• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Amazonas 112l

sztibor

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Szeretném megosztani veletek első kezdő, tanuló akváriumomat.
A jelenlegi állapotát Nektek köszönhetem fórum lakók!
Rengeteg hasznos információ található itt, ami nagyon megkönnyítette a kezdeteket.Pár szó rólam: Én egy Miskolci 24 éves srác vagyok. 2013 év elején ragadott el az akvarisztika és mai napig igyekszem magamba szívni a legtöbb infót mint a szivacs. Órákat képes vagyok a fórum és a net előtt ülni olvasgatva a hasznosabbnál hasznosabb dolgokat. Rendíthetetlenül motivált vagyok rengeteg ötlettel, tervvel.

2013. Június

ga-junius.jpg

Az akvárium mérete: Gyári Diversa Startup80 (80 x 40 x 35 cm) (hivatalosan 112l-es medence)

Felhasznált technika:
Szűrö: Tetratec EX700
Szűrőtöltet:
Felül: Tetratec szűrőszivacs+jó adag Sera Perlonvatta+Seachem Purigen 100ml (1kosár)
Tetratec szűrőszivacs (1kosár)
Alul: Sera Siporax (2kosár=2liter)

Talaj: JBL Manado
Dekoráció: Amazoniai szerpentin (erről kapta az aki a nevét)
RedMoor gyökerek kb (3kg)
Világítás: Gyári Diversa tető 2x18W T8 6500K cső
CO2: sajnos a keretet felemésztette a jelenlegi állapot felépítése (de tervben van egyszer)
Áramlás rásegítés: Átalakított Resun P-700
Tápozás: Green Aqua Micro-MACRO (5-5ml/nap) + Easy Life EasyCarbo (2ml/nap)
Víztesztek: GH, KH, PH,
pH mérő: Seachem pHAlert
Fütés: nincs

Növények:
Cabomba aquatica
Cryptocoryne bullosa
Alternanthera roseafolia
Anubias Nana
Aponogeton boivinianus
Echinodorus bleheri
Hemianthus micranthemoides
Nomaphyla stricta
Valisneria

Halak:
Inpaichthys kerri (Király Lazac)
Popondichthys furcatus (Villásfarkú Kalászhal)
Tanichthys albonubes (Kolibrihal)
Macrotocinclus affinis (Törpe Szívóharcsa)
Paracheirodon innesi (Neonhal)
Ancistrus temminckii (Algaevő Harcsa)
Corydoras aeneus (Kékpajzsos Páncélosharcsa)
Betta splendens (Sziámi harcoshal)

Rákok:
RC Garnéla

Várom a véleményeteket!
Folyt. köv. :)
 
Üdv Néked friss beköltöző!:)

Egy nagyon szép akit raktál össze, akár a low tech mintapéldája is lehetne, hogy igen így is lehet!
Grat hozzá!
 
Szűrőtöltet: Felül: Tetratec szűrőszivacs+jó adag Sera Perlonvatta+Seachem Purigen 100ml (1kosár) Tetratec szűrőszivacs (1kosár) Alul: Sera Siporax (2kosár=2liter)
Ez így nem jó. Alul kell lennie a szivacsnak és/vagy a kerámia gyűrűnek. Utána a biológiai szűrőanyag és legfelül a perlon(nem kell sok).

Tápozás: Green Aqua Micro-MACRO (5-5ml/nap)
Ez egy High-tech aki adagja. Ennyi fénnyel CO2 nélkül hetente elég lesz ez az adag.
 
Ez így nem jó. Alul kell lennie a szivacsnak és/vagy a kerámia gyűrűnek. Utána a biológiai szűrőanyag és legfelül a perlon(nem kell sok).
Köszi a tanácsot, forgatok akkor a szűrőanyagokon!

Ez egy High-tech aki adagja. Ennyi fénnyel CO2 nélkül hetente elég lesz ez az adag.
Értettem :) Ettől függetlenül a Carbo mehet naponta 2ml vagy azt is elég egy héten 1x?
 
Megy ez neked, mesés low-tech aki. Gratulálok! ;) eMZé tanácsát pedig fogadd meg, mert tényleg nem jó sem a tápozásod, sem pedig a szűrőd töltése. Sera Siporax legyen a legtöbb, perlon és szivacs "kevés" is elég. Sok sikert! ;)
 
Tápozás: Green Aqua Micro-MACRO (5-5ml/nap) + Easy Life EasyCarbo (2ml/nap)
nekem is 112l, szóda nélkül, de nem 36 hanem inkább 70W fény, ahhoz adagoltam egy ideig ennyi tápot, ami úgy is határeset volt, most éppen kétnaponta adagolok 3-3-at kb.
10-10ml egy hétre szerintem elég volna. Carboból én naponta beleöntök 4-5ml-t -- neked a 2-3 az szerintem jó naponta.
Hajrá!
 
Szia! Én is miskolci (sajóbábonyi) vagyok. Hova jársz vásárolni?
Szia Facebookon vegyük fel a kapcsolatot :) fb.com/SzaboTiborMiskolc

Szép gratula :)
Köszönöm a dicséreteket, igyekszem ;)

A szűrőtölteteket megcseréltem: Alulra került egy kosár Tetra gyári szűrőszivacs, felé 2 tele kosár Sera Siporax és legfelülre fél kosár Tetra szűrőszivacs és kevés perlonvatta a tetejére majd rá a Seachem Purigen 100ml tasi.

A tápozásban pedig megfogadtam a tanácsotokat: Green Aqua Micro Macro 10-10ml/hét 50% os heti vízcsere mellett. Az EasyCarbo maradt a napi 2ml világítás indulása előtt közvetlenül.
 
A tegnapi napon beköltözött egy nagyobb számú szép piros RC garnéla takarító csapat.

Plusz kaptam ismerőseimtől pár növényt amiknek szintén találtam helyet az akiban. Hamarosan csinálok még képeket.
 
Nos gyors helyzet jelentés:
-készítettem egy karbantartási és tápozási tervezetet
Világítást úgy lőttem be, hogy munka előtt még be tudjak tápozni carboval ezért nálam
04:45 carbo tápozás 2ml
05:00 fény startol (indulás dolgozni)
05:30 áramlás rásegítés indul fél órát megy egy órát szünetel ciklizálva délután 19:00 ig
15:30 vacsora az állatkáknak
16:00 fény lekapcsol (11 órát világítok) - éjszakai fény startol

Szombaton: délután vízcsere
Vasárnap: reggel Green Aqua Micro Macro 10-10ml
 
Helyzetjelentés:
Kicsit változtattam a szűrő ki-befolyó ágain plusz bekerült jobbra egy keringést segítő átalakított Resun P-700.

9214468335_42132a48c5_o.jpg
 
Tetszik, gratulálok.
Miért változtattál a csöveken?
Ebben az elrendezésben nagyobb hosszabb esőztetőt tudok használni jobb a folyamatos áramlás.

Plusz két kérdés merült fel bennnem:
1. Mi lehet annak az oka ha a maláj tornyos csigáim (3-4 kicsik-nagyok) esténként felmásznak vízfelszín közelébe a front üvegen? (a szűrő a front üveg felé tereli a vizet)
A halaim pedig a megszokottak szerint viselkednek. Semmi más eltérés, a víz pedig kristálytiszta.

2. A resun p-700 óránként ciklizálva kergeti a vizet csak nappal, éjszaka a halak pihenése miatt egyáltalán nem működik, a ciklizált menetrend nem terheli túl a halakat? Azért használom így, hogy egy picit felkavarja az aljzaton megrekedt mulmot, amit a szűrő nagyügyesen beszív majd.

Várom válaszotokat!
 
Back
Oldal tetejére