• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2010 1. hely Forgotten Grove - oRphEus 250 literes akváriuma

Re: oRphEus 250 literes akváriuma

oRphEus said:
Igazodva a trendhez, képet csak HAC után rakok fel. ;)
Akkor következzenek a képek. Képként beszúrva - gondolva a kisebb monitorokra - 600 képpont szélességben rakom ki, de a post végén elérhetőek nagyobb méretben is. :)

front2_600.jpg


also_BL_600.jpg


oldal1BL_600.jpg


oldal2_BL_600.jpg



Aki a részletekre kíváncsi nagyobb felbontásban megtekinthetőek itt:

http://i213.photobucket.com/albums/cc27 ... front2.jpg

http://i213.photobucket.com/albums/cc27 ... lso_BL.jpg

http://i213.photobucket.com/albums/cc27 ... dal1BL.jpg

http://i213.photobucket.com/albums/cc27 ... al2_BL.jpg


Galéria:

http://s213.photobucket.com/albums/cc27 ... dal1BL.jpg
 
Gratulálok!
Igaz, szakértőként nem tudok véleményt mondani, de mint kezdő, biztosan mondhatom hogy nagyon inspiráló ez a kompozíció! Hihetetlen, hogy mennyire természetes hatást nyújt az összkép!
Azelőtt is olvastam a naplódat, mielőtt postoltad a HAC-os képeket, és számomra -többek között ebből a naplóból is- kiderül, hogy igazán jó eredményt csak komoly technikával lehet elérni...
Mégegyszer grat, és csak így tovább!! :thumbup: :clap:
 
Gratu, oRphEus!
Nagyon szép, nagyon brutál, qrva jól néz ki!
Minden tiszteletem a tied, nagyon fullos aki!
Megérdemled! :thumbup: :clap: ;) :cool:
 
Én arra lennék kíváncsi,hogy mivel takartad ki a sötét részeket és főleg hova rögzítetted,hogy még az éle is látszik az üvegnek?Hogyan lehet,hogy az oldala látszik az az akinak az oldalsó képeken?Én csak ezt úgy tudtam megcsinálni,hogy csak a front látszott.
Nekem ez a része nem igazán jött össze az idén,mert celluxal,szigetelő szalaggal rögzítettem.Most máshol van az aki,a fényviszonyok mások,csillogott a csellux,akár mit csináltam.(és időm sem volt)

Még egyszer gratulálok , igazán szép munka.
 
Hunor, így látva a nagy képeket, még gyönyörűbb. Az egységes gyep elől, szebben mutathatott volna ;)
Találkozunk a díjátadón, ha valamit esetleg nem tudnál elvinni, szívesen átveszek pár dolgot ;)

A képeken a fekete rész olyan mintha, utólag gépen csinálta volna meg a színezést, elég egységes, de majd megtudjuk az igazágot
 
Köszönöm! :)

Mária: Hát igen, a keret.. Szépen megvettem a Pantonban a fekete fotókartont, összeraktam a keretet, fel is rögzítettem, mindent beállítottam, ahogy kell, viszont a fotó értékelhetetlen lett. :eek: A gép egy Canon Powershot SX1 IS ultrazoom gép, tehát nem a leggyengébb compact, ennek ellenére bárhogy állítgattam nem sikerült értékelhető képet készíteni. Aztán (azt hiszem) rájöttem, hogy miért. Ezek az ultrazoom gépek alapvetően compactok, tehát kicsi a fényérzékelőjük. A keret pedig olyannyira kitakarta a fényt, hogy szinte semmi sem jutott az objektívbe. Eleinte azt gondoltam, hogy kell a keret, mert a lámpa felül csak megzavarja az obit. De nálam pont fordítva volt. Leszedtem a keretet, feljebb emeltem a lámpát, és úgy egészen megváltoztak a fényviszonyok. Úgy már simán jutott az obiba annyi fény, hogy értékelhető képet tudjak lőni az akiról.

Arra jutottam, hogy kerettel felszerelve az akit csak normális tükörreflexessel és/vagy plusz reflektorokkal megvilágítva lehet értékelhető képet készíteni, kompakttal az a megoldás kevésbé működőképes. Legalábbis az én gépemmel, mert nálam csak akkor kapott elég fényt az obi, ha keret nélkül fotóztam.

A keret fentiekből következően tehát csak utólag lett rátéve a képre. Ezt egyébként láthatod a negyedik képen, ahol bal oldalon alul látszik egy kis darab a szűrőcsőből. (Egy mozdulat lett volna eltüntetni clone stamp-el, de az már képmanipuláció lett volna, így természetesen nem nyúltam hozzá, csak némi színkorrekciót, élesítést, és vágást küldtem a képekre.)
 
inadsz said:
Hunor, így látva a nagy képeket, még gyönyörűbb. Az egységes gyep elől, szebben mutathatott volna ;)
Köszi Dani. A gyep szándékosan nem egységes. :) Némi HC nyíráskor beleakaszkodott a parvulába és kinőtt. Eleinte ki akartam szedni, de aztán otthagytam, sztem így természetesebb.

Egyébként valóban teljesen más hatása van nagyban megnézni a képeket. Alapvetően 1600 szélességű képekre optimalizáltam az élesítést is.
 
Tehát csináltál egy képet kerttel és egyet anélkül,majd egymásra raktad?
Ez nem tilos?
Akkor a kertet szinte egy mozdulattal fel-le?Szóval nem nagy herce-hurca?

Durva,hogy olyan,mintha a sötétben lebegne.
 
Gratulálok! Nagyon jó lett az akvárium. Gondolom, sokan voltunk már kíváncsiak rá.
Nekem is az a személyes észrevételem, hogy a háttérben túl sok a valesnéria. A valesneriaval és a hideg fehéregyensúllyal az akvárium első benyomásra kísértetiesen hasonlít Viktor 240 literes akváriumára. Pedig a részletek ezen nekem sokkal jobban tetszenek.
 
tibicuk said:
Tehát csináltál egy képet kerttel és egyet anélkül,majd egymásra raktad?
Ez nem tilos?
Akkor a kertet szinte egy mozdulattal fel-le?Szóval nem nagy herce-hurca?
Durva,hogy olyan,mintha a sötétben lebegne.

Nem, ahogy írtam, csak keret nélkül csináltam képet, mivel a keret egyszerűen túl sok fényt kitakart, így nem kapott eleget az obi. Az akin kívüli részeket (szoba-részleteket :) ) egyszerűen utólag kitakartam. Erre egyébként előzetesen direkt rákérdeztem a szervezőknél, nem jelezték, hogy ezzel probléma lenne, mivel ők úgyis csak a képkivágást használták fel, ami csak az akit ábrázolja. Ha megnézed a galériát ez valóban így van, még az oldalirányú fotóknál is csak képkivágások jelennek meg.
 
Gratulálok oRphEus! Valóbban nagyon jól sikerült az összkép, és a képek is briliánsak. Tényleg érdemes megnézni őket nagyfelbontásban is. Azt hiszem felteszem én is hamarosan az enyéimet. :thumbup:
 
Gratulálok!!
Kellemes látvány az ember szemének.
A hosszú előkészítés meghozta a várt eredményt.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Ez üt.
Olyan aki, amihez a takony sírva kér zsebkendőt :thumbup:
Ez nagyon tetszik,gratula :clap:
 
Nagy gratula, szerintem (is) ez lett a best! :clap:

egedzs said:
...kísértetiesen hasonlít Viktor 240 literes akváriumára.

Nekem is eszembe jutott tegnap, de valamiért mégsem.
Többek között Viké sokkal tömörebb, a tiéd szellősebb hatású.

Esetleg kérhetünk egy "folyamatábrát" erről a fél évről?
 
Gratulálok mégegyszer! A sok kis kidolgozott részlet és az összkép is lenyűgöző! :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére