• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halakat lehet tartani garnéla neveldében?

Üveg harcsára mit módtok szerintem meg lesznek a garnelakal . DE azért ki kérem véleményetek vagy tapasztalatotok
 
de nekem voltak üveg harcsáim es a kicsi guppyp soha nem bántottak , es semmilyen kis apró ujszülőt halat nem ettek meg
Ha egyről beszélünk, akkor egy 10-15 cm-re növő halról van szó, aki nagyon szereti az élő eleséget, szerintem a kifejlett garnélák sincsenek biztonságban mellettük. Viszont, ha valamilyen okból át tértek vegetarianus étkezésre, akkor lehet, hogy a garniknak van esélye.:)
 
Látom elég régi a hozzászólás, pont ezért érdeklődnék, hogy mennyire vannak/voltak jól el egymás mellett a vörös karcsúak és a garnélák? Bántották a garnikat? Volt szaporulat Náluk?
A titteyákat ikráztató aksiba külön tettem szaporodni, nehogy a garnélák belekóstoljanak az ikrákba, a kis garnélák elbújnak, a halak elől, így az RC szaporulat megállíthatatlan :) de jelenleg mind2 faj együtt él 25literben teljes harmóniában :)
 
A titteyákat ikráztató aksiba külön tettem szaporodni, nehogy a garnélák belekóstoljanak az ikrákba, a kis garnélák elbújnak, a halak elől, így az RC szaporulat megállíthatatlan :) de jelenleg mind2 faj együtt él 25literben teljes harmóniában :)
Ennek örülök, köszi a választ, Nálam 240 literük lesz a harmóniára.
 
A Mézgurámik minden további nélkül elvannak a garnikkal,de megfelelő búvóhely szükséges a kis garniknak.Örök érvényű szabály ami befér a hal szájába azt megeszi...

Búvóhellyel nem lesz gond... Esetleg még törpe vagy egyéb kistestű gurámi?
 
Sziasztok! Mikor én lassan egy éve belekezdtem a semmiből (tapasztalatra értettem leginkább), egy 20 literes kockába csak egy bettát szerettem volna - sok-sok növénnyel. Közben úgy alakult, hogy hamarabb kaptam egyetlen RC-t a kereskedésbe, hogy kipróbáljam, bejáratódott-e az aki, meg hogy tényleg megél-e benne valami egyáltalán... :) Szóval akkor tetszettek meg a garnélák. Lett is még több belőlük. Olvasgattam, hogy nem igazán férnek meg a bettával, de mégis megpróbáltam, ez amolyan úszni az árral szemben szindróma lehetett nálam. Rögtön le is vadászta az ivadékokat, másnap reggel, ahogy kicsit körbenézett az új helyén. Persze volt még bőven kicsi, de külön tettem a halat. Mivel labirintkopolytús, (amik többsége vagy ragadozó vagy mindenevő), nekem az a véleményem, hogy a kis ivadékokat midnenképp megeheti még a gyöngygurámi is, ugyanis azért ő is megnő 10-12 cm-re, szóval valaki már írta előttem itt az örök igazságot, hogy ami a száján befér egy halnak, azt benyeli... Persze ha nagy a tér, és sok a növény, esélyt adhatsz a kis garnéláknak. Nálam a kifejletteket még a betta sem bántotta, de pózolt nekik néha... Amanó garnáláról meg csak annyi a tapasztalatom, hogy kettő közül egy (10 literesből tetővel) eltűnt, vedlési maradványt találtam csak, pedig hal nem volt a vízben, csak mégegy amanó, és 6 RC... :) Kint sem találtam összeszáradt amanót... Szóval még hal sem kell :D
 
Gyöngygurámit próbált esetleg valaki garnélák mellett?
Én anno tartottam gyöngygurámi mellett RC-ket és Amanokat, de nem egy nyerő párosítás! Amint a garnikat beletettem az aksiba a gurámi egyből eleségnek nézte és elkezdte hajkurászni őket. :facepalm: A lényeg hogy a garnélák eléggé húzták a szájukat a guri láttán és szinte végig bujkáltak! Szóval én már nem társítanám őket. Én neonokat és razbórákat tartottam sikeresen a garnélák mellett!
 
Back
Oldal tetejére