• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Amazonas 112l

Ebben az elrendezésben nagyobb hosszabb esőztetőt tudok használni jobb a folyamatos áramlás.

Plusz két kérdés merült fel bennnem:
1. Mi lehet annak az oka ha a maláj tornyos csigáim (3-4 kicsik-nagyok) esténként felmásznak vízfelszín közelébe a front üvegen? (a szűrő a front üveg felé tereli a vizet)
A halaim pedig a megszokottak szerint viselkednek. Semmi más eltérés, a víz pedig kristálytiszta.

2. A resun p-700 óránként ciklizálva kergeti a vizet csak nappal, éjszaka a halak pihenése miatt egyáltalán nem működik, a ciklizált menetrend nem terheli túl a halakat? Azért használom így, hogy egy picit felkavarja az aljzaton megrekedt mulmot, amit a szűrő nagyügyesen beszív majd.

Várom válaszotokat!

Szia!
Ugyan maláj tornyoscsigáim nincsenek, így csak általánosságban lehet igaz, hogy a csigák jelzik a rossz vízminőséget, ezért akarnak kimászni a vízből. Ahogy láttam, 112 l-es akváriumot (bár low-tech) egy 700-as Tetrával szűrsz, ami nem biztos, hogy elég. Nem csak a vízforgatás számít, hanem a szűrőfelület is, még ha a biológiai szűrőanyag minősége megfelelő is. Ehhez az aksihoz min. egy 1200-ast tennék, tele bio szűrőanyaggal.
Vízáramoltatásnak egy belsőt használsz, ami ugyan nem baj, de jelzi, hogy a külsőd nem végzi rendesen a dolgát.
Ha esetleg majd CO2-t is tervezel, akkor ez a szűrés már tuti nem lesz elég!
Ezektől függetlenül szép az akvárium!
 
Felmerült bennem egy újabb kérdés az előző hozzászólással kapcsolatban, a kíváncsiságomat kielégítő választ egy szaki megírhatná.
- Adott egy jól működő szűrő megfelelően összeállított töltettel (a töltet kb 1 hónapos). Jelenleg halakkal együtt a szűrés a víz tisztaságát tekintve szerintem megfelelő. A vízparaméterekre mindenképp rá fogok mérni mitől is van ez a csigafalmászás. (A vizet biztonsági okokból nitrivec-el lekezeltem-a víz opálosodása pár óra múlva szépen el is tűnt ahogy annak kellett lennie.

Ha én beüzemelek egy co2 rendszert miért lenne nagyobb szűrésre szükségem?
 
Minél jobban felpörgetjük az akinkat, annál jobban begyorsul minden folyamat, a növények növekedése, a teljes vegetáció. Ahhoz, hogy a megfelelő egyensúly megmaradjon, jó szűrőre van szükség egy növényes akiban, különben elcsúszik valamelyik paraméter és jönnek az algák. Ha lesz CO2-d, több világítás, több tápra van szüksége a növényeknek, begyorsulnak a folyamatok.
 
Sziasztok!
Szeretném megosztani veletek első kezdő, tanuló akváriumomat.
A jelenlegi állapotát Nektek köszönhetem fórum lakók!
Rengeteg hasznos információ található itt, ami nagyon megkönnyítette a kezdeteket.Pár szó rólam: Én egy Miskolci 24 éves srác vagyok. 2013 év elején ragadott el az akvarisztika és mai napig igyekszem magamba szívni a legtöbb infót mint a szivacs. Órákat képes vagyok a fórum és a net előtt ülni olvasgatva a hasznosabbnál hasznosabb dolgokat. Rendíthetetlenül motivált vagyok rengeteg ötlettel, tervvel.

2013. Június

View attachment 4863

Az akvárium mérete: Gyári Diversa Startup80 (80 x 40 x 35 cm) (hivatalosan 112l-es medence)

Felhasznált technika:
Szűrö: Tetratec EX700
Szűrőtöltet:
Felül: Tetratec szűrőszivacs+jó adag Sera Perlonvatta+Seachem Purigen 100ml (1kosár)
Tetratec szűrőszivacs (1kosár)
Alul: Sera Siporax (2kosár=2liter)

Talaj: JBL Manado
Dekoráció: Amazoniai szerpentin (erről kapta az aki a nevét)
RedMoor gyökerek kb (3kg)
Világítás: Gyári Diversa tető 2x18W T8 6500K cső
CO2: sajnos a keretet felemésztette a jelenlegi állapot felépítése (de tervben van egyszer)
Áramlás rásegítés: Átalakított Resun P-700
Tápozás: Green Aqua Micro-MACRO (5-5ml/nap) + Easy Life EasyCarbo (2ml/nap)
Víztesztek: GH, KH, PH,
pH mérő: Seachem pHAlert
Fütés: nincs

Növények:
Cabomba aquatica
Cryptocoryne bullosa
Alternanthera roseafolia
Anubias Nana
Aponogeton boivinianus
Echinodorus bleheri
Hemianthus micranthemoides
Nomaphyla stricta
Valisneria

Halak:
Inpaichthys kerri (Király Lazac)
Popondichthys furcatus (Villásfarkú Kalászhal)
Tanichthys albonubes (Kolibrihal)
Macrotocinclus affinis (Törpe Szívóharcsa)
Paracheirodon innesi (Neonhal)
Ancistrus temminckii (Algaevő Harcsa)
Corydoras aeneus (Kékpajzsos Páncélosharcsa)
Betta splendens (Sziámi harcoshal)

Rákok:
RC Garnéla

Várom a véleményeteket!
Folyt. köv. :)
Szia.Nézegettem az akváriumod ami nagyon szép.De A TECHNIKÁT PL A SZŰRÉSED NÉZTEM TETRA EX 700 80X40X35 akváriumban használod,és látom milyen szép dús növényzet.Az lenne a kérdésem hogy bírja a szűrő?én most raktam össze 80x40x35 akváriumot hasonló világítással, tetra ex 700 szűrővel ami már 2 éve ketyeg szépen,de sokan azt írják hogy ha dús lesz a nővényzetem akkor,cserélhetem a szűrőt is,nagyobbra.Neked hogy bírja a terhelést?sűrűn kell szétszedni takarítani ha ilyen dús a növényzeted?Sajnálnám ezt a 700as szűrőt,nagyon bevált.Elöre is köszi a válaszod.
 
Back
Oldal tetejére