• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dragon's Hill - 108l

gberecz

Kertész szaki
Sziasztok!

Gyula vagyok és feleségemmel, Ildivel közösen indítjuk ezt a projektet.

Korábban nem foglalkoztunk akvarisztikával, növényes akváriummal még kevésbé. Idén májusban Ildi névnapjára kapott egy halas akváriumot (jelen napló főszereplőjét). Először érdeklődve figyeltük az eseményeket, halak jöttek-mentek, születtek, sokasodtak - ezzel nőtt az akváriumok száma is, immár háromnál tartunk -, de miután rátaláltunk az akvakertész fórumra ez már nem volt elég. Így hát nekikezdünk életünk első növényes akváriumának. A halas előzmények miatt sok téren még nem megfelelőek a körülmények (ilyen pl. a szűrés és a világítás), de ezeken idővel igyekszünk változtatni, javítani.

A nyers adatok:
Üzembe helyezés dátuma: 2012/11/03
Akvárium mérete: 68*40*40 ,108 liter
Világítás: Tetőbe épített DIY 2x36W Compakt 6500k + DIY 30W LED 6500k - 8 óra (Terv: komplett csere, tető kidobása)
Szűrés: JBL CrytalProfi e700 (700l/h) - Seachem Matrix -Ada Bacter Ball + Eheim 2226 (950l/h) - 3/4l Seachem Matrix + 2l ADA Bio Rio + Ada Bacter Ball
Aljzat: 18l ADA Malaya + 2,5l Tropica táptalaj
Co2: házi, élesztős, porlasztás GA diffúzor (Terv: karácsonyra nagy nyomású CO2) 5kg-os CO2 palack, MacroAqua reductor, GA diffúzor
Tápozás: Green Aqua Macro/micro 4-4ml/nap, Easy Life Carbo 5 ml/nap
Vízcsere: hetente 40%
Növények: Taxiphyllum sp., Hydrocotyle Tripartita Japan, Pogostemon erectus, Blyxa japonica, Rotala macrandra, Rotala rotundifolia, Limnophila sessiliflora, Eleocharis parvula, Marsilea hirsuta, Echinodorus tenellus,Cryptocoryne wendtii, Cryptocoryne cordata, Riccardia chamedryfolia, Fissidens fontanus, Alternanthera reineckii 'mini'
Élőlények: Paracheirodon innesi - Kék neonhal, Danio margaritatus - Gyöngy/galaxy dánió, Hasemania nana - Rézlazac, Corydoras panda - Panda páncélosharcsa, Ancistrus temminckii - Arany anci, Crossocheilus siamensis - Sziámi algaevő, Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa, Caridina multidentata - Amano garnéla, Anentome helena - Csigaevő csiga, Atyopsis moluccensis - Sepregető garnéla, Hymenochirus curtipes - Törpe karmosbéka
Dekoráció: 13kg megkövesedett vasfa

IMG_8599.JPG


Ilyen volt, halakkal:

20121026_203557.jpg


Ilyen volt a legókészlet a GA shop előtt:
20121103_114854.jpg


És ez volt a helyzet ma délután 3-kor:
IMG_8551.JPG



Jelenleg ott tartunk, hogy egy laza 7 órás maraton utána a növények el vannak ültetve, a szűrő üzemel, várjuk, hogy tisztuljon a víz. A halak egy 60l-es hordóban várják, hogy az első pár bátor jelentkező letesztelhesse a vízminőséget.
 
Szép elrendezés szerintem :)
Kíváncsian várom hogy mi fog kialakulni belőle:)(y)
 
Sok sikert hozzá!;) Várjuk a képeket! :) (a tápokat majd lecserélném GA-s micro,macrora, a carbo maradhatna)
 
Sok sikert hozzá!;) Várjuk a képeket! :) (a tápokat majd lecserélném GA-s micro,macrora, a carbo maradhatna)

Van itthon GA táp, de a relatív sok hal miatt Nigro tanácsára inkább ezt a módszert választottuk. GA tápozás esetén, ha sok a hal, akkor a halürülékből sok nitrát keletkezik, ezért kevesebb macro-t kell adni. Akkor viszont előfordulhat, hogy K vagy Fe hiány lép fel.

Azon még gondolkodtam, hogy vegyítsük a két módszert - most kétnaponta van profito - úgy, hogy minden második napon adnánk GA tápot, de ezt még nem egyeztettem a senkivel. Most, hogy agyagos talajunk van, előfordulhat, hogy még a tisztán GA tápozás is működhetne.

Köszönjük a jókívánságokat! :)
 
Én 3ml profitot adagolok 72 literre naponta szerintem nyomathatsz abból Te 4-et is mint a Carbo-bol. Nekem nincs bajom vele Én maradnék ennél ha be vállt nem erőltetném a Green Aqua Micro - macro-t. Addig még nincs tápanyaghiány és fejlődnek szépen addig ne piszkáld szerintem.
 
Szia!
Üdv a növényesek között. :) Ahhoz képest,hogy ez az első, meglehetősen jó terveitek vannak, szinte minden korrekt amiket tervbe vettetek/amit használtok.
A tápozást én is leváltanám GA-s mikro és makro tápokra mindenképpen, mert szerintem a tervezett magas fény és co2 beoldás mellett tápanyaghiány fog fellépni ha csak ezzel a kompakt profitoval tápoztok.
Az hardscape nem rossz, bár én azt a középső dombot, azzal sziklával kicsit átmozgatnám, nekem kissé szimmetrikus hatása van, plusz az a kő túlságosan fel van polcolva rakás tetejére. :) Sok sikert!
 
Szia!
Üdv a növényesek között. :) Ahhoz képest,hogy ez az első, meglehetősen jó terveitek vannak, szinte minden korrekt amiket tervbe vettetek/amit használtok.
A tápozást én is leváltanám GA-s mikro és makro tápokra mindenképpen, mert szerintem a tervezett magas fény és co2 beoldás mellett tápanyaghiány fog fellépni ha csak ezzel a kompakt profitoval tápoztok.
Az hardscape nem rossz, bár én azt a középső dombot, azzal sziklával kicsit átmozgatnám, nekem kissé szimmetrikus hatása van, plusz az a kő túlságosan fel van polcolva rakás tetejére. :) Sok sikert!

A domb nem szimmetrikus, csak jobbról van fényképezve, így nem látszik, hogy balra el van tolva. Estére tervezzük a növényes képet, azt majd igyekszünk középről ellőni. A kő talán másképp fog mutatni, ha majd körbenövik a növények, meglátjuk (azt a követ elég könnyű átmozgatni, még változhat).

Ma toltam be 3ml Green Aqua Micro/macro-t is, biztos ami biztos alapon :)
 
Szia!
Sikeres indítást!
A diffúzort nehezen fogja meghajtani az élesztős palackos cucc.

Szia, köszönjük!

Az élesztős co2 generátor az indítás előtt már egy hétig ment probléma nélkül a GA diffúzoral. Most tervezzük, hogy az 1+1 palackosról áttérünk a 2+1 palackos meghajtásra, leginkább az újonnan beszerzett rotala macrandra igényei miatt.
 
Sajnos a fotózás még nem a legerősebb oldalunk, de azért íme a ma esti állapot (1. nap):

IMG_8566.JPG



Elől eleocharis parvula, itt-ott echinodorus tenellussal megtűzdelve. Az emelkedőre sajnos kevés lett az egy doboz marsilea, ezért a felső részen némi HC-vel pótoltuk, idővel kiderül melyik marad meg, illetve nyomja el a másikat. A bal oldali szikla mögött egyelőre nem nagyon látszik a blyxa japonica. Bal hátul nymphaea lotus, alatt az árnyékban - szintén nem nagyon látszik - cryptocoryne és kőre kötözött taxiphyllum sp. A másik oldalon a stemek balról jobbra: rotala macrandra, limnophila sessiliflora, rotala rotundifolia és végül pogostemon erectus. Jobb elől még némi kőre kötözött riccia és hydrocotyle tripartita japan. Talán túlságosan sokféle növényt zsúfoltunk egy ilyen kicsi akváriumba, de számunkra kicsit ismerkedés is ez, ki szeretnénk tapasztalni a különböző növényeket.

Nagyjából 7 órát töltöttük az ültetéssel tegnap, ma pedig még párat a rendezgetéssel. A marsileával végül már azt csináltuk, hogy egyesével kötöztük a szűrőtöltetes kerámiagyűrűkhöz és azt nyomtuk a talajba, hogy lenn maradjanak. Kemény menet volt, reméljük nem hiába.

A halak még ma délelőtt visszakerültek. A műanyag hordóból kikerülve elég stresszesek voltak - a neonoknak pl. teljesen elment a színük - de pár óra alatt lenyugodtak a kedélyek. A sodrást még szokniuk kell.

A víz még elég ködös, de remélhetőleg pár nap alatt most már letisztul. Az utolsó 20% ma lett feltöltve, de ettől függetlenül elvileg holnap vízcsere.
 
Szia!

Pofás kis akit dobtatok össze, gratulálok hozzá! A sokféle növény miatt ne aggódj, mindenkit elkap az elején a hév:LOL: majd idővel letisztul úgy is. Én is mindenféle növényt kipróbáltam, mert mindegyik tetszett. (még most is kísértésbe tudok esni)

Üdv:w-rig!
 
Gratula, nekem tetszik. :) Erdekes lesz ennyi novennyel. Akkor most mar johetnek a beszamolok meg a keoek. ;)

Küldve Tapatalk 2-ről
 
Az indítás óta elég sokat nézegettem, hogy min kellene változtatni és a következőkre jutottam:

1. Az akvárium egyensúlya teljesen el van tolódva jobbra, leginkább a növények miatt, mind az előtérben mind a háttérben.
2. Középen a két nagy kő között túlságosan nagy a tér, amit ráadásul csak a marsilea foglal le, ezt csökkenteni kell és valami kis komplexitást vinni bele hosszú távon.

Ennek megfelelően tegnap újra nekiestem a rendezkedésnek és a következőket végeztem:
1. A bal oldali nagy kő kb. 2 cm-errel jobbra ment.
2. A hátsó követ felállítottam, hogy jobban kiemelkedjen.
3. Bal hátulról a lotus jó 10cm előrébb került, közvetlen a nagy kő mögé.
4. Hátul a stemeket teljesen átvariáltam: középen maradt a macrandra, mellé két oldalra rotundifolia és a két szélre pedig limnophila sessiliflora. Ezzel a stemek hátul teljesen szimmetrikusak, széleken zöldből váltanak középig pirosba (legalábbis ez a terv).
5. A bal nagy kő elé is riccia és egy kis tripartita került.

A tápozási tanácsokat is igyekeztünk megfogadni, jelenleg napi 4-4ml micro/macro-t és 5 ml carbo-t adunk.

Talán hétvégén lesz kép is, jelenleg a fotózás topic cikkeit olvasgatjuk :)
 
Back
Oldal tetejére