• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kicsit ilyen, kicsit olyan, de az enyém!

Rinagy

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Először is mesélnék egy kicsit az előzményekről. 15 évvel ezelőtt került a családba az akvárium, nem sokkal a születésem után, mondván apukám halazni fog. Műnövényes-halas-kerámiadíszes akváriumként szolgált, és így teltel-múltak az akvárium évei. Közben átköltöztünk jelenlegi lakhelyünkre, és ahogy nőttem fel egyre jobban kezdett érdekelni az akvarisztika. Közben egy-két változás történt az akváriumban, megestek a kétévi vízcserék (...), cserélődtek a halak és elkoptak a műnövények. :) 2 évvel ezelőtt átvettem a halak gondozását (etetés), és egyre jobban kezdtem rájönni, hogy az igazi növények szebbek, valamint a kerámiák nem illenek a képbe. Vettem növényeket -amik persze kipusztultak-, ezért elkezdtem kutatni az interneten, hogy mi az oka. Egyre több szép akváriumot fedeztem fel az ismerősöknél, interneten... Elhatároztam, hogy én is összehozok egy szép, természetes akváriumot. 1,5 évvel ezelőtt elkezdtem a bevásárlást (persze ésszel), gyűjtöttem a tapsztalatokat. Szüleim is segítettek, így könnyebb volt.
A mostani állapot elérésének az alapja talán az, hogy megismerkedtem itt a fórumon Tarczaly Ákossal (Tarakos), akinek nagyon sokat köszönhetek, így szeretnék neki köszönetet mondani! Köszi Ákos! ;) (Növényes akváriuma itt (https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=11&t=1808) megtalálható.) Sok tanácsot és segítséget kaptam tőle.

2010.11.21-én szétszedtem az egész akváriumot, és ezzel egy új korszaka kezdődött meg. Új szűrőt kapott, új világítást, mindent lecseréltem, csak a polc, üveg, és egy-két hal maradt.
Teljesen üresen...
DSCF0843.JPG


Most 2 hónapos, és nekem nagyon tetszik. Azt hiszem elértem, ami ezzel kapcsolatban a célom volt... :)

DSCF0200.JPG


DSCF0192.JPG


Most jöjjenek a száraz adatok:

-Típus: inkább növényes, ryuboku stílusban

-Méret: 80cm*40cm*30cm (hossz*magasság*szélesség) 100 liter,de csak 90%-áig van feltöltve :arrow: nettó 90liter

-Szűrés: Atman 3336 (800l/h; Bakto-max kerámiagyűrű; szivacs; 1,5 tálca lávakő; aktív-szén; perlonvatta)

-Világítás: 2*18W+tükrözött belső rész(2db Philips Aquarelle T8 18W 10000K)

-Aljzat: bazaltzúzalék 1-3mm, alatta JBL Aquabasis Plus

-Dekoráció: bazaltkő, szőlőtőke

-Vízcsere: kéthetente 50%

-Tápozás:
-JBL 7+13 Kugeln tápgolyó
-Easy-Life Pro Fito (napi 1,5ml)

-Halak:
Paracheirodon innesi-Neonhal 15db
Paracheirodon axelrodi-Vörös neonhal 6db
Rasbora heteromorpha-Ékfoltos razbóra 8db
Ancistrus temminckii-Algaevő harcsa 1db
Crossocheilus oblongus-Sziámi algaevő 3db
Otocinclus affinis-Törpe szívóharcsa 2db

-Csigák, garnélák:
Neritina natalensis sp. Zebra-Zebracsiga 1db
Neritina sp.-Hagymacsiga 1db
Red cherry garnélák telepítése folyamatban

-Növények:
Anubias barteri var. nana-Törpe vízilándzsa
Anubias barteri
Bacopa caroliniana-Nagylevelű bacopa
Cryptocoryne beckettii ''petchii''
Cryptocoryne wendtii ''brown''
Microsorum pteropus-Lándzsás vízipáfrány
Vallisneria americana+(gigantea)
Vesicularia dubyana-Jávai moha
Echinodorus bleheri

Néhány kép még:

DSCF0314.JPG


Itt tartok most. Szerintem nem olyan gáz, így 16 éves fejjel. :p

Frissítés:

2011.02. Kb. 1 hónaposan. Tanulgatom, tapsztalom mit hogyan...

DSCF0315.JPG


2011.04. Kb. 3 hónaposan. A táp beindította a növekedést, valamint átesett egy két változtatáson.

akv%201.jpg


2011.06. Kb. 5. hónap. A dátum nem a tényeket mutatja, mert kb. a második hónap után az egész átesett sok kisebb-nagyobb változáson:
-közben vagy 4-szer kötöztem újból a mohákat
-sokszor drasztikusan meg kellett metszenem a növényeket, hogy észhez térjenek, szép, új hajtásokat hozzanak
-volt olyan időszak, amikor nem is tápoztam, valamint tesztelgettem miből mennyit :arrow: eredmény: algásodás lett, emiatt ismét sok metszés

DSCF0572.JPG


Jelenleg ez a helyzet. De úton egy szép, egészséges, növényes akvárium felé...Legalábbis remélem. Elvégre ez egy tanulóakvárium. ;)
 
Szerintem nagyon remek kezdés!!! :thumbup: CO2-t abszolút nem használsz? Ha netán a "fentiek" megdobnak folyékony növénytáppal, akkor lehet, elengedhetetlen lesz. És természetesen még be kell indulnia a növényeknek, hogy a halaknak is legyen némi bujkálási lehetőség :) De időd, mint a tenger, szóval hajrá! :D
 
Most 2 hónapos, és nekem nagyon tetszik. Azt hiszem elértem, ami ezzel kapcsolatban a célom volt...
Ez két olyan mondat szerintem, ami miatt mindenképp érdemes volt nyitnod naplót, nagyon jó olvasni.

Valóban nagyon szép akvárium!
:clap:
 
Kicsit ilyen, kicsit olyan, nekem mégis nagyon tetszik!!!!!
Gratulálok! :clap:

/remélem 2 hónap múlva én is örülni fogok/
 
Szép aki. Jól megy ez a sötét hangulat az akihoz, a neonhalak szépen világítanak benne. Ha a fán az anubias megnő és a többi növény is jobb lesz, most nekem a fa még túl üres.
Tápozáshoz mondd meg nekik, hogy ha nem hiszik el, akkor tegyetek egy próbát vele és nézzék meg hogy milyen lesz az eredmény. Remélhetőleg nem algásodás. ;)
 
Nekem is tetszik.
Szerintem nem kell mindjárt GA microra és macrora költeni. Tudom javasolni az Easy Life Profito növénytápot. 2 literes kiszerelésben szerintem a leggazdaságosabb megoldás. Nálam a low-tech akváriumban bevált.
Kipróbálhatod a Seachem Fluorish növénytápot is. Az is nagyon gazdaságos, de ezzel még nincsenek tapasztalataim.
 
egedzs said:
Nekem is tetszik.
Szerintem nem kell mindjárt GA microra és macrora költeni. Tudom javasolni az Easy Life Profito növénytápot. 2 literes kiszerelésben szerintem a leggazdaságosabb megoldás. Nálam a low-tech akváriumban bevált.
Kipróbálhatod a Seachem Fluorish növénytápot is. Az is nagyon gazdaságos, de ezzel még nincsenek tapasztalataim.

Ez alapján Tropica TPN+ tápok is jók lehetnek.
 
inadsz said:
egedzs said:
Nekem is tetszik.
Szerintem nem kell mindjárt GA microra és macrora költeni. Tudom javasolni az Easy Life Profito növénytápot. 2 literes kiszerelésben szerintem a leggazdaságosabb megoldás. Nálam a low-tech akváriumban bevált.
Kipróbálhatod a Seachem Fluorish növénytápot is. Az is nagyon gazdaságos, de ezzel még nincsenek tapasztalataim.

Ez alapján Tropica TPN+ tápok is jók lehetnek.
Bármi jó lehet, csak a gazdaságosság terén ez a két folyékony növénytáp a legjobb. (A Tropica kb 3-4-szer drágább.)
 
Nagyon köszönöm a bíztató hozzászólásokat mindenkinek! :) Már korábban volt fekete aljzat, és nagyon kiemelte a halak színét, úgyhogy eldöntöttem, ahogy átrendezem biztos fekete talajom lesz csak. Mivel az ADA Amazonián kívűl semmi feketét nem ismerek, így maradt a bazalt, az úgyis ingyen volt.

Hupika:
Semmilyen CO2-t nem használok, és ebben az akváriumba nem is tervezek, mert költséges, és anélkül is megvagyok egyenlőre, ráadásul a növényeim egyáltalán nem igényesek, úgy válogattam.

Táp: köszi a tanácsokat. Egy ideig sokat kerestem a környéken Fitohorm Mikromax-ot, az olcsó, próbának jó, de nem volt csak 5 lityósba, az meg nagyon sok és nagyon drága, úgyhogy hagytam. Lehet, hogy egyszer kipróbálom az Easy-life termékeket, meg persze a GA is érdekelne, mint mindenkit. :)
 
Még pár hónap és nagyon kellemes kis akvárium lesz, gratulálok csak így tovább.
Esetünkben, a rendelkezésre álló fény mennyisége korlátozza a növények növekedési ütemét, bármennyi tápot is öntesz a vízbe nem lesz alga. Csak a heti vízcserénél több megy a lefolyóba.
 
Én is ideértem végre!

Ahogy telnek a hetek úgy egyre szebb lesz az akid! Sokat fog segíteni a végre beüzemelt külső szűrő is!

Némi tápozást szerintem mindenképpen érdemes lesz elkezdeni! ;)

Ja, és nagyon örülök, hogy a hajó roncsot kiszedted végre! ;) ;) ;)
 
Köszönöm. :) A hajóroncsnak mennie kellett, egyértelmű, de ezért mennyit küzdöttem... A vizem már sokkal tisztább, nem zavaros, sajnos színeződik, de másképp csapódik így le, mintha színeződne és koszolódna...

Tomi: köszönöm, remélem, hogy így lesz, ahogy mondod, hisz nálad nagyon szépen nőnek a hasonló növények, de te tápot is használsz, ha jól tudom.
 
A helyedben adagolnék Carbo-t és Tropica Plant Nutritiont, a kettő nem is olyan drága, és algásodni sem fogsz ;)
Amúgy meg ne mondd el szüleidnek :D
 
maximas said:
A helyedben adagolnék Carbo-t és Tropica Plant Nutritiont, a kettő nem is olyan drága, és algásodni sem fogsz ;)
Amúgy meg ne mondd el szüleidnek :D

Nem sikerült még nekem se sunyiba rendelnem :D
 
Én sose magamhoz rendeltem :D
Bár itt Debrecenben könnyű dolgom van, mert boltban is simán be tudom szerezni.
 
Rinagy said:
Tomi: köszönöm, remélem, hogy így lesz, ahogy mondod, hisz nálad nagyon szépen nőnek a hasonló növények, de te tápot is használsz, ha jól tudom.
Igen használok, sokkal jobb a növények kondija tápozás mellett.
 
maximas:
Nem csodálom, hisz asszem ott van a Tropica egyik legnagyobb magyarországi boltja (talán egyetlen hazánkban)... :)

sityesz:
Köszönöm. Én magam is kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőle mondjuk fél év múlva. :)
 
Back
Oldal tetejére