni :woot: Egyébként ez az elrendezés sokkal jobban tetszik (y)
2 dolog, ami így hirtelen eszembe jutott.
- töltsd föl rendesen azt az akit, ha jól látom, még fér bele bőven víz
- nálam is a 4*24 wattos Quad megy nettó 60 liter fölött. Szerintem simán ráengedheted a 96 wattot, mert nem kell, hogy egyszerre kapcsoljanak fel a fénycsövek. Nálam 6 órát megy a világítás, első 2 órában 48 w, utána 2 órán át 96, ismét 2 óra 48, aztán jó éjt, hello moon led :sleep: Sosem volt gond az algával, gondolkozok is, hogy több időre hagyom a 96 wattot. Nekem Viktor mondta, hogy nyugodtan pörköljek oda, és igaza volt, azóta sokkal szebbek a növények.
Igen, Amazoniáról mostantól bárki kérdezzen bátran, mindent tudok:cool:
Fényre köszi a tippet, megpróbálom majd akkor így átvariálni a világítást, csak akkor kell egy nagyobb elosztó :)

Na de gyors voltál!A fa alatt nem sok fényt fog le jutni,kicsit több növényt bele így inditänak!Ja
Még jönnek növények, csak egyelőre abból raktam össze, ami a Sunny Hills-ből maradt, így látom, hogy miből kell még venni hozzá.
 
Szép kompozíció. Ha szabad, javasolnék kicsit több követ a fa alá, így egy kicsit erőtlen a kontraszt a kő és fa között.
 
Szép kompozíció. Ha szabad, javasolnék kicsit több követ a fa alá, így egy kicsit erőtlen a kontraszt a kő és fa között.
Gondolkoztam még kövön, van is jó pár, csak hova? Így is elég sok teret elvesz a növényektől a homok. :unsure:
 
Kisebb, tört darabokra gondoltam a fa alatti kövek közé, hogy az az érzés legyen, hogy ezek a kövek nem oda pottyantak, hanem a termő réteg alól buknak ki. üdv
 
Kisebb, tört darabokra gondoltam a fa alatti kövek közé, hogy az az érzés legyen, hogy ezek a kövek nem oda pottyantak, hanem a termő réteg alól buknak ki. üdv
Ez nem rossz ötlet, valamelyik nap teszek vele egy próbát, köszönöm a tippet!
 
Már kezdtem aggódni, de rendben megkezdődött a fa gusztustalan nyálkásodása :) A növények mostanra teljesen magukhoz tértek, mindenki felfelé törekszik. A staut mikor érdemes visszavágni, hogy szép bokros legyen és ne felfelé nőjön?

Holnap megpróbálok időt szakítani egy kis legózásra, ide-oda beszúrni pár kőszilánkot, ahogy @HUN131 javasolta.
 
Már kezdtem aggódni, de rendben megkezdődött a fa gusztustalan nyálkásodása :) A növények mostanra teljesen magukhoz tértek, mindenki felfelé törekszik. A staut mikor érdemes visszavágni, hogy szép bokros legyen és ne felfelé nőjön?

Holnap megpróbálok időt szakítani egy kis legózásra, ide-oda beszúrni pár kőszilánkot, ahogy @HUN131 javasolta.
Kíváncsian várom!
 
Végre.Akkor most már több örömöd van benne,mint a múltkor!

Mikor megerősödött,bármikor!Amúgy zselés?Mert ha igen akkor várj vele,mert jön a levelvältäs es csak utána.
Igen, zselés, tudom, hogy azt még meg kell várni, csak nem akarok lecsúszni a megfelelő időpontról :)
 
A difivel ne várj ennyit. Ha gyorsabban algásodik tedd áztatóba hetente. Így nem sokat ér :(
igen, most egy kicsit elhanyagolódott, sajnos egyik reggel sem lett volna időm letisztítani a superge után, de most már szép tiszta
 
A difivel ne várj ennyit. Ha gyorsabban algásodik tedd áztatóba hetente. Így nem sokat ér :(
Esetleg páros héten áztatás, páratlan héten vízcserekor vízszint fölé húzod, és a kerámiára nyomsz fecskendővel peroxidoos oldatot, vagy carbot. ;)
 
Back
Oldal tetejére