• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halakat lehet tartani garnéla neveldében?

Hali !
Kérdezném a hozzáértő szakiktól , hogy tartható-e együtt Rc , sakura és amano vörösfejű pontylazaccal és/vagy amanda lazaccal ?
 
SZiasztok ezt a kérdést már fel vettem már topic ba de meg nem kaptam ra választ azt szeretném meg kérdezni hogy
milyen szűrést vagy talajt , fényt , növénytap.
Garnela tap , növényt érdemes tartani sakura
red el mert most széreztem be 40 darabot
szóval az itt fel soroltak közül milyen
termékekel érdemes foglalkozni ha lehet olyan
termékeket adjatok meg ami nem drága de
érdemes foglalkozni vele amúgy egy 120.
Literes akvariumról lenne szó. Ja es van par
tengeri kövem ami lyukacsos ezeket
használhatom e dekoracionak vagy sem ? es
van meg egy gyöngy fa gyökerem ezt is
szeretném meg tudni hogy lehet esetleg
használni . ezeket már használtam halas
akvariumba es ott nem volt probléma de nem
tudom hogy a garnelak hogy reagálnak ezekre köszi előre is a válaszokat
 
Sziasztok!
Black molly mennyire csemegézik red cherryt? És mekkora mérettől veszélyes? Van két kb. 3 centis, szórnék melléjük kb. egy tucat redet, de nem tubifex pótlónak... o_O
 
Sziasztok!
Black molly mennyire csemegézik red cherryt? És mekkora mérettől veszélyes? Van két kb. 3 centis, szórnék melléjük kb. egy tucat redet, de nem tubifex pótlónak... o_O

Szia!
Nálam szétkaptak két kifejlett sakurát néhány nap különbséggel, ezután költöztek a molly-k. De lehet hogy ez csak egyedi eset volt és a sakurák pont az orruk előtt haláloztak el természetes módon...Van akiknél megvannak együtt, nem akarlak elriasztani, csak leírtam az én tapasztalatomat.
 
Szia!
Nálam szétkaptak két kifejlett sakurát néhány nap különbséggel, ezután költöztek a molly-k. De lehet hogy ez csak egyedi eset volt és a sakurák pont az orruk előtt haláloztak el természetes módon...Van akiknél megvannak együtt, nem akarlak elriasztani, csak leírtam az én tapasztalatomat.
A fene... Mekkora mollyk voltak?
 
Azt hiszem már felnőttek, elég nagyok. De lehet nálad jól fognak viselkedni, csak nekem volt balszerencsém velük.
Ők még kicsik, de a garnélák között van néhány fél centis is, és legalább két nőstény petés. Ha a nagyokat nem is, az utódokat gondolom elintéznék.

Most már csak azt ne írja valaki, hogy a páncélosharcsák titkon garnélahúson élnek.
 
Nálam CRS-eket néha bökdöste a molly, de ilyen közepes méret volt mindkettő. Akkor piszkálta amikor egy algaszálat néztek ki vagy ha etetés volt.
 
nálam a harcsa vadásza a garnelakat :) jó ez csak egy vic volt . nagyon is meg vannak egymásal van hogy a garnela masziroza a harcsák hátat es meg élvezik is :)
Érdemesebb inkább algazo es kicsi szájú halakat tartani garnelakal . Fogaspontyokat eleven szülőket es nagy szájú halakat nem nagyon érdemes tartani vagy ha meg is ilyen halakat akarsz tartani rengeteg növényre van szükség főleg olyan amibe könnyen el tudnak bújni es meg tudnak húzódni . ÉS olyan esetben ha nagyméretű halakat tartasz nem lesz szaporulat
 
Hát nekem anno volt vagy 20 guppym az rc-k mellett és semmi baj nem volt az együttéléssel :D Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy gyűrűs bohóccsuka + rc együtt éléssel mi a helyzet? hszilvia - Lakeshore nevezetű akváriumában olvastam hogy jól megvannak, de inkább rákérdezek mintsem hogy ráfázzak... :/ :D
 
Utoljára módosított:
Konkrétan a Puntius titteya - Vörös karcsú díszmárna ikráira gondoltam. Korábban leikráztak a HMbe és maradt is meg ivadék, de akkor még nem voltam RC-k az aksiban.

Szerintem rámozdulnak, mivel egy helyben vannak egy egész napig és nem is vigyáznak rá a szülők... :/ inkább vedd ki őket egy 'ivadék neveldébe' , mert ott tuti nem fogják a garnélák zaklatni őket :D
Nekem guppyaim voltak (amik ugyebár elevenszülők) és ilyen 'gondokkal' nem kellett szembesülnöm...
 
Hát nekem anno volt vagy 20 guppym az rc-k mellett és semmi baj nem volt az együttéléssel :D Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy gyűrűs bohóccsuka + rc együtt éléssel mi a helyzet? hszilvia - Lakeshore nevezetű akváriumában olvastam hogy jól megvannak, de inkább rákérdezek mintsem hogy ráfázzak... :/ :D

Szinte kizártnak tartom, hogy RC garnéla megmaradjon az annulatus mellett! Esetleg annyi szerencséje lehet a garnéláknak, hogy ezek a kis csukák többnyire a felszínen vannak... Anno tartottam őket, mert gyönyörű halak, de garnélák mellé ne...
 
Nálam CRS-eket néha bökdöste a molly, de ilyen közepes méret volt mindkettő. Akkor piszkálta amikor egy algaszálat néztek ki vagy ha etetés volt.
Szaporulat volt? - Sokáig nem akarok mollyzni, csak most az elején, amikor nem minden gyorsan növő zöldség jó zöldség... uff
 
Üdv

64liter,5db rózsalazac,5db flammeus.Tigriseket szeretnék melléjük.Milyen reményeim lehetnek?Elég mozgalmas társaság...:)
 
Back
Oldal tetejére