• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kicsit ilyen, kicsit olyan, de az enyém!

Köszönöm smokie a választ. A garnélák eltűntek... Nem tudom hogy, de nyomuk sem maradt. Megpróbálom majd mégegyszer a betelepítésüket.

Egy kép az új lakóról:

DSCF0448.JPG


Nekiláttam kísérletezni a víz feletti növényezéssel, mert nagyon tetszenek a nyitott akváriumok. Pl. Tomié https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=11&t=1453
Ezzel gondolom nem vagyok egyedül... :) Mindenesetre a jávai moha növöget kifelé, és most egy másik növénnyel is próbálkozom, csak hát ugye korlátol az üvegtető... Arra esély sincs, hogy függesztett armatúrám legyen-nyitott akváriummá varázsoljam ezt, de nagyon érdekel ez a víz feletti növényezés, így kipróbálom azon a kis helyen, ami rendelkezésre áll. Ha valami majd alakul, akkor jelentem. :)
 
Rinagy said:
Köszönöm smokie a választ. A garnélák eltűntek... Nem tudom hogy, de nyomuk sem maradt. Megpróbálom majd mégegyszer a betelepítésüket.

Egy kép az új lakóról:

DSCF0448.JPG


Nekiláttam kísérletezni a víz feletti növényezéssel, mert nagyon tetszenek a nyitott akváriumok. Pl. Tomié https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=11&t=1453
Ezzel gondolom nem vagyok egyedül... :) Mindenesetre a jávai moha növöget kifelé, és most egy másik növénnyel is próbálkozom, csak hát ugye korlátol az üvegtető... Arra esély sincs, hogy függesztett armatúrám legyen-nyitott akváriummá varázsoljam ezt, de nagyon érdekel ez a víz feletti növényezés, így kipróbálom azon a kis helyen, ami rendelkezésre áll. Ha valami majd alakul, akkor jelentem. :)


Sok sikert hozzá!

Pont ma kezdtem bele én is egy ilyen szigetecske kialakításába! :) A vízből kilógó faágra kötöztem pont a határvonalra egy kevés mohát. (szerencsére nekem adott a függesztett armatúra)
:wave:
 
Tarakos said:
Sok sikert hozzá!

Pont ma kezdtem bele én is egy ilyen szigetecske kialakításába! :) A vízből kilógó faágra kötöztem pont a határvonalra egy kevés mohát. (szerencsére nekem adott a függesztett armatúra)
:wave:

Köszi, neked is sok sikert. Kicsit nálam félbemaradt, mert megtámadta az alga az akváriumomat... Remélem mihamarabb megoldást találok. Innen szép a győzelem! :)
 
Tarakos said:
Kitartást hozzá!
Milyen alga jött elő?

Köszi. Az utóbbi időben megjelent az ecsetalga, de rettentően terjeszkedik, és át kell variálnom sok dolgot, hogy megoldódjon ez a dolog. Pontalga van még jelen dögivel, valamint az utóbbi időben, -mivel 2 hete nem tápozok és az akváriumot is elhanyagoltam, mondván úgyis át kell alakítani- megjelent a fonalalga is. Mindegyikre tudom a megoldást, sok tanácssal elláttak, már csak el kell jutnom a boltba. Egy biztos: soha többet bazalt. :cool: Kipróbáltam, kinézetre tetszett, de használhatatlan növényesbe. Viszont ami pozitívum: rengeteg dolgot tanulok folyamatosan, hogy mit-hogyan-mivel, stb. Ezeket a tapasztalatokat egy következő akváriumban majd remélem kamatoztathatom. Ez egy jó tanulóakvárium... :)
 
Tarakos said:
Rinagy said:
Egy biztos: soha többet bazalt. :cool:

Megmondtam az elején, hogy csak a gond lesz vele, de nem hallgattál rám!
:D

Milyen talajt veszel legközelebb?

A "növényezéshez" kétséget kizáróan a minőségi talajok az ideálisak! Ez tény!
Csak és csakis a félreértéseket elkerülendő jegyzem meg nagyon csendben, hogy az algásodást és a növények rossz fejlődését nem kenhetjük a bazaltra.
...és szeretném még egyszer hangsúlyozni, hogy nem a bazalt védelmében szólok, csak nehogy abba a hibába essünk, hogy a kezdeti problémákat, algásodást, stb. a bazaltnak tulajdonítsuk, miközben esetleg elsiklunk a valódi hibák fölött.
Alig várom, hogy egy napon átrendezzem az akimat és egy jobb talajt használjak, de a most már 3. éve meglévő bazaltos akváriumomban a "beállás" óta még alig alig volt alga és az eddig próbált mindhárom előtéri növény is remekül érezte magát benne.
Szóval használjunk minőségi talajt, de figyeljünk oda mert a problémák nem biztos, hogy a bazaltból adódnak!
 
Ákos:

Igen, megmondtad, de ha akarnám se tudnék bizonyos okokból mostanság más talajt berakni, és akkor meg végképp nem tudtam volna. :) Talajnak majd egyszer ilyet fogok használni: Stj8dHrau8E Sóder és minőségi táptalaj keveréke. Még mindig nem nagyon kedvelem az olyat, hogy több 10ezer Ft-ért bevásárlok csak talajt. (Pl. ADA Amazonia) Persze ez nem jelenti azt, hogy rossz! Sőt! Biztos, hogy azt választanám, ha az árat nem kéne nézni. Csak egy 200-250 literesbe elég sokba kerülne, mert nekem egy ekkora a terv. Persze a Manado pl. olcsó, de én nem békülök meg a színével... Persze a te akidban jól áll. ;)

patzu:
Én egy szóval sem mondtam, hogy a bazalt okozza. :) Az ecsetalga a magas nitrát szinttől, a pontalga az alacsony foszfáttol, és a fonalalga a rossz tápozástól, mert 2 hete nem tápzok, így hiánytünet van mindenhol. Csak ezt egy későbbi összefoglalóban akartam volna leírni, és hogy nekem hogy és mi segített legyőzni, hogy ezzel másoknak segítsek. 1-2 hét alatt remélem sikerül legyőzni az összes algát, és akkor beszámolok mindenről. A bazalttal csak annyit akartam mondani, hogy látom, hogy nem érzik benne jól magukat a növények, mert eléggé összeállt, és éles (élesebb mint sóder), és pl. abban sokkal jobban gyökeresedtek. Meg valahogy az ürülék nem bomlik le, pedig már beállt minden, és én úgy tudom, hogy rendes általános talajoknál lebomlik.
 
Értem én, hogy drága (ezért van nálam is manado), de nem csak az ADA talajok léteznek!
Van egy sor másik, nem is biztos, hogy kifejezetten akvárium talaj ami sokkal alkalmasabb növényezésre mint a bazalt vagy sóder.

Ne essél szerintem ugyan abba a hibába még egyszer.

A jó talaj nem csak dísz, de egy sor lebontó folyamatban is részt vesz, és tápanyag pufferként is működik. (Ezek a jellemzők a sóderre sem igazak)
 
Tarakos said:
Értem én, hogy drága (ezért van nálam is manado), de nem csak az ADA talajok léteznek!
Van egy sor másik, nem is biztos, hogy kifejezetten akvárium talaj ami sokkal alkalmasabb növényezésre mint a bazalt vagy sóder.

Ne essél szerintem ugyan abba a hibába még egyszer.

A jó talaj nem csak dísz, de egy sor lebontó folyamatban is részt vesz, és tápanyag pufferként is működik. (Ezek a jellemzők a sóderre sem igazak)

Sziasztok
Ha jól gondolom akkor a tropica cég a berendezős vidikben nem sima sódert használnak, hanem ha minden igaz szűrő homokot. ( lehet nem jól tudom :shifty: )
 
Ezen videó hatására sokan kezdtek sóderben növényezni.
Biztosan nem lehetetlen, de tutira nehezebb mint profi talajban.
 
Elég rég nem mutattam képet az akváriumomról, de ennek is eljött az ideje. :) Végre megmutathatom... Az ok az, hogy sok változáson esett keresztül, mert sokminden történt:
-kíséreleteztem táppal, hogyan, mennyit, stb, közben el is hanyagoltam az egészet, eredmény: algásodás
-szerencsére voltak itt segítőkész emberek (és vannak is), akik segítettek. Köszönöm N-dee és Tomi! Követve tanácsaikat egyre jobban háttérbe szorul az alga (ecsetalga, amit a legjobban utálok)
-algásodás miatt drasztikusan meg kellett metszenem a növényeket, így nem olyan dzsungeles (csak a Valisneriával nem győzőm a metszést, így az most kusza :) ), de örülök, hogy végre egészséges leveleket hoznak, mert a tápadagot megnöveltem, így a napi 1,5ml ProFito vállt be
-folyamatban van egy egész 15-20 fős RC kolónia áttelepítése, mert végre sikerült a szaporításuk külön medencében. Még várok, hogy biztosan elég legyen a nagy akváriumba a sereg :)

Ízelítő:

DSCF0611.JPG


Tehát akkor jelenleg az akváriumom:

DSCF0585.JPG


DSCF0593.JPG


DSCF0572.JPG


DSCF0589.JPG


Frissítettem az "adatlapját" az első oldalon, mert sokminden változott.
Tervben van még a jövő héten 500ml Carbo vétele, kíváncsi vagyok mennyire fontos egy low-light akváriumba, valamint egy nagy csokor Microsorium Pteroptus "Narrow" vétele a közép-fára (mert ez egy régi "vágyam", nagyon tetszik a Narrow-bokor) :)

Mi a véleményetek az akváriummal kapcsolatban? Kíváncsi lennék kritikákra és pozitívumokra. Köszönöm. :angel:
 
Nemtudom hogy csak én nem látom a képeket, de ha más sem akkor javaslom, nézd meg a képek jogosultságát, és tedd nyilvánosra:)
 
Back
Oldal tetejére