• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halakat lehet tartani garnéla neveldében?

Sziasztok!
Új vagyok itt nagyon tetszik a fórum, sok okos dolgot olvastam már.
A témával kapcsolatban: 1 hónapja indult egy 126l-es növényes akváriumom. Ahogy olvasom az előzményeket lehet nevetni fogtok de azért kíváncsi vagyok a véleményekre.
Szeretnék garnélákat, mert marhára tetszenek, viszont sok más is :D :D
Eddig van 4 páncélos harcsám, 2 ancim, 2 sziámi ormányos márna és egy pár ramirezi :) tervezek még 15 vörös neont.
Szerintetek megpróbálhatom a garnélákat, vagy totál esélytelen?? főleg ugye a ramik miatt tartok, de eddig olyan békések :D
 
Szia Zoli!


Amanókat nyugodtan.
Más kisebb termetűt csak akkor ha sok növény és búvóhely van (pl.: mohák)!
Ekkor akár szaporulatra is számíthatsz!

A.ttila

Szia Attila!
Huhh ennek most nagyon örülök (gondolom tapasztalatból beszélsz), mert már őszintén szólva letettem a garnikról.
Sok búvóhelyem, növényem van, persze még be kell bokrosodniuk. Jávai mohám is van.
Várok még, hagy dúsuljon az aljnövényzetem, rakok még be mohát, aztán teszek egy próbát :)

Köszönöm a hozzászólást!
 
Sziasztok!
Az én akimban szinte mindig voltak garnélák takarítás céljából. De időnként mindig vettem újakat mert eltűntek :( gondolom nasi lett belőlük. Most nemrégiben hoztam endrel bébiket külön 30L körüli akiba tettem őket meg pár vadas színű garnélát is ami petés volt. A halacsok már szépen megnőttek ki is halászgattam őket. Gondoltam kitakarítom az akit mert várható pár platti és guppi utód mostanság. És hát teljesen meglepődtem mikor a belsőszűrőt ( eheim pickup2008) takarítani kezdtem. Rengetg kis garnéla volt rajta és sajnos benne is, de éltek és egészségesnek látszanak. :) Most van kb 30 bébi garnim meg a felnőttek. Azt gondolom ennyi élőlénynek dukál egy saját élővilág de sajnos mivel én tényleg csak takarítani vettem őket nem tudom, hogyan is kezdjek hozzá? :unsure: Mekkora medence kellene, milyen szűrés, világítás és egyebek?

Előre is köszönöm a segítséget
 
Egy 30l-es akvárium, szivacsszürővel (webshop link moderálva - inadsz) tökéletesen megfelel nekik, a világítás számukra teljesen mindegy. Ami fontos, hogy legyen búvó helyük, valamilyen moha.
 
A link moderálva lett, de pü-ben átküldöm, hogy hol tudsz megfelelö méretü szivacsszűrőt venni.
 
Üdv Mindenkinek!
Ami garantáltan nem jó, az a guppy. 54l-ben kettő volt az RC-k közt, de annyira stresszelték őket, hogy még be sem petésedtek nálam. Amint kivettem őket, pár hét múlva majd mindegyik nőstény petés lett.
Tisztelettel: Tölgyfa
 
Sziasztok!

Van 5db Black Mollym, 5db Shcubert féle díszmárnám,egy guppim,és egy ancim 200literbe. RC garnélát tehetek közéjük? Vagy bármilyet? (Búvóhely van bőven.)
 
Sziasztok!

Van 5db Black Mollym, 5db Shcubert féle díszmárnám,egy guppim,és egy ancim 200literbe. RC garnélát tehetek közéjük? Vagy bármilyet? (Búvóhely van bőven.)
Szia!
A kifejlett molly szerintem simán megeszegeti a kicsiket, a márnákról sokat nem tudok, de pár posttal visszább nem nagyon ajánlották garnélához.
 
Szia!
A kifejlett molly szerintem simán megeszegeti a kicsiket, a márnákról sokat nem tudok, de pár posttal visszább nem nagyon ajánlották garnélához.
Én is mollyktól tartok a legjobban. Volt szumátrai díszmárnám is anno,azok sokkal vadabbak/csipkedősebbek mint ezek a márnák. Szóval tőlük nem tartok....
 
Sziasztok!
Pár hozzászólással előbb leírtam hogy akarnék garnikat.
Vettem egy Red serrit 2hete kb, de amióta beraktam az aksiban nem látom :)
Azért vettem volna hogy megnézzem bántja e a többi hal, de szerintem a halak méretéből is ha kiindulok nem hiszem hogy bántották, mert a harcsák is kb akkorák mint a garnéla :)
Ha veszek hozzá mondjuk 4-5 db-ot akkor szerrintetek azok is elbújnak? vagy csapatban majd bátrabbak lesznek? Egyébként rengeteg növényem van, jávai mohám, gyökér, kő.
 
Sziasztok!
Pár hozzászólással előbb leírtam hogy akarnék garnikat.
Vettem egy Red serrit 2hete kb, de amióta beraktam az aksiban nem látom :)
Azért vettem volna hogy megnézzem bántja e a többi hal, de szerintem a halak méretéből is ha kiindulok nem hiszem hogy bántották, mert a harcsák is kb akkorák mint a garnéla :)
Ha veszek hozzá mondjuk 4-5 db-ot akkor szerrintetek azok is elbújnak? vagy csapatban majd bátrabbak lesznek? Egyébként rengeteg növényem van, jávai mohám, gyökér, kő.

Szia!
Mindenképp vegyél mellé társakat, egyedül nem érzik jól magukat és igen, csapatban bátrabbak! Szegény biztos elbújt. No meg kell egy kis idő is míg megszokják az új helyet.
 
Szia!
Mindenképp vegyél mellé társakat, egyedül nem érzik jól magukat és igen, csapatban bátrabbak! Szegény biztos elbújt. No meg kell egy kis idő is míg megszokják az új helyet.

Szia Lilla!
Köszönöm!
Sajnos még nem ismerem a viselkedésüket, és hát restellem, de nem volt még időm utána olvasni részletesebben a dolgoknak.
 
Sziasztok! Vörös neonok mellett mennyire érzik jól magukat a RC-k? Nem cél a 200 fős brigád, de azért egy szinten tartható társulat nagyon helyes lenne.

Köszi
 
Sziasztok! Vörös neonok mellett mennyire érzik jól magukat a RC-k? Nem cél a 200 fős brigád, de azért egy szinten tartható társulat nagyon helyes lenne.

Köszi

Szia! Nekem nagyon jól elvannak, akad azért jó pár búvóhely is számukra, de nem bántják őket. 20 fős Rc-vel kezdtem, és azóta csak többen lettek. A kicsik is bátran masíroznak elöl ha kaja van.:)
 
Sziasztok!

Nekem egy 112 literes van és kaptunk először 10 garnélát leginkább rc, ekkor kivettem a vitorlást és a 3 gurámit a többi (xifó, izzófényű lazac, anci, botia, ormányos márna) maradt. Egy sem tűnt el közülük, viszont most kaptunk még 15 garnélát, és ahogy elnézem 2-3 tele van petékkel. Na arra leszek kíváncsi, hogy kis rákokat fogok-e látni. Ha nem, amúgy is gondolkodom egy nano beüzemelésén, akkor legalább lesz indok :)
Előző hétvégén volt egy nagy átalakítás ( ecsetalga miatt aljzatcsere, növény ritkítás stb) így most nincs olyan rengeteg búvóhely, de rajta vagyok az újra telepítésen növény ügyileg..
 
Back
Oldal tetejére