• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halakat lehet tartani garnéla neveldében?

Edorn

Új regisztrált
Szia Edorn!
Az Oto nyugodt szívvel mehet hozzájuk! Én az Ancit annyira nem ajánlom, táplálkozáskor nem mindig mondható békésnek bár megenni valószínű, hogy nem fogja a garnikat.
Esetleg pár törpeszájú halat vagy törperasborát társíthatsz még. ( de náluk sem 100% hogy a pici garnélák mind megmaradnak)
 
Szia Edorn!
Az Oto tényleg mehet nyugodtan melléjük, és szerintem a kisebb és békésebb ponytlazacok közül is válogathatsz. Esetleg egy adag mohát ( pl: jávai-t ) tehetsz az akiba, ahol nyugodtan elbújhatnak és nőhetnek a kis garnélák.
 
Hello hozzáértők!

Eléggé passzív ez a topic de ide illik a kérdésem:
Vörös karcsú díszmárna veszélyes a garnéla ivadékokra? (a felnőttekre gondolom nem)
 
qwas87 said:
Hello hozzáértők!

Eléggé passzív ez a topic de ide illik a kérdésem:
Vörös karcsú díszmárna veszélyes a garnéla ivadékokra? (a felnőttekre gondolom nem)

A márna félék mindegyike eléggé izgága,mindenre rámozdulnak ami kisebb náluk és mozog(sőt néha arra is ami nagyobb náluk)Szerintem felejtős!
 
Nos, nálam a gyöngygurámik a frissel kelt almacsigákat úgy cuppogtatták be, mint a bonbont. Garnélákat biztosan felveszik az étlapjukra, bár sűrű növényzet mellett lesz mindig túlélő, csak komolyabb szaporulatra ne számíts.
Egyedül az amano bírja jól a társbérletet nagyobb halak mellett is.

Nálam a törperazbórák is kordában tartják a szaporulatot, pedig azok 3cm-nél nem nőnek nagyobbra, és viszonylag BÉKÉS halacskák, ráadásul rendszeresen kapnak élő és fagyi kaját is.
Próba, szerencse!
 
A Galaxi razbórák rendesen ritkították az újszülött garnikat. Most moszkitó razbórák vannak és újra béke van. Ők egyáltalán nem bántják a piciket. Gyönyörűek, viszont szeretnek elbújni a susnyásban.
 
Halat csak abban az esetben érdemes garnélák mellé tenni, ha nem szeretnénk szaporulatot a garnikból. Ha sok búvóhely van, akkor is meg fogják szép lassan találni a kicsiket a halak és nagy szeretettel csemegéznek belőlük. Persze lehet, hogy valamennyi túl fogja élni, de minimális.

Illetve elég jelentős stresszfaktort jelentenek a garnélákra nézve a halak...

Persze ha az a célunk, hogy csak gyönyörködjünk mind a halakban, mind a garnélákban ahogy az akváriumban matatnak, akkor olyan halakkal össze lehet tenni, ami békés természetű és nem fér be a száján a garnéla... Azonban ebben az esetben is érdemes először a garnélákat telepíteni az akváriumba, s megvárni míg elérik a kifejlett méretet, majd csak utána a halakat.
 
Ez egy hülye kérdés lesz, de én megfordítanám a kérdést. Egy galaxy neveldében mennyire jelentenek veszéjt az 1-1.5 mm nagyságú ivadékokra az RC-k? Kis növésűek, legnagyobb sincs 1.5 cm. Már 8 ivadék került be a kis akvába, és csak hármat látok egyenlőre "rajban" úszkálni. Félek hogy a lassú, még csak kapaszkodó ivadékok finom falatnak számítanak a takarító brigádnak.
 
Ez egy hülye kérdés lesz, de én megfordítanám a kérdést. Egy galaxy neveldében mennyire jelentenek veszéjt az 1-1.5 mm nagyságú ivadékokra az RC-k? Kis növésűek, legnagyobb sincs 1.5 cm. Már 8 ivadék került be a kis akvába, és csak hármat látok egyenlőre "rajban" úszkálni. Félek hogy a lassú, még csak kapaszkodó ivadékok finom falatnak számítanak a takarító brigádnak.

Én az újszülött galaxy csemetéket azonnal átmerem a snowball garnélás kockába, és egy-két hónapig gond nélkül növekszenek köztük, sőt a kicsiknek szórt por eleséget a felszínen korcsolyázva örömmel nassolják a garnélák is, de a halakat sosem bántották. Viszont egy idő után a nagyobbacska halcikák már igen izgatott szemmel rontanak rá egy-egy kis garnira; na ilyenkor kerülnek át az óvodába a halacsok.
Szóval a garnéla sosem fogja bántani a kis ivadék halakat. (Kivéve talán az üveggarnéla, mert az az ollócskáit szívesen csattogtatja, ha elúszik előtte valami.)
 
Szia Memphis!
Ahol van három, ott van több is. :) Garnis akiban "orvul" szaporodtak nálam a Galaxyk. Mivel a nagyok miatt a garnélák szaporodása leállt (=megették az újszülött garnikat :(), kihalásztam őket. Nagyon fürgék, ezért ki kellett szedni a berendezést, különben nem bírtam elkapni őket. És ha már így alakult, kiszedtem a kicsiket is egy nevelő akváriumba. A 15-20 fősre becsült kis csapat 83 fősnek bizonyult!
Sok sikert!
 
Helló!
Lenne majd egy parvula minivel teleültetett 112 L akváriumom kb félig feltöltve, középen dísznek megkövesedett fa, egyik sarokban Nymphaea minuta, a fakő mögött pedig Bacopa carolinianák.

Garnélák közül vagy:
Yellow fire garnéla (Neocaridina heteropoda sp)
vagy
Sakura garnéla (Neocaridina heteropoda sp sakura)

Ezek mellé szerintetek mehetnek:
Hengeli razbóra (
Trigonostigma hengeli)​
vagy
Törpe pettyes kalászhal (Pseudomugil gertrudae)??
Jó lenne, ha szporodnának a halak és a garnélák is.
 
Helló!
Lenne majd egy parvula minivel teleültetett 112 L akváriumom kb félig feltöltve, középen dísznek megkövesedett fa, egyik sarokban Nymphaea minuta, a fakő mögött pedig Bacopa carolinianák.

Garnélák közül vagy:
Yellow fire garnéla (Neocaridina heteropoda sp)
vagy
Sakura garnéla (Neocaridina heteropoda sp sakura)

Ezek mellé szerintetek mehetnek:
Hengeli razbóra (
Trigonostigma hengeli)​
vagy
Törpe pettyes kalászhal (Pseudomugil gertrudae)??
Jó lenne, ha szporodnának a halak és a garnélák is.
Szia, nekem sakurák és pettyes kalászhalak vannak. A sakurák folyamatosan huncutkodnak, mindig vannak petés mamák. A halak még nem szaporodnak, de még nincsenek is olyan rég meg.
Nagyon jol elvannak együtt.
 
Back
Oldal tetejére