• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2010 1. hely Forgotten Grove - oRphEus 250 literes akváriuma

atti76 said:
egedzs said:
A valesneriaval és a hideg fehéregyensúllyal az akvárium első benyomásra kísértetiesen hasonlít Viktor 240 literes akváriumára. Pedig a részletek ezen nekem sokkal jobban tetszenek.
Nekem is eszembe jutott tegnap, de valamiért mégsem.
Az észrevételetek jogos. :) Korábban én is pont amiatt aggódtam, hogy nagyon hasonló lesz Viktor akijához. Már amennyiben az aggodalomra ad okot valakinek, hogy az akija hasonlít egy IAPLC 96. helyezett akváriumhoz. :mrgreen: :lol:

atti76 said:
Többek között Viké sokkal tömörebb, a tiéd szellősebb hatású.
Esetleg kérhetünk egy "folyamatábrát" erről a fél évről?
Folyamatábrával sajnos nem tudok szolgálni, mert az utóbbi fél évem elég zsúfolt volt, nem sok időm volt fotózni. Egy képem viszont van, ami - ha jól emlékszem - a versenyfotózás előtt 1 héttel készült, a növények megritkítása és nyírása előtt. Így kicsit másképp fest... :)

Egyébként érdekes, hogy élőben teljesen más hatása volt így dzsungelesen is az akinak, a szemnek abszolút nem tűnt fel, hogy ennyire zsúfolt, csak fotón jött ez ki ilyen élesen. Ezért is érdemes gyakrabban fotózni az akit, mert olyan dolgok is előkerülnek, amik a hétköznapi nézegetés és matatás közben fel sem tűnnek.

DSCF2288dfhdfhdfh.jpg
 
Nagyon jó így is. Esetleg feltennéd ezt is nagyban?
Kár, hogy nem készült több kép, tekintve, hogy elég nagy átalakuláson esett át. Szerintem mindenki szívesen tanulna belőle.
 
Úristen! Áramlás problémáid úgy tűnik nem nagyon akadtak :).
Nagy grat a győzelemért, minden elismerésem Mester.
 
Ha elcsépelt, ha nem, engedd meg, hogy én is gratuláljak Hunor, mert a medence, melyet rittyentettél méltán kapott ilyen hatalmas elismerést! (szerintem nem is kócos ;) )
 
Szia oRphEus!
Enged meg hogy én is gratuláljak a győzelmedhez. :clap: :clap: :clap:
Gyönyörű akváriumot sikerült összehoznod, nemhiába volt a nagy titkolozás és a kevés fotó.
Meddig marad meg a győztes akvárium ebben a formában? Remélem nem tervezed a közeljővőben szétszedni. Szeretnék még sok új képet látni a fejlődéséről.
 
A víz áramoltatásában mi lett a nyerő megoldás? A kis képen úgy látom nem használsz már esőztetőt, hanem műanyag lily pie-ot. Látom bekerült két koralia is.
Érezhetően kevesebb lett az alga, vagy még csak próbálgatod ezt is?
 
N-emy said:
Úristen! Áramlás problémáid úgy tűnik nem nagyon akadtak :).

És még én vagyok szekálva a 2-3 szűrőmmel, és a 24-33 szoros megforgatásommal...
:lol: :lol:
 
Kicsit "offolok" én is a gratulációmmal! :thumbup:
Nekem igazán az akid alsó régiója tetszik természetes egyedi és szép és egészen elképesztő látvány lehet egy 250l-es profi növényes aki élőben.
Grat!
 
Ismételten köszönöm a gratulációkat. :)

Felmerült néhány kérdés:

egedzs said:
Nagyon jó így is. Esetleg feltennéd ezt is nagyban?
Kár, hogy nem készült több kép, tekintve, hogy elég nagy átalakuláson esett át. Szerintem mindenki szívesen tanulna belőle.
Sajnos az eredetit nem találtam meg a vinyón, csak ezt a kicsit. Én is sajnálom, hogy nem nagyon fotóztam, több ok miatt is. Egyrészt jó lenne most utólag visszanézni, és látni a fejlődés folyamatát, másrészt amint az korábban is írtam, érdemes fotó alapján is áttanulmányozni a saját akváriumunkat, mert sokkal jobban észrevehetők rajta a hibák és nem a versenyfotózáson ér majd minket meglepetés. :) Meg persze ezalatt szépen ki lehet tapasztalni a gépet is. [Egyébként a következő akimnál ezzel kapcsolatban egy hosszabb projectben is gondolkodom, de ez még a jövő zenéje... :silent:]


N-emy said:
Úristen! Áramlás problémáid úgy tűnik nem nagyon akadtak :).
egedzs said:
A víz áramoltatásában mi lett a nyerő megoldás? A kis képen úgy látom nem használsz már esőztetőt, hanem műanyag lily pie-ot. Látom bekerült két koralia is.
Érezhetően kevesebb lett az alga, vagy még csak próbálgatod ezt is?
Az áramoltatáson még variálni fogok, ugyanis a két koralia nano kevésnek tűnik ennyi vízhez, ezek másfajta áramlást tolnak, mint a szűrők, így ez a két nano kevés ide. Szerintem majd beszerzek két erősebbet. Az áramlással egyébként sokáig bajba voltam, ahol direktbe kapták a növények ott megjelent az ecset, ahol kevés volt ott a rhizo jelent meg... Most már javult a helyzet, de ebben talán közrejátszott az is, hogy a fényt is megvariáltam kicsit.


kocsa said:
Meddig marad meg a győztes akvárium ebben a formában? Remélem nem tervezed a közeljővőben szétszedni. Szeretnék még sok új képet látni a fejlődéséről.
Ez jó kérdés. Tervezek némi átalakítást, de egyelőre nem akarom szétkapni az egészet. Gondolkodom rajta, hogy a vallisneriát és a cyperust teljesen kiszedem hátulról, és megpróbálkozom valami más jellegű háttérnövénnyel, de még nem döntöttem le semmit. Majd igyekszem gyakrabban fotózni és postolni.


Geris said:
Kicsit "offolok" én is a gratulációmmal! :thumbup:
Nekem igazán az akid alsó régiója tetszik természetes egyedi és szép és egészen elképesztő látvány lehet egy 250l-es profi növényes aki élőben.
Grat!
Köszi! Az alsó régióval egyébként eléggé megszenvedtem, egyrészt mint írtam korábban is, nehéz volt a HC-t a laposan elhelyezett dragon kövek tetejére rakott vékony Manado rétegben maradásra bírni, illetve a fák is elég sokat árnyékoltak, szóval a "liget aljnövényzetének" is elég sokáig tartott, mire megerősödött.

Élőben - nem tagadom - tényleg szép látvány, csak azt sajnálom, hogy ha éppen nem fotózás van, akkor ugyebár elég sok cső meg kábel lóg ki belőle. :) De a közeljövőben tervezem átlátszó csövezés és üvegcuccok beszerzését is.
 
oRphEus said:
Az áramlással egyébként sokáig bajba voltam, ahol direktbe kapták a növények ott megjelent az ecset, ahol kevés volt ott a rhizo jelent meg...

Ez teljesen így van. Ezért célszerű egyenletes áramlást biztosítani az aki teljes terjedelmében. Saját tapasztalat, hogy pl. a hátfali teljes hosszban beállított esőztető mellett is kellhet még kiegészítő keringetés.
Viszont a keringetők helyett jobb (igaz, drágább...) megoldásnak tartom a szűrőkkel történő megforgatást.
 
Most mondjam én is százhuszadszorra, hogy gratulálok?! :D Szép munka volt, megérdemelt helyezéssel. :)
 
bitumen said:
Hogy van a kicsike? Tervezel úgy berendezést az idei évre?
Szia! Bocs, most látom csak, hogy írtál.

Köszi az érdeklődést, az aki még egyben van, és nagyjából változatlan formában üzemel azóta is, szerencsére algamentesen. Ebben sokat segített, hogy dózispumpával stabillá tettem a tápozást, és kicsit visszavettem a világításból, mert a 6x39W sok volt neki.

Sajnos nincs sok időm foglalkozni az akival, vízcsere már inkább csak kéthetente, nyírás meg 1-1,5 havonta, ha összejön :oops: :) Most épp szabin vagyok, így végre volt időm kicsit rendbe rakni a dolgokat, tegnap megvolt a szűrők és szűrőcsövek takarítása, és egy nagyobb nyírás és ritkítás. Itt jegyzem meg, hogy igen jól működik az EHEIM prof 3-as szűrők előszűrője. Az aki alatt egy 2073-as és egy 2075-ös üzemel, az előszűrő szivacsát leszámítva a szűrőanyagok közé egyáltalán nem jutott mulm. :thumbup: Amíg a 2075-ös helyett egy JBL 1500-as hajtotta a CO2 reaktort, mindig jutott némi növényi hulladék a rektorba, annak ellenére, hogy annak is volt előszűrője. A 2075-nek jobb a kialakítása, nem jut át semmi.

Az akvárium kicsit még regenerálódik, aztán ha lesz időm csinálok fotót is. Egyébként a purigent is most regeneráltam, és került vissza a szűrőbe. Tegnap a ritkítás miatt elég zavaros volt a víz, mára a purigennel turbózott szűrők komoly munkát végeztek, amikor felkapcsolt a világítás tényleg olyan volt, mintha nem lenne víz az akiban. :) (És még csak nem is opti az üveg.)

Átalakítását egyelőre nem tervezem, úgy tűnik viszont lassan eljutok odáig, hogy a 2010-es HAC-on nyert 60-as optit berendezzem, szóval második félévre most ez lesz a project. Aztán majd talán jövő év elején ez is átalakul..
 
oRphEus said:
bitumen said:
Hogy van a kicsike? Tervezel úgy berendezést az idei évre?

Az akvárium kicsit még regenerálódik, aztán ha lesz időm csinálok fotót is. Egyébként a purigent is most regeneráltam, és került vissza a szűrőbe. Tegnap a ritkítás miatt elég zavaros volt a víz, mára a purigennel turbózott szűrők komoly munkát végeztek, amikor felkapcsolt a világítás tényleg olyan volt, mintha nem lenne víz az akiban. :) (És még csak nem is opti az üveg.)

Szia!
Mennyit és mivel tápozol? A Seachem Purigen miatt kell többet tápoznod?
 
egedzs said:
oRphEus said:
bitumen said:
Hogy van a kicsike? Tervezel úgy berendezést az idei évre?

Az akvárium kicsit még regenerálódik, aztán ha lesz időm csinálok fotót is. Egyébként a purigent is most regeneráltam, és került vissza a szűrőbe. Tegnap a ritkítás miatt elég zavaros volt a víz, mára a purigennel turbózott szűrők komoly munkát végeztek, amikor felkapcsolt a világítás tényleg olyan volt, mintha nem lenne víz az akiban. :) (És még csak nem is opti az üveg.)

Szia!
Mennyit és mivel tápozol? A Seachem Purigen miatt kell többet tápoznod?

Green Aqua Micro és Macro, ha jól emlékszem 15 ml/nap. Hónapokkal ezelőtt lőttem be a tápozást, azóta nem nyúltam hozzá. :) Úgy néz ki, hogy 5-5 ml-t adagol a pumpa reggel 7-kor, amikor már világos van a szobában, és 10-10 ml-t 11 órakor, amikor ténylegesen felkapcsol a világítás.

A purigennel kapcsolatos kérdésedre nem tudok válaszolni, mert hónapokig nem volt az akiban, csak most tettem vissza. De majd figyelek rá.
 
oRphEus said:
Itt jegyzem meg, hogy igen jól működik az EHEIM prof 3-as szűrők előszűrője. Az aki alatt egy 2073-as és egy 2075-ös üzemel, az előszűrő szivacsát leszámítva a szűrőanyagok közé egyáltalán nem jutott mulm. :thumbup:

Ezt én is tapasztaltam. Korábban írtad hogy át szoktad öblíteni a szűrőanyagokat is, és amikor takarítottam, meglepődve tapasztaltam, hogy az én 2075-ömben egyáltalán nem volt a szivacsokon kívúl nagyobb szennyeződés.

egedzs said:
A Seachem Purigen miatt kell többet tápoznod?

Én úgy tudom a Seachem Purigen nem bántja a tápokat.
 
Back
Oldal tetejére