• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kicsit ilyen, kicsit olyan, de az enyém!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, illetve kapni is. A képekkel van a gond, ugyanis feltöltve a minősége romlik, de lényegesen, így az akváriumnak sem olyan a hatása, mint kéne, valamint rossz fotósnak is tartotok... :) Pedig nem így van, a képek szépek lettek, élesek, de melyik feltöltő az ami nem rontja a minőséget? Próbáltam Picasa-t (legrosszabb lett), kepfeltöltes.hu-t (szintén rossz), még 2-3 ingyeneset, de mindegyiknél ugyanaz jön elő. Mit csinálok rosszul? Látom más naplóit is, és legtöbb helyen a képek gyönyörűek, élesek, másiknál meg a fotó maga rossz, nem a feltöltés. A héten feltöltésre kerülnének még képek, de előbb a végére szeretnék járni, mert rossz képeket fölösleges feltölteni.
 
A Picasa nem rontja a minőséget, legalábbis én nem tapasztaltam.
Akkora képet töltesz fel, amekkorát akarsz, viszont ide a fórumba max. 800x600-ast linkelj be, mert a nagyobb lassítja a rendszert.
A Google fiókhoz is van képtár, azt is megpróbálhatod és onnan linkeled be ide a kép hivatkozását.
 
Thaiteek:

Akkor valamit rosszul csinálok. Van valahol feltöltési opció a Picasaban? Mert én nem találok olyat, de lehet, hogy kikerülte a szemem.

inadsz:

Köszi,de a Flickr-hez kell hotmail fiók, amit nem akarok, mert már van máshol fiókom (Gmail, Freemail-már nem használom-). Szokott ezeknél lenni feltöltési lehetőség, beállítás?
 
Ha van gmailos fiókod, akkor használd ott a képtárat. Együtt van már a két rendszer.
Picasa.com-ról be tudsz lépni a gmailos adataiddal egyből a képtárba.
Csinálsz albumokat, amiket beállíthatsz, hogy nyilvános-e vagy sem.
Fotó feltölt, utána meg is oszthatod.
Hajrá!
 
Rendben, végül a Gmail vált be, köszönöm. Több kérdés is felmerült, amiben kérném a segítségeteket. Remélem nem baj. :)

1. Hogyan a legjobb a beáramlás? Most ugye teljesen a hátfalon végigvonul az esőztető, így viszont (lévén nagyon nagy a cső) kicsi a nyomás, és jobb oldalt a sok mulm felhalmozódik, mert csak bal oldalt van beszívó. Sok a halam :arrow: sok az ürülék, és nem jó nézni azt az aljzaton, ezért is vettem egy rendes szűrőt, és szerintem a 800l/h-nak bőven elégnek kéne lennie a nettó 90 literesbe (nincs teljesen feltöltve az akvárium, csak a fekete csík negyedéig). Az oldalfalon még nem próbáltam, de azt tanácsolták, hogy nem jutna el az áramlat a jobb oldalba, ha a beszívóághoz raknám az esőztetőt. Egy alternatíva is eszembe jutott, a sima beömlő ág esőztető nélkül. Így ott nagyon nagy lenne a nyomás, viszont nem egyenletes elvileg. Ebben kérném a segítségetek, mert nem akarok fölöslegesen levágni az esőztetőből.

2. Milyen az a vaspor, ami jó lenne vashiányra? Mert az anubiasok levelei sárgák. Meg tulajdonképpen az összes többinek is...
 
pure07 said:
Sztem kifogtad az ország egyetlen boltját ahol nem ismerik a zöldítőt! :lol:

Lehetséges... :) Bár ez a bácsika nem sokat ért a mezőgazdasághoz, az biztos. Az a gáz, amikor az eladó nem tudja mit árul...

Légyszi segítsetek a kérdésemmel kapcsolatban.
 
Szia!
Szerintem próbáld ki nyugodtan esőztető nélkül, rendezgesd az egyik oldalra őket, és ha így sem lenne elég, én a helyedbe bekötnék vagy még egy kisebb külső szűrőt, ami mellesleg praktikus is, vagy vennék egy áramoltatót. Ezekkel ha jól ügyeskedsz, be tudod lőni a megfelelő mozgást.

Vashiányra Easy Life Ferro ami jó alternatíva lehet.
Huhh remélem GA-s linket lehet betenni. :oops:
http://www.greenaqua.hu/easy-life-ferro ... 500ml.html
 
katroc said:
Szia!
Szerintem próbáld ki nyugodtan esőztető nélkül, rendezgesd az egyik oldalra őket, és ha így sem lenne elég, én a helyedbe bekötnék vagy még egy kisebb külső szűrőt, ami mellesleg praktikus is, vagy vennék egy áramoltatót. Ezekkel ha jól ügyeskedsz, be tudod lőni a megfelelő mozgást.

Vashiányra Easy Life Ferro ami jó alternatíva lehet.
Huhh remélem GA-s linket lehet betenni. :oops:
http://www.greenaqua.hu/easy-life-ferro ... 500ml.html

GA-s linket lehet betenni ;) Mert Ő az oldal üzemeltetője.
 
Na, mostmár véget vetek a növények hiánytüneteinek -remélem-... :) Megrendeltem 500ml ProFito-t a Green Aqua-tól(az egy évre így elég is lesz). Táp kell, és a táptalaj, meg golyók nem igazán érnek valamit is nálam. Beszámolok előbb-utóbb a változásokról, valamint egy-két héten belül meglátogatom az Aquadepo-t, és egy kis átalakításon át fog esni az akvárium.
Tervezem:
-Brazíl minikardfű repül ki, mert nem bírja, helyére valami kis előtéri növény, vagy kőre valamilyen moha kerül
-Tervezem pár Amono- vagy Red Cherry garnéla telepítését
-A fára kerül még moha (egyenletes elosztva) és Microsorium Pteroptus, mert az a kedvencem, de táp hiányában most haldoklik
-Háttérnövénynek szeretnék még valami stem-et, ami kicsit bedúsítaná a hátsó részt

Tápozással kapcsolatban elfogadnék tanácsokat, hogy hogyan is kéne úgy, hogy ne algásodás legyen a vége. A szűrő már elvileg beállt , mert 1 hónapos. De sajna a fán, a vízfelszín közelében ecsetalga van, azt hogyan lehetne eltűntetni Carbo nélkül?

Ja és köszönöm katroc a segítséget! Kipróbálom esőztető nélkül, de akkor egy oldalon legyen minden? Vagy egyik oldalon beszívó ág, másikon kifolyó?
 
GA-s linket lehet betenni ;) Mert Ő az oldal üzemeltetője.
Köszi Dani! :thumbup:

Kipróbálom esőztető nélkül, de akkor egy oldalon legyen minden? Vagy egyik oldalon beszívó ág, másikon kifolyó?

Szerintem egy oldalra tedd mind a kettőt, mint itt:
abra4-3.jpg



A tápozással kapcsolatban azt kéne tudni, hogy pontosan mit fogsz venni. Ajánlani tudom a GA wellness csomagot, esetleg a Tropica tápokat.
A vashiányra amit vettél, találsz leírást, szerintem az alapján csinálhatod. :) Amúgy, most néztem utána, hogy könnyen összekeverhető a vashiány a káliumhiánnyal, ugyanis hasonló tüneteket produkálnak a növények.

Kálium hiány esetén az egész levél sárga, halvány színű már már fehér. Vashiány esetén zöld levelekkel is találkozhatunk.

A tápozáshoz még annyi kérdésem lenne, hogy CO2 megy valahonnan, vagy azt hanyagolod? Nem találtam róla leírást. :)
HA ez így van, szerintem ez legyen az első, semmi pénzből össze lehet dobni egy élesztős rendszert. Enélkül ugyanis nem fog működni, akár milyen tápot is veszel.
 
Az esőztetőt leszedtem, most így megpróbálom. Köszönöm a képet! ;)

A táp Easy Life ProFito 500ml. Kíváncsi leszek a hatására.

20110222159.jpg


CO2 nincsen, sehogyan, és nem tervezem. A növények növekedésének ütemén nem szeretnék gyorsítani, hanem a növekedés minőségén már annál inkább. Most látszik a vashiány (az új levelek zöldek is, de korcsak, a régiek meg sárgulnak), de már a megoldás folyamatban... Hétvégétől megy bele a táp. Fejlemények hamarosan...
 
Megvolt a vízcsere, metszés, sárga levelek le, faágakra több moha (leszedtem az összeset, újból kötöztem az egész fafelületre, hogy bedúsúljon), kövekre is kötöztem, hátra bekerült egy nagy anubias tő, esőztetőt levettem (így sokkal jobb az áramlás, végre nem ragad le a mulm az egyik oldalon, és esztétikusabb is) és megkezdődött a tápozás. Beleöntöttem 5ml ProFito-t, majd még 5-öt, így heti 10ml lesz az adag.

Jöjjenek hát a képek:
DSCF0315.JPG


Akv%C3%A1rium.jpg


És egy hangulatfotó:
DSCF0314.JPG


Várom a véleményeket! :)
 
Szerintetek milyen garnéla az, ami illene az akváriumomba? Gondolok itt arra, hogy melyik az, amit nem bántanának a halaim. Sepregető garnéla kizárva. A ti tapasztalataitokra is kíváncsi lennék, pl. amono garnélával kapcsolatban. Mennyire tartható ilyen körülmények között? Mert tudtommal kényesebb, mint a red cherry. :?:
 
Rinagy said:
Szerintetek milyen garnéla az, ami illene az akváriumomba? Gondolok itt arra, hogy melyik az, amit nem bántanának a halaim. Sepregető garnéla kizárva. A ti tapasztalataitokra is kíváncsi lennék, pl. amono garnélával kapcsolatban. Mennyire tartható ilyen körülmények között? Mert tudtommal kényesebb, mint a red cherry. :?:
Szerintem nem kényesebb az amano. Viszont sokba kerül, mert nem szaporodik, ellentétben a Red Cheryvel. Szerintem a halak egyiket sem bántanák, ha megszokják. Betenni viszont csak sötétben szabad őket, különben hulló kajának nézik, és ha egyszer megkóstolták...
 
Mostanság kicsit elhanyagoltam egyben a fórumot és az akváriumomat, mondván addig, még nincs meg minden, amit terveztem hozzá, nem szedem szét különösebben, úgyhogy hétvégén idejét vette a felújítás, takarítás. Közrejátszott, hogy most volt a szülinapom... :) Így hát eljutottam aquadepo-ba, bevásároltam. Ahogy bejutottam, elémtárult maga a kincsestár... :eek: Azonnal be is vásároltam, még listát is írtam előtte, de úgy, mint mindig: semmi sem lehet tökéletes... Elfelejtettem a háttérnövényt (Rotala rotundifolia). Valami szép,bokrosat akartam, ami nem túl igényes, ezért választottam volna azt. No mindegy, majd ha egyszer eljutok oda megint... :)
Inkább kellékeket vásároltam (pl. csőtisztító kefe, perlonvatta, stb.), de elég nagy számban, növényeket valamint amit már régóta szerettem volna: garnéla és csiga.
Így bővült az élet 6 db garnélával (4 db Red cherry, 2 db Amono -ám az egyik öngyilkos lett: mindet beraktam az akváriumba sok szoktatás után, de aznap este találtam megszáradva a padlón az egyiket, rejtély, mert fedett az akváriumom...-) és az egy darab hagymacsigával. Bámulatos élőlények, a kedvenceim! :)

Ide tartozik a kérdésem: hogyan kell garnélákat etetni?? Vettem JBL garnélatápot, kicsit, kis szemcsék, vízbe dobva 10 mp-n belül elsüllyedek, ám mire bedobom már a halak meg is eszik (főleg neonok), úgy, hogy közben bedobom az ő kajájukat is. Ha szerencsém van lesüllyed egy-két darab, de azonnal utána is kapnak a halak... Azon gondolkodtam, hogy mi a helyzet, ha lámpaoltás után dobom be a kaját a garnéláknak, mert éjszaka mászkálnak, nappal félnek a halaktól...

Elég sokat változott az utóbbi időben az akvárium, és remélem jó irányba. A Pro Fito-tól úgy megindultak a növények, hogy a Crypto-t nem győzöm metszeni, és már nem foszlik semelyiknek sem a levele. Igaz vele együtt megjelent a zöld pontalga, és se a csiga, se semelyik algaevő nem akarja leszedni az üvegről. De nem vészem, takarításnál lekaparom, és megvan oldva. De azért érdekelne a véleményetek, mit kéne csinálni vele, hogy elmúljon?

Képek és egyéb változtatás leírás folyt. köv... (még ma, ha sikerül... :p )
 
És az ígért képek. Az új lakók nem kívánták megmutatni magukat. Még a csiga is eltűnt, de hogy hova, ne kérdezzétek... :) Majd pótlom a képeket, csak ahhoz reggel kell fotóznom.

akv%202.jpg


akv%201.jpg


akv%203.jpg


És még egy hangulatfotó a neonokról

DSCF0352.JPG


Bal oldalt még hiányos, de a fa mögött vagy 6 szál Bacopa van, úgyhogy ha az megnő (mert most metszettem meg...)
Várom a véleményeket. Kritikát és tanácsot is tessék csak. ;)
 
Rinagy said:
...Ide tartozik a kérdésem: hogyan kell garnélákat etetni?? Vettem JBL garnélatápot, kicsit, kis szemcsék, vízbe dobva 10 mp-n belül elsüllyedek, ám mire bedobom már a halak meg is eszik (főleg neonok), úgy, hogy közben bedobom az ő kajájukat is. Ha szerencsém van lesüllyed egy-két darab, de azonnal utána is kapnak a halak... Azon gondolkodtam, hogy mi a helyzet, ha lámpaoltás után dobom be a kaját a garnéláknak, mert éjszaka mászkálnak, nappal félnek a halaktól...

Ekkora garnéla létszámnál nem fontos külön eleségről gondoskodni. Elég számukra a halak etetésénél megmaradt eleség és az akváriumban fellelhető algamennyiség.
De ha külön is szeretnéd etetni őket, akkor jó ötlet a lámpaoltás utáni etetés.

Zoli
 
Back
Oldal tetejére