• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Monaco Hillside

Hétvégén átépítés. Eddig bírtam, hogy nem bírom. Egyrészt a scape se azt hozza, amit vártam, másrészt nem bírok az algásodással, a növények fele gyakorlatilag ledöglött az alga alatt. Íme az új terv:

IMAG0163.jpg


Alul-elöl dekorhomok (van még egy nagyobb darab seiryu amit apróra török és szétszórok rajta), a fákon és környékén microsorumok (van most anubias féle petite változat, azzal nem lesz aránytalanul nagy), anubiasok, petite és nana, hygrophila pinnattifida, itt-ott fissidens moha és karácsony moha, illetve átmenekítek a mostaniból crypto parvát és az új dennerlés crypto hobbitot. A fa tövében körbe valami gyep (marsilea crenata a terv egyelőre), oldalt lilaeopsis, hátul pedig vörös stemerdő, mégpedig a két oldalsó sarokban rotala vietnam (az aquasky alatt csak szebb lesz mint anno a quad alatt :)) beljebb pedig rotala indica, legbelül egy kis blyxa japonica.

Valószínűleg vasárnap esek neki, addig várok ötleteket.
 
Hétvégén átépítés. Eddig bírtam, hogy nem bírom. Egyrészt a scape se azt hozza, amit vártam, másrészt nem bírok az algásodással, a növények fele gyakorlatilag ledöglött az alga alatt. Íme az új terv:

IMAG0163.jpg


Alul-elöl dekorhomok (van még egy nagyobb darab seiryu amit apróra török és szétszórok rajta), a fákon és környékén microsorumok (van most anubias féle petite változat, azzal nem lesz aránytalanul nagy), anubiasok, petite és nana, hygrophila pinnattifida, itt-ott fissidens moha és karácsony moha, illetve átmenekítek a mostaniból crypto parvát és az új dennerlés crypto hobbitot. A fa tövében körbe valami gyep (marsilea crenata a terv egyelőre), oldalt lilaeopsis, hátul pedig vörös stemerdő, mégpedig a két oldalsó sarokban rotala vietnam (az aquasky alatt csak szebb lesz mint anno a quad alatt :)) beljebb pedig rotala indica, legbelül egy kis blyxa japonica.

Valószínűleg vasárnap esek neki, addig várok ötleteket.
Úgy látom, a végső lökést az eheti GA szállítmány adta meg, nem semmi volt, amit Viktor mutatott képen, élőben nekem is megjött volna az étvágyam egy jó kis újraépítésre :)
 
Ha már elszántad magad az átépítésre, akkor nem számít, de nálam elburjánzott az alga (meséltem is neked) és frusztráltságomban magára hagytam az akit egy hónapra. Se vízcsere, se tápozás semmi, csak mindig utánatöltöttem vízzel. 1 hónap után csak az üvegen volt az alga, azt leszedtem, rádurrantottam a fényre meg a Co2-re és nagyon kirúgta magát az ki. (y) (lehet hogy ezt is meséltem, feledékeny vagyok :D )
 
Back
Oldal tetejére